Philips TV 2018 [podrobný přehled modelů]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 30. 1. 2018 02:45

Modely televizorů Philips pro rok 2018 byly představeny na samostatné akci společnosti TP Vision. Tvrdou práci s přehledy odvedli hristoslav2:
https://forum.setcombg.com/philips-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/60342-philips-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-2018-a-3.html#post858538
a ToEngel:
https://toengel.net/philipsblog/2018/01/24/philips-2018-uebersicht-line-up-range-aller-2018er-philips-tvs/
V řadě 9000 prozatím zůstávají jako v několika předcházejících letech jen OLED, byť by se to mohlo dle spekulací/leaků změnit (IFA?). Společnost změnila u OLED systém značení, pryč jsou tři písmena + čtyři číslice, teď je to "OLED" + tři číslice.
Zatímco minulý rok byly v řadě 8000 VA panely a v řadě 7000 a převážně i 6000 IPS, letos by to mělo být naopak. Osmičkové LCD budou dále obsahovat technologii Nano Cell známou z LG. Pokrytí DCI-P3 by mělo dosáhnout 90 %. Také to bude jediná řada (minimálně do představení LCD z 9000 series) se 100Hz panely.
Novinkou je podpora HDR10+ u devítkové a osmičkové řady.
Ještě přihodím první dojmy z FlatpanelsHD: https://www.flatpanelshd.com/news.php?s ... 1517211195
Android tentokrát jen od 7000 series výše. Řada 6000 získává novou Smart TV platformu SAPHI.
Obrazový procesor P5 obdobně jako minulý rok od sedmičkové řady výš.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 2. 2018 12:06

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MgX 11. 4. 2018 19:54

Představení modelových řad Philips TV pro rok 2018 na avmania.cz. Článek zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 4. 2018 12:15

Zvyknú (a prípadne kde a kedy) sa objavovať recenzie na Philipsky? Konkrétne ma zaujíma
https://www.alza.sk/43-philips-43pus7303-d5302702.htm .
Niečo aspoň podobné ako robia chalani z Rtings.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Audeze LCD-2 Classic; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 4. 2018 13:57

Hlídej si treba http://www.hdtvpolska.com
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 4. 2018 14:52

Ďakujem za link, vyzerá to na šikovných ľudí, veľmi zaujímavá stránka!
Čo myslíte, je dotazovanie sa na tieto veci

Plánujem kúpu TV pre použitie s PC a TV novej 7300 série sú tie, o ktoré sa zaujímam, konkrétne som si na webe vyhľadal tri modely, uhlopriečka 43"
43PUS7383/12; 43PUS7373/12; 43PUS7303/12, avšak nenašiel som v špecifikáciách pre mňa kriticky dôležité informácie (beriem, pri TV je to skôr o vypísaní funkcií, než o reálnych špecifikáciách):
- aký typ panelu majú tieto TV? VA? IPS?
- aký je rozdiel medzi danými modelmi? podľa porovnania som našiel jediný rozdiel v parametri "Predná strana televízora";
- majú dané TV dedikovaný PC režim (v podstate by to mal byť režim, ktorý aut. vypne rôzne funkcie pre obraz -- herný režim nie je to isté ako PC režim)?
- majú dané TV podporu chroma 4:4:4 (často je podpora práve s PC režimom)?
- funguje Ambilight v PC režime, respektíve v režime 4:4:4, teda ho môžem využívať s PC?
- funguje Micro Dimming Pro funkcia v PC (alebo 4:4:4) režime?
- akej rýchlosti (štandardu + SuperSpeed) sú USB porty na TV?
- je dostupná informácia o input lagu v PC (4:4:4) režime?
- ktorá technológia kontroly podsvietenia je použitá? DC (napätie, podmienka pre tzv. "flicker-free")? PWM?

PC režim a veci okolo PC ma zaujímajú predovšetkým, kedže by bol využívaný ako monitor k PC, v natívnom rozlíšení 3840x2160@60Hz, no otázka je, či je podpora pre 4:4:4 režim (a nie len 4:2:0).

Philips podpory ako hádzať hrach o stenu alebo je možné sa prepracovať po dvoch-troch presmerovaniach k niekomu, kto to dokáže zodpovedať?
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog, Audeze LCD-2 Classic; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 4. 2018 20:24

Hneď v prvom prispevku maš odkaz, kde sa dozvieš typ panelu.
Načo je poznať rychlosť usb som nepochopil.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 4. 2018 20:51

1. Ja v tých linkoch akosi nevidím menovaný druh panelu pre daný model;
2. v prom linku je MVA info len pri najvyššom modeli číselnej rady a pokiaľ to nie je myslené tak, že aj všetky pod ním majú ten panel, tak nevieme, či tam je;
3. u Samsungu napríklad boli hneď tri rady TV, ktoré mali mnoho veľkostí a všetko okrem 43" ;IPS modelu boli VAčka a vo všeobecnosti u monitorov boli všetky 40" VAčka a 43" IPSka;
4. USB je doplňujúca otázka, ak je to USB3 a aj SS, tak je to možné využiť aj pre nejaké pomalšie nabíjanie a podobne (tá otázka je s úplne najmenšou prioritou a doplnil som ju len zo zaujímavosti).
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 4. 2018 21:30

73xx ma VA tiez. Mas to aj na avforums.
Aj tak su to len predbezne a obecne info, kedze vyrobca to moze kedykolvek zmenit podla lubovole. Resp. V roznych uhloprieckach mozu byt rozne.
Usb 3.0 nema v tv opodstatnenie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 4. 2018 22:51

Pokojne môžeš USB3 použiť pre ext. disk, prípadne nejaké zariadenie, ktoré je napájané z USB a trebárs sa bežne pristupuje cez wi-fi.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2018 06:21

A usb 2.0 nemozes? :-)
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 4. 2018 10:54

Ak chcem riešiť aj rýchlosť, tak 2 je zbytočný bottleneck a pokiaľ nie je špecifikované, že (pokojne aj USB2) port nie je určený pre nabíjanie, tak regulérna trojka bude mať trošku viac šťavy.

Ale ako hovorím, USB otázka bola len doplňujúca (ale nemohol som deliť otázky na pre mňa kriticky dôležité a doplnkové).
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2018 15:27

Riešiť rychlosť je prave nezmysel. To nie je PC že ťa to rychlostne obmedzuje pri prenose suborov. Na prehravanie akehokoľvek filmu ma usb 2.0 veľku rezervu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Philips CZ 25. 4. 2018 16:22

Použití TV místo k PC místo monitoru popsal podrobně redaktor na jedné televizi Philips: https://pctuning.tyden.cz/hardware/moni ... i-a-slasti

Tady odpovídám na tvoje dotazy

- 43PUS7383/12; 43PUS7373/12; 43PUS7303/12 jsou stejné, liší se pouze designem - barvou a stojanem
- TV má režim PC a režim Hra, podrobněji v testu výše
- TV má podporu na HDMI vstupech dle specifikace v technickém listu, podpora pro chroma subsampling je 4:2:0, 4:2:2 a 4:4:4
- Ambilight je aktivní při zapnutí TV (lze jej vypnout) a má speciální nastavení režimu HRA. Je funkční pro jakékoli připojení
- Micro Dimming Pro funguje neustále, i pro PC
- TV má jeden port USB 2.0 a jeden USB 3.0
- je dostupná informácia o input lagu v PC (4:4:4) režime? Viz test výše, oficiální měření nemám
- Je použito PWM

Rád zodpovím další otázky.
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 25. 4. 2018 21:55

Ďakujem veľmi pekne za reakciu, v medzičase som dostal odpoveď aj na e-mail, takto mám ešte o informáciu-dve navyše. :-)

Našťastie som presne v ten deň dostal info o prichádzajúcom Philips 436M6VBPAB (43" monitor) a myslím, že tým pádom už svojho výhercu mám, moja peňaženka už slintá...a ja s ňou.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Philips CZ 26. 4. 2018 10:00

Tak to je fajn. Ono co si budem povídat - vyplývá to z toho testu - monitor a televize mají pořád jiný účel používání. Takže televizi lze používat jako monitor, ale má to svá úskalí a občas i obtíže s nastavením, které je potřeba brát v úvahu. Pokud je primárním účelem propojení s PC, monitor bude určitě lepší volba.
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 13. 5. 2018 21:14

kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada.neu 27. 6. 2018 04:10

V předchozích odkazech se píše, že 7503 a 7803 maji 100Hz panel, ovšem v posledním nejnovějším článku se píše, že 100Hz panely má až řada 8000. Jak to tedy je?
lada.neu
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 27. 6. 2018 10:08

Tak to by aj mna zaujimalo....Dufam ze sa tu miestni odbornici k tomu vyjadria.
gustoh
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 6. 2018 10:17

Neviem ktore konkretne odkazy mas na mysli. Na predoslej strane je hned prvy prispevok od kvoka. Tam mas jasne napisane, ze 100 Hz ma az rad 8. Takisto v odkazoch v jeho prispevku to mas jasne uvedene. Aj v tom teste na cznews je to napisane. Tak nejak nechapem kde je problem...
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod jardadts 27. 6. 2018 12:35

https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1527058520

Zde je přehled modelů 2018 ,kde máte typy panelů a 50/100hz
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 6. 2018 13:29

Tam to maju zle.
Opakujem, v prvom prispevku vlakna su 2 odkazy, kde je to napisane. Info na setcombg (ta farebna tabulka) je priamo od Philipsu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod lada.neu 27. 6. 2018 13:57

ok ok
lada.neu
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 6. 2018 15:01

Omyl moze byt z toho, ze Philips uvadza hodnotu FR co je realna frekvencia + dopocet. A to je dvojnasobok. A niektori to preberu takto.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod lada.neu 27. 6. 2018 16:11

ono je taky možný že se mě to trochu pomíchalo s loňským modelem , každopádně věřím že můj dotaz pomohl ostatním, co v tom měli guláš jako já ;-)
lada.neu
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 25. 10. 2018 10:43

Z letošní 7000 series by IPS panely měly být u 75PUS7803 a 65PUS7303, zbytek VA.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 25. 10. 2018 18:23

https://toengel.net/philipsblog/2018/10 ... und-lg-c8/
Ve srovnání čtyř současných nejlepších OLED televizorů se Philips 65OLED903 stal vítězem.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skorky 25. 10. 2018 20:05

Po ukončení testů v režimu kalibrovaný a dynamický se dotázali všech zůčastněných,který z režimů se jim nejvíc líbil a žeprej se jim líbily oba režimy skoro stejně,no potěš koště :roll: Když dám na svým Panas.FZ800 režim Dynamický,tak se hanbou sám vypne :-D
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 10. 2018 20:34

Philips měl dříve vždy výborný obraz... i na LCD. Ovšem zabíjel to, už v té době, nedoladěným firmwarem. Pak následoval jakýsi obrazový útlum a věřím, že nyní zase jdou směrem vzhůru. Ovšem ten směr nahoru by měl fungovat kompletně. I v obrazu, i ve zvuku, i softwaru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod jardadts 25. 10. 2018 21:06

skorky:
Výsledek v režimu Vivid / Dynamic / Alive je ještě jasnější než při porovnávání kalibrovaných televizorů. Více než dvě třetiny účastníků hlasovalo pro Philips OLED + 903 a Panasonic s 18% na druhém místě.

Asi má Philips výrazně kvalitnější dynamický režim než Panasonic :-)
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 730 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 26. 10. 2018 22:33

Na CZC a Mall začali prodávat 58PUS6203, který dříve v portfoliu uvedený vůbec nebyl.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod REY89 6. 11. 2018 11:00

kvok píše:Z letošní 7000 series by IPS panely měly být u 75PUS7803 a 65PUS7303, zbytek VA.

Zdravím, dá se s jistotou říct, jaký typ panelu mají modely PUS7303 v úhlopříčce 43" a 50" ?
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 11. 2018 11:16

S istotou sa neda povedat nic.
V 43" sa udajne vyskytuje aj IPS aj VA panel.
V 50" je VA.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod baddik 10. 11. 2018 19:14

Zdravim.Tady se jen potvrdilo to,co jsem tu psal o prázdninách.Zúčastnil jsem se podobného testu v prodejně .Philips oled 873,Panasonic FZ800 a oled LG E8.Philips jasný vítěz.Pochopitelně jako třešnička ambilight.
Už měsíc mám doma Philips 65 oled 803.Jedním slovem pecka.A to jsem byl zhejckanej Plasmou Panasonic 65 VT 60.Nelituji výměny!!!
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ptr277 6. 12. 2018 22:13

Je veľký rozdiel medzi Oled 873 a Oled 803?
ptr277
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 8. 12. 2018 13:28

Hlavní rozdíl je Perfect Natural Reality u 803 (funkce pro emulaci HDR u SDR obsahu).
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yamer 8. 12. 2018 23:15

A nevíte někdo, prosím, jestli se do OLED873 dávají už novější 2018 panely, které jsou - zdá se - o něco lepší ohledně retence obrazu?
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod baddik 15. 12. 2018 22:05

Oled 873 má panely 2017.Panely 2018 má 0led 803 a 903.Ať se to někomu líbí nebo ne,Philips oled 803 a 903 mají skutečně nejlepší obraz ze všech oled tv.
A jedna veeeeeeelká přidaná hodnota je ambilight.Kdo to jednou vyzkouší už tv bez ambilightu nechce!!!Taky jsem chtěl původně Panasonic FZ 800 ale
po shlédnutí 2.hodinového testu několika oled tv jsme měli po 10 minutách jasno.Já a 4.prodavači.A to byl v testu ještě starší Philips 873.Můžu říct
že Panasonic FZ mě velice zklamal.Žádný obraz z Hollywoodu se bohužel nekonal.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 12. 2018 23:25

Achich ouvej. Mě Panasonic FZ opravdu nezklamal. Obrazem, ale ani stabilitou prostředí :-) Že máš jiné preference je v pořádku. Jen to zde prezentuješ stylem, jak Philips je o dvě koňské délky dál než Panasonic. A to, dle mého skromného názoru, není pravda.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod baddik 16. 12. 2018 00:29

Netvrdím že je Philips o 2 koňské délky dál..Říkám jen co jsem viděl na vlastní oči a se mnou 4.prodavači.Potvrdili to i některé slepé testy odborných časopisů.Pro mě za mě at si každý koupi co chce.Mám Philips 2 měsíce a žádný problém s androidem,žádné sekání a restarty.Důležitý je že jsme oba spokojeni.

PS Viděl jsi ty 2 tv vedle sebe?Já bohuzel ano.Nebo spíš bohudík.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2018 12:09

Vím své. Stabilitu Androidu mám na talíři každou chvilku. Důležité je, že jsi spokojený. Mimochodem, Panasonic, to není jen FZ800 :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod baddik 16. 12. 2018 16:56

Neodpověděl si mi na otázku zda jsi viděl tyto dvě tv vedle sebe.Vypadá to že ne.Pro mě je teda důležitý hlavně obraz.a smart funkce beru spíš jako bonus,pro mě nepodstatné.Zatím fungují ale na jedničku.FZ 800 je druhý nejlepší model od Panasonicu,FZ 950 má jen lepší zvuk.Je to stejné jako Philips 803 vs 903.Rozdíly u obou značek jen ve zvuku.Bavime se tady v podstatě o nejvyšších modelech těchto značek.V přímém porovnání ve slepem testu Panasonic bohužel pokaždé prohrál.Je logické že každý hajime to,co máme doma.Doporučuji všem před koupí si všechny kandidáty postavit vedle sebe a pak se rozhodnout.Já jsem tu šanci dostal.Tím bych to asi uzavřel.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skorky 16. 12. 2018 20:32

Jak takový dvouhodinový test s prodavači v prodejně probíhá?Pro někoho ambilight plus,pro někoho nepotřebná blbůstka.Oledy si myslím jsou obrazově prakticky na stejné úrovni,ano v něčem má různá značka trošku navrch,v něčem je zase trošku horší.Sony,LG,Panasonic,Philips mají své chybky(nic není dokonalé),tak bych jednu značku příliš nepovyšoval nad ostatní,jsou to špičky ve své kategorii.Mám 55"FZ800 a co mě po delší době trošku mrzí,že jsem nešel do 65",snad příště :-)
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2018 20:37

baddik píše:Neodpověděl si mi na otázku zda jsi viděl tyto dvě tv vedle sebe.Vypadá to že ne.Pro mě je teda důležitý hlavně obraz.a smart funkce beru spíš jako bonus,pro mě nepodstatné.Zatím fungují ale na jedničku.FZ 800 je druhý nejlepší model od Panasonicu,FZ 950 má jen lepší zvuk.Je to stejné jako Philips 803 vs 903.Rozdíly u obou značek jen ve zvuku.Bavime se tady v podstatě o nejvyšších modelech těchto značek.V přímém porovnání ve slepem testu Panasonic bohužel pokaždé prohrál.Je logické že každý hajime to,co máme doma.Doporučuji všem před koupí si všechny kandidáty postavit vedle sebe a pak se rozhodnout.Já jsem tu šanci dostal.Tím bych to asi uzavřel.

Já ty televizory dobře znám. Někdy není nutné je vidět hned vedle sebe, protože když zaznamenáš nějakou anomálii, víš o ní. Ale když ji nezaznamenáš, nemáš o čem vědět. Jak jsem psal. Je dobře, že sis vybral, co Tvým očím nejlépe vyhovuje. Já ale nehájím nic, co bych měl doma. Nemám doma ani tento Philips, ani Panasonic, ani.... Ale to neznamená, že ty telky velmi dobře neznám. A dosti často z podstatně delší zkušenosti, než dvou hodin na prodejně s prodavači.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2018 07:24

skorky píše:,tak bych jednu značku příliš nepovyšoval nad ostatní,jsou to špičky ve své kategorii.
On ale nepovysuje jednu znacku nad inou, ale porovnava konkretne modely. To nespajaj dokopy.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod skorky 17. 12. 2018 12:04

Ano napsal jsem blbě,myslel jsem modely v této třídě.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 22. 12. 2018 00:49

Zdravím pánové, tak jsem si říkal, že nahradím svou 32" Samsung, a docela mě lákala C8čka, tak jsem vyrazil do Showroomu do Alzy. Po krátkém prohlídnutí jsem se zastavil u Philipsu a musím říct, že lepší obraz jsem opravdu neviděl. Opravdu jsem na to chvíli koukal s otevřenou pusou. Běží tam demo nějaké spaní v šatech, jak se tam otáčí. Prostě tak dokonalý obraz jsem ještě neviděl, vedle je hned Sony A9F, a potom dále LG. Sony taky dobrý, ale Philips podle mého lepší. Docela pro mě zklamání bylo to LG, nějak to nechápu, jestli to měli nějak špatně nastavené nebo neměli tak kvalitní demo. Obraz nebyl tak ostrý jako u konkurence. Pán od LG mě tam od těch televizí odrazoval kvůli Androidu (toho se taky trochu bojím), ale ten obraz mě u Philips prostě dostal. Navíc má to Anbilight (mám doma i Hue osvětlení), a potom ten repro je prý dobrý. Jen ta cena je teda brutální, jak jsem zjišťoval pes známého, tak nákupní cena Philips 55" 903 je 43.000,- takže zřejmě v té ceně mají započítaný i tu záruku na 5 let. U C8čky je marže pouze 7000,- ale je to tím, že se jich prodává opravdu hodně, tak asi počkám na CES, jestli to o trochu nepadne,.
---> HP EliteBook 8540w
---> Samsung Galaxy S3, Note II
---> LCD TV Samsung LE32R86BD, Vantage HD 7100S
---> Peugeot 206 Black edition
---> Nikdy nedávej na první dojem, zdáni většinou klame
Honza20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baddik 22. 12. 2018 09:33

Zdravím.Už jsem původně nechtěl reagovat .
To že televizory dobře znám ale neviděl jsem je proti sobě niic nevypovídá.Kdo z Vás ty 2 televizory viděl v přímém porovnání?Předpokládám ze zde z diskutujících nikdo.Vždy je třeba si je dát vedle sebe,vypnout všechny vylepšení atd.Ono to není jen o barvách a kontrastu a ze to je jak od kolotoče jak tady pise kolega.
Hlavní rozdíl je hlavně v neuvěřitelném realistickém obrazu u Philipsu,až bych řekl prostorovém..Každý tv se dá upravit k obrazu svému a udělat z něj třeba nevýrazný Panasonic a obraz z Hollywoodu.K tomu abych porovnal 2 tv mi ten 2.hodinový test skutečně stačil.Tam stačilo 10 minut.Myslím že několik slepých testů oled tv hovoří jasně.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skorky 22. 12. 2018 10:06

A v jakém režimu je u Philipsu (oled) ten obraz tak neuvěřitelně realistický až prostorový?
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod baddik 22. 12. 2018 10:26

Tyhle blbý poznámky jsem přesně čekal.Dej si je vedle sebe a uvidíš.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 12. 2018 11:09

baddik to že potřebuješ výraznou barevnost nemá nic spojeného s realistickým pojetím a korektností. Prostě se Ti něco líbí, bereš - hotovo. Právě lidé sledující obraz na Dynamickém profilu a pak na Kino, resp. nenastaveném Kino a následně na kalibrovaném Kino, popisují přesně, co píšeš Ty.

V okolí mám několik lidí, kteří mají problém se zrakem. Těm nejde předložit kalibrovaný obraz, ani Kino/Film režim, protože by se trápili. Nižší barvocit atp. dělá své. Potřebují přidat. Často si také volí studenou teplotu barev, protože je pro ně výrazově ostřejší. Ale je zbytečné to psát člověku, který ví své, protože dvě hodiny byl na prodejně s dalšími lidmi a odsouhlasili si vzájemně své pocity.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod baddik 22. 12. 2018 11:49

Dynamický obraz rozhodně nesleduji.Říkám to tu už po několikáté.Běž se na ty 2 tv někam podívat.Pak si tu o nich mužem popovídat.

-- 22. 12. 2018 10:57 --

baddik píše:Dynamický obraz rozhodně nesleduji.Říkám to tu už po několikáté.Běž se na ty 2 tv někam podívat.Pak si tu o nich mužem popovídat.
.Kolik by si si chtěl lidí ,kteří by se zúčastnili testů aby to pro Tebe bylo dost důvěryhodné?5 je Ti málo.Na těch slepých testech jich bylo určitě víc a přesto s velkým náskokem zvítězil Philips.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod baddik 22. 12. 2018 15:54

A už vůbec tady nepreferuji nejakou značku.Naopak.Až do ted byla moje nejoblíbenější značka Panasonic.V ložnici mám poslední Pioneer Kuro,v o obýváku jsem měl do teď poslední plasmu Panasonic 65VT60.Takže si myslim že o dobrém obrazu neco vim.Je mi to srdečně jedno co si kdo koupí.Jen jsem tady chtěl tímto testem pomoc kupujícím při rozhodování.Hlavně si to běžte porovnat do obchodu.Psaní na internetu je k ničemu.
Preji všem hezké svátky a vše nej do nového roku.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 22. 12. 2018 18:16

skorky píše:A v jakém režimu je u Philipsu (oled) ten obraz tak neuvěřitelně realistický až prostorový?

V režimu Vivid, tedy v režimu Živý!!!

Přesně v tomto režimu oblbovali ty lidi ve slepém testu, který opět po roce zorganizoval PHILIPS a který opět zaštítilo AV Forums a který opět vyhrál ... ano, PHILIPS. Jak napsal jeden diskutující pod videem na You Tube : That's like a McDonald's burger winning best burger at a McDonald's event.

Jen totální blb může při srovnání televizorů nastavit režim Vivid u OLED TV a ještě na tom pouštět testovací materiály. Ještě dodám, že ty testovací materiály byly "překvapivě" a pečlivě vybrané samotným PHILIPS-em. Je jasné, že tento režim nebyl vybrán náhodně ...

A s tou "zázračnou" ostrostí to pěkně shrnuli na HDTVpolska. OLED 903 má extrémní nastavení ostrosti, kdy nejen u SDR, ale i UHD zazrněrných zdrojů je obraz zašumnělý a je nutné vyhledat v menu umělotiny pro redukci šumu! Stejně tak nastavení jasu je přepálené, aby HDR vyznělo skvěle. Díky tomu jsou jasné objekty přezářeny a v černé nejsou vidět všechny detaily, které se tam nacházejí.
Stačí si přečíst testy u modelu 803 a nově i 903 ... Sami Poláci měli mezi sebou v redakci poradu a zvažovali, zda modelu 903 dají hodnocení Reference, protože k němu měli výhrady. Označili 903-jku za OLED, který má svým nastavením u potencionálního kupujícího navodit wow efekt už přímo v regálu obchodu. A nebyly sami, kteří poukazuji na to, že tyhle dva PHILIPS-y jsou dělány na prvotní ohromení a barevná věrnost je u nich tak nějak mimo.

Stejně se vyjádřili na Techradar ...

The closest rival for the 65OLED+903 is the Panasonic 65FZ802. The Pana delivers a slightly more refined picture that’s arguably more focused on capturing the director’s intention. But the Philips set delivers a more aggressive ‘wow’ effect with its remarkable sharpness and aggressive HDR highlights.

A podobně to viděli i na Pocket-lint ...
PANASONIC TX-P60ZT60E A professionally calibrated! PANASONIC DMP-UB900EG-K PANASONIC SA-BX500EG-K 4x PANASONIC SB-PF800E-M PANASONIC SB-PC800E-M PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 12. 2018 19:52

Tony70 píše: Označili 903-jku za OLED, který má svým nastavením u potencionálního kupujícího navodit wow efekt už přímo v regálu obchodu.
:-D
A ktory TV nema? :hm To sa velmi tesim na ten zoznam tych TV.
Pozastavovavat sa nad tym a kritizovat, ze v obchode ma nejaky TV zaujat, to moze tiez (pouzijem tvoje slova) len blb.

Tony70 píše: A nebyly sami, kteří poukazuji na to, že tyhle dva PHILIPS-y jsou dělány na prvotní ohromení a barevná věrnost je u nich tak nějak mimo.

Je to samozrejme klamstvo. Tvrdenie vycucane z prsta.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Broken007 22. 12. 2018 20:43

Oni se k tomu Němci vyjadřovali, že to opravdu bylo sponzorované Philipsem, a kdyby to byl takový podvod, tak věřím tomu, že by se k tomu konkurenční značky vyjádřili.
Broken007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 22. 12. 2018 23:43

Netestovalo se jen v živém režimu, ale i se zkalibrovaným obrazem. Philips vyhrál oboje, byť ve druhém případě podstatně těsněji.
Neexistuje žádný standard, jak by měl výrobce mapovat jas, který je mimo možnosti televize a je tedy na něm, jestli upřednostní zachování detailů, nebo svítivosti. U Philipsu jde tohle nastavit v předvolbě HDR Perfect.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yamer 23. 12. 2018 12:41

Osobne to vidim u tech OLEDu tak: co se tyce input lagu na hry, sel bych do Panaka nebo LG, a co se tyce zobrazeni pohybu nebo video processingu, bych uprednostnil Philips. Ale rikam to 1) sam za sebe, 2) pote, co jsem si ty TV skutecne testoval, 3) s vedomim toho, ze existuji i dalsi kriteria - pro kazdeho jinak dulezita. Napriklad nekteri poznaji, ze Panak ma uz z vyroby hodne verne nastaveny obraz.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 12. 2018 14:26

Píšeš to rozumně. Určitě nehaním OLED od Philipsu. Ale vadí mně tvrdá vyjádření, jak se na Panasonicu nekonal obraz z Hollywoodu... a ještě nejlíp s několika vykřičníky.

Ono někdy stačí si pustit na televizi reálnou scénu, kupříkladu záběr kytky, no a pak vedle TV postavit v květináči živou kytku. A bác ho. Jak je možné, že se mně ta „rentgenová“ zelená tak líbila, když vůbec neodpovídá realitě, kterou teď mohu porovnat? Jo, on ten Panasonic (u příslušných modelů) nemá THX certifikát jen tak pro strejdu příhodu. Zrovna tento certifikát je postaven na reálném základu.

No a pak se tam nepustí jen demonstrační 4K/UHD HDR video, ale třeba něco od Skylinku v HD. Prásk ho, jak je možné, že u Paňase se obraz zdá být OK, ale u mnohých dalších je poměrně dost frázovitý, zašumělý, barevně přebujelý. A kdo chce ještě více trápení, nahodí cosi v SD. Ufff, tady se na to nedá koukat, tady je to lepší, ale ten Panasonic - jo tam je to sice nic-moc, ale pořád použitelné.

Často je potřeba si stoupnout nohama na zem a říct si, čím vším to reálně budu krmit.

Jasně, někdo jde, koupí OLED. Zavolá kalibrátora - myslím profíka, ne Frantu s ofoceným nastavením z dTestu. A za nemalý peníz nechá vytáhnout z obrazu maximum. Jde o to, zda ono maximum mu bude vyhovovat. U Panasonicu vytáhne TV z krabice a nikoho volat nemusí. Může, ale nemusí. Obraz je často tak dobře pro oko naladěn, že posun při kalibraci pro obyčejného smrtelníka je naprosto zanedbatelný.

Důležité však je. A to platí vždy a pro všechny. Vybírat takové zařízení/televizor, který mně obrazově nejvíce sedí. Nehledě na recenze, testy, nastavení atp. Když bych se u Panasonicu trápil, proč nekoupit konkurenci... a naopak.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 12. 2018 15:16

Myslím že není na trhu OLED co by měl špatný obraz
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 23. 12. 2018 16:52

Všechny OLED co jsou u nás jsou v podstatě high-end, ale dá se vyrobit i horší: https://www.avforums.com/review/electri ... view.14954 Mimochodem na té recenzi je vidět, že na kvalitě obrazového procesoru záleží.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod governante 4. 1. 2019 08:04

Nemáte někdo optimální nastavení Philips 55oled803? Co zapnout, vypnout a na jaké hodnoty...
Díky
governante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod governante 4. 1. 2019 12:43

Díky a ještě se chci zeptat na nějaký nejlepší způsob lezení sat. programu a následné srovnání...
governante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 1. 2019 13:00

Ladeniu sa trochu obsirnejsie venuju napr. tu v recenzii. Je to sice na starsi model Philisu, ale ten postup je v podstate totozny s tvojim TV.
https://avmania.e15.cz/philips-55pos900 ... est#part=1

A triedenie programov je najpohodlnejsie urobit v PC. Hodit zoznam kanalov z TV na nejake usbcko, zoradit v niektorom programov (napr. Chansort...), a hodit spat do TV.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 4. 1. 2019 17:28

governante píše:Díky a ještě se chci zeptat na nějaký nejlepší způsob lezení sat. programu a následné srovnání...

Nejjednodušší způsob u Skylinku a teoreticky DIGI TV je využít FastScan. Ten udělá vše za Tebe. Jen si musíš zvyknout na pořadí stanic. Anebo je naházet do listu oblíbených a tam seřadit dle svých preferencí. Samozřejmě platí výše uvedené - lze provést na PC. Ovšem pokud jsi ladil přes FastScan a stanice importuješ zpět, může si je teoreticky TV následně opět přeházet dle svého. Netvrdím, že přehází, ale čas od času to telky takto udělají. U FastScanu je nejlepší si zvyknout na poskytovatelem definované pořadí. Výhodou je, že když dochází ke změně programové nabídky, televizor by si nové stanice měl přiladit sám, stejně tak staré zahodí a vymaže.

Máš to bez práce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kvok 8. 1. 2019 17:27

Přes DVB-T2 ověřeno unikly nějaké chystané modelové řady pro tento rok, asi nejzajímavější je OLED754 – v 7000 series ještě OLED nebyl, mohlo by se jednat o dostupný model.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 9. 1. 2019 16:21

Pravděpodobně se bude jednat o OLED se systémem Saphi, tedy bez Android TV: https://toengel.net/philipsblog/2019/01 ... n-planung/
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wombat88 9. 1. 2019 19:13

Zdravím,

Mám novou 8503, vše je "v pořádku" (obraz,..), ale dálkové ovládání je strašné. Máte taky takovou zkušenost? Pokud nemám ovladač přímo namířený na televizi, nebo v nějakých mírných úhlech reakce jsou pomalé, nebo žádné. Ve většině případů se na něco trefit je až 2-3 pokus. (Firmware poslední, baterie se několikrát měnily) Pokud srovnám např. s Nvidia Shieldem nebo s předchozí TSony, kde jsem mohl mít ovladač jakkoliv, tak tohle je velké zklamání. To je důvod, proč jsem koupil Nvidia Shield, televize s tímto ovladačem je nepoužitelná.

P.S. vím, že to má senzor náklonu kvůli klávesnici, to vše co jsem psal je v případě kdy je ovladač úplně rovně :-)
wombat88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivotv 11. 1. 2019 14:42

Myslim ze ta predni strana ovladace funguje na IR, takze musis mirit primo. Klavesnice + hlasove ovladani funguje pres bluetooth, takze u toho mirit nemusis. Senzor naklonu resi to, aby si nemackal klavesnici kdyz pouzivas predni stranu.

Trochu se divim, ze k jejich nejvyssi rade LCD TV nepribalili i ten maly smart ovladac, ktery dostanes u OLED.
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod fybyfyby 13. 2. 2019 15:15

Nemáte někdo oled 873? (resp. 9002, měly by být v podstatě stejné, jen přeznačené) Kámoš si ji koupil a stěžuje si, že má okolo světlých objektů jakoby svatozář (glow). Viditelná je hlavně při pohybu a při nižší kvalitě zdroje. Když vezmeme 4K HDR je to ok. Jenom jsem rychle zkoušel různý režimy pohybu ale nezdálo se, že by to úplně pomohlo. Ještě tam zajdu a zkusím ještě poladit jas, kontrast, znovu pohyb a další nastavení. Napadlo mě, že to tu třeba někdo už mohl řešit.

Firmware je poslední (září 2018), uvidíme, jestli to v Oreu bude lepší - pokud se nám to nepodaří přenastavit.
fybyfyby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fybyfyby 5. 3. 2019 11:32

Tak po upgradu na Oreo problémy s 873kou ustaly. Vše se povedlo vyladit a nejsou ani záseky.
fybyfyby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod selicz 7. 8. 2019 12:49

mohl bych Vás poprosit o info zda je dobrá volba jít do 65PUS7303 rok 2018 ? Je teď za nějakých 17tis co se teď nabízí?
Momentálně nám byly vráceny peníze za rok reklamovaného panáka 65EX703 myslím a momentálně moc z panasonicu na výběr není a docela mne to mrzí, protože vždy byly doma panasonicy.
Hledal jsem něco v 65-75 do 30tis s tím, aby byl svižný systém, VA, DLNA, wifi, BT, s rozumným zvukem a moc na výběr všeobecně v tuhle dobu není. Napadlo mě ještě vydržet do dnů mariane a nebo jak se to jmenuje nebo dnů LG, ale zase 17tis vs třeba 28 za 7304 je dost velký a nenašel jsem zase až tolik rozdílů, ale nevím co až hledat. Zúžil jsem výběr na Phillips a LG s VA panelem.
Od obrazu čekám nějaký průměr, protože to krmíme buď IPTV nebo z 90% DVBT2 a filmy přes DLNA.

Díky
selicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 7. 8. 2019 13:16

Letošní nástupce EX700 je GX800, kvalita obrazu je obdobná (jsou tam nějaká vylepšení, která jsou poznat, ale není to propastný rozdíl). Bohužel 65" varianta je zatím opravdu předražená, ale v nějakých akcích jako 10 % na vše, jak mívá Datart nebo "bez DPH" u Okay jde pořídit za slušnější cenu.
Ale zpátky k Philips, připlácet za 7304 oproti 7303 nemá význam. Hisense H65U8B je potom dobrá volba v té hladině do 30k.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod selicz 7. 8. 2019 13:30

no právě GX800 za 35 si můžou fakt nechat. Ve směs vždy spokojenost až na tento kus a hlavně servis byl peklo. Servis Panasonicu je v Polsku ti si najmou někoho v Praze a ti v Brně a ti někde kolem Vás. Takže už z téhle pozice je to špatně. Nebýt prodávajícího MALL před kterým smekám, protože při popsání závad a postupů servisů vyřešil do 2 dní svoz a vrátil peníze za TV obratem i proti vyjádření Panasonicu, který 2x uznal vadu a na 3 stejnou reklamaci napsal, že je špatně nastavený internet a nebo funkce jsou dostupné až po nějakém čase sledování, bych dneska byl po infarktu.

Ale zpět, uvažuji tedy správným směrem, že výbava TV v 65" kolem 30tis vs 7303 za 17tis není tak propastná aby nahradila cca 10tis rozdíl v ceně ?

Nebo je nějaká dobrá koupě kolem mírně přes 30 ze které si fakt člověk sedne na ***** ?
Hisense doma neprošla. Po zkušenostech se reklamacemi a vyjádřením prodejce v El.Wor., že TV se reklamují jedna za druhou a ani se neopravují jen vyměňují už nebyl prostor doma k dalším diskuzím ikdyž vím, že je to spíše o kuse než o značce :), navíc každá ženská prahne po blikátkách a třpytkách takže ambilight je preferována.

Jediné co mě na té 7303 štve je, že BT je rezervováno pouze pro ovladač a ne pro audio.
selicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod selicz 7. 8. 2019 19:39

tak to nebude tak jednoduché jak jsem si myslel. Byl jsem se na ni teď podívat a po hodině nastavování jsem ve směs nic nenastavil. bílá, černá v normálu, ale strašně rozmazané celé neostré bez detailů. Všechno jsem přenastavil zresetoval a zase nastavil a stejné. Nebylo tam Oreo, ale to bych neviděl jako příčinu asi. Vedle stál Samsung 7472 a byl někde uplně jinde.
Takže jsem tam kde jsem byl, Nějaká rada nebo typ ?
selicz
Kolemjdoucí