Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 9. 3. 2019 21:23

Není od věci televizor na noc vypnout zcela. Je to obdobná situace jako s mobilem, který využívá Android.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 3. 2019 21:41

Raz za čas súhlasím, ale tieto zariadenia sú navrhnuté tak, aby sa vypinali hlavne do stand-by režimu. To, že výrobca nie je schopný spraviť zariadenie bez chýb väčšinou nie je problém samotného androidu :-)
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04; AQ Dragonfly Red ►AQ NightOwl Carbon;
FiiO BTR3 ► iBasso IT01s; SG S10 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Moondrop Kanas Pro
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 3. 2019 10:21

Nechráním výrobce, resp. se nezastávám softwaru. Tvrdím, že moje zkušenost je taková, že totální vypnutí je přínosné. Pak tím jednak chráníš elektroniku, která je stále aktivní a v noci podléhá případnému kolísání napětí v síti/špičkám... a navíc uděláš vlastně ten TVRDÝ restart. Ale bez dramatu a rychlého odpojení a nového zapojení. Mimochodem, hodně lidí vystrčí zástrčku ze zásuvky a hned vrací zpět. To taky není zrovna VONO. Počkat deset vteřin před novým připojením je více než vhodné (raději déle).

Stejně jako si stojím za předchozím názorem, kde se vyjadřuji k potřebě některých honem rychle všechno aktualizovat, a to bez zásadních důvodů. Zkušenost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod polda 10. 3. 2019 10:56

Neukončený proces, někdy i neznámý, výrobce nemůže vědět co si kdo co všechno nainstaloval, který pořád běží. Může budit starší příkazy, které už tam nejsou. Na tom se to zasekne.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda78 10. 3. 2019 23:21

Z počátku jsem nebyl s Android TV moc nadšený z důvodu rychlosti systému, problému s udpate na Android 8 a trochu nepřehlednému menu v Android 7. Ale po přečtení mnoha diskuzí a názorů vychází Sony 55XF9005 (Alza-28 tis) velmi dobře, co se týká obrazu, díky direct led. Od UE55NU8002 jsem již opustil a jako konkurenta Sony mám ted v hlavě Samsung QE55Q6FN (MALL-26 tis). Co doporučujete? Otázka zda je lepší QLED nebo Direct LED? TV budu mít 50% na DVB-T2, 50% na FHD, případně 4K filmy. Zvažuji i předplacení HBO GO.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod ivotv 11. 3. 2019 00:08

Za 30tisic je ted LG oled na czc.cz. Pokud mas 28tisic na sony a chces ho kvuli kvalite obrazu, tak bych asi doplatil dvojku do oledu.
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenda78 11. 3. 2019 11:10

U OLED se trochu bojím vypalování obrazu při hraní her přes konzole, stejně tak třeba při využívání SMART možností, aplikace, web apod.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod Mara-cz 11. 3. 2019 11:57

Už jsem se ptal,ale pořad neznám odpověď ,jak dlouho trvá přepnutí z kanálu na kanál dvbt ,díky.
Mara-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda78 11. 3. 2019 12:19

A ještě dotaz ohledně HbbTV. Četl jsem diskuze, že TV zamrzá a opakovaně načítá videa. Máte s tím někdo pozitivní, nebo negativní zkušenost?
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod SatHawk 11. 3. 2019 12:24

Mara-cz píše:Už jsem se ptal,ale pořad neznám odpověď ,jak dlouho trvá přepnutí z kanálu na kanál dvbt ,díky.
Co jsem pochopil, tak se to muze lisit. V mem pripade cca 2 vteriny. Rozhodne to neni nic hrozneho.
SatHawk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mara-cz 11. 3. 2019 12:43

Super,diky za odpověď
Mara-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SatHawk 11. 3. 2019 13:04

Zdenda78 píše:Z počátku jsem nebyl s Android TV moc nadšený z důvodu rychlosti systému, problému s udpate na Android 8 a trochu nepřehlednému menu v Android 7. Ale po přečtení mnoha diskuzí a názorů vychází Sony 55XF9005 (Alza-28 tis) velmi dobře, co se týká obrazu, díky direct led. Od UE55NU8002 jsem již opustil a jako konkurenta Sony mám ted v hlavě Samsung QE55Q6FN (MALL-26 tis). Co doporučujete? Otázka zda je lepší QLED nebo Direct LED? TV budu mít 50% na DVB-T2, 50% na FHD, případně 4K filmy. Zvažuji i předplacení HBO GO.

Zdravim, ja jsem presne zvazoval Samsung QE55Q6FN vs. Sony 55XF9005. Obesel jsem si par obchodu, podival se na obe a mel jsem rozhodnuto. Osobne mi podani obrazu v pripade Sony proste prislo lepsi a celkove jsem mel z TV lepsi dojem, ale jako vsechno, je i toto dost individualni. Kazdopadne ve srovnani direct led vs edge led je celkem jasny vitez.
SatHawk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Treborr 11. 3. 2019 15:32

Používá někdo z vás tuto televizi v kombinaci s Google home (mini)? Po rozchození mi přes hlasové příkazy přes tento "repráček" šla ovládat hlasitost televize a spuštění videa z Youtube na TV. Pak jsem to chtěl po několika dnech použít, vyřkl jsem povely, chovalo se to stejně, ale skončilo to tím, že něco je špatně a nemá na to právo. Jenže já nikde nic neměnil. Dnes jsem se tu s tím zkoušel kakat několik hodin, ale na nic jsem nepřišel. A vtipný je, že když dávám povel přes ten Google Home Mini, tak v tu chvíli ztiší sám televizi. A přímo v aplikaci Google Home v mobilu hlasitost vidím a ručně ji mohu ovládat.

Někdo nějaký nápad?
Treborr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda78 16. 3. 2019 11:55

Ahoj, pokud je k TV připojen externí HDD 2.5, odpojí se napájení při vypnutí TV (stand-by režim). Tzn,. HDD se nebude točit při vypnuté TV.
Druhý dotaz, pokud je TV připojena přes WiFi nebo LAN kabelem, dá k HDD přistupovat z PC a kopírovat tam filmy?
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 17. 3. 2019 11:23

U externihi HDD se doporučuje ho odpojit, protože i Android v pohotovostním modu je stale trochu aktivni a HDD stale projíždí... Někdo tady psal, že mu to dokoncen odpravilo HDD..

O přístupu na HDD přes TV pochybuji, mozna by to šlo přes nějaký program z Play store, ale těžko říct...
fajn.snek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka