Panasonic TX-58EX780E vs Sony Bravia KD-55XE8596

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aldanek 26. 11. 2022 19:46

MgX píše:aldanek osobně nedám ruku do ohně za nic. Prostě počítám s tím, že problém nastat může. Vrstva je, pokud vím, jen v některých modelech a v některých velikostech. Domnívám se, že zrovna já ji tam nemám, zatímco mám ten pocit, že jito ano.


MgX- puvodně jsem málem objednal Sony XR65-A83K a je i za dobře. Jenže já už OLED nechci.
Tak bych možná tuto Sony XR-65X93K, jaký je tvůj názor? Předem děkuji za odpověď.

Zkouším vybrat nějakou dobrou LED tv 65,75 palců a je to peklo. nějaká rada?
aldanek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2022 19:59

Bohužel na všem něco najdeš a vždycky může narazit na problém. Osobně jsem teď žil pár týdnů s TCL 65C835. Jel jsem na tom hlavně IPTV, nějaká videa, zkusil Netflix atp. Příjemné překvapení v rámci cenovky, ale celé této třídy. Pak se objevily informace, jak moc žere. No, když jsem si ji nastavil po svém, nemám rád záři jako kravka, spotřeba se pohybovala někde lehce nad 70 W okamžité spotřeby. Jako ekologicky neorientovaný neextrémista jsem si řekl, že na 65" se s více než slušným obrazem a kvalitním zvukovým systémem, to rozhodně není moc. Ale chápu. Dnes se jede cena plyn, cena elektřina, cena ropa. Jedni chudnou, druzí bohatnou. Takže se lidé koukají na každý W. Pokud ale takto začnu přemýšlet v dnešní nablitídobě, tak raději nekoupím žádný televizor a budu koukat z okna. Nebo se mrknu na procházce, kde skáčou veverky. Je to zdravější a ještě ušetřím. Ne, nevnucuji Ti TCL. Ty konkrétně začni třebas u Sony.

Sony XR65-A83K jsem neviděl tak, abych mohl sdělovat nějaké zásadní poznatky. Cena tam není špatná, když koupíš přes net, můžeš při nespokojenosti vrátit. OS by měl být u Sony celkem odladěný, bez radikálních překvapení. Mají v základu i obecně poměrně slušně nastavené barvy, velmi dobrou práci se šumem a vynikající přístup k pohybu. Ty jsi něco naznačoval o Sony+HDD, že se tam trhají videa. No tak si vezmi nějaký starší HDD do prodejny a nechej si tam pár chvil pustit dva/tři filmy. Uvidíš sám. Plynulost je záležitost, kterou v obchodě jsi schopen nakoukat.

Chápu, že OLED už nechceš. Z druhé strany si vezmi, že jsi měl několik let obrazově „výbornou jízdu“. Samozřejmě. Člověk nechce dávat za televizor desetitisíce a pak ho za pár let vyhodit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldanek 26. 11. 2022 20:12

JJ jízda to byla a to mě rozsekává nejvíce, ten disk jsem měl už možnost na sony oled a83k vyzkoušet a prostě oled je oled a tom máme oba jasno. Jak tušíš kdo u nás doma tahá za nitky ?????
A ta vyšší bytost mi našeptává vyber tu lepší ledku ať se to už nevypaluje. Ale já vím že na oled nic nemá.
Já bych to TCL C935 bral jako líbí se mi parametry, ale ty recenze kde píšou kolik se jich reklamuje je triskní.
aldanek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2022 20:23

Nepsal jsem o C935, ale C835. Ano, je to možné. Problémy chápu. Netuším, kde je problém, či co dělají v Polsku při výstupní kontrole. Z druhé strany... je 14 dnů na vyzkoušení a teoreticky i pět let záruka po registraci. Ale jak píšu, Tobě ji nedoporučím. Máš negativní zkušenost s OLED a teď Tě rozhodí i sebemenší hloupost.

U vysoce kvalitních LED není tolik rozdíl v podsvícení poznat. Nicméně ano, rozdíl tam zatím vždy bude. U mini LED je to díky povětšinou vyššímu počtu řízených zón lepší.

Rád bych Ti pomohl a poradil. Nicméně jednoduché to není. Kdyby byla v hyper akci OLED s chladícím prvkem od Panasonicu, pak ten. Jenže... je to OLED, takže vyšší mocnost Tě zardousí a navíc oproti LG je tam strohé prostředí s aplikacemi. Tudíž ideálně dokoupit nějakou krabku s Androidem a vše „navíc“ řešit přes ni.

-- 26. 11. 2022 20:25 --

A ještě drobnost... část recenzí u některých zařízení není objektivní. Lidé prostě něco koupí nainstalují, přijde drobný problém a pro ně je to velký problém a neumí si poradit. Ne, samozřejmě. Člověk si má něco koupit zapojit a fungovat, ne řešit problémy. Z druhé strany dost věcí je dořešitelných v rámci domácího prostředí.

https://garaz.autorevue.cz/viewtopic.ph ... #p13369032 od tohoto příspěvku dál... jestli máš náladu, chuť a čas číst.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldanek 26. 11. 2022 20:28

Prosím tě a ty máš jakou televizi doma ?
aldanek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2022 20:33

Mám Sony 55A83J. OLED. Stejnou, ale větší má ještě uživatel jito.

A pak občas nějakou jinou, když třebas někdo potřebuje zjistit problém, nebo mu manželka jeho výběr omlátí o hlavu a on neví, jak jí vysvětlit, že tato zase není tak špatná :-) Někdy stačí jen poslouchat co jeho drahá polovička říká a nabídnout jeden obrazový profil nastavený pro její oči.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldanek 26. 11. 2022 21:00

JJ tak ta tvoje je pravě model 2021 83j a 83k je model 2022. Jsou asi jako vejce vejci. Takže ji znáš :-D
aldanek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2022 21:13

To se takto říct nedá. Může tam být rozdíl malý, ale i velký. Neviděl jsem ji, takže netuším.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldanek 9. 12. 2022 08:22

Tak tv mi vyreklamovali a uznali vadu. Dopadlo to docela dobře.
Znovu vybráno a dnes dovezou novou a asi jsem blázen, ale opět to bude LG OLED65G2.
Akorát mě mrzí, že ta tv neumí zvukoví formát DTS. Ještě mi vrtá hlavou, proč upustili od USB 3.0 a nechali jen 3xUSB 2.1 no a nevím jestli se mi pak zpustí můj externí disk 2,5" 4T bez externího napájení. Prý se to dá vyřešit takovým rozdvojený kabelem který zvýší napájení, ale snad to řešit nebudu muset uvidím.
Dám vědět jak jsem dopadl.
aldanek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2022 18:56

Dobrá zpráva! Je sympatické, když výrobce/servis chápe, že jejich výrobek mohl sloužit lépe.

Byl jsi s LG spokojený. Reklamace dopadla dobře. Máš druhý pokus. Řekl bych, že je poměrně logické, že jdeš znovu do televizoru stejného druhu ze stejné stáje. G2 je navíc jiná kategorie. Měl jsi Béčko, ne? G2 by měla mít přímo od výrobce omezenou záruku na panel po dobu pěti let.

USB 3.0 někdo dává, jiný ne. U některých modelů bylo... starších, v novějších zase není. Nepochopíš. Asi se tomu má říkat pokrok.

Externí disk může mít přídavné napájení. Myslím, že je to řešitelné.

DTS bohužel ne.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 9. 12. 2022 19:16

"USB 3.0 někdo dává, jiný ne. U některých modelů bylo... starších, v novějších zase není. Nepochopíš. Asi se tomu má říkat pokrok."

Správně se tomu říká šetření. ;-)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldanek 10. 12. 2022 11:47

MgX píše:Dobrá zpráva! Je sympatické, když výrobce/servis chápe, že jejich výrobek mohl sloužit lépe.

Byl jsi s LG spokojený. Reklamace dopadla dobře. Máš druhý pokus. Řekl bych, že je poměrně logické, že jdeš znovu do televizoru stejného druhu ze stejné stáje. G2 je navíc jiná kategorie. Měl jsi Béčko, ne? G2 by měla mít přímo od výrobce omezenou záruku na panel po dobu pěti let.

USB 3.0 někdo dává, jiný ne. U některých modelů bylo... starších, v novějších zase není. Nepochopíš. Asi se tomu má říkat pokrok.

Externí disk může mít přídavné napájení. Myslím, že je to řešitelné.

DTS bohužel ne.


Přesně nějak jsem to myslel i ona Sony je taky pěkná Oled jenže, pokud není ve slevě cenou neoslní.
Asi mě zabijete ale já mám rád tv jako multipřehrávač a to LG splňovala řada B na 100% a na ten jejich operační systém jsem si hodně navykl.
Jo ten hadr 4T funguje na LG v pohodě. U Sony jsem si všiml, že jedno USB mají popsané 5V/ 500nA Max a u druhého USB 5V/900mA Max.
ALE CO MI POKAZILO VELKOU RADOST, KDYŽ TAM SKOČILA REKLAMA BUHVÍ ODKUD. CHLAPI PROSÍM JAK SE TOHO ZBAVÍM JAK TO VYPNU???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sem myslel že mě trefí. Mělo to tam skočit, když jsem přehrával film a šla zpátky odkud přišla. :-\ :-\ :shock: :shock:
aldanek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 12. 2022 17:02

Výrobci teď doplňují telky o reklamní panýlky. Když to takto napíšu. Teoreticky by mělo být něco v nastavení, ale obávám se, že pouze pro určení, zda se bude jednat o reklamu cílenou/necílenou. Možná se pletu a znalci Tvého modelu poradí lépe.

Mám ale pocit, což by byla dobrá zpráva, že onen reklamní šok, tam přistane pouze v určité chvíli. Nemělo by docházet k jeho vyskakování při přehrávání videí, či koukání na TV vysílání. Nicméně... mohu se plést. Ale toto není jen u LG. Myslím, že i Samsung a minimálně dalších pár výrobců jde touto cestou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 12. 2022 17:36

A nemůže to být reklama z Hbb TV, tedy toho úžasného červeného tlačítka, které sem tam nacpe nějaké upozornění na další pořad nebo speciální nabídku TV stanice přímo do pořadu nebo filmu?
Já osobně mám Hbb TV vypnuté a u rodičů taky, ty jejich vyskakovací okna přes čtvrtinu obrazovky už mě neskutečně štvaly.
Když bych něco nutně potřeboval, je opětovné zapnutí této funkce na pár kliknutí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 12. 2022 18:40

Jsem zvědavý, zda to bude tím HbbTV. Pochopil jsem, že reklama tam skočila ve chvíli, kdy se žádné video nepřehrávalo.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků