Samsung 2018 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 6. 3. 2019 11:05

Asi záleží na nastavení obrazu a zdroji signálu. Včera večer po týdnu od zakoupení jsem doladil obraz při fotbalu a povídání farářů. Postupnými kroky každej druhej den něco. Někdo psal, že se dívá s HDR, někdo, že je to nekoukatelné. S čímž jsem souhlasil. Nakonec mi to nedalo a vyhrál si s tím, po úpravě to opravdu jde výborně. Na den mi to přijde tmavé takže to vypínám. Večer to nemá chybu. Třeba o víkendu vycvaknu ještě něco jiného.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renoi 7. 3. 2019 23:49

Mohu poprosit zkušenější kolegy o popis nastavení obrazu pro NU8002 ? Zdroj skylink + ps4. Zdá se mi to pořád moc svitive i na režim Film (měl jsem plazmu). Musí se tam povolovat HDR pro HDMI ? Děkuji.
Renoi
Junior

Odeslat příspěvekod polda 8. 3. 2019 10:05

Standardní : Podsvícení 30,jas -2 ,... 32,.....18,....29,.....č3,....automat,....vlastni(10+3+vypnuto)standardni,nizky. na HDR 30,—2,20,15,25,č5,A,A,vysoky,nízký . Ostatní přednastavené jsem neměnil. HDR funguje jen když jej zapneš. Skylink nemám. PS4 necháváme běžet v herním režimu co si televize zapne .
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 8. 3. 2019 13:23

Ruzne na internetu se docitam ze NU8002 ma problemy s prehravanim ruznych formatu z flasky. Ze pry nepodporuje avi (divx a xvid) a DTS zvuk. Je to pravda? Dekuji za odpoved. M.
Jeste bych dodal ze to umela moje skoro 10 let stara LG, tak se mi nejak nechce verit ze v dnesni dobe u TV za 30 tisic by to nefungovalo.
Celkove kdyby mohl nekdo poreferovat osobni zkusenosti o prehravani z flashky nebo DLNA serveru byl bych moc rad. :-)
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orlov 8. 3. 2019 13:50

Renoi píše:Mohu poprosit zkušenější kolegy o popis nastavení obrazu pro NU8002 ? Zdroj skylink + ps4. Zdá se mi to pořád moc svitive i na režim Film (měl jsem plazmu). Musí se tam povolovat HDR pro HDMI ? Děkuji.

HDR si povoliš na tom HDMI vstupe, kde ho očakávaš. Potom ak TV detekuje na príslušnom HDMI vstupe HDR, tak sa sama nastaví do režimu HDR. HDR sa dá zapnúť aj na trvalo, ale ak nie je k dispozícií príslušný zdroj, tak je to blbosť.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod polda 8. 3. 2019 15:09

Ano v dnešní době Samsung na nových TV přestal podporovat různé formáty přehrávání z Flashe. Přece jenom jsou dnes už trochu novější cesty a způsoby.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 8. 3. 2019 16:17

Ano, nepodporuje staré formáty divx,xvid. Tedy používané velmi časti v AVI. Na druhou stranu kupovat si 55" a a pouštět do ní AVI je hřích :-). S MKV žádný problém nebude.

Co se týká flash, myslím, že Samsung to podporuje, ale to si nejsem jistý.

Co se týká DTS zvuku, z přímo z TV repro si ho stejně moc neužiješ. Pro plný zážitek to chce receiver a trochu lepší repro.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenda78 9. 3. 2019 14:31

Ahoj,
jaké jsou vlastně možnosti "dostat" 4K filmy do TV? Respektive stačí na to HDMI 2.0 - připojení multimediální centra, nebo i USB 2.0 - připojení HDD to TV? Protože např Samsung NU8002 ani vyšší řada QE55Q6FN USB 3.0 nemá. Sony ano.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 3. 2019 18:58

HDMI 2 bez problému
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 3. 2019 06:28

Zdenda78 píše: USB 3.0 nemá.
Na prehravanie 4k filmu usb 3.0 nepotrebujes. 2.0 na to bohate staci.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 10. 3. 2019 08:56

Presne tak mám 5 mesiacov 55qe6fn absolútne žiadny problém s prehrávanie všetky nové moderné formáty orehra bez problémov a na iné mám čínsku krabičku za 30 eur .
Obraz je podľa mňa super za tie peniaze a veľký ale naozaj veľký klad je super rýchle menu teda tizzen os .
Jediné mínus je občas koval dimming keď sú titulky tak sem tam stmavnev obraz ale poslednou aktualizáciou sa to o dosť zlepšili čierna je čierna
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 10. 3. 2019 09:05

Zdenda78 píše:Co se týká DTS zvuku, z přímo z TV repro si ho stejně moc neužiješ. Pro plný zážitek to chce receiver a trochu lepší repro.

Dekuji za odpoved, pro ujisteni tedy, kdyz mam receiver a v TV napr z flashky nebo z dlna serveru pustim film s DTS zvukem tak to fungovat bude?
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 10. 3. 2019 09:41

Dts tv neprehra krabicku mam pripojenu do av reciveru a dts prehra krabicka tv prehra dd tak ze ked das do usb disk a tam je dts film tak tv to neprehra respektive pojde psm ak je tv prepojena hdmi do av recivera tosom neskusal staci mat tv hdmi kablom do av a k av daku krabicku alebo envidiu.
Aj tak si myslim dts v tv je pokial vyslovene nemas bowrs and wilkins repro zbytovne dts je super z riadnych repro a nie z tv to je ako ked nove tv podporu atmos ale atmos treba 5.1.2 repro konfiguraciu a nie tv repro
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod Renoi 10. 3. 2019 09:42

Děkuji za odpovědi, ještě jeden dotaz prosím. Má smysl zapinat HDR na vstupu, kde mám zapojeny satelitní hd přijímač ? Ps4 má nějaké HDR ve hrách, tam se to zaplo automaticky, ale ze satelitu asi nic nebude že ? Nebo to nějak přepočítává ? Díky.
Renoi
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 10. 3. 2019 09:50

HDR pre tv vysielanie je HLG ale to neviem či niekto vysiela ak je HDR signál tv sa zapne sama mne to tak robí
Dm602
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků