Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marcelcz1 17. 3. 2019 18:26

Chtěl jsem se zeptat jestli náhodou nepoužíváte někdo s touto TV Alexu od Amazonu ? Zkoušel jsem hledat na jiných forech , jestli ta androidí appka nejde stáhnout, protože mě ji TV nenabízí a odpovědi podpory , no to je myslím kapitola sama o sobě. Nakonec napsali, že některé funkce jsou uvolňovány jen lokálně. Tak nevím, jestli bych musel přepnout TV do regionu UK, aby se mi ta appka nabídla.
Děkuji za jakoukoliv odpověd.
marcelcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosswell 18. 3. 2019 10:31

Může mi někdo poradit jak nastavit HDD aby ho televize zaregistrovala pro nahrávání pořadů?
Musí se hdd nějak naformátovat? je podmínkou i USB 3.0 ?
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 18. 3. 2019 13:20

Měl by si ho v TV naformátovat a pak by měl normálně šlapat.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 18. 3. 2019 14:05

Pokud chceš USB 3.0 tak to myslím funguje jenom na jednom portu, ale nejsem si jist... Jinak aby TV disk rozpoznala, tak je nutné ho mít naformátovyný na FAT32 nebo XFAT (NTFS nebude fungovat), po připojení disku dáš při sledování TV dáš Action menu a tam je Nahrávání a bude tam možnost přidat zařízení
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod asgy 22. 3. 2019 14:09

Ahoj,

hned po vydání updatu na Oreo jsem aktualizoval, a za poslední měsíc už se mi cca 4x stalo, že TV nešla zapnout ovladačem, ani tlačítkem. Pomohlo vždy jen vypojení ze sítě. Setkali jste se někdo s tímto problémem?

Zatím jsem zkusil znovu spustit úvodní nastavení (znovu se naladily programy atd.), ale factory reset zatím ne. Co se týče aplikací, tak tam navíc mám navíc asi jen Stream.cz a HBO Go, takže nepřodpokládám, že by za to mohla nějaká nestandardní appka.

Díky za rady.
Time waits for no one...
asgy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2019 18:26

Rada je jednoduchá. Zkus kompletní reset úložiště, resp. obnovu do přepravního/továrního nastavení. Pak znovu instaluj, nastavuj, nalaď.

Je to prostě živý systém. Došlo k větší aktualizaci a může tam být cokoliv. Takto si ověříš, jestli zlobí aktualizace jako taková, nebo byl problém jinde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kakajan 23. 3. 2019 05:16

Ja som aktualizoval Oreo pred týždňom ale hneď som dal továrenské nastavenie a dotiaľ ide všetko v pohode uvidím po mesiaci ako píšeš ty.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod asgy 23. 3. 2019 11:43

Díky za radu. Factory reset jsem dnes udělal, tak uvidíme.

K Oreo update jsem našel tohle https://www.sony.cz/electronics/support ... s/00206881. Předpokládám, že tedy bude ještě nějaký update minimálně kvůli této chybě.
Time waits for no one...
asgy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mara-cz 25. 3. 2019 11:51

Tak uz mam tv doma, mam trosku rozporuplne pocity a nevim jestli si ji necham.
System je opravdu pomaly ,ale kdyz se par veci vypne,tak to neni tak hrozne.
Prepinaní dvbt trva cca 4 vteriny.
Hlasove vyhledavani super ! jen ta rychlost :/
Celkove se mi android libi ,jen proste ta rychlost.
Hdr u filmu parada!
Sony prehravac medii se mi sekne po cca hodine hdr filmu.
V kodi se filmy sekaji hned na zacatku.
Vlc asi nejlepsi ,jen jsou pri hdr sedive pruhy misto cernych,coz u sony prehravace a kodi neni,takze je sance ze se to zmeni.
Ale ted mi zacal sekat hdr film cca 63gb ktery predtim nesekal,ma to taky nekdo?
Prehravam pres ssd
Mara-cz
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 3. 2019 21:29

... a další....

Systém je opravdu pomalý... jak je pomalý, co je konkrétně pomalé a jak moc pomalé? Kde je to dle Tvého názoru rychlejší? A proč jsi nečetl příspěvky, které zde na fóru jsou a rychlost OS Android v TV řeší... opakovaně? Kam ses koukal, že jsi je neviděl? Mimochodem - svižnost OS lze jednoduše odzkoušet v obchodě.
A ano, starý Nougat je pomalejší. Nebo už jedeš na novém Oreu?

Přepínání programů je +/- podobné na valné většině TV. Změř si přepnutí od stisku tlačítka po naskočení zvuku a obrazu. Změř si přepnutí z HD na HD program, z SD na HD, z HD na SD a z SD na SD. Neodhaduj. Měř!

Hlasové vyhledávání funguje na Androidu velmi dobře a poměrně svižně. Jak dlouho Ti trvá vyhodit odpověď na otázku... Jaké bude zítra počasí v Praze?

Otázkou u přehrávače je, jaký přesně typ souboru pouštíš, na čem ho pouštíš atp. Jestli chceš mít speciál na pouštění čehokoliv, zvol specifické zařízení, které zvládne přehrát všechno dostupné. Tedy nějaký multimediální tank, anebo něco na způsob HTPC.

Když jsi nainstaloval TV, došla Ti nějaká aktualizace?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 27. 3. 2019 22:46

tak povedzme si zas pravdu že prepinanie kanálov je priserne dlhe. Neviem ako to maju ostatní vyrobcovia,ale sony roky rokuce to nezvláda.
U mna cca 6 sekund
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kakajan 28. 3. 2019 06:25

Ja mám modul Irdeto Smit kartu freesat a prepínanie trvá scelku do 4 sekúnd.
Naposledy upravil Nick Cave dne 28. 3. 2019 11:16, celkově upraveno 2
Důvod: citace předchozího příspěvku
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 28. 3. 2019 06:53

to je tedy slusna ostuda pri dnesni technice cekat takovou dobu. Ani to, ze "to tak ma vetsina TV" nic neomlouva. Mam stoletou lowend plazmu Lg a prepinani SD a predtim i HD do 2s. Se desim co za hnidopisske prkotiny najdu az budu pristi rok kupovat i ja a zrovna na Sonku se diky dobrym ohlasum co se tyce obrazu a technologii tesim. No pokrok nezastavis, ale aspon si clovek dvakrat rozmysli co bude koukat :D
Naposledy upravil kultus dne 28. 3. 2019 10:32, celkově upraveno 1
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 28. 3. 2019 09:09

Nemaj to všechny TV.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 28. 3. 2019 10:37

Myslel jsem vetsina TV jak psal MgX ;) i tak je to ostuda uz jen pro Sony, proste se bavime o zakladni funkci. To je jako kdyz ma telefon perfektni fotak, supr presnou GPS ale hovory stoji za *** protoze telefonni aplikace pada nebo neni poradne slyset :) nic proste koukam na obraz, vybavu, typ podsviceni a tohle mne docela zarazilo u ne zrovna levne TV, ktera je jinak muj lonsky favorit kdybych musel TV kupovat.
Naposledy upravil Nick Cave dne 28. 3. 2019 11:14, celkově upraveno 1
Důvod: vulgarita
kultus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků