Samsung 2018 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod milan.smart 1. 4. 2019 10:56

ozzy2: Diky za tip. Mi na tech. podpore doporucili jen vypnout z eletriky a udelat tovarni nastaveni a to mi nepomohlo. Zitra ma prijet servisni technik tak uvidim co s tim udela on..

-- 1. 4. 2019 11:03 --

polda píše:...HDR funguje jen když jej zapneš.

Ja si myslim ze pokud je signal v HDR (napr. hdr soubor na flashce) Tak se HDR zapne automaticky a je to potom videt v Quick Settings, jak je tam prepinani rezimu obrazu tak je u toho napsano HDR. Ale potom bych rad vedel co presne tedy dela volba HDR v nastaveni-obraz-pokrocile.
Nebo se pletu?
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 3. 4. 2019 07:10

Bohuzel opravar ani ten soft prehrat nemohl. To prej delaji jen v tovarne. Ze on prej muze vymenit jen zakladovku, ale ja nechtel aby se mi vrtal v novy TV atd. Tak zkusil zmenit nejaky nastaveni v servisnim menu at to pry vyzkousim. Ted to vypada ze to nahrava ale televize se mi ve 2 ze tri pokusu zapla s vypnutym podsvetlenim a treba celej vecer byla nepouzitelna
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 3. 4. 2019 08:17

Asi smůla na kus
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 3. 4. 2019 11:15

To je velká smůla, ale pokud se závada projeví do 1/2 roku od koupě a prodejce neprokáže, že při prodeji bylo zboží bezvadné (v tvém případě evidentně nebylo). Zákazník má právo odstoupit od smlouvy a může požadovat výměnu nebo vrácení peněz.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 3. 4. 2019 12:19

Fakt? Ja sem si neco takovyho myslel, ale lidi co sem se jich ptal mi to spis vyvraci nez potvrzuji ze by to tak bylo. Ale diky za info. Ten opravar mi po telefonu rikal ze to nejako zkusi vymyslet na odstoupeni od smlouvy tak jsem zvedavy jak to dopadne.
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 3. 4. 2019 14:46

Je to tak, stačí se podívat do OZ. Záleží kde jsi koupil, ALZA apod. to většinou akceptují bez připomínek, menší prodejci se brání. Samozřejmě musí jít o podstatnou vadu, což vypnuté podsvětlení bude. Ale pokud se budou bránit, tak jedině přes link níže, nebo pak soudně, ale do toho většinou nikdo nejde. Já třeba takto reklamoval vysavač ETA a dostal jsem nový. Ale je to potřeba nahlásit při zadání reklamace, pokud si vybereš opravu, již to nelze později změnit.

https://www.dtest.cz/nejcastejsi-proble ... revzeti/22

https://www.vasestiznosti.cz/
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 3. 4. 2019 18:10

Dtest-solidní organizace,podal jsem stížnost na UPC-vyřízeno do měsíce,s omluvou!,skusil bych to i přes výrobce.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milan.smart 5. 4. 2019 14:09

Diky za rady. Zkousim to pres Samsung. Odvezou si ji posoudi a kdyztak pripravi podklady pro Alzu k tomu odstoupeni. Jen se bojim aby se jim ta vada projevila, jak to souvisi s tim nahravanim na ext. disk a to podsvetleni nekdy jde a nekdy ne tak mam strach aby mi to nevratili ze tomu nic neni, ale nahral sem si to na video tak snad jim to budu moct kdyztak ukazat
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 4. 2019 15:52

Než odvezou, zkus chybu nahrát třebas na mobil. Video pak dej na CD a můžeš předat technikovi.

-- 5. 4. 2019 16:55 --

milan.smart píše:
polda píše:...HDR funguje jen když jej zapneš.

Ja si myslim ze pokud je signal v HDR (napr. hdr soubor na flashce) Tak se HDR zapne automaticky a je to potom videt v Quick Settings, jak je tam prepinani rezimu obrazu tak je u toho napsano HDR. Ale potom bych rad vedel co presne tedy dela volba HDR v nastaveni-obraz-pokrocile.
Nebo se pletu?

Volba HDR se snaží vytvořit jakýsi pseudo HDR zážitek z SDR obsahu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 5. 4. 2019 16:51

Na 8002 mám HDR zapnuto a dle mne slouží přesně k tomu účelu-možná i přepočtu,bez něj se mi nepodařílo vyčistit pozadí-bylo mázlé,ostatní udělátka jsou vyplá nebo na minimu.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 5. 4. 2019 18:02

HDR aktivátor slouží jen pro vytvoření pseudo efektu HDR z SDR obsahu. Jestliže přehráváš na HDR 4K/UHD TV obsah v HDR, tak se skutečné HDR aktivuje automaticky s tím, že se upraví obrazové profily, popřípadě se nabídnou i jiné. Dále pak se v některé části menu, či přímo na panelu objeví informace, že právě je přehráván HDR obsah.

Nechápu, proč se tu neustále na fóru rozšiřují naprosto divoké teorie o potřebě mít zapnuté HDR. Když přehráváte HDR obsah, ale televizor nic nesignalizuje, tak buď ten obsah není HDR, nebo je ve formátu, který televizor nepodporuje.

Mezi námi - mít aktivní HDR vylepšovátko, je občas k zblití. Hlavně, že sis ostatní udělátka vypnul :oboze
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 5. 4. 2019 18:42

zapnutí/vypnutí symbolů HDR+ na NU8002 - popis z TV - Automaticky poskytne optimální efekt HDR na základě zdroje videa
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 6. 4. 2019 18:40

Mgx-máš pravdu,u mně ale vyjímečně,oči zničené tmou v dole potřebuji více jasu a kontur,to jsem přešel z plazmy panasonic 50st60,zajimavé,že si zvykla i žena,osobně jsem nevěřil,že mi sedne obraz zLCD,nakonec jsem spokojen,včetně dvb-t2 z pozemky,vadí mi jediné-VApanel,mirný odklon z osy už je vidět!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 4. 2019 18:59

polda píše:zapnutí/vypnutí symbolů HDR+ na NU8002 - popis z TV - Automaticky poskytne optimální efekt HDR na základě zdroje videa

EFEKT, nikoliv předloží HDR obsah v HDR zobrazení.

-- 6. 4. 2019 20:02 --

spyko podívej, máš pravdu. Jestli Ti to vyhovuje, jsem ten poslední, co by rozmlouval uživateli jeho volbu.
Důležitý není názor administrátora, ale Tvůj pohled a lidí, co s Tebou koukají na telku. Jestli jste spokojeni - pokračujte. Důležité bylo vybrat vhodnou náhradu za předchozí stroj.

Z druhé strany píšeš, jak jsi vše vypnul a toto máš aktivní, což mně přijde trochu kontrastní, no.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 6. 4. 2019 20:23

Kdyby mně vadil příliš tmavý obraz (mám to právě naopak), tak bych spíš zvýšil podsvícení a s tím falešným HDR bych nelaboroval, protože čistě zvýšení podsvícení a ponechání jinak korektního nastavení nezmění věrnost podání zdroje.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků