QE55Q6F info ze Samsung.cz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yamer 31. 12. 2017 11:26

Nyní se toho zjevně příliš neví o Samsung Q6F. Porovnal jsem si z českých stránek Samsungu rozdíly mezi 55" Samsungy MU7, Q6F a Q7F v té jejich "marketingovštině":

Rozdíly QE55Q6F vs. UE55MU7002:
-------------------------------
Q Display: "Ano"
Obrazový systém: "Q Engine"
...zatímco MU7 má: "UHD Upscaling Engine"
Q Color: "Ano"

Rozdíly QE55Q7F vs. QE55Q6F:
----------------------------
Ultra Black - antireflexní vrstva: "Ano"
HDR (vysoký dynamický rozsah): "QHDR 1 500"
...zatímco MU7 a Q6F mají: "HDR 1000"
Q Contrast: "Ano"
Micro Dimming: "Supreme UHD Dimming"
...zatímco MU7 a Q6F mají: "UHD Dimming"
Precision Black (místní stmívání): "Precision Black Pro"
...zatímco MU7 a Q6F mají: "Precision Black"
Q Viewing Angle: "Ano"

Předpokládal bych, že naše evropská 55" verze Q6F bude mít 100Hz, asi by šlo ověřit např. v servisním menu na prodejně... Jinak by mě zajímal reálný color gamut, jako asi každého. Sice na Samsung.cz udávají, že Q6F i Q7F mají stejný "Q Display", "Q Color" i "Obrazový systém", ale jsou tam i rozdíly, takže kdo ví? :)

Na netu jsem ke Q6F našel obsah spíše k jakési americké verzi, která údajně má jen 60Hz a je jen v 49" a nepíší o ní moc hezké věci. Např.: "Q6 is sold as a “QLED TV” but it is a conventional LCD panel with a quantum dot film", čemuž tedy jako laik nerozumím, tušíte někdo, zda Q7F to má jinak? A asi to zase neříká nic o evropské verzi.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 31. 12. 2017 11:35

Q7F a MU7 je v HDR contentu rozdíl celkem značný. Q6F jsem ještě naživo neviděl, ale cena celkem hezky dropla na 30k, což u Q7F taky celkem a MU7 jakbysmet (25k). Počkal bych tak tejden, 2.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 31. 12. 2017 12:16

"Q6 is sold as a “QLED TV” but it is a conventional LCD panel with a quantum dot film" je platné pro všechny současné „QLED“ televize. Ta věta říká to, že QLED je zde jen marketingové označení pro LCD s technologií Quantum Dot.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 1. 2018 13:15

Q7F a Q6F se zřejmě liší svítivostí a typem panelu - SVA vs VA. QF7 je cenově již o něco výše, osobně přemýšlím právě mezi Q6F a MU7, nevím, zdali MU7 nebude lepší variantou? Velmi laicky, přiznám se, mi Q6F připadá jako vstupní model do QLED. Zdali to bude lepší, než MU7, těžko říct, cenově se liší jen málo ...
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 1. 1. 2018 15:35

řeším to samé, vzít Q6 nebo MU7002?
prachy mám na stole, obě jsou v blízkém okolí k mání, ale nevím jak se rozhodnout
porovnání:
https://www.displayspecifications.com/e ... /a50134df9

rozdíl je ve svítivosti a jinak se v tom moc neorientuji :D
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 1. 2018 17:53

Ta svítivost je 600 vs 1000 cd/m2. Pokud to správně chápu, hodí se pro HDR režim, Q7F a Q8F jdou na 1200 a 1500 cd/m2. Podle specifikací má MU7 8bit + FRC (dopočítávání ditheringem do 10 bit), Q6F a vyšší mají přímo 10 bit. Nicméně - toto jsou teorie a víme, že specifikační tabulky snesou cokoliv. Ideální by bylo obě telky vidět naživo.

Jinak já jsem původně zvažoval za přibližně stejnou cenu LG OLED, ten HD model, nicméně tam je jen pomalý WebOS 2.0. Telku jsem viděl, obraz při demu parádní (ach ta černá :-) ), no a pak nějaký ten "Nano Cell model" - 810V nebo 850V.

Nakonec ale vybírám mezi těmi Samsungy výše, duální tuner myslím nepotřebuju, ale jednu smartku jsem již měl a spíše jde o zvyk ....
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 1. 1. 2018 17:58

pekr77 píše:Jinak já jsem původně zvažoval za přibližně stejnou cenu LG OLED, ten HD model, nicméně tam je jen pomalý WebOS 2.0. Telku jsem viděl, obraz při demu parádní (ach ta černá :-) ), no a pak nějaký ten "Nano Cell model" - 810V nebo 850V.

Taky uvazuju o teto OLED LG, ten WebOS pri pohybovani v menu mne neprisel az tak hrozny. Bohuzel na prodejne nebylo mozne vyzkouset prepinani programu a jeho rychlost.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 1. 1. 2018 18:37

Mně Q6F právěže přišla jako zajímavá varianta pro ty, kdo chtějí quantum dot (a nebo jinou technologii, která poskytne lepší barvy - wide color gamut), s 55" 100Hz panelem, neoslovil je Android ani OLED, a nechtějí dát více, než 30t.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 1. 1. 2018 19:14

No som zvedavy na prve testy q6f
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 1. 1. 2018 19:41

Já si ještě říkám jestli nakonec opovrhovanou 55EG9A7V a to hlavně proto že má jen FHD a ne 4K... Cenově to vyjde nastejno - je mezi 7002 a Q6..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod Peta-Biker 1. 1. 2018 20:39

Tak jsem nakonec koupil ue55mu7002 a musim rici, ze jsem spokojen.

Mohl by mi nekdo z majitelu rici, jak ma nastaven zbruba obraz-tipy?

Diky moc a vse nej v novem roce
Peta-Biker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 1. 2018 21:05

Kelly01 píše:Já si ještě říkám jestli nakonec opovrhovanou 55EG9A7V a to hlavně proto že má jen FHD a ne 4K... Cenově to vyjde nastejno - je mezi 7002 a Q6..

UHD vs FHD, to je diskutabilni. Vsichni vime, ze povetsinou 4K obsahu neni jeste dost a z konvencniho vysilani, tim tuplem. Tu LG jsem videl - obraz fakt paradni. Z blizka tak do 1m bylo videt pixely, pak v pohode. Bohuzel na tom bezelo jen nejake demo, tezko rict, jak se OLED projevi u konvencniho TV vysilani ze satelitu, ci jineho zdroje. Take jsem cetl, ze tyto telky maji pro HDR relativne nizkou svitivost, otazkou je, zdali to u tech Samsungu clovek realne vyuzije.

Me tam spise vadi ten WebOS 2.0. Nejde mozna tak ani o rychlost nabehu TV, prepinani, ale take o aplikace. Je to prece jen model z roku 2015. Nechci se dockat toho, ze treba za rok na tom nepujde nejaky obsah, apod. Netusim, nakolik je to opravnena obava ....

Vzhledem k tomu, ze 4K OLEDy jsou kolem 50 tis. Kc, tak pujdu do tech Samsungu. Budto usetrim a pujdu do MU7, mozno k tomu dokoupit naky BR set, ci soundbar, nebo s Q7F, pokud by spadla tak na 35 tis. Kc, asi bych volil tuto ...

Jinak co me stve obecne, je pomerne casta (mozna snad vetsinova) absence zvukoveho vystupu na jack. Mam repro od Logitechu a neuziju. Soundbary mi prijdoup predrazene, to uz radeji externi zesak a repro, pres opticky vystup ....
Naposledy upravil pekr77 dne 1. 1. 2018 21:11, celkově upraveno 1
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 1. 1. 2018 21:10

pekr77 píše:
Kelly01 píše:Vzhledem k tomu, ze 4K OLEDy jsou kolem 50 tis. Kc, tak pujdu do tech Samsungu. Budto usetrim a pujdu do MU7, mozno k tomu dokoupit naky BR set, ci soundbar, nebo s Q7F, pokud by spadla tak na 35 tis. Kc, asi bych volil tuto ...

Pokud jsi ochotny dat za TV 35k, proc nevezmes Sony 55XE9005? U te LG mi taky vadi zastaralost OS a podpora do aplikaci budoucna. Napr. bych mel zajem o Kuki TV a bohuzel aplikace pro WebOS neni, tak bych musel mit jeste set top box, coz se mi moc nechce mit 2 zarizeni.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 1. 1. 2018 21:16

No, proc ne SONY. Fotime, mame Canony, SONY mi nesmi do domu :twisted: Spise jinak - delali jsme kiosky, pro me je to o panelech LG vs Samsung, jinak jsem proste neuvazoval, i kdyz SONY ma myslim Android, coz by mohla byt vyhoda? Ne tedy, ze by me Samsung nestval s tou svou reklamou - vymente starou OLED za novou QLED, nicmene u vyberu mezi temito zrejme zustanu. Taky jsem uz historicky 2 Samsungy mel, ta posledni mala Smartka byla soucasti bytu, ze ktereho jsem sel pryc, ted varim starou LG plazmu po mamce ... chapu, ze racionalni postoj to neni :-)
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 1. 1. 2018 21:23

Po nekolika dnech procitani zdejsich prispevku a rozhodovanim se mezi konkretnim modelem zde hodne zkusenejsich uzivatelu casto radi prave Sony 55xe9005, ktere dopadlo v recenzich velmi obstojne.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 1. 1. 2018 21:55

Já mám problém že je mi fuk jestli dám za TV 15 nebo 50tis.(ovšem beru to jako vyhozený prachy), spíš mi jde o to, že to je pro děcka na hry a pro mne na MKV ve velikosti do cca 30GB, sedíme od toho 3m a i na tu vzdálenost se i hraje - hlavně v pololeže, beru to jako 2 TV ke staré plazmě hlavně kvůli hádkám v rodině co se bude na TV provozovat..
Staré TV mají cca 48 a 42"(tu vyhodím), teď už jsem uvažoval že bych jim koupil i UE55M5602 nebo UE55M6372 i když mají jen 50hz, hlavně ať už mám klid..

Jo, na TV mám kabelovku a pouze základní nabídku, jedu věci z internetu, co sledují ostatní je mi fuk:). Snad bych jim pořídil KODI nebo něco podobnýho, hlavně ať daj pokoj..

Jak se dívá ze 3m na prohnutou obrazovku co je na stěně?
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 1. 2018 22:58

Zkusil bych aspoň UE55MU6272. Do 30GB už se dá sehnat dosti UHD ripů, které jsou kvalitativně super a vyrovnají se i těm velikým ...je málokdo by poznal mezi nimi rozdíl -muselo by to bejt tak na 75" obrazovce ze 3m a možna i taky by vidět rozdíl nebyl.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 09:06

Už jich mám plný zuby!
Odložil jsem za 29000,- QE55Q6F(hlavně proto že jsem zvyklý na Tizen), ale už si zas říkám jestli nepřihodit na tu Sony 55XE9005..
Mám na rozhodnutí tak hodinu:)
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 2. 1. 2018 09:44

Kelly01 píše:Už jich mám plný zuby!
Odložil jsem za 29000,- QE55Q6F(hlavně proto že jsem zvyklý na Tizen), ale už si zas říkám jestli nepřihodit na tu Sony 55XE9005..
Mám na rozhodnutí tak hodinu:)

Tak pokud ti nejde o penize, tak jdi do Sony, ktera je overena.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 2. 1. 2018 10:29

Nebo at cezme q6f a napise review:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 10:36

Vyjíždím až za hodinu, pořád dělám sračky novýho roku pro partnery...

QE55Q6F jsem objednal proto, že jsem zvyklej na Samsung a rozdíl mezi 7002 a tímhle(5000kč) už mi připadal zanedbatelnej..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 2. 1. 2018 10:50

Ta QE55Q6F taky nebude spatna volba :)
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 2. 1. 2018 11:58

Tak pak napis dojmy! Myslim ze je nas tu vic co bude q6 zajimat:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 2. 1. 2018 13:50

Přesně tak :-))
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 15:18

Takže popíši co jsem zažil bo nejsem odborník a neměl jsem nervy prodavače k něčemu nutit - navíc jsem nevěděl k čemu....

- stála QE55Q6F a vedle 7002
- dal jsem dotaz proč je Q6 tak šedá a 7002 v pohodě, jestli tam nejde dát jinej režim když v nich jede stejné demo
- prý ne, že obraz tak šedej je, neprodali jedinej kus a ať si vezmu raději Sony 8577 za 29000,-
- a prý je to 50hz byť všude píší 100hz tak na tom chlapci trvali
- tak jsem poděkoval a šel - možná to měli jinak nastavit, nevím, ale bylo to hrozný

Tzn. vypadá to na UE55MU7002 vs. Sony XE9005(ta byla nějak moc jasná, možná tam měli HDR demo) - nebo ta 8577 ale o té nic nevím a běžet jsem ji neviděl..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 1. 2018 15:59

Nj, asi naňho chlapci nemaju veľku maržu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod majkom 2. 1. 2018 16:28

:))) asi tak
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 17:22

Nj, ale přišli o zákazníka s hotovostí v kapse..
A navíc v něm zaseli nedůvěru, takže pokud bych Q6 neviděl s barvami které se mi líbí tak ho nekoupím ani za 10 litrů..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 1. 2018 18:39

Z toho ako to vidiš na predajni, sice môžeš vidiť farby ake sa ti pačia, ale doma to budeš mať nastavene uplne inak. A v domacom nastaveni už sa ti tie farby pačiť nemusia, hoci v predajni vyzerali dobre. Kym si tie TV na predajni nenastaviš (minimalne nejaky film mod), tak tie TV sa hodnotiť nedaju.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pekr77 2. 1. 2018 19:17

Dneska jsem se stavil do Electro Worldu a Datartu. Mé zjištění oproti Kelly01 je dost odlišné. Snažil jsem se zaměřit na tyto aspekty, plus zhodnotit možné vlivy, a to u cenové kategorie do cca 29 tis. Kč:

- Subjektivní vnímání kvality obrazu
- Svítivost / jas
- Pozorovací úhly
- Promítaný obsah

Poznámky tak, jak mi přijdou pod fousy:

- Nejhorší co jsem viděl, byl konvenční typ LCD, LG 810V. Uvažoval jsem původně o tomto, či 850V nebo 950V. Šel na tom film, černé pruhy vespod a nahoře byly šedé, při pohledu z úhlu spíše střední šedá, daleko do černé. Panasonic vedle tímto u stejného obsahu vůbec netrpěl.
- Mírně lepší se mi zdál další zvažovaný kandidát - Samsung MU7042 - lepší barvy, kontrast, nicméně tam šlo demo ve 4K. Při pohledu z boku také opad kontrastu, ne tak velký, jako u předchozího LG modelu.
- LG OLED FHD model. Co dodat - pro mě nekompromisní obraz. Vzhledem k tomu, že fotím, tak mi přišla pleťovka přesaturovaná a vše s velkým kontrastem. Nicméně fotky na TV prohlížet člověk moc nebude. Na této variantě, při této ceně, mi vadí pouze WebOS 2.0 z roku 2015, pomalý, bez aplikací jako Spotify, apod. Také netuším, jak je OLED vhodný pro statický obraz, pokud někdo využívá k PC. Na druhé straně mám starou plazmu, občas tam logo je vidět, ale člověk si zvykne.
- Samsung Q6F - po OLEDu jednoznačně to nejlepší. Pokud tedy někdo nechce tu FHD OLED LG, tak bych bral tuto telku. Pozorovací úhly se s OLED srovnat ovšem nedají. Co se světelnosti týče, tak rozhodně žádná šedivka, nicméně mě udivuje, že panel, který má mít 1000 nits, mi nepřišel o nic světlejší, než ona LG na 600 nits.
- Samsung Q7F, v 65" provedení - naprosta pecka a jediná věc, která se v krámu dala s OLED LG alespoň trochu srovnat. Sedmičkové a vyšší modely mají již SVA panel, svítivost myslím 1500 a výše. Také proto mají spotřební třídu B a můžou při HDR jít až na 180W. Co se mi také hodně líbilo, byl ten externí box. U této řady má již i Ethernet, k TV jde velmi tenký a poloprůhledný optický kablík, který může být i na stěně.
- Viděl jsem i Sony, 55" a bylo tam něco 9005. Pokud je to ta vychvalovaná, moc mě nenadchla, ale šel tam nějaký mrzký seriál v mizerné kvalitě, těžko tedy soudit, protože na Youtube vypadá lépe než QLEDy.

Svůj výběr tedy zůžuju mezi Q6F a Q7F, pokud tento cenově ještě do konce měsíce o něco klesne. Na závěr jen připomenu, že se samozřejmě jedná o subjektivní dojmy, jak jinak :-)
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod paolous 2. 1. 2018 19:27

Ja jsem zase navstivil Mediamarkt...
Dival jsem se po 55 uhloprickach. Nenadchly me zakladni Samsungy rady ue55mu6... zato ty qledy - nevsiml jsem si ale jestli q6 nebo q7 nebo q8 - byly naprosto obrazove dokonale mi prislo... OLEDky LG samozrejme taky, ale mam opravdu velikansky obavy o vypaleni, nebyvam casto doma zato tady mam 7 letyho juniora - trosku to doma prezenou s nejakym NickJr a bylo by po *****, to si nelajsnu...
Co se mi pak hodne pozdavalo byly Sonky - i nemci je tam vybirali rekl bych nejvic a prodejci je dost ukazovali. Libila se mi treba uz i 8096, ktera ma mit 50Hz panel ale obrazove fakt moc good. No a uplny skvost A1, na ni maji takovy zavody formuli, uplne dokonaly 4K obraz i zvuk z toho panelu celyho... krasa...
Naposledy upravil paolous dne 2. 1. 2018 19:29, celkově upraveno 1
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 19:29

Dík za info, já měl neochotné prodavače a požadavek ať mi ukáží i jiné režimy je nechával chladnými, tzn. flešku s "Deadpool.2016.2160p.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.HDR.x265"
jsem se ani nedvážil vytáhnout :)

Takže pokud to je dle názoru kolektivu lepší než 7002 tak mne napadá můj klasický postup - srát na ně, koupit a zabojovat až doma - tedy doufat že se proklikám k normálnímu obrazu bez chytráků z obchodu :)
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod paolous 2. 1. 2018 19:32

Urcite jde opatrne telku vybalit pri nakupu pres net a kdyby nevyhovovala do 14 dnu vratit...
Napadlo me zkusit vzit takhle 2 nejaky rozdilny modely a ten horsi pak vratit... nevim jak moc je to koser, ale asi by to melo jit...
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 2. 1. 2018 19:51

Nevim kde bydlite, ale ve vetsich mestech by nemel byt problem navstivit ruzne Datarty, OK, ElectroWorldy, Planea a na tyto modely se zamerit. Prece jen jde o urcitou investici a skoncit na neochote v jednom kramu bych asi nechtel. Jak ale rikaji jini - unikatni od vyrobce dodane demo na 4K muze pripravit neprijemne prekvapeni u SD obrazu krmeneho pozemnim TV vysilanim :-)

Nechci Vas mit na svedomi, nicmene si myslim, ze Q6F je o neco jinde, nez MU7000 rada, pricemz cenove ne az tak daleko od tohoto modelu. Me tedy spise prekvapilo, ze mi ty 55" prisly nejake male, kdyz jsem videl 65" modely, ale to uz fakt ne, to je uplne jiny cenovy level :-)
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 2. 1. 2018 19:56

Moja skusenost s elektrowordom - cca 3,5 roku dozadu, vratil som tv objednanu cez eshop po 2 dnoch, nebol problem, skontrolovali ci nie je poskodena a vratili mi peniaze...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 2. 1. 2018 21:34

pekr77 píše:
- Nejhorší co jsem viděl, byl konvenční typ LCD, LG 810V. Uvažoval jsem původně o tomto, či 850V nebo 950V. Šel na tom film, černé pruhy vespod a nahoře byly šedé, při pohledu z úhlu spíše střední šedá, daleko do černé. Panasonic vedle tímto u stejného obsahu vůbec netrpěl.

Svůj výběr tedy zůžuju mezi Q6F a Q7F, pokud tento cenově ještě do konce měsíce o něco klesne. Na závěr jen připomenu, že se samozřejmě jedná o subjektivní dojmy, jak jinak :-)

Určo klesne :)

Jinak SJ810 není ani 4k -je to falešné RGBW
a SJ85 je už poctivé RGB, alw stejně jsou to obě (+ SJ950V) IPS, takže ta černá je tam mizerná, kontrast slabý ...tak je to zcela běžně u IPS...to samé problémy s homogenitou.

-- 2. 1. 2018 21:42 --

Kelly01 píše:Dík za info, já měl neochotné prodavače a požadavek ať mi ukáží i jiné režimy je nechával chladnými, tzn. flešku s "Deadpool.2016.2160p.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.HDR.x265"
jsem se ani nedvážil vytáhnout :)

Takže pokud to je dle názoru kolektivu lepší než 7002 tak mne napadá můj klasický postup - srát na ně, koupit a zabojovat až doma - tedy doufat že se proklikám k normálnímu obrazu bez chytráků z obchodu :)

Přesně tak....to je nejlepší vyrazit do obchodu s fleškou, protože dema jsou hezký všude.

Lucy 2014 2160p 4K UHD BluRay HDR10 HEVC BT2020 DTS-HD 5.1 Subs - DDR.mkv -mohu doporučit ... má to asi jenom 22GB a neskutečně povedený rip...skoro lepší než mnoho třeba 80GB UHD Blu Ray remuxů
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Airacobra 3. 1. 2018 14:13

Také stojím před volbou mezi:
  • Samsung QE55Q6F
  • Samsung UE55MU7072
  • LG 55EG9A7V
  • TCL U55X9006
Neviděl jste někdo tu poslední? Nebo nějakou recenzi na ni? Nemůžu nic pořádného najít.
Airacobra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 1. 2018 19:46

Čo tak trochu hľadať?
viewtopic.php?f=1703&t=1276478
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Kelly01 3. 1. 2018 20:06

Ta já to rozetnul, chyt jsem druhého prodavače, řekl si o ovladač, vrazil tam flešku, jukl během 3 minut na 4 různý videa, zaplatil a šel..

Ovšem nejsem znalec, neřešil jsem detaily - líbilo - stačilo..

Teď ještě najdu nějakou stránku s "optimálním" nastavením a hotovo..

Ale je to taková plastová krabička :)
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 3. 1. 2018 20:16

A co jsi teda koupil - tu QE55Q6F?
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 3. 1. 2018 20:27

Jo, nechtělo se mi trávit další týden vybíráním..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 3. 1. 2018 22:10

Pani znalci, pouzivaju tv pwm? Nebo ne? A jestli jo, je to pouzitie rozdielne pres ruzne tv?

A dotaz k q6f - ta krabicka cez ktoru sa pripajajunvsetky hdmi atd, nepridava to na input lagu, pripadne iny negativny dopad?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 1. 2018 22:25

PWM ma drviva vacsina TV.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Newman81 6. 1. 2018 20:05

Docela by mě zajímalo, jestli má stejně jako její lepší Q7 sestřička problémy s kódováním titulků při přehrávání z USB flashky, jak zmiňují zde:

https://www.svetandroida.cz/samsung-qled-tv-qe49q7f-recenze-201705/#zaver

Nebo jde jen o nevědomost autora recenze?
Newman81
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 7. 1. 2018 11:08

Vrazím flešku, nastavím region a jedou korektně..

Jo, nevím co je DLNA ani pwm...
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2018 11:42

DLNA a titulky mohou zlobit u různých TV. To je známý fakt. Nicméně vždy je varianta nainstalovat DLNA server třetí strany - kupříkladu Serviio, které umožní vypálit titulky přímo do filmu... tudíž jsou následně vidět.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod czervv 7. 1. 2018 17:28

Tak jsem se byl dnes podivat na TV v Electroworldu a TV vypada zajimave. Ma ji nekdo uz doma a podeli se o zkusenosti? Jinak porovnaval jsem to s vystavenou UE55MU7072 a na prodejne jsem nevidel nejaky zasadni rozdil - ale je pravda, ze tam bezely pouze jejich promo videa.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 1. 2018 18:01

Pokud by to měla vyhrát MU7, tak bych doporučil spíš MU7002 -na papíře ti vypadá stejně, ale přitom je to obrazem lepší než MU7072/MU7042 ....má lepší HDR díky vyššímu jasu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Silvarts 7. 1. 2018 22:04

Kelly01 dej nám nějaký bližší info :) popřípadě zkus, pokud máš, ps4 pro v HDR jak to vypadá a dej vědět, taky nad ní dost uvažuju. Určitě ale zkoukni nějaký videa nebo si pohraj s nastavením, udělá to dost :) Díky
Silvarts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Airacobra 14. 1. 2018 11:23

Zdá se mi to nebo ta Q6F z velkých českých shopů právě zmizela?
Airacobra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czervv 14. 1. 2018 11:38

Taky jsem si toho vsimnul.Mozna jenom nestihaji vyrabet a je vyssi poptavka.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 14. 1. 2018 12:10

Pohrát s nastavením bych si mohl, to jo, ale musel bych najít nějaké doporučené nastavení bo nejsem odborník..
Jinak mám PS4 pro i Xbox One, ovšem nevím co a jak zkusit, jsem běžnej uživatel..

Některé ripy mi kostičkují, některé ne, ale bude to asi jejich kvalitou, zkouším je od 15 do cca 60GB - teď je zkusím v noťasu a uvidím jestli to bude stejný nebo OK..

A už jsem narazil na rip u kterého mi to napsalo že TV nepodporuje zvukový formát, byla to nějaká Wonder Woman kolem 65GB-už jsem to ale smazal tak nenapíši která...

A málo vstupů USB jsem vyřešil rozbočovačem, takže mám připojené 2HDD a asi 4 flešky najednou, vše funguje..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod babca 17. 1. 2018 11:23

majkom píše:Pani znalci, pouzivaju tv pwm? Nebo ne? A jestli jo, je to pouzitie rozdielne pres ruzne tv?

Byl jsem se podívat v elektro, LG OLED65B7V a Samsung QE65Q7F.
Samsung PWM bohužel měl. LG OLED65B7V neměl.

Každopádně obraz byl v prodejně naprosto na stejné (vysoké) úrovni. Ten QLED vypadal se svou černou jak OLED. Nejeden by si tento Quantum dot LCD od Samsungu s OLEDem spletl, alespoň tedy v prodejně za silného zářivkového osvětlení (doma večer v přítmí to bude dost možná jiné).

• Samsung QE65Q7F - má PWM, a to pouhých 120Hz viditelné pouhým okem :-(
  • Samsung QE55Q7F - PWM 120Hz
  • LG OLED55B7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED55C7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED55E7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED65B7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED65C7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas
  • LG OLED65E7 - flicker-free/PWM-free, konstantní jas

Obecně:
Samsung QLED - mají PWM (stroboskopicky blikají).
LG OLED - svit je čistý plynulý (=nemají PWM)

-- 17. 1. 2018 11:23 --

majkom píše:ta krabicka cez ktoru sa pripajaju vsetky hdmi atd, nepridava to na input lagu, pripadne iny negativny dopad?

Myslis breakout box. Marketingovy nazev "Samsung One Connect Box". TV je k boxu pripojena optickym kabelem (2017+), nebo asi 30pinovou metalikou (2016). To samo o sobe ale nic neznamena. TV obecne moc nehledi na input lag, protoze se soustredi na prehravani videoobsahu. Koukam po netu, situace se asi docela zlepsila. Zaroven jsem nasel zajimavy poznate k breakout boxu:
The MAJOR problem with the Samsung TVs is that if you use Game Mode (needed to get these low latency numbers), you WILL get screen glitches (red, blue, or green vertical lines) that flash on the screen randomly, every few seconds. This issue is related to the “One Connect” box that Samsung has been using, and this has been a known issue for at least 2 years. Some users are noticing the issue right away, and some users are noticing the issue after using the TV for around 1 month (myself included). Samsung has not been able to fix it, and users have tried to have their TVs repaired to no avail.

I used to be Samsung fan, but I’d recommend avoiding Samsung TVs if you plan on doing any gaming. FYI, the issue is the worst on the most recent “KS” (2016) model TVs that are featured in this article.

It’s been reported on AVForums, PS4 Forums, Reddit, TomsGuide, nVidia Forums, and other sites. Just search for “Samsung one connect box blue lines” or something like that.

Nevím co za technologie/protokoly pro optický přenos použili, ale očividně v Game Modu mají vyplou korekci chyb pro zlepšení input lagu, ale za cenu chyb v obrazu. Pro hry asi samsung s breakout boxem nebrat.
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 17. 1. 2018 14:19

Naopak input lagy mají jedny z nejlepších a hraje se na nich pěkně. Game mode počítá s vypnutou interpolací, a tak naopak chyby nezobrazuje. Interpolace vedoucí k vyšší plynulosti naopak brutálně navyšuje inpul lag a zároveň přináší obrazové artefakty.

Pokud zapneš LED Clear Motion, tak to zostří pohyb (KS serie KS7002 zejména to měly lepší než KS9 nebo než třeba aktuální QLEDy, kde je vidět takové zdvojení hran při tom vynucení LED Clear Motionu), ale obecně tato funcke je tolerována jen malým počtem lidí - mnoho lidí z toho bolí hlava, nicméně ten pohyb je ostřejší.

PWM je na pohyb super. Zkuste si schválně jeden malý experiment:
Pusťte si třeba motion blur test z RTINGS.COM a koukejte na telku skrz větrák (já jssm zkusil synkův fidget spinner :) ) ...dropne jas, ale pohyb je výrazně ostřejší ..ty probliky naruší princip sample and hold zobrazování, něco jako sub field drive na plazmě ...několikasetkrát za sekundu to problikne a lidské oko, když sleduje letící míč (nebo kdo ví co jiného), tak přestává vnímat tu čmouhu za tím objektem. Akorát ty plazmy to zobrazují "o něco málo" komfortněji než LCD nebo OLED s použitím větráku/spinneru :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 17. 1. 2018 16:04

Pokud to někomu pomůže - nevím ted, osobně. a co mi to má říci?

Ale při testech(kdesi tu byl odkaz) na QE55Q6F, namátkou těmito soubory, jsou výsledky:

jellyfish-180-mbps-4k-uhd-h264.mkv 180 Mbps 3840x2160 H.264 High 5.1 N/A 647 MB - plynulé
jellyfish-180-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv 180 Mbps 3840x2160 HEVC Main10 5.2 High 658 MB - škube

Jakou nejvyšší "mbps" mají kvalitní soubory/ripy cca do 50GB?
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 17. 1. 2018 16:10

Pokiaľ budeš mať rip, ktorý bude mať 50GB a bude to film povedzme 2 hodiny, tak na hodinu je to 25GB dat. To odpovedá datovému toku cca. 50-60 Mbps. Pokiaľ z hlavy počítam správne :-)
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 17. 1. 2018 16:25

OK, takže půjdu dolů z 4k-uhd-hevc-10bit.mkv 180 Mbps až se dostanu na "plynulo" :)

směrem nahoru u:
jellyfish-200-mbps-4k-uhd-h264.mkv 200 Mbps 3840x2160 H.264 High 5.1 N/A 718 MB
je to 0K..

-- 17. 1. 2018 16:39 --

Finále - pokud to někomu pomůže při rozhodování.....
plynule jedou:
jellyfish-160-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv 160 Mbps 3840x2160 HEVC Main10 5.2 High 586 MB
a
jellyfish-200-mbps-4k-uhd-h264.mkv 200 Mbps 3840x2160 H.264 High 5.1 N/A 718 MB
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod babca 23. 1. 2018 18:22

indeshit píše:Naopak input lagy mají jedny z nejlepších a hraje se na nich pěkně.
A jakou TV máš? Tu s externím boxem přes optiku? Já narážel na to. (Téma je o TV co mají optiku.)

indeshit píše:PWM je na pohyb super. :)

To sice je, ale není PWM jako PWM. A pokud je použito prasácké PWM, tak to omluvitelné není.
To tady totiž není implementované pro lepší pohyb, ale pro snížení nákladů na elektroniku. Źe lidé trpí je už věc druhotná - především proto, že většina z těch neví ani proč, v této oblasti je neznalá. Pak si na to ve výsledku výrobci ani nikdo nestěžuje, krom pár citlivějších jedinců z řad nadšenců (opravdu malá skupina).
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2018 20:20

indeshit píše:PWM je na pohyb super.

Kdejaká věc, která něco vylepšuje, Ti vadí. Ale stroboskop ne. Zvláštní. Pravda, když se pohyb cuká a dáš stroboskop, tak je to očím jedno. Odchází mozek i oči... jejich majitel pak neřeší nějaké cukání :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod majkom 23. 1. 2018 20:38

Zaujimave ze q7 ma pwm 120Hz a mu7002 240Hz... a ex85 nema pwm
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 1. 2018 21:36

MgX píše:
indeshit píše:PWM je na pohyb super.

Kdejaká věc, která něco vylepšuje, Ti vadí. Ale stroboskop ne. Zvláštní. Pravda, když se pohyb cuká a dáš stroboskop, tak je to očím jedno. Odchází mozek i oči... jejich majitel pak neřeší nějaké cukání :-)

Špatně jsem se vyjádřil, nebo spíše nedokončil tu myšlenku. Moje chyba. Stroboskop dělá pohyb lepším, ale ne každý je vůči tomu tolerantní. Osobně to nemusím - stačí mi chvilka a je z toho bolehlav. Nicméně pozitivní vliv na menší čmouhovitost to má, takže označení "super" bylo právě díky tomuto vylepšení.
Vadí mi ještě MCFI - telenovela.

Co s tou anketou? Sympatie / nesympatie se snímkovou interpolací. Případně jiné ankety. Nepřemýšlel jsi o něčem takovém? Jen tak ze zvědavosti. Zjistit vkus místního publika. Jen tak na rozproudění fóra.
indeshit
Pokročilý