LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mirus1 16. 1. 2019 10:52

Chlapi,kdo máte tuto Oledku,taky se vám někdy projevuje zpoždění zvuku za tím jak např.moderátor otevírá pusu? Někde jsem vyštrachal,že stačí přepnout z kanálu na kanál,no funguje to,ale je to opruz u Panáka plazmy mě to nedělalo. Signál mám z pevné linky O2TV,vy co máte satelit dělá vám to taky? Nebo ideál by byl,zda někdo zná nějaké řešení... :hm Vlastně ani nevím,jestli to může být televizí,nebo vysílačem, nebo něčím jiným..
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 1. 2019 11:26

Pozoruji to občasně na některých kanálech u Skylinku. Na různých jiných zařízeních. Zkus ještě přepnout zvukovou stopu na jinou dostupnou. Domnívám se, že ne vždy bude viník televizor.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus1 16. 1. 2019 13:35

Hm,tak telkou to asi určitě nebude.Pročítám na tohle téma X rad a poznatků na netu i několik let nazpět.Ten problém je v různých cestách signálu a synchronizace.
Jinak,né,že by se to projevilo při každém přepnutí na jiný kanál,ale občas se to vyskytne. S tou zvukovou stopou si dle možností co telka nabízí pohraju,tak uvidím, jestli se to nedá třeba i tímto způsobem nějak eliminovat..
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 16. 1. 2019 13:39

Mě to dělá u doprovodu DolbyDigital 2.0 v ext SAT přijímači Amiko A4, tak tam mám defaultně AAC .
DD 5.1 jsem nezkoušel ...

U zvuku DD v TV DVB-T2 to je v pohodě myslím a jinak to jde sladit.

Jestli v tom Boxu od O2 nemáš možnost toto v nast, zvuku nějak ovlivnit ?
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus1 16. 1. 2019 14:57

S tím boxem od O2 se nedá dělat nic,je tam v nastavení jenom reboot nebo tovární nastavení+pokud stisknu na dálkači současně tlačítka hlasitosti + a - asi 1vteřinu,tak se nabídne možnost restart do továrního nastavení + stažení aktualizace firmware.Dělám to preventivně jednou za čas,co kdyby něco vylepšili.
Asi ten zvuk nechám být,je to jenom sem tam a pokud to není telkou,tak s tím stejně nic neudělám..
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 16. 1. 2019 15:18

to je zdrojem, tím boxem, jak to do TV posílá, tak to TV přehrává.
U Horizonu je to vpohodě, ale tam tedy v aplikaci nic kolem zvuku nastavit nejde.
Dokonce si sama pohlídá dat toK a zobrazuje s max kvalitou, podle toku, který je k dispozici.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 17. 1. 2019 15:24

Zajímala by mne OLED od Philipse, nemáte někdo srovnání s LG ?
Někde jsem snad zachytil, že vydali povýšení Androidu a od té doby OK.
Philipsy měli vždycky pěkný obraz.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 22. 1. 2019 21:37

Radoo píše:
seppemaster píše:Ono se to hezky píše udělat reset a přeladit. Ale ztrojený a přeházený kanály budu mít v TV já a ne ty. A jak píšu, TV nechce přijmout v tuto chvíli kanály z USB, z které jsem to již dříve dělal.

Ano, předchozí verze mi fungovala správně.

Jaký je rozdíl dělat downgrade na současném nastavení nebo po resetu?


zkusil bych reset na tom novým fw, jestli se to sebere a ty kanály ze zálohy vezme, když ne, tak pak downgrade a reset a tam to tu zálohu kanálů vzít musí. Taky na ty kanály je utilitka, někde ji snad najdu. TV naladíš, kanály exportuješ, natáhneš do sw, snadno zedituješ a naimportuješ to do telky. Fungovalo mi to. Dělal jsem s tím DVB-T/C a na S to jde taky, je to jedno.


Tak jak jsi dopad ? Nějak se k tomu LG postavilo ?
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 23. 1. 2019 08:55

Ja mam O2tv box se starsi samsung led tv a rozhodne uadne zpozdeni zvuku tam neni, takze bych zase uplne netvrdil, ze to urcite neni tou tv...
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radoo 23. 1. 2019 09:38

No, pokud do TV pustí via HDMI signál z DVD a zvuk stopa je ve formátu, jako u toho boxu a jede to ... ale těch formátů je X, různý sample rate vzorkování, bitrate
Ono záleží na tom, co za zvuk. stopu se tam posílá. Ten O2 TV Box umí volit zvuk doprovod, tak jako u pozemního/sat vysílání ? Třeba Dolby digital 2.0, AAC apod ?
Nebo umí ten výstup boxu nastavit PCM, nebo bitstream ?
K nastavování je toho víc
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 23. 1. 2019 14:17

Co jsem se koukal tak v nastaveni o2tv je totalne nic. Budto jsem to nenasel (uzivatelske prostredi o2tv je hrozne) nebo tam nic neni. Kazdopadne vim, ze o2 ma jiz druhy typ techto boxu, ja mam doma jeste ten prvni
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirus1 23. 1. 2019 16:13

Píšu to už výš,že s tím boxem od O2 nejde dělat nic,taky mám původní box starý už ani nevím kolik roků,ale zjistil jsem,že v té mojí telce v menu zvuk je nastavení, které by to zpoždění mělo eliminovat.Tak si s tím pohraju a uvidím co to udělá..
https://www.lg.com/cz/podpora/rady-tipy ... 794-others
Na stránkách O2 vidím,že už je nějaký nový,trochu jiný než mám já.Takže přes něj by to možná už nedělalo,pokud je to ovšem tím boxem.
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 23. 1. 2019 18:57

jo, možnosti nastavení jsou, du si taky hrát - rozhodně to ale nemáš rozbitý. je to jen o ruznejch obvodech zprac zvuku v ruznejch značkách TV/zařízení - proto tam to synchro mají
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 29. 1. 2019 17:23

Tak co nový firmware, ještě někdo zkusil ? Pořád se mi to tam zkouší via OTA nacpat ! :)
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fantozzi99 30. 1. 2019 15:13

Ja mam, ale nepozoruji absolutne zadnou zmenu (ani pozitivni, ani negativni).
fantozzi99
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků