Jak propojit TV s NTB?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jiří By. 2. 1. 2018 20:22

Zdravím, dokázal by mi tu někdo poradit jak propojit NTB (win10) s TV? TV má mircast takže by to nějak jít mělo ale nemohu přijít jak na to :/

Děkuji za rady.
Jiří By.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 3. 1. 2018 16:04

Zdravím,
nepíšeš jaký NTB, takže těžko specifikovat přesný postup.
Obecně je návod třeba tady : https://support.hp.com/cz-cs/product/sp ... /c05208707
Tvůj notebook totiž Miracast nemusí vůbec podporovat.. :-| Lepší vygooglit na netu s přesnou specifikací NTB. Hodně zdaru. :-D
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří By. 4. 1. 2018 08:26

Mám starý noťas ACER aspire 5742G,z toho soudím že asi miracas podporovat nebude :(

Proto se zkusím zeptat ještě jinak na stejnou otázku. Jde to nějak udělat abych noťas propojit bezdrátově s TV a nemusel nic dokupovat? :-) Pro jistotu doplním že se jedná o tuhle TV https://www.czc.cz/toshiba-48l3663dg-122cm/226405/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Televizory&utm_term=Toshiba_48L3663DG_122cm
Jiří By.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 4. 1. 2018 09:05

Ve Win10 je nabídka rozšíření pracovní plochy o bezdrátový monitor což tv je.Musí být ve stejné síti,běžně používám s tv Samsung,jen nečekej kdovíjaký obraz.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jiří By. 4. 1. 2018 09:33

Nějaký návod kde to najdu?
Já vím jen tomhle https://ctrlv.cz/yT2s kde je vidět i moje TV ale nevím co dál dělat abych to nějak propojil...
Jiří By.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 4. 1. 2018 11:08

Zdravím,
tady najdeš univerzální návod na zjištění podpory Miracast, včetně odkazu ke stažení případných ovladačů:
https://support.microsoft.com/en-us/hel ... n-miracast

Done. ;-]
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 4. 1. 2018 21:11

Já vím, že se tu teď v nedávné době řešilo drátové vs. bezdrátové připojení, jako poměrně citlivé téma, ale nebylo by nejjednodušší to připojit přes hdmi?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 6. 1. 2018 12:45

Miracast, resp. wireless display vo Windowse sprevádzkuješ len ak máš v notebooku WiFi kartu, ktorá podporuje wireless display. V staršom notebooku asi nebude, ale obvykle je WiFi ako modul v tvare malej kartičky a je možné ho vymeniť. Wireless display podporujú napríklad WiFi moduly Intel AC 7260 a novšie, na Ali sú dostať od cca 15€.

Pozor na prevedenie, môžu byť s interfejsom Mini PCI-e alebo NGFF, nie sú zameniteľné. Ešte môže nastať problém, že nový modul bude polovičnej veľkosti ako pôvodný v notebooku a nedosiahne na skrutku v šasi. Predlžovací adaptér (kúsok plechu) sa dá tiež objednať, alebo prípadne si sám vystrihnúť z kúska plechu.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod calebcox 6. 1. 2018 14:20

Je taky si potreba uvedomit ze nektere NTB neumozni provoz wifi karty kterou nemaji v seznamu kompatibilnich (whitelist), typicky HP. Naopak treba Dellu vetsinou problem neni. Otazkou je pak k cemu ma zrcadleni obrazovky slouzit a jestli neni pozadavek resitelny jinym zpusobem. Pokud to ma byt napr na prehravani multimedialnich souboru, tam je mnohem rozumnejsi cesta pouziti DLNA. Ono navic ovladani desktopoveho prehravace na TV je vrchol nepohldonosti, ale je to pro bezneho uzivatele znama “proslapana” cesta. Chce to se od toho oprostit. A uplne na zaver dodam ze kabel je kabel, resit cokoliv kde je potreba stabilni prenos bezdratove neni rozumne.
calebcox
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků