Ovladač od LG zapíná Android TV Box

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod peta809 21. 7. 2017 18:26

Zdravím, od včerejška mám televizi LG 49LH615V a zjistil jsem nemilou věc. Ovladač od TV, konkrétně tlačítko OK, zapíná můj Android TV Box, který mám umístěný pod televizí. Existuje nějaké rozumné řešení, jak tento problém vyřešit? Předem děkuji za jakoukoliv rozumnou odpověď.
peta809
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 21. 7. 2017 22:25

Je to určitě tím OK?
Nemůže to dělat CEC?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 22. 7. 2017 22:03

LG má tyto věci celkově nějaké popletené. Jejich poslední soundbary reagují na ovladače od TV Sony a o tom, že zapínají jiné věci jsem už taky slyšel.

Teď otázka toho, jestli ten tvůj Android Box není noname z Číny a nějaké dítě v továrně si nespletlo kódy pro ovladače :) Anebo mělo blbej den a chtělo tě ***** tím, že tam dá LG kódy :)

Jak píše jito, může to dělat i CEC.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 23. 7. 2017 10:25

Tak jsem nakonec využil funkce Simplink od LG, globálně CEC. A vzhledem k tomu, že to Android Box od WeChipu podporuje, tak jsem na něm přelepil IR přijímač a vše ovládám pomocí jednoho ovladače od LG skrze HDMI. Na složitější operace mám stejně jako před řešením tohoto problému klávesnici s touchpadem od Logitechu.
Milovník přírody, geocachingu a moderních technologií se zájmem o zařízení se systémy Android a Windows, českou i světovou mediální a politickou scénu, a novinky ze světa našich mobilních operátorů. Ve volných chvílích překladatel Android aplikací do ČJ.
peta809
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků