tv okolo 500€

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 2. 2018 17:30

dik OK
tak mám vybrané.. ešte ho niekde nájsť, vidieť a zobrať..
mamka to rozdýchala :-)
DUDISKO
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 2. 2018 17:58

DUDISKO píše:https://www.lupa.cz/clanky/philips-49pus7502-kov-vytecny-ambilight-i-vybava/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss
ešte jedna.. je to už nejako softovo ošetrené? myslím tie problémy s smartom..

Ten popis funkcii z digizone (lebo to nie su recenzie) sa važne brať neda. K obrazu, čo je kľučova a nosna funkcia televizora je vždy jedna max 2 vety. To ma nulovu hodnotu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 2. 2018 18:48

asi už otravujem.. beriem philips.. pre uhly.. a asi nostalgia..(bude tretí..)
no https://www.alza.sk/49-philips-49pus656 ... .htm#popis
má dobrú cenu oproti
https://www.alza.sk/49-philips-49pus7502-d4848974.htm
viem že je to na mne.. ale zaujíma ma váš názor.. čo by ste brali.. tých cca 300e je asi dosť za tie rozdiely, či?
panel by mohol byť ten istý a rozdiel ja asi v možnosti nahrávania na disk a design.. či ešte niečo??
DUDISKO
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 25. 2. 2018 20:10

Nemá stejný panel. 7502 dokáže zobrazit větší barevné spektrum. Taky má lepší obrazový procesor (stejný jako topmodely). Zároveň má výkonnější procesor, takže i smart bude lepší. I tady někdo na fóru přecházel z 6561 na 7502 a chválil si změnu.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 2. 2018 12:55

Dik.. Teda 7xxx
Nasiel som v tpd
https://www.tpd.sk/philips-49pus7181-vy ... kou-p87666
Je lepsi? (bol povodne drahsi)
DUDISKO
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 2. 2018 13:31

Obrazovo je to to iste co 6561.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 2. 2018 13:56

Cize pus7502 je vitaz.. Potom dam vediet.. Ako to dopadlo..
DUDISKO
Junior

Odeslat příspěvekod DUDISKO 1. 3. 2018 08:57

Tak.. prvé skúsenosti:

Po presvedčení maminky v pondelok objednané a v utorok postavené..

Musím povedať že je to výborne dielensky spracované kov.. ale ťažké ako krava.. musela mi pomôcť polovička s vybaľovaním a postavením.. stojan som vpredu podlepil protišmykovými pásikmi čo jemne (odhadom asi 2stupne vychýlilo obrazovku dozadu z kolmice – asi to odlepím ) , ovládač pevný trochu ťažší ale účelný a klávesnička vzadu paráda (aj keď mám aj blututovú /či ako sa to píše J/)..

základné menu v rýchlosti intuitívne bez návodu, aktualizácia androidu a cez hdmi pripojenie skrinky od satelitu.. a išlo.. J

Obraz paráda – potom som ho skúšal nastavovať.. osobné, film,.. a potom do hlbších nastavení a je tam toho toľko, že som to len intuitívne nastavil a nechal tak.. dá sa s tým pohrať lepšie.. nebol zatiaľ čas.. (deti chceli pozerať oteckov.. :-) )

Pripojil som blutut klávesnicu a ide bez problémov..

Pripojil som disk – náhodný film prehrávalo ale som si všimol že ako keby jemne trhalo obraz.. ale to som len skúsil a vypol.. dnes sa v tom začnem vŕtať čo je zle.. mal som to na starom 1TB disku s usb 2 a teraz som na noc skopírovať filmy na 2 TB disk s USB 3 (či ako sa volajú.. to rýchlejšie) a ten pôvodný chcem sformátovať aby sa naň dalo nahrávať – to som ešte neskúšal.. ale po obede idem na to..

Smart:

Nemám návod a len skúšam.. spustím šípkou a ide našiel som youtube a napodiv plynulo a rýchlo šlape.. ale.. chce to pri stlačení na lupu furt hovoriť.. nie je mikrofón tak je to na nič.. ide šípka na ovládači doprava a dá sa potom písať – trochu kostrbaté ale viem si to predstaviť že len povieš názov a vyhľadá to ako v telefóne.. ale toto asi nepodporuje.. smart som doteraz nepoužíval tak v tom plávam .. ale hovorím za 10 min čo som tomu /smartu/ obetoval viac neviem..

ďalej:

Sú tam nejaké filmové ukážky – čo neviem čo chce odo mňa. Asi kúpiť nejako.. som sa prihlásil do google účtu hádam mi to nebude sťahovať nejaké peniaze za to pozeranie.. neviem..

Potom je tam nejaké obľúbené v menu a neviem čo. Tam tápem.. tiež aplikácie.. videl som že niečo ponúka ale nevedel som čo chce.. tak som zatiaľ nechal tak .. som proste technický typ J

Je to málo tá hodinka čo som sa s ním hral .. ale som spokojný hlavne obraz a pozorovacie uhly.. aj s tých vzdialenstí čo pozerám je to fajn..

Rozdiel je patrnejší pri zdrojoch signálu.. HD paráda nižšie kukatelné

Ešte v posteli som si pri telke pozeral niečo na fóne a pri videu z youtube sa mi objavila ikonka telky pri lište a keď som to stlačil tak mi obraz prenieslo do teky.. som asi objavil Ameriku J , wifinu som nikde do TV nezadával tak neviem.. je len napojená z routru tak asi to.. neviem.. nevyznám sa ale ide.. asi to chce návod nejaký..

A skoro by som zabudol na ambilait – tiež fajn.. niekedy sa mi zdá že je to pri svetlých scénach až moc ale v nastaveniach som videl len podľa čoho (hudba, obraz,..) a ako má svietiť (nejaké prívlastky..). ale sila zatiaľ nie
A vyzera asi takto /foto z postele/

To sú prvé dojmy amatéra – spokojnosť zatiaľ na 95% - 5% len ten mikrofón a to vychýlenie

Budem sa s tým hrať dlhšie a postreby potom napíšem.. možno..

A chcem sa Vám ešte raz poďakovať za pomoc pri výbere..
DUDISKO
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 1. 3. 2018 19:55

Ta žlutá vpravo...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 3. 2018 13:50

A modrá vľavo ;-)
A ??
DUDISKO
Junior

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 3. 2018 22:10

juuujj.. všetko OK.. ale neviem nahrávať..
mám disk 1TB a naformátovaný telkou.. ale po stlačení nahrávania nede..
v návode je že nahráva z nainštalovaých kanálov.. ja mám cez hdmi pripojený skzlink.. tam je probém?
ako to prečúratť??
DUDISKO
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 3. 3. 2018 00:37

Přes HDMI si nic nenahraješ na žádné televizi. Jediná možnost je pořídit CI modul a napojit Skylink přímo do TV nebo používat na nahrávání ten satelitní settopbox (pokud to umí).
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 3. 2018 07:18

ach.. vie to ten alma settopbox .. a to ho používam už pár rokov a ani som to neskúsil.. je to trochu kostrbaté na ovládanie.. ale dá sa.. z TV priamo to vyzeralo jednoduché a rýchle.. škoda..
DUDISKO
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 3. 2018 07:38

Je to jednoduche a rychle. Len to musi byt cez tuner TV.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 4. 3. 2018 20:22

jo.. skúsim možno časom..
aké máte nastavenia.. furt sa v tom vŕtam a e to furt iné ..
zvýšený kontrast je fajn ale farby sú potom vypálené.. ostrosť je fajn ale tvorí to zase artefakty.. je nejaké univerzálne nastavenie na ideálny obraz? samozrejme potom upravenie podľa seba.. myslím estetického cítenia.. trochu fotím.. asi 10 rokov už.. a farby dosť riešim tam..tam to dávam niečo medzi presnýmy a teplými farbami..
tu je to divoké a neviem to naladiť.. furt inak..
a ešte ten režim na pohyb.. zapnuté sa mi zdá že to robí artefakty.. trochu.. akoto máte vy??
DUDISKO
Junior

Předchozí stránka