Který typ panelu upřednostňujete? IPS nebo VA? [anketa]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Který typ panelu v TV upřednostňujete?
1. Jednoznačně IPS (a klony) 11 %  14%  [ 11 ]
2. Spíše IPS (a klony) 7 %  9%  [ 7 ]
3. Jednoznačně VA (a klony) 42 %  54%  [ 42 ]
4. Spíše VA (a klony) 15 %  19%  [ 15 ]
5. Je mně to jedno (znám všechny typy a vím, jaké klady a zápory mají) 0 %  0%  [ 0 ]
6. Je mně to jedno (nevím, že něco takového existuje, neznám tudíž ani rozdíly mezi panely) 0 %  0%  [ 0 ]
7. Jak kdy a jak na co 2 %  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 77

Odeslat příspěvekod MgX 7. 2. 2018 12:27

stormborec píše:Tomu teda nevěřím, protože tohle je čistě vlastnost panelu, na kterou nemůže mít P. ani S. vliv

Věřit nemusíš, ale pravda to být může. I zbytkový obraz se na některých OLED Panasonic tvoří jinak a později, než u některých LG.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 8. 5. 2018 14:35

Tak kupovali jsme 2 x Tv 100Hz panely respektivě tatík a oboje IPS Panasonic a max spokojenost i s tou černou.Teď chci koupit a nahradit monitor VA za větší a mám dilema jestli vzít znova VA nebo jít do IPS.U Tv mě to přijde jednoznačný že se razí většinou VA panely ovšem u monitorů bych řekl že už jsou VA na vedlejší koleji a v levnějším segmentu,u QHD pak je většina IPS,takže trochu obráceně než u Tv kde většina je VA a pak otázka co je lepší když má každý svoje mouchy. :-)
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 9. 5. 2018 16:38

Hlasoval bych pro OLED. :)
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod mesab 9. 5. 2018 20:31

Stiletos : můžeš napsat konkrétní koupené modely Panasonic ?
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 11. 5. 2018 19:41

mesab:to můžu ale je to už historie FHD,dneska to je zapráskaný levnejma nic moc 4K.Ta 50 stála 18 (20 s 5 letou zárukou) a ta 47 - 16 ca tenkrát...

https://www.mall.cz/televizory/panasoni ... x-l47et50e


https://www.mall.cz/televizory/panasoni ... tx-l47et5e
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iphone4usa 3. 1. 2020 08:17

Obecne plati, ze VA ma lepsi cernou a kontrast. IPS ma lepsi uhly.
Jak jsou na tom barvy u techto dvou? Kdo lepsi- IPS nebo VA?
iphone4usa
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 1. 2020 09:32

Záleží, čo, presnosť? Obe majú rovnaký potenciál, no kontrast VA panelov môže zafarbiť subjektívne porovnanie, na VAčku, ako aj OLEDe/plazme tie farby viac udrú do očí.

Ak ide o TV, záleží od modelu, drahšie modely majú lepšiu kalibráciu a vyžadujú si minimum nastavovania (pri lacných TV je to stále studená sprcha studených farieb), tam je to už jedno, nájdeš TV s lepšími horšími výsledkami ako s VA, tak IPS panelmi. Ale nech nekrivdím, videl som recenziu na LG B9 OLED a to bola...hanba, čo sa týka kalibrácie.

Nakoniec ale IPS sa už sťahujú do ústrania, proste nemajú ten wow efekt oproti VA/OLED, i keď VA má problémy pri pozeraní z uhlov (to vieš ale kompenzovať vzdialenosťou), pozrieš najpopulárnejšie TV recenzie na Rtings a z 10 recenzií je takmer všetko VA a je tam až jeden IPS model (od LG).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iphone4usa 3. 1. 2020 10:45

Myslel jsem spis sytost barev.

Mam tezke vahani mezi:
Samsung UE55RU8002 (VA panel) nebo LG 55SM8600PLA (IPS).
Cena je +/- stejna, takze ta nerozhoduje (zaroven je ale pevna dana).
iphone4usa
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 3. 1. 2020 17:01

iphone4usa:
Koukni se na porovnání na RTINGS, možná ti to pomůže v rozhodování:
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch

Výše zmiňovaný Samsung UE55RU8002 je tam hodnocen lépe, než LG 55SM8600. Dokonce je řada RU8000 hodnocena lépe, než základní řada QLED Q60R - a tohle není jediné místo (RTINGS), kde to hodnocení takto dopadlo.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 1. 2020 19:04

Barvy budou na VA lepší v tmavých odstínech, kde na IPS prosvítá podsvícení a to způsobuje "šednutí" berev (ztrátu sytosti)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daly90 4. 1. 2020 00:27

U těch dvou panasoniců jsou různý panely, ET50 používala VA panel a E5 IPS... Osobně to tak dramaticky nerozlišuju a jsem spíše pro OLED :D ale kdybych se rozhodoval mezi výše uvedenými, tak vyberu VA panel ( rozhodně s QuantumDot, directLED a lokálním stmíváním ). Každopádně jsem viděl i mizerný VA panely a výborný IPS. Nejde jenom o typ panelu, ale o další faktory. SM8600 má špatnou kombinaci panelu a podsvícení.

Na prodejně 50pus7304 má VA, 55pus7304 IPS panel a obě hrají skoro stejně. Možná bych subjektivně řekl, že 55* má krapet lepší ladění barev. Obecně IPS prosvítá, ale když výrobce pose*e nastavení u VA panelu, má příšerný barvy.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod iphone4usa 4. 1. 2020 12:47

https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold=0.1

Tak to mam proctene a stejne mi to prijde tezka plochta. Je to presne patova situace pro me. Fakt nevim, co vybrat. Samsung ma tu cernou, ale zase ty uhly. LG ma uhly, je jednoznacne hezci provedeni, ale zase ta cerna je pri srovnani bida. To nema reseni :-D
iphone4usa
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 1. 2020 00:30

Ja by som osobne ani nepremýšľal, pri TV ti ide o wow-efekt a tam VA/OLED excelujú.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iphone4usa 5. 1. 2020 09:46

No, ale zase clovek dost casto kouka treba z kuchyne nebo od stolu ze znacneho uhlu a tam to bude velka bida a hlavne to clovek bude vedet (diky tomuto procesu kdy zjistil ze jsou dva ruzne typy panelu), ze je to osklive.
iphone4usa
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 5. 1. 2020 13:13

Tak to si pak už musí sám rozmyslet, jestli se bude dívat z kuchyně jako kulisu, nebo se bude dívat jako v kině - tedy nakolmo.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků