Samsung 2018 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod orlov 18. 3. 2019 18:20

Pre tento TV nedoporučujem žiadne osvetlenie. Najlepší zážitok z obrazu je v úplnej tme.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 19. 3. 2019 08:09

Koupil jsem Samsung 65NU8002 jako nahradu za Panasonic 50AX800E a subektivne mi prijde ve vsem horsi. Z HDR nijak odvarenej nejsem. Nehraje DTS zvuk. Backlight bleeding pri cerny obraozvce, barvy se mi zdaji horsi, ovladac horsi, nenasel jsem moznost vypnout display, system nahravani horsi, Timeshift neumi vracet zive vysilani kdykoliv si vzpomenu, musel bych to nejdriv rucne zapnout, ale tim prichazim o tu vyhodu. Atd atd.. mel sem si nechat Panasonic. Cekal jsem ze po 4 letech bude nejvyssi LED rada Samungu proste na lepsi urovni.
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 19. 3. 2019 09:03

S tím si ještě pohraješ.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 3. 2019 09:30

Toto není nejvyšší řada Samsungu (všechny Samsungy jsou LED). To že ten Panasonic byl lepší se vůbec nedivím. Já koupil NU7 a 9 let starý IPS LG byl taky subjektivně v určitých ohledech lepší - lépe zobrazoval (maskoval?) horší zdroje videa, nebyla tam tak nepřiměřeně vysoká gamma (zjednodušeně řečeno - splývající tmavé odstíny). Takže ten Panasonic musí být s tím aktuálním Samsungem minimálně srovnatelný, výrazně lepší ten Samsung bude dost těžko, je to pořád jenom LCD a ten Panasonic 50AX800E byla (a je) hodně dobrá televize
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 19. 3. 2019 14:06

když už je výše řeč o HDR, rodiče si pořídili NU74 a tak jsem otestoval nějaké 4K videa z USB flešky ... a některé měly takový vyblitější obraz, že jsem se začal shánět po nějakém zapnutí HDR a nic. Jedinou zmínku jsem našel u HDMI portů. Takže dotaz, lze spravovat funkci HDR u USB nebo je to možné pouze přes HDMI? (v případě nutnosti externího přehrávače by se tím vyřešila i otázka toho DTS).
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 19. 3. 2019 14:22

8002 na každé HDMI lze prednastavit do paměti jestli má být HDR zapnuto nebo ne. Pak lze samostatně v nastavení obrazu HDR vyp/zap
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dangerouse 20. 3. 2019 09:20

Tak mám takový pocit, že výrobci televizorů by měli dávat TV BOX jako nedílnou součást balení. Stačil by nějakej za 30eur z činskýho e-shopu. Mám osobně vyzkoušeno na starší samsung ue45f5500 kde TVBOX za 32USD, udělá z rádoby chytré televize, televizi opravdu chytrou. Právě vybírám novou tv, chtěl jsem něco do 20000kč. Samozřejmě HÓDNĚ MUZIKY ZA MÁLO PENĚZ jak bývá v Čechách zvykem. Nejsem žádný zdejší expert na obraz nebo černou barvu. Tv program u nás běží většinou jako kulisa nejvíce používané kodi, YOUTUBE, IPTV, nějaké hry nebo jako hudební přehrávač přes AVR. A opět vidím když pročítám různá fóra a recenze, že koupím TV za 15tis a za ušetřené prachy, té televizi koupím mozek, třeba TVBOX za 100eur. myslím, že se to vyplatí. DTS potřebuji a starší AVI se také hodí (bylo zvykem výrobců dodržovat nějakou zpětnou kompatibilitu)
dangerouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda78 20. 3. 2019 10:08

Řešil jsem to samé a v podstatě ani drahé Android TV plně nenahradí všechny funkce slušného TV boxu, dejme tomu kolem 2 tis. Základní problém je, že TV napájí připojený externí HDD i po vypnutí (Stand-by), HDD běží pořád a to není dobré ani pro spotřebu, ani pro životnost HDD. :-)
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod dangerouse 20. 3. 2019 11:38

Nehledě na to, že každý uživatel používá TV k něčemu víc a k něčemu méně. I každá TV u nás v domácnosti je využívána odlišně. TVBOX ti nabízí nepřeberné množství využití. Byl jsem z počátku velice skeptický k prvnímu TVBOXU za 600,- z Číny. Ale i ten má podstatně svižnější systém než můj TV Samsung. Smart funkce na TV už u nás absolutně nikdo nevyužívá. Dokonce moje netechnická manželka (omlouvám se upřímně své ženě) a děti, používají raději TVBOX android než chudičké smart funkce televize. Ovládání je pro ně více intuitivní (všichni mají android v telefonu :-) ). A ještě jedna věc pro mě docela funkční na obou TVBOXECH co mám teď doma je odemčen ROOT od výrobce. Minulý týden jsem objednal nový nadupanější BOX tak uvidím tam
dangerouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 3. 2019 11:49

Nevýhoda je tady spousta těch ovladačů a taky třeba ta TV Samsung startuje za 2 vteřiny, zatímco jak jsem používal dřív androidbox, tak to startovalo asi 40
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dangerouse 20. 3. 2019 13:15

Máš celkem pravdu, TV je zapnutá během pár vteřin ale funkce smart není dostupná hned, také to trvá cca minutu než se připojí k síti. TVBOX je v režimu spánku a start není delší. Nevidím v tom problém. Osobně ovladače neřeším, TV i BOX ovládám telefonem. Ale jde hlavně o zvyk a co komu vyhovuje. Ovládání telefonem přes wifi i infra funguje stejně spolehlivě. Pokud přehrávám hudbu, poslouchám rádio nebo mám tv vysílání jako kulisu přes domácí kino,je pohodlné být v kuchyni a přehrávat v obýváku oblíbené skladby a nemusím ani vidět na TV.
dangerouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dm602 20. 3. 2019 16:04

No neviem na akom Samsungu ale na qe55fn idú s Smart funkcie všetky hneď po zapnutí systém je svizny
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod dangerouse 20. 3. 2019 17:14

Nemám vyzkoušeno, naše UE46f5500 není výkřik moderní technologie a tam to opravdu chvíli trvá. Nejde mi o pár vteřin navíc. Jde mi hlavně o funkčnost jako domácího multimediálního centra. Což bohužel ještě dnes neumí ani TV za 50tis. Proč TV podporuje funkce, které nepotřebuji Voyo, Netflix anebo HBO GO až je budu chtít tak si je přidám. Naopak funkce, které mi stále přijdou vhod už mi výrobce není ochoten poskytnout (podpora starších formátů videa, DTS apod.) nebo třeba KODI, které rád používám. Nikomu nechci nic vnucovat! Je to jen můj osobní názor. Stejně zase koupím Samsung TV , ale už vím, že nemá smysl utrácet víc než je zdrávo. Na TV mi stačí průměrný obraz nějaké to USB a Ethernet. Víc parády než nějaké Smart funkce udělá krabička za 50 eur to je vše. Možná, že na to někdy přijdou i výrobci. Nebo na to nechtějí přijít. A jak už psal ZDENDA78, ani dražší android TV neumí vše co TV BOX za 2 tisíce.
dangerouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dm602 20. 3. 2019 18:03

Ja tam používam YouTube sledovanie tv Skylink na Kodi mám krabičku
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod dangerouse 20. 3. 2019 20:55

To samé používám i já. Na TV mám YouTube, sledování.tv. V TVboxu Newpipe místo YouTube (je bez reklamy a umí stahovat), sledování.tv a hlavně KODI, kde mám jako doplněk PVR sledování.tv a mnoho dalších doplňků pro videa, titulky, rádia a domácí síť . Takže vlastně smart na TV není potřeba. Veškerá multimédia zvládne kodi. Podpora starých i nových formátů videa. Přehrává 4k 60 snímků . TV programy ukládat přes USB 3.0 na FLASH i HDD. Navíc ovládání přez telefon dovoluje ovládat KODI i bez toho abych musel stát u TV. Proto mi nejde do hlavy, proč výrobce TV, nedá takovou blbost za tisícovku taky do TV za 20tis.
dangerouse
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků