Samsung 2018 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zdenda78 10. 3. 2019 10:12

Dm602 píše:Presne tak mám 5 mesiacov 55qe6fn absolútne žiadny problém s prehrávanie všetky nové moderné formáty orehra bez problémov a na iné mám čínsku krabičku za 30 eur .
Obraz je podľa mňa super za tie peniaze a veľký ale naozaj veľký klad je super rýchle menu teda tizzen os .
Jediné mínus je občas koval dimming keď sú titulky tak sem tam stmavnev obraz ale poslednou aktualizáciou sa to o dosť zlepšili čierna je čierna


Taky po ní začínám koukat, původně jsem přemýšlel o NU8002, ale ted mají Samsung QE55Q6FN na MALL v akci za 26 tis. Sice je to o 6 tis více než NU8002, ale zdá se mi, že obraz je výrazně lepší. Pak je zde ještě Sony Bravia KD-55XF9005, ale již za 28 tis, taky s VA panelem. Nějaké doporučení, která je případně lepší? Díky
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 10. 3. 2019 10:32

Ja som so Samsungom spokojný páči sa mi os rýchlosť v ňom Android má nezaujal to je o os .
Čo sa týka obrazu ja som kúpil 55qe6fn o 500 eur lacnejšie ako stal Sony XF 9005 ak by stáli rovnako kúpil by som sony ale zas keď som ich pozeral oba v porovnaní nie v predajni ale u známeho ten rozdiel bol minimálny určite panel s FALD je super na druhú stranu ten 500 eur rozdiel to by som bral OLED
Sám môžem porovnať v obývačke mám OLED Panasonic 950 a ten obraz je brutálny keď do toho pustím kvalitný zdroj pri bežnom tv to je minimálny rozdiel a z užívateľského poňatia mám stále chrobáka s OLED aby sa nevypalil tak že nepoužívam pauzu atď čo zas na Qled nehrozí tam PS4 fičí pauza YouTube deti dávajú tomu zabrať a tv ide úplne v pohode človek sa nemusí báť vypálená
Subjektívne je OLED obraz úplne inde s adekvátnymi zdrojom pre bežné tv vysielanie je privetivejsie Qled s ohľadom na zdroj a chrobák v hlave.
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 10. 3. 2019 16:37

Dm602 píše:Aj tak si myslim dts v tv je pokial vyslovene nemas bowrs and wilkins repro

Ale ja mam kvalitni repro a AV reciver, ale jde mi o to abych nemusel pripojovat nejakou dalsi krabicku, chtel bych aby to zvladla ta TV. Od roku 2012 co jsem mel prvni LG televizi mi to tak fungovalo. Takze teda pokrok po 7 letech je takovej ze uz to nejde a musim shanet dalsi kram? To je teda super :-(
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daly90 11. 3. 2019 00:23

Zdenda78 píše:
Dm602 píše:Presne tak mám 5 mesiacov 55qe6fn absolútne žiadny problém s prehrávanie všetky nové moderné formáty orehra bez problémov a na iné mám čínsku krabičku za 30 eur .
Obraz je podľa mňa super za tie peniaze a veľký ale naozaj veľký klad je super rýchle menu teda tizzen os .
Jediné mínus je občas koval dimming keď sú titulky tak sem tam stmavnev obraz ale poslednou aktualizáciou sa to o dosť zlepšili čierna je čierna


Taky po ní začínám koukat, původně jsem přemýšlel o NU8002, ale ted mají Samsung QE55Q6FN na MALL v akci za 26 tis. Sice je to o 6 tis více než NU8002, ale zdá se mi, že obraz je výrazně lepší. Pak je zde ještě Sony Bravia KD-55XF9005, ale již za 28 tis, taky s VA panelem. Nějaké doporučení, která je případně lepší? Díky


Chodím kolem nich v práci denně a šel bych do Sony. Obraz je alespoň pro filmy daleko lepší, než u Q6FN. Navíc se většinou nebudeš muset plácat s laděním obrazu. TV má řadu režimů jak pro filmy, tak pro hry a jsou podstatně lépe přizpůsobené, než u Samsungu.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod Cako_SK 11. 3. 2019 19:58

Tiež by ma zaujímal ako je to s tým dimmingom. Na internete sú videá kde ukazujú ako titulky rozjasňujú obraz. Ale na druhej strane ukazujú, že sa dá dostať do service menu a tam to úplne vypnúť. Písal som na podporu samsungu, vraj dostali kopec hlásení tejto "chyby" a pripravujú na to firmware. Len aby to neboli len sľuby, tiež plánujem túto telku a v cene do 800e neviem či niečo lepšie zoženiem. Plánujem hlavne pozerať filmy s tmavými scénami (horory) a po tme s titulkami.
Cako_SK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 3. 2019 21:02

Ano je tam ten dimming, ale taky záleží na barvě těch titulků - když jsou jasně bílé, tak to pak ten obraz rozjasňuje, to je jasný. Je to podobný, jako když se třeba klikne na ovladači na "info" nebo tak něco a zobrazí se to menu, tak se to podsvícení taky rozjasní.
Dá se to trochu eliminovat třeba tak, že je nastavena nižší úroveň podsvícení - pak nemá tolik prostoru k dalšímu ztmavení, ale zas při nižších hodnotách to bliká - ale není to takové blikání jako bývalo na plazmách nebo CRT, kde to člověk viděl třeba periferně jak to bliká. Většině lidí to asi ani moc nevadí.
Servisní menu se nemá ladit proti záruce. To je až krajní možnost.
NO, to jsem teda zvědavý na ten FIRMWARE - to je zajímává zpráva.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 11. 3. 2019 21:44

dimming je problém jen u edge led nebo i u direct led, kde je více zon?
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod Igo67 11. 3. 2019 23:10

Doufám, že se nepletu ale jen u edge...
Igo67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 12. 3. 2019 00:12

Nepleťte si direct led a FALD. To, že má televize direct led, neznamená, že má lokální stmívání.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cako_SK 12. 3. 2019 07:32

Dík stormborec. Potom by ma teda zujímalo, či je možnosť zmeniť farbu tituliek priamo v TV (ak sú samozrejme externe napr. v .srt formáte) viem že obrys by sa mal dať nastaviť, nie som si istý však celkovou farbou. Stále rozmýšľam či ho kúpiť, alebo nie. A to že by som si priplatil za QE55Q6FN si asi veľmi nepomôžem, tam je to to isté. V podstate ide o prvú telku čo si idem kúpiť za vlastné, tak som nerozhodný a pozerám na každú blbosť :)
Cako_SK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orlov 12. 3. 2019 13:42

Ak sa mení jas pri zobrazovaní titulkov počas filmu, ( myslím tým preklad z orig.jazyka ), tak to nie je na vine dimming, ale treba vypnúť dynamický kontrast a iné marketingové blbosti. Ako som už spomínal, nedokonalý dimming sa u tejto TV výraznejšie prejaví až pri záverečných titulkoch, aj to len pri HDR filmoch, keď doslova podsvietenie akoby pulzuje v rytme zobrazovania textu. Ale zase ak text roluje, tak je to celkom dobre.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod Cako_SK 12. 3. 2019 14:00

takže problém rozjasňovania pri titulkách je hlavne pri HDR obsahu a pri zapnutom dynamickom kontraste?
Inak niečo som čítal, že keď je TV zapnutý cez PC (PC mód a film sa púšťa cez PC HDMI) tak je local dimming vypnutý. A tiež sa nerozjasňuje obrazovka. Vie to niekto overiť? :)
Cako_SK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 3. 2019 14:39

Na NU7192 to tak skutečně je, že přes HDMI a "source PC" je dimming vypnutý, ale zase tam nejde nastavit další věci, přepne se to do jiného režimu než Kino. Takže to taky není použitelný.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cako_SK 12. 3. 2019 16:50

Dík. Mohol by to ešte niekto skúsiť na Q6 alebo N8 sérii.
Cako_SK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 12. 3. 2019 19:35

NU8002-nic takového nepozoruji,zapnuté hdr,v hdmi zaplé TS6820,fleš-mkv filmy,nemám obsah v 4k hdr.
spyko
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků