Výber 65" TV 2017

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Spacer 11. 11. 2017 09:56

Luke288 píše:
Nejsem fixovanej na žádnou značku (nejvíc mě to táhne k Philips kvůli ambiligth), nechci OLED, jsou pořád dost drahý. Strop jsem si dal na 50-60tis Kč, zdroj signálu- povětšinou standard z O2TV (takže jsem rád za HD), ale i externě fullHD a 4K filmy.
operační systém taky nemám žádnou preferenci (předpokládám, že ta velká údajná nestabilita android TV je z velké části vyřešena)

a nechám si poradit klidně i nějaký jiný konkrétní typ. Kupovat nechci hned, počkám na začátek příštího roku, jestli neslezou ceny.
moc díky


Tak keby som mal tvoj limit, tak sa vykašlem na uhlopriečku, ktorá značne predražuje TV a idem radšej do iného kvalitatívneho zobrazenia - OLED.

https://avmania.e15.cz/philips-55pos9002-povedeny-levny-4k-oled-televizor-s-ambilightem--test#part=1
Spacer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 11. 11. 2017 11:07

Já tedy raději volil větší úhlopříčku a i 65" mi přijde málo. Samozřejmě záleží jak daleko sedíš a jak to máš doma celé zařízené.Každého ovlivňují jiné parametry.OLED v 65" máš smůlu ,tam jsi mimo rozpočet.

Android na Philipsu je co se týče stability na běžné používání OK . Updaty jsou cca každé 3 měsíce,takže když něco podělají čekáš tuto dobu na opravu.Momentálně třeba nejde průchod DD 5.1 v Kodi ,takže je třeba nainstalovat alternativní SPMC .

Ambilight doporučuji.

Jestli nechvátáš a můžeš odložit nákup o rok tak tipuju ,že by OLED 65POS9002 mohl stát na podzim 2018 pod 60tisíc.Startovat by měl cca v únoru 2018 na 80tisích.

Kdybys kupoval Philips tak se podívej na jejich akce.Vybraní prodejci nabízejí 5leté záruky zdarma .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 11. 11. 2017 11:37

Ryan asi myslel Hisense H70NU9700. Ale s cashbackem je ta Q7 už o skoro 10 000 levnější než XE93 nebo NU9700 (konstatuji, nerozporuji větší výhodnost XE90 nebo lepší obraz u oněch dvou).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 11. 2017 13:16

Ups, chybyčka se vloudila. Ale myslel som NU8700, nie NU9700.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke288 15. 11. 2017 20:14

úhlopříčka určitě 65.
teď je v rámci black friday na alze tahle SONY 65XE8596 -45%
https://www.alza.cz/65-sony-bravia-kd-6 ... 039785.htm
není to vyloženě průšvih? za tu cenu se mi líbí, 100Hz

edit: aha, tak to není jen na alze, ale je všude za tu cenu
Luke288
Luke288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 11. 2017 05:34

Z iracionalnych dovodov si prepasol ten Philips, ktory je tak o 2 triedy lepsi a stal rovnako.
Uz za nejake 2-3 tisicky k tym 40000,- su TV co vedia narozdiel od toho Sony aspon nejake HDR. Obraz to nema zly, ale je to na zvazenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke288 16. 11. 2017 18:59

já bych ten Philips stejně nekoupil, ono sice cena byla super, ale možný problémy při případný reklamaci jsou pro mě podstatný mínus toho shopu- to je čistý racio.
ad HDR- pročetl jsem pár recenzí, zdrojů se mi zdá ještě málo, jejich kvalita kolísavá a vzhledem k tomu, že v drtivý většině na tý TV pojedou filmy fullHD/4K, tak to HDR pro mne v tuhle chvíli nemá asi tak výraznou přidanou hodnotu.
Každopádně jsem se ve výběru začal dostávat dost nad limit, který jsem si dal, tj 50tis Kč
za tyhle peníze Phillips v 65 neseženu, takže teď vyřešit:
1- sony KD-65XE8596, 8505, 8577- tyhle všechny jsou v limitu
2- samsung 65MU7072, 7002, 7042
3- samsung qled ta Q7- tam je nějaká cesta jak se přiblížit k cenovýmu limitu
4- ?
Luke288
Luke288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 11. 2017 19:19

Neviem sice čo chapať pod problemami, ale je to prevereny, spoľahlivy obchod. Tak veľmi nehrozia. To len tak na okraj.
Ono to HDR nie je len o samotnom svieteni, vo viacerych pripadoch maju tie TV lepšiu pracu s podsvietenim, lepšie panely, elektroniku atd. a to ma vyrazny vplyv na kvalitu obrazu ako taku, bezohľadu na obsah.

1. Su to 3 dizajnove a vybavove varianty obrazovo rovnakeho TV.Tak ak nepotrebuješ nejaky konkretny prvok vybavy, či netrvaš na konkretnom dizajne, tak stači ten najlacnejši.
2. Plati to iste
3. neviem ako by si sa približil k 50000,-, keď to stoji skoro 80t.
4. Hisense H65NU8700
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke288 16. 11. 2017 22:12

kamarád takhle TV koupil, konkrétně Samsung, už nevím jak a od koho, ale když měl problém se soundbarem (z kterýho se nakonec vyklubalo pouze to, že si myslel, že tv má bluetooth a ona neměla), tak mu prodejce Samsung (v Praze) sdělil, že pro něj nemůže nic udělat, protože to není řada určená pro prodej tady.
1- díky, speciální výbavu nepotřebuju
3- je tam cashback a nějaká sleva jde
chápu správně, že z tohohle výběru bys ty šel do toho Hisense?
každopádně s tím HDR- máš nějaký tip, s kterým se vejdu do 50tis? chci teď o víkendu objet datarty, euronicsy, alzy a zkusit na něco kouknout.

edit: ted jsem ještě našel posledních pár 65PUS7101 za 33tis
Luke288
Luke288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 11. 2017 23:06

musí být CZ distribuce. Pak je i "prémiový" servis. Infolinka pouze poptává S/N (výrobní číslo). Pokud je z CZ distribuce, tak servisák vyjede k zákazníkovi. Pokud není, tak se od toho servis distancuje a zákazníkovi nezbývá nic jinýho než tu telku nebo kdo ví co jiného na vlastní náklady, čas a nervy dopravovat k prodejci a doufat, že to vyjde.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 11. 2017 07:07

Luke288 píše:kamarád takhle TV koupil, konkrétně Samsung, už nevím jak a od koho, ale když měl problém se soundbarem (z kterýho se nakonec vyklubalo pouze to, že si myslel, že tv má bluetooth a ona neměla), tak mu prodejce Samsung (v Praze) sdělil, že pro něj nemůže nic udělat, protože to není řada určená pro prodej tady.
1- díky, speciální výbavu nepotřebuju
3- je tam cashback a nějaká sleva jde
chápu správně, že z tohohle výběru bys ty šel do toho Hisense?
každopádně s tím HDR- máš nějaký tip, s kterým se vejdu do 50tis? chci teď o víkendu objet datarty, euronicsy, alzy a zkusit na něco kouknout.

edit: ted jsem ještě našel posledních pár 65PUS7101 za 33tis

V tom kamaratovom pripade by s tym neurobil servis nic aj keby mal oficialnu distribuciu, kedze to nie je ziadna vada televizora. Da sa to reklamovat tam kde to kupoval. Naklady na dopravu uhradi predajca.

3. je tam cashback ale len 8000,-, cena tak zostane stale 70000,-. A 20000,- zlavu ti asi nikto neda aby si sa vosiel do limitu. A vzhladom k tomu ze za cca 55 je XE9005, tak sa ten Q7 stale velmi neoplati.
4. je to jeden z horucich kandidatov.

PUS7101 je nic moc.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke288 18. 11. 2017 15:53

tak jsem si dneska oběhnul dva datarty. v jednom z nich měli vedle sebe bravii 65XE85xx a samsung 65MU70xx a pro moje oči byl obraz u obou dvou téměř stejnej (parádní), kdybych chtěl hledat rozdíly, musel bych se pekelně soustředit.
V druhým krámu měli 55XE9005- obraz super, přišel mi pocitově lepší než u osmičkový řady nebo sedmičkový samusng, ale bez přímýho porovnání to mohlo být subjektivní.
pak vedle sebe 65XE85xx a nějaký LG, ale tam mi přišlo zcela záměrně nastavený to sony tak blbě, že obraz u toho LG vypadal líp, ale zároveň přesycený barvy, oproti tomu sony naopak všechno stažený, mdlý a signál co do něj pouštěli byl vadnej- házel barevný fleky na všech televizích.
pak samsung QLED Q7, vedle něj samsung MU šestkový řady- nebe a dudy pochopitelně.

suma sumárum pro moje oči bravia XE85xx nebo samsung MU70xx naprosto dostačující. Pak dám vědět, co mi nakonec bude viset na zdi :)
díky všem za postřehy.
Luke288
Luke288
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matori 18. 11. 2017 16:21

Tak jsem dneska taky něco prohlédnul.
A moji favoriti Sony Bravia KD-65XE9005 a Panasonic TX-65EX780E.
Ceny docela slušné Sony za 53K a Panák za 50K+ přehrávač.
A ....... jak se rozhodnout
matori
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 11. 2017 21:05

A nebo qe65q7f za podobnou sumu
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wildhorse2k 7. 1. 2018 18:05

Uvazujem medzi 65" Panasonic TX-65EX780E a 65" Sony Bravia KD-65XE9305. Ten panasonic siel celkom dolu na 42 990 Kč tym ze sa k nemu nepribaluju ziadne blbosti. Niesom si isty ci sa vyplati priplatit za Sony ktory stoji 55 990 Kč. Sony ma o dost lepsiu svietivost v HDR, lepsie reproduktory, kodeky pre prehravanie filmov a android ktory neviem ci je vyhoda (obavam sa rychlosti, velmi rychlo zastarava a dalej asi nepojde updatovat).
wildhorse2k
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků