LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radoo 21. 12. 2018 15:05

:idea: vypalování tam normálně není, jen může vzniknout otisk stat. obrazu, který je jiným obrazem vzápětí přemazán, to už se psalo
:idea: pruhy jsem já nezaznamenal - jestli to nemůže být i nastavením. z vlastního laborování vím, že se dá obraz nastavit, že černá bude šedá a tam možná k tomu jevu dochází. je to u nějaké volby myslím úspory energie, nebo tak něco. nesouvisí to se světlem OLED ani jasem.
:idea: a to 4k i na hraní asi není nutnost, pokud hráč nesedí přímo u 55" "monitoru"
:idea: ted jsem šteloval u mamky IPS LCD Panák a nějak jsem se toho obrazu nemohl doštelovat ... už jsem zhejčkanej, jako sviňa ! :shock: :D
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 22. 12. 2018 17:31

ještě k černé, už jsem to našel : nastavení obrazu standardní, úroveň černé nízká, úspora energie vypnuto, korekce gama nízké
takto to mám na kvalitní zdroj - HD satelit a Bluray videa via HDMI
s nastavením obrazových modů se dají dělat kouzla a pak se to dá také pěkně domršit :)
a jak se říká z hov.. bič neupleteš
taky se dá vylepšit obraz, když si člověk zajde k očnímu a opatří si brýle, teď si je zrovna užívám a je to posun
pro Michalpuk ty pruhy na černé - já si toho zatím nevšiml
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 9. 1. 2019 23:31

Nová aktualizace firmware 04.06.25 !

https://www.lg.com/cz/podpora/podpora-p ... g-55EG9A7V lze aktualizovat via USB
aktualizovat via OTA není nabídnuta
pohodlnější je, jak jsem teď na to přišel, via aplikaci LG TV Plus pro Android
přemýšlím, jestli to stojí zato :)
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cannon522 10. 1. 2019 07:29

neví náhodou někdo jestli to není i pro LG-55EG910V.
ANO už jsem to našel,co to vylepšuje,nebo zhoršuje.
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus1 10. 1. 2019 11:35

Proč by to mělo něco zhoršovat,vždyť na LG stránkách píšou,že se jedná o vyřešení problému s WiFi při zapnutí nebo vypnutí TV..A to možná jen u některých modelů. Já mám tuto telku ( LG 55EG9A7V) asi 3-4měsíce a nikdy mě wifina zapnutím nebo vypnutím nevypadla.
Co se jinak týká celkové spokojenosti,tak zatím,oproti 10let staré plazmě Panasonic 42",funguje dodnes, je to zase úplně jinde.Já jsem naprosto spokojený.TV jedu přes O2TV a pořád nechápu,jak jsem se mohl na starou telku čučet.Vybíral jsem skoro rok :-D ,ale nakonec rozhodla cena + kvalita Oled obrazu,stála mě 24.400,-
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cannon522 10. 1. 2019 12:06

ano už je to tam,telka si to sama stáhla a nainstalovala,myslel jsem že vylepšení bude více,wi-fi mohu provozovat,ale kabel to jistí.
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 10. 1. 2019 19:20

Kabel je vždy jistější i když wifi na FHD bohatě stačí při běžným bitrate .
U toho upgrade jsem já celkem opatrný, automat. aktualizace mám vypnuté.
Na internetu není problém najít uživatele, kteří by rádi u svých TV různých značek po upgrade rádi provedli downgrade, protože jim tam něco funguje špatně.
To už ale bohužel kolikrát není možné.
Pro mě vylepšení WIFI nemá smysl, protože ji mám vypnutou a za riziko, že něco přestane fungovat podstupovat nechci.
Já jsem taky moc spokojený, zvlášt se SAT, Horizon GO s FHD kamerou.
(pobavil mne včera jeden uživatel 4k TV 49" ... že prý ta jeho TV je tak dobrá, že ze 3,5 metru nepozná, jestli jede 4k, nebo FHD video. Tak jsem se zasmál do dlaně, protože pokud by v tom měl poznat rozdíl ze 3,5m, tak by musel být buď sokol stěhovavý, nebo by si musel stoličku přisunout na 1m od TV :D )
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cannon522 13. 1. 2019 09:55

nevyskytl se žádný problém,dle telefonátu do lg,bylo opraveno jen wi-fi,pro mě na nic jedu na kabel.Čekal jsem že přidají skylin live-velké zklamání!
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seppemaster 13. 1. 2019 11:26

nainstalovala se mi aktualizace 04.06.25 a od té doby mám problémy s wifi připojením. tv nedrží heslo.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
seppemaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 13. 1. 2019 14:16

a je to tady ... to seppemaster to mě mrzí. takový ty věci jako vztáhnout na 10min TV ze zásuvky, reset do továrního nastavení a tak jsi asi zkoušel ne ? jinak zkus udělat upgrade - tedy spíš downgrade na předešlou verzi Version 04.06.10 via USB
mrkni semka: https://www.lg.com/cz/podpora/podpora-p ... g-55EG9A7V
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrej.n 13. 1. 2019 20:06

Spíš by mohli přidat aplikaci kuki..
ondrej.n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seppemaster 13. 1. 2019 20:12

Zatím jsem se pokusil o downgrade. TV ale instalaci z USB nenabízí, tak jak to popisujou v návodu.

Do resetu se mi zatím nechce, protože pod současným FW mi TV hlásí chybu při nahrání televizních kanálů z USB.

Napsal jsem do LG. Počkám, co odpoví.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
seppemaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 1. 2019 20:18

ondrej.n píše:Spíš by mohli přidat aplikaci kuki..

To musí chtít taky Kuki... Ne vše lze jednoduše svést na výrobce TV.

seppemaster píše:Zatím jsem se pokusil o downgrade. TV ale instalaci z USB nenabízí, tak jak to popisujou v návodu.

Do resetu se mi zatím nechce, protože pod současným FW mi TV hlásí chybu při nahrání televizních kanálů z USB.

Napsal jsem do LG. Počkám, co odpoví.

Po aktualizaci softwaru jsi namísto resetu/obnovy TV do přepravních hodnot raději šel do experimentů s instalací dříve používaného softwaru? No to je ale velká hloupost, pokud ano. Jestliže máš novou aktualizaci a máš jakékoliv problémy, není od věci udělat reset/obnovu... po jejím provedení klidně můžeš ještě odpojit napájení na více než dvě minuty.

Následně TV znovu naladíš a nastavíš. To je - tak nějak - adekvátní postup. Nicméně teď už si počkej na rady od LG. Samozřejmě se pak přijď podělit, co doporučují.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seppemaster 13. 1. 2019 21:17

Ono se to hezky píše udělat reset a přeladit. Ale ztrojený a přeházený kanály budu mít v TV já a ne ty. A jak píšu, TV nechce přijmout v tuto chvíli kanály z USB, z které jsem to již dříve dělal.

Ano, předchozí verze mi fungovala správně.

Jaký je rozdíl dělat downgrade na současném nastavení nebo po resetu?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
seppemaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 13. 1. 2019 21:49

Jak to jenom vysvetlit... Asi takhle. Predstav si, ze mas rad nejakou knihu. V te knize mas obzvlast rad nejaky pasaze. Ty pasaze mas tak rad, ze sis je dokonce oznacil treba prehnutim listu. Najednou se ale stane, ze knihu ztratis a mas ji tak rad, ze si koupis stejnou, ale treba uz to je druhe vydani. Ikdyz si treba matne pamatujes, ze na strane 122 byla jedna z tvych oblibenych pasazi, v novym vydani to tak neni.... co vic, tva oblibena pasaz neni v knize vubec. Tak nejak podobne se to muze chovat at uz pri upgradu nebo downgradu firmwaru. Proto se vzdy doporucuje reset.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků