Panasonic TX-58EX780E vs Sony Bravia KD-55XE8596

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod majkom 31. 12. 2017 17:42

Hele pokud jdes do samsungu, mall.cz ma dnes 10 procent slevu navic... cekuj mall.cz
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yamer 31. 12. 2017 18:36

aloisss píše:Nebo máte jiný typ na jiný Samsung 55"?


Mě osobně ještě zaujal Samsung QE55Q6F, jde teď koupit za 30t a je to něco mezi MU7 a Q7F. Rozdíly mezi těmi modely jsem ze Samsung.cz opsal sem: viewtopic.php?f=1703&t=1277680
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 9. 1. 2018 17:00

Čus všichni, tak mam pro vás další info o pořízení nové tv.

Když jsem takhle prolejzal web tak jsem si uvědomil ,že ještě pár měsíců počkam asi tak do konce roku (v řeči mojí manželky to znamená ,až cena klesne pod 30tis.) a pořídím nějakou OLED tv, ale už 4K.
Spíše to bude asi nejaká od LG.
Důvod je scela prostý LED tv se blíží na hranici možností a jednu doma mám ,i když mírně poškozenou ,ale obraz je super.
Takže nezbívá mi moc možností buď od Sama QLED nebo od LG OLED.
I mé paní se více líbila OLED ,ale cena už méně.
Dám vědět co během roku pořídíme nejvíce rozhodujícím faktorem bude jak jinak CENA.
Ale budu se co nejvíce snažit přesvědčit finančák o velikosti 65" a oled pokud to bude možné.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 1. 2018 22:19

To beries odkial, ze je na hranici moznosti?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dracul77 9. 1. 2018 22:41

ahoj aloisss, niesom sice ziadny expert ale po precitani celeho tematu mam pocit ze ty vobec netusis co vlastne chces.
urci si hlavne priority a potom vyberaj.......budes to mat jednoduchsie....myslim to v dobrom.
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Elulen 10. 1. 2018 15:28

Určil bych si cenovou hladinu, kterou jsem schopen a ochoten do elektroniky investovat. Mějte na paměti, že výrobci v dnešní době nehledí na výdrž, ale naopak tzv. "*****ítkama" životnost zkracují. Pakliže bych pořizoval TV přes 30 tisíc, určitě bych připlatil za prodlouženou záruku.

Cena 4K Oled TV na hranici 30 tisíc jen tak neklesne. Určitě ne letos.

V relaci do 30k bych se rozhodoval mezi zmíněným Panasonic 50EX780 a Samsung 55MU7002 popřípadě Sony 55XE8505 v případě, že jste hračička a vyhovuje Vám systém Android nebo čínské TCL U55X9006 s údajně bezkonkurenčním zvukovým projevem a Quantum dot panelem,ale pouze 60hz panelem.

V cenovém rozpětí 30-40k už se dá pořídit Sony 55XE9005, která už má lepší parametry pro HDR nebo Samsung QE55Q6F. Někdo by navrhnul Hisense H55NU8700, ale 60hz panel, nízká svítivost(350cd/m2), neplnohodnotných 10bit(pouze 8bit+FCR) a input lag kolem 50ms za tuto cenu nemá smysl.

V cenovém rozpětí 40-50k se dají pořídit první 4K OLEDY od LG,výborná Sony 55XE9300.

Rozhodně doporučuji navštívit nejbližší prodejny a nechat si TV předvést. Parametry jsou jedna věc a skutečný obrazový a zvukový projev druhá.
Elulen
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 10. 1. 2018 16:06

Ryan Giggs píše:To beries odkial, ze je na hranici moznosti?


Počital jsem tyto stránky něco o HDR a LED tv apod. tady https://www.flatpanelshd.com/news.php?s ... 1507639486.

-- 10. 1. 2018 16:15 --

Jinak Sony bych bral ale nechci a odmítám android
Panasonic nechci - neumí DTS obraz nic moc ,Samsung Mu7002 dobrý ale Samsunga už mam za 40tis - tak taky ne Qled je jeste moc drahy a LG oled Full hade za 26tis. taky ne .
Co mi zbívá počkat LG Oled 4k stoji 38 tis. tak počkam.
Jinak Hdr je použitelne u televizí sesvítivostí okolo 1000nit no akteré to mají ty levné ne.
Peo Hdr je lepší Direct led ale je poruchovější (proč Samsung dělá převážně Edge led že) u Sama se to více porouchalo. Edge led je méné vhodné pro HDR ale musi mít aspon 24 bloků. Q6 jich má 12 a je očesana. Tak co mi ztoho plyne pánové a dámy?????
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 10. 1. 2018 16:40

aloisss píše: Tak co mi ztoho plyne pánové a dámy?????


Podle toho co pises, tak vlastne tvym pozadavkum nevyhovuje vubec nic - takze pokud neudelas nejaky ustupek, tak si v dnesni dobe nic nekupuj :)
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 10. 1. 2018 20:47

No a to je právě ono ,zatím nic kupovat nebudu a během roku se uvidí.
Jediné je co chci hodně muziky a za dobrý peníz.
Vím vypadám hloupě ,ale už jsem si jednou koupil Led tv za 40tis. a takouvou ....... sprominutím už nikdy neudělám.

-- 10. 1. 2018 21:33 --

Ale teď vážně rád bych TV 65" a pod 30 tis. asi urcitě neseženu.
2- Sony 9005 krásný obraz klobouk dolu ,ale cena 34tis. a hlavně android!!!!!!!
3-tím pádem Samsung mu7002 ale 55" 24tis. super jenže rád bych 65"ale cena39tis.
4- Samsung Qled 6f cena 30tis oponenetem Oled lg 55 ful hd 29tis. ale pořád 55"
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 10. 1. 2018 21:35

ked budes k tomu takto pristupova tak si nekupis ziadny a nikdy..... vzdy bude za tie iste peniaze + 1euro lepsi TV ako kupis. bohuzial. vies si len vybrat z toho top co doba ponuka a nato su tu tyto chalani ktory ti cele vlakno radili.......

-- 10. 1. 2018 22:40 --

....inac ja tiez zostavam pri svojej plazme panP50GT30.....minimalne tento rok kym sa OLED nebude dat kupit za normalne peniaze.
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aloisss 10. 1. 2018 21:53

A asi tak dopadnu i já . Jsem rád za všechny odpovědi ,které jsem mi napsali ,protože mi to pomáhá ucelit můj názor na koupi nové tv. Jenže jsem limitovaný penězi a to je celé ,proč tak blbnu. Jinak všem dík

PS: jinak jsem málem těsně před vánocemi málem koupil LG 55js800 ,dokonce mi ji i manželka zamluvila v Písku na krámě zlevnili ji totiš z 28 na 18 tis. na OKay
A já jsem si tady přečetl ,že je nic moc a možná ??????? Kdo ví......
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 10. 1. 2018 22:49

nechaj to teraz na chvilu tak a mozno o mesiac sa na to budes pozerat trochu inak a kupis nieco s cim budes spokojny.
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2018 05:55

aloisss píše:Počital jsem tyto stránky něco o HDR a LED tv apod. tady https://www.flatpanelshd.com/news.php?s ... 1507639486.

Ten clanok na ktory odkazujes, sa vobec netyka technologickych moznosti LCD, je o niecom uplne inom, co s tym vobec nesuvisi.

Inak to ze je LCD na hranici moznosti, sa pisalo aj pred prichodom led podsvietenia, ze uz je to pre lcd koniec, a odvtedy preslo 10 ci kolko rokov a stale je LCD tu v plnej parade. Pisalo sa to aj pred prichodom RGB diod, aj 3D, aj pred prichodom 4K, aj pred prichodom QD a HDR... Zakazdym sa pisalo ze uz obraz LCD nie je kam posunut a ze to je jeho konecna. A zakazdym sa niekam posunul. Takze taketo "zarucene pravdy" je treba brat s obrovskou nadsazkou.

Nie, LCD nie je rozhodne na hranici moznosti, technologicky sa to da posuvat dalej a dalej. Len sa aktualne tlacia na trh nove technologie, ktore maju vacsi potencial (oled, crystal led...). Je mozne ze niektora z nich bude uspesna a LCD vytlaci. Ale to je cisto ekonomicka a marketingova zalezitost. Neznamena to, ze LCD sa uz nema kam vyvijat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 11. 1. 2018 07:58

Ber to odemě z rezervou, netýká se to jenom toho jednoho článku ,ale je jich tam víc.

Já jen že je mi divný, že Samsung v roce 2016 uvedl na trh myslím si slušné LCD TV Samsung UE55KS8002 a
UE55KS7002 i dnes bych jednu koupil nestat 41 tis tu 8002. Obraz 120Hrz ,už tenkrát Quvantum Dot,svítivost 1000Nit na HDR už dobrý.
V podstate to samé jako QLCD akorád za 70tis.
Dyť je to ten samí panel akorát za vyšší cenu ,ať žije marketing hurá.
Proto nevím v podstatě co koupit. A proto se zaměřím na uhlopříčku 65" a uvidi se.
Stát UE55KS8002 30tis. tak se nerozmýšlím a koupím ji. Zase jsem limitovaný penězi. :/ :/ :/ :/ :/

A oni v podstatě mi podsouvají to samé co mam doma jako je MU7002 za 26tis. a já mam doma UE46D7000.
Teď jsem přenastavil obraz podle kalibrace uzivatelů a obraz rázem o řád víš akorát mam pár
modrých čárek svyslích na levém kraji obrazu ,ale čert to vem nejvíc je to videt pri červeném pozadí ,ale většinou mají film nadech do modra a tam skoro zmizí.
JInak o HDR je tohle https://www.flatpanelshd.com/focus.php? ... 1505390780
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2018 09:15

Viem ze si nemyslel len ten clanok, ale ze si myslel flatpanelshd obecne. Kazdopadne to nemeni nic na tom co som pisal. O konci LCD pisali aj tam uz pred X rokmi. A kde sme teraz...

To nie je to ze ti to podsuvaju, vyrobca len reaguje na to co chce zakaznik. Ked nebol zaujem o 200 Hz panely, tak to proste prestali do TV davat. Ked klesa zaujem o FHD, tak proste vyrabaju viac UHD...
No a ked je niekto ochotny dat za TV o 30000,- viac hoci je rovnaky ako TV z minuleho roku, tak preco by to nevyrabali a nepredavali? Ved by boli hlupi. Je jednoduche vinit vyrobcov, ale za "99%" vsetkeho co robia moze zakaznik.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků