Panasonic TX-58EX780E vs Sony Bravia KD-55XE8596

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aloisss 28. 2. 2018 08:55

V poho ,jen jsem rád ,že jste to se mou ve zdravý sdíleli. Až ji pořádně vyzkouším dám vědět.
Jinak mám s čím porovnávat před vánocemi ,jsem kupoval LG 43UJ6307 ,nejstarší bratr měl původně LG, koupil Samsung UE55MU6172 , ale nevím co tím myslel,když mi psal ,že měl jít raději znova do LG páč mu na Samovi pořád něco chybí. No a druhý nejstarší bratr tento týden koupil Samsung UE55MU8002. Budu mu pomáhat s instalací,tak uvidíme jaké budou poznatky . No a mě domá běží Samsung UE46D7000 těším se na střet starší generace s tou novou.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 1. 3. 2018 20:29

Tak je doma LG a asi jsem slepej ,ale VAU EFEKT se dostavil hlavně filmy ve 4k no prostě bombaaááááááááááá. Jinak o TV pozemím vysílání se nebudu rozepisovat ,nejlepší asi ČT 1 HD. Zatim to splnilo moje očekávání na 1.
Zase mam nutkání to nechat nastavený tak jak to je ,co myslíte mam zkusit tuhle kalibraci https://www.avforums.com/threads/lg-ole ... s.2106641/ mam to prubnout????????
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Jardariáš 1. 3. 2018 20:53

Řešil jsem stejné dilema mezi tímto Panasonicem a Sonkou, abych se nakonec téměř rozhodnul pro Samsung 55MU7002/8002.
Nakonec - Sony jsem odpískal kvůli známému, který mi vylíčil problémy s Androidem. V elektru mě mohutně přesvědčovali pro Samsung, ale pro mé oči už to mělo ty barvy až moc umělé/nepřirozené. Z diskusí mám poznatek ten, že každá televize má něco dobrého, něco špatného, ale na čem se lidi většinou shodli bylo to, že litovali, že nekoupili větší úhlopříčku.
Panasonic TX-58EX780E mi tedy dnes přijel domů a opravdu je to nádherná podívaná. Normální vysílání, internet i film z disku bez chyby, barvy nádherné. Telku si otočím podle toho, kde zrovna jsem, balada. S tím zrcadlením to je pravda, nicméně jsem asi zvyklý a tolik to nevnímám. Suma sumárum: spokojenost, ale moje příští televize bude větší ;-]
Jardariáš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jardariáš 4. 3. 2018 08:53

Ještě chci dodat, že prodavač mě nahlodal větou: "Tenhle Panasonic je stále hloupá televize, neumí číst složky na disku. Všechny soubory z disku se slejí do jedné složky a musíte hodně dlouho mačkat šipky, než se dostanete na Váš film." Nechápu, že se ani trošku nezačervenal, protože to je lež jako věž. Televize bez problémů zobrazí obsah disku ve složkách.
Jardariáš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aloisss 4. 3. 2018 10:50

Včeraj sem s bratrem zprovoznil MU8002 a obraz pěkný, ale jestli jsem pochopil správně ,zdá se mi , že je nějak malo položek k nastavení obrazu. U me starší UE46d7000 si myslím ,že tam je toho více k nastavení než u MU8002. A titulky je to stejné jak o u D7000 ani mu8002 neumí číst titulky z Mkv kontaineru ,čož mě zarazilo, po takový době žádná změna a o barvě ani memluvím. Zato u LG oled to je jiný kafe ,na Os 3.5 se dá upravit i barva žlutá ,zelená, modrá no prostě to jsem chtěl.
Zatím přehrála vše i z externího disku 4k filmy o velikosti 80GB a to je jen usb 2.0 . Práce s Os 3.5 je opravdu návyková a dal jsem to bez návodu. Musím říci ,že je pro mě lepší než Tizen ,ale ten se ovládá taky dobře.
Tv jsem nastavil podle https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7 ... d/settings akorád mám hokej dole s nastavením WHITE Balance to jsem nezkoušel páč nevím jak ty obrázkly jdou po sobě ,kdyby mi někdo poradil jak budu rád.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 3. 2018 17:18

Samsung zredukoval některé předvolby v menu. Je tam třeba jen automaticky/vypnuto - hotovo dvacet. U některých už jim to dělá bordel. Sice jejich automatika fungovala skvěle, nicméně mohou být podmínky, kde prostě je lepší zásah uživatele a dávkovat po troškách.

U své TV si nastav tři různé profily pro tři různé akce. Všechny profily mohou být skoro stejné, jen pozměníš... kupříkladu redukci šumu pro vysílání v SD, resp. horší videa. Můžeš tam odzkoušet i redukci mpeg artefaktů. Záleží na každém. Další budeš mít pro filmy v dobré a špičkové kvalitě. No a poslední pro specifické záležitosti, jako je kupříkladu sport, kde se Ti teplá bílá nemusí tolik zdát.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 5. 3. 2018 19:55

Dnes jsem dokalibroval Oledku podle https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7 ... d/settings i Vyvážení bílé a musím říci ,že se mi to líbí čím dál víc , jak by řekla manželka takové živé barvy a přitom nepřepálené.
A to dokonce i ja jsem dal teplotu barev Warm 1 a to je co říct, ta Warm 2 je pro mě fakt moc žlutá . A to přitom bych tu kalibraci pro vyvážení bílé neměl používat ,poněvač a protože je to pro každou tv individualní ,ale ja to beru jako přibližně neblíže požadovánému výsledku ke kterému bych se stejně nikdy asi nepříbližil vůbec.
Jo a po všech nastavení ZAPOMENTE NA MODROU BÍLOU např. ledovou plochu nebo sníh. Spíš podle Warm 1 do žluta (ale opravdu jen malinko) ,ale tak to prý má být.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 5. 3. 2018 20:52

aloisss... dej tomu cas... napis nam casem, budem radi...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 27. 4. 2018 09:56

v diskuzi je zminka o Panasonic TX-58EX703E narazil jsem dnes na nej v eshopu v mironetu za 19997 cili pod 20 tisic.
Pripadne jeste dnesnim dnem v OKAY Samsung UE55MU7002 za 22 864 Kč
Zatim nejnizsi ceny co jsem videl, tak snad nekomu helfnu v rozhodovani
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 27. 4. 2018 14:07

Tak hlavne tu nikdo nezmini, ze Samsung MU7002 ma take leskly panel a jeho odlesky jsou na tom stejne jak u Panasonicu.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 4. 2018 14:27

Pretože MU7002 a EX780E je obrovsky rozdiel čo sa odleskov tyka.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 4. 2. 2021 18:18

Dobrej chlapi,

tak si představte, bratr si koupil Oled Lg tu samou co já asi rok po mě a už se mu začal vypalovat znak ČT24 HD.
Prý se to objevilo po vánocích, když přes svátky pouštěl převážně ČT24 HD. Nejvíc je to znát, když na Nově běží
ty hodiny na červeném podkladu před Zprávama. Jenže , když prý pouští filmy z HDD tak se znak neukazuje.
Vše vypadá v poho, ale jakmile přepne na klasickolu tv stanici znak se začne objevovat. Někdy se mu okraje zvíraznují až do žluta.
U mě zatím, v poho páč na pozemní tv moc nekoukám. Jinak pouštím Xbox x Zaklínače 3 tak 3až 4h deně asi tak 14dní a zatím nic nepozoruji na obraze.
Píší info těm kteří si chtějí pořídit novou tv a nemohou se rozhodnout. Taky mě to překvapilo psali jak dělali testy se statickým obrazem 3 měsíce v kuse a asi na jiný TV jinak tomu nerozumím.
Tak šťastnou ruku při výběru.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 2. 2021 18:34

Je třeba nechávat TV adekvátně dlouho v pohotovostním režimu. Jak píší někteří výrobci... občas uživatel telku automaticky vypne úplně, nenechá ji v pohotovostním režimu. Pak neproběhne údržba panelu. Druhá věc... LG má přeci svůj integrovaný mechanismus pro vyčištění panelu. Ten se sice má spouštět jen jednou za velmi dlouhý čas, ale jestli tam brácha něco má, tak může zkusit spustit čištění, nechat ho proběhnout a uvidí, zda se vše odstranilo.

//no a jestli mu tam jede XY dní po sobě, hlavně ČT24, a to několik hodin v kuse, pak se asi nelze divit nějakému zbytkovému obrazu
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 6. 2. 2021 10:07

To máš pravdu, i ten automatický režim obnovení pouštěl a pořád stejný. Jen mi vrtá hlavou to když tam pustí film mkv tak to tam není. Možná by pomohlo změnit obrazový režim když na tom tak přemýšlím co myslíš???
Já osobně převážně pouštím filmy bez znaku takže u mě dobrý asi je fakt důležitý si uvědomit co na tom člověk pouští.
To je to samé jako někyž někomu *****ý obraz soundbar, neviděl jsem to ale prý když je moc blízko křivý obraz a může dojít k poškození.

Já na tom hraju páč jsem v karantené už tejden na xbox x Zaklínače 3 a že by se někde něco kazilo nevím o tom. Ale dávám si pozor aby nezustávala jakákoli statická obrazovka moc dlouho na tv i minuta mi drásá nervy. Jen jsem si povšiml v pravé horní čáasti xboxu na obrazovce je velká ikona co se aktualně hraje např jé tam má Zaklinače ve žlutém poly je to takový velký čtverec. A když zapnu hru, tv se přepne na černouo brazovku jako načítání.
A na tý černý pozoruji než to přepne nádech té ikony že vydíte mlhavě tu ikonu, ta žlutá barva změněná do šeda vystupuje nejvíc. Je to neznatelně ale je to tam.

Ale jinak to tam nevidím potom.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 2. 2021 12:04

Pakliže vidí otisk loga jen u TV vysílání, teoreticky se může jednat o dočasné vypálení. Logo by viděl všude, zvláště pak na jednolité ploše při prezentaci jednobarevných obrázků, třeba.

Z obrazových režimů bych určitě volil něco z těch pokročilejších pro filmové fandy. Film, či nějaký z profi režimů. LG toho tam má víc. Vynechal bych běžné typu ŽIVÝ/Dynamický/Standard atp.

Je třeba si uvědomit, že u OLEDu může dojít k dočasné retenci, která po nějaké době zmizí. I proto jsou tam čistící mechanismy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků