Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 30. 1. 2019 09:46

pirek.jan domnívám se, že uživatelů, kteří něco podobného odzkoušeli bude naprosté minimum. Většina jede přes Wi-Fi, ani nenatahuje kabel. Ne, já mám raději kabel.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 1. 2019 10:08

pirek.jan: kvoli comu chces riesit giga lan ? 100Mbit ti musi stacit na akykolvek 4K film s niekolkonasobnou rezervou a to aj pri online prehravani. V inej miestnosti mam xiaomi mi box a cez wifi vsetko ide bez akychkolvek problemov pri FHD, 4K cez StreamCinemu seka, z NAS len vynimocne sekne. Mal som predtym gigovy adapter (od UGreen) k tomu xiaomi mi box a fungovalo to, tak nevidim ziaden dovod, preco by to nemalo chodit po pripojeni na telku, len ako pisem, je to zbytocne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pirek.jan 30. 1. 2019 12:45

Kvůli StreamCinema,kde se mi 4K a HDR (obecně videa nad 30GB sekají), mám UPC net 500GB a ani WIFI mi nepomohla ke stabilitě. Zkusil jsem instalaci z APK, ale rovněž nanic. Přehraji plynule videa 20-30GB... Zkusil jsem "I-TEC USB 3.0 Metal Gigabit Ethernet" psali,že funguje s Androidem,ale já vypl WIFI,vytáhl LAN kabel,připojil USB3.0 a nenašla TV nic
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 30. 1. 2019 13:13

Já dneska zkoušel první 4k HDR film Greatest showman 4k HDR (cca 48 GB) ale z externího disku, a jelo to plynule, po tom co jsem tady četl nějáké negativní příspěvky tak jsem se trochu bál, naštěstí to funguje. Přes síť jsem to nezkoušel, protože mám starší notes a procesor 4k videa absolutně nedává.

Co jsem ale říkal, že se soudruhů, ze Sony moc nepovedlo je zadní strana ovladače, už tam mám škrábance a to jen z posouvání po konferenčním stolku... Nechci vidět jak bude vypadat za pár let...

Jinak na stránkách Sony už píšou o Androidu Oreo:
https://www.sony.cz/electronics/support ... s/00206881
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 30. 1. 2019 13:42

Právě,že problém je před KODI-resp. Stream Home cinema,proto jsem chtěl zkusit 1GBS LAN,zda by mi to pomohlo... :hm K OREU- super zpráva,doufám, že nové KODI pojede v pohodě. :-) Jsem zvědavý na svižnost,z videa to vypadá dýchavičně :roll:
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod qwer4 30. 1. 2019 14:29

Včera som pustil film zo synology cca 43 gb. Prehravanie islo pekne, ale ked som pridal zvuk tak sa objavili kratke zaseky.
Dufam že KODI pôjde na tom OREO.(65xe9005)

edit: Tak 70 gb film už bez zasekov neprehra, ani cez wifi 5ghz.
Naposledy upravil qwer4 dne 31. 1. 2019 12:47, celkově upraveno 1
INTEL Core i7-2600K @4.8 GHz, MB:GIGABYTE G1.Sniper2 , MSI nVidia GeForce GTX560 Ti 2GB-SLI
, Kingston 8 Gb 1600MHz, 2X SAMSUNG 160GB RAID 0, Thermaltake ARMOR black, Corsair AX750

TV- Sony Bravia 65XE9005
qwer4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irotam 30. 1. 2019 17:30

Tak stažení seznamu satelitních programů se stále nedaří. Nevím kde je zakopaný pes. Postup podle manuálu, ale v konečné fázi v nabídce -Přenos seznamu programů- zůstáva nefunkční. Možná je něco jinak nastaveno, ale ........ Má někdo už v praxi vyzkoušeno?
irotam
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 30. 1. 2019 20:17

Nahodil jsem Oreo a Kodi ve verzi 18 funguje korektně- staženo na USB a nainstalováno, nechtělo se mi čekat než mi to TV nabídne.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 30. 1. 2019 20:25

A napises nejake dojmyz Orea ? Já jsem si říkal jestli si ho nahrát sám, ale asi nakonec počkám na uptate přes Wi-fi
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 1. 2019 20:34

pirek.jan píše:Nahodil jsem Oreo a Kodi ve verzi 18 funguje korektně- staženo na USB a nainstalováno, nechtělo se mi čekat než mi to TV nabídne.

To je cudne, ved sa tu pisalo, ze po update Sony blokuje aplikaciu Kodi. Ja som kvoli tomu doma spravil babam skolenie o tom, ze nesmu nic potvrdit (hoci mam auto-update vypnuty, len pre istotu).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 30. 1. 2019 20:43

Blokování Kodi bylo omylem, televize ho považovala za balíček kernelu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 30. 1. 2019 21:40

Mne takisto nesli 4k a hdr filmy nad 30GB v kodi,stream cinema. Skusal som vsetko možné, buffer v kodi atd... Proste tych 100 Mbit internet v tejto sony to nezvlada,a to mam 500 net upc.. Aj preto som musel kúpiť krabicku, Shield a tam to ide ok. Pretoze ja pozeram filmy z netu...
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pirek.jan 31. 1. 2019 00:06

Proto těším tu externí LAN 1gs, nechce se mi kupovat externí krabičku, když sony jinak vše zvládá.
Postřehy s Oreo : Systém svižnější, přes tlačítko apps konečně lze spouštět nadefinovane programy, vše mi šlape jako v nougatu, řekl bych, že méně dychavicne. Instalace z Flash naprosto bez problémů, cca 15 min
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 1. 2019 13:51

_daRK píše:To je cudne, ved sa tu pisalo, ze po update Sony blokuje aplikaciu Kodi.

Sony nič neblokuje, to bola konšpiracia v sprave od Kodi, z ktorej sa stala internetova pravda (čo je inak rakovina dnešnej doby). Kodi je ofiko aplikacia na Google store a Sony (ani ina firma použivajuca android) nesmie oficialne aplikacie blokovať. Nemaju na to pravo. Je to bug v konkretnom FW.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwer4 31. 1. 2019 14:03

[quote="pirek.jan"]Proto těším tu externí LAN 1gs, nechce se mi kupovat externí krabičku,

Ty maš externy usb3 rj45 v TV SONY ???
Ak ano tak aky?
INTEL Core i7-2600K @4.8 GHz, MB:GIGABYTE G1.Sniper2 , MSI nVidia GeForce GTX560 Ti 2GB-SLI
, Kingston 8 Gb 1600MHz, 2X SAMSUNG 160GB RAID 0, Thermaltake ARMOR black, Corsair AX750

TV- Sony Bravia 65XE9005
qwer4
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků