Samsung 2018 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod milan.smart 21. 3. 2019 09:51

polda píše:8002 na každé HDMI lze prednastavit do paměti jestli má být HDR zapnuto nebo ne. Pak lze samostatně v nastavení obrazu HDR vyp/zap

V nastaveni, obraz, expertni nastaveni je mimo ruznych voleb volba HDR, tu kdyz zapnu zmeni to vsechny ostatni veci, ale pokud se nepletu tak se mi zdalo ze zapnout jde jen kdyz neni HDR signal. V tom pripade pak automaticky vidim v rychlem menu u obrazu ikonku "HDR" a to HDR v expertnim nastaveni zapnout neslo.
A kde se to nastavuje pro HDMI vstupy? To jsem nikde ne nevidel.

Jinak treba mi chybi moznost vypnout obraz, kdyz posloucham hudbu.. hlavne ze je tam ECO nastaveni, ale vypnout obraz nejde
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 3. 2019 10:28

Jestli je to stejný jako na NU7, tak tam se dá vypnout obraz - někde dole vpravo tuším je taková ikonka, kde se to dá naklikat.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 21. 3. 2019 10:52

Pokiaľ nejde HDR signál tak sa nedá nastaviť.
V nastaveniach vstupov sa zapína uhd color
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod polda 21. 3. 2019 10:57

HDMI je..... asi...... v obecném nastavení, položka něco jako Pamatovat (ukládat) nastavení pro externí zařízení.
Ted se k TV nedostanu. A líp to momentálně nepopisi.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 3. 2019 11:21

Je tam něco jako mapování 4:4:4
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 3. 2019 22:51

Jsem zjišťoval gammu na mé TV NU7192 pomocí obrazového vzoru a zjistil jsem, že je asi 3 nebo 3.1 Přitom by měla být 2.2 ... Pak už se nedivím, že je ten obraz tak tmavý. Předpokládám, že je to takové ku..ítko, podobně jako ten global dimming, aby lidi měli důvod kupovat si vyšší = dražší řady. Když upravím video na počítači, aby to tu gammu vykompenzovalo, tak je ten obraz dost dobrej, takže za tím asi bude něco takovýho… Ještě zkusím nějak vy...bat s 2-point kalibrací (natavení gamma je jako naschvál nedostatečné a navíc to posouvá odstíny do oranžova). Člověk co v tom není trochu zběhlej prakticky nemá šanci nějak to rozumně nastavit. Pak už je možnost jenom nějaké externí řešení, kde se ten obraz upraví třeba ve VLC přehrávači. Rekomprimovat každej soubor se mně zrovna moc nechce.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mazaxxx 22. 3. 2019 10:59

Ahoj DÍKY,

už jsem to pročetl. Ještě mi do toho skočil Samsung 65 NU8002, na Ratings vychází jako lepší volba. Neuvažoval jsi ho také ? Měl jsi možnost srovnání ? díky
T.
mazaxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda78 23. 3. 2019 11:00

Mám od pátku Samsung 55 NU8002 a zatím super. Překvapivě velmi dobrý obraz z DVB-T2 HD vysílání, DVB-T SD taky ujde. FHD vynikající a 4K netřeba zmiňovat. Taky jsem zvažoval VA i IPS a zvítězilo VA. SAmozřemě z boku je to horší, ale na TV se nedívá z boku.
Menu je jednoduché a intuitivní. Manuál jsem zatím ani nečetl.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod Renoi 24. 3. 2019 10:41

No vidíš Zdendo, nakonec si přece jen vybral a jsi spokojený. Já taky nelituju přechodu z plazmy. Jak si pohrajes s nastavením, tak sem napiš, které ti nejvíc vyhovuje. Ať slouží.
Renoi
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 25. 3. 2019 14:37

stormborec píše:Jestli je to stejný jako na NU7, tak tam se dá vypnout obraz - někde dole vpravo tuším je taková ikonka, kde se to dá naklikat.


Psal jsem na podporu Samsungu a rekli mi ze vypnout display nejde. Jestli to tam mas, nemohl bys mi to prosim vyfotit kde to je? Diky moc

Zdenda78: Kde a co je prosim v T2 HD vysilani, me to zadny nenaladilo, vsechno mam v SD a je to priserne hnusny 8-S (Jsem v Praze)

Jinak zatim moje zkusenosti s NU8002. Nahravani funguje tak ze se nahraje jen neco obcas ale vetsinou mam jen prazdny soubor, zkousel sem ruzny flasky i harddisk, pak mi vadi ze nejde vypnout screen, titulky jdou zvetsit ale nejdou zmensit, timeshift se nenahrava stale tak jako to delal muj panasonic, atd, atd, takze ja moc spokojenej nejsem.
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 25. 3. 2019 16:05

Ahoj,
proč potřebuješ vypínat u TV displej? Př nahrávání? To jsem ještě nezkoušel. Případně pokud to "stromborec" upřesní, může se hodit.

Já jsem taky v Praze. Praha 9 Vinoř. Příjem DVB-T2 bez problémů. Poznáš to, že za názvem kanálu napsáno T2. Podle mne tam již vysílají všechny TV, protože v Praze se DVB-T v listopadu vypíná. Máš upravenou anténu pro příjem DVB-T2?

Nahrávání jsem nezkoušel. Ale zkusím a dám vědět, včetně timeshift. Filmy si pouštím přes multimediální centrum. S tím jsem počítal. Tím že všechny TV trvale napájí HDD, nemá smysl to ani nijak řešit. Navíc pak neřeším kodeky, podporu DTS apod., titulky mohu zvětšit/zmenšit a měnit barvu. Vše funguje bez problémů. Jen tedy 4K filmy moje centrum (Evolveo) nepodporuje, už je mu 10 let :-), Takže si za 2,5 ti skoupím nové a vyřešeno. Ty jako jediné pouštím přes TV.

Zdeněk
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 25. 3. 2019 19:48

Mi se už podařilo vychytat obraz z 90% k plazmě,oprotí ní je obraz ostřejší i v SD,jasnější bez mlhy nebo zadýmení,kromě úhlú a malinko jakoby křiklavějších barev si nemám na co stěžovat,mnoho záleží na kvalitě vysílaného-stáří,material,dvb-t2 i vSD je bezproblémové,zajímavý je rozdíl mezi mpeg2-4 polsko,nenarazil jsem nikde na vypinač displey,ale u plazmy se u rádia zčernala obrazovka s napisem radio sama-u 8002 jsem ještě nezkoušel!na přehravání usb používám TS6820-dvb-t2 naše +poláky.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda78 25. 3. 2019 22:22

Já jsem přecházel taky z plazmy Panasonic TX-42G10E. Musím říct, že obraz je hned od počátku lepší. Jen jsem si nastavil obraz podle uživatele "Polda". To mi přijde jako velmi dobré nastavení.

Pro milan.smart - zkoušel jsem nahrávání a vše funguje bez problémů. Máš naformátovaný disk podle TV?

Jinak Samsung smart ovladač je geniální. Konečně někdo přišel na to, že SMART TV potřebuje SMART ovladač bez zbytečných tlačítek. U SMARTphone už na to přišli dávno :-)
Naposledy upravil Zdenda78 dne 26. 3. 2019 10:21, celkově upraveno 1
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 26. 3. 2019 09:37

Ovládač je super a naozaj Smart jedno tlačítko má viac funkcii keď si človek na to zvykne tak je to genialne a hlavne menu je rychle pridávanie znižovanie hlasitosti prepínanie kanálov pohyb v menu nič nie je zasekanne a aj apiek je dosť kódy síce nie je ale ináč je tam všetko a funguje korektne
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 26. 3. 2019 11:16

Zdenda:
DVB-T2 chytam take, ale ne v HD. Jediny kdo vysila v HD je CT a tu tam mam jen ve standartnim DVB-T a v SD.
Nejspis to asi bude spolecnou antenou v bytovem dome.

Obrazovku potrebuji vypnout kdyz posloucham hudbu napr. z Apple TV. Pri nahravani se muze vypnout cela TV to problem neni.

Muj problem s nahravanim je takovy ze pokud je TV zapnuta neni problem, pokud je ale vypnuta vetsinou (ne vzdy) se program nenahraje a vytvori se jen prazdny soubor. Zkousel jsem flashku i pevny disk a je to stejne.
Přílohy
IMG_2224.jpeg
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků