Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod macmanar 27. 5. 2019 07:41

Romolus66: Zkus do TV uvést do továrního nastavení , všechny android TV to doporučují po updatu na vyšší verzi androidu (což sice není tvůj případ, ale v továrním nastavení můžeš uplatnit reklamaci)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod Romolus66 27. 5. 2019 09:40

Děkuji za snahu pomoci. Vyzkoušet to mohu. Jen se obávám, že to moc platné nebude. Raději bych, aby TV za ty peníze fungovala jak má. Při pokusu o reklamaci mně sdělí, že mám počkat na novou verzi firmware. Zažil jsem to s jinou Android Sony TV. Počkám ještě, zda se tu neobjeví příspěvek s podobnými neduhy. Také doufám, že to co nejdříve objeví samotné Sony a začne pracovat na nápravě. Kéž by šlo vrátit se na předchozí verzi firmware.
Romolus66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zoul 27. 5. 2019 12:01

Ahoj, já mám ten původní FW stažený (sony_dtvota_2016_1605830100_eua_auth.zip) 1,81GB.
Mohl bych ti to někam uploadnout, ale nevím, jestli TV podporuje downgrade FW.
Já mám KD-70XF8305 a ta spadá do stejné skupiny jako tato TV.
Updatoval to ještě někdo, nerad bych si TV taky rozhodil!

Jenda
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, CF Moto 800MT, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 5. 2019 12:22

Mam update z 6.5830 na 6.6650 vykonany od piatku, popisovany problem sa neprejavil. Pozrel by som v nastaveniach, ci nie je zapnuty vysoky rezim Eco, alebo sa pohral s nastaveniami Displeja - jas, automaticke o a pod. Reset do tovarneho nastavenia pomaha na vela neduhov, tazko odhadnut, ci pomoze aj tebe, ale podla mna by to mal byt prvy krok, ak si clovek nevie pomoct. A az potom treba pisat do fora. Mimochodom, ja som nerobil reset ani v predoslej verzii Oreo ani teraz.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pirek.jan 27. 5. 2019 13:03

Ahoj já měl problém s textem u HBO GO, kdo v kombinaci CINEMA PRO a lokálního stmívání je text v noci nečitelný. Začalo to zlobit až po výše uvedeném updatu. Řešení je jednoduché- vypnout lokální stmívání nebo dát režim CINEMA HOME. Se zamrzáním problém nemám. Také jsem nedával do továrního nastavení.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 5. 2019 13:28

Romolus66 píše:Také doufám, že to co nejdříve objeví samotné Sony a začne pracovat na nápravě.

Napis im, nech o tom probleme vedia. Moze to urychlit opravu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romolus66 28. 5. 2019 07:26

Downgrade bohužel možný není. To mně sdělili v servisu Elvia, kam TV s velkou pravděpodobností v záruce poputuje. Moje TV blbne čím dál víc. Zamrzá při přepínání programů. Dlouho se načítá You Tube nebo vůbec, nebo až po restartu. TV vypnu ovladačem, za chvíli přijdu zapnu ovladačem a TV kanál nenabíhá. Jen titulek horní lišty a tma. Zase nutný restart tlačítkem na zádech TV, aby kanály z kabelovky UPC naběhly. potom přepnu na jiný kanál a chci se vrátit na předchozí k tomu určeným tlačítkem a TV opět zamrzne. Zkrátka po update je úplně mimo. Ano resetování jsem ještě nevyzkoušel, vím, že i u jiné Sony TV android, když byla chyba ve firmware, to nijak nepomohlo. Jsem smutný, protože poznamenat si všechna přednastavení před touto procedurou je zdlouhavé a otravné. Děkuji všem za ochotu pomoci. :-)
Romolus66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zoul 28. 5. 2019 08:04

Ahoj,
Určitě TV resetuj (tovární nastavení), teprve pak ji pošli do servisu. Je dost možné, že ti to pomůže, protože tohle vypadá na nějaký SW problém.
Jenda
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, CF Moto 800MT, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pirek.jan 28. 5. 2019 09:01

Nejprve bych zkusil restart televize přes menu (někdy mi to blblo, že v paměti toho bylo moc) a potom bych zkusil tovární obnovu :roll:
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod marcelcz1 28. 5. 2019 09:05

Hojte pánové,
na Sony Community je otevřené téma na problém změny jasu uživatelské nabídky UI po upgrade na poslední verzi FW. Bohužel zatím bez rešení .
Link je tady -
https://community.sony.co.uk/t5/android ... -p/2618440
marcelcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 5. 2019 09:10

Sony o probleme vie a vyda opravu: "In the following weeks or even days we will push out a new update".
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marcelcz1 28. 5. 2019 09:18

Tak budeme doufat, že tento update bude rychlý.
Ještě dotaz. Nemáte někdo zkušenost s připojením této řady TV k Amazon Alexa ? Nechápu proč Sony omezuje tuto funkcionalitu jen na některé vybrané země. Chápal bych, kdyby se u nás Amazon Echodot oficiálně neprodával. Já ho kupoval od človíčka, co ho dostal v oficiální cz eshopu k této tv :-)
marcelcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2019 11:04

Romolus66 Ty seš ten člověk z vtipu o pesimistovi. Aneb definice pesimisty...kdo je pesimista? Člověk, který nepodojí krávu, protože tvrdí, že mléko již zkyslo.

Buď to rovnou nabal a odvez směr servis, nebo přestaň zbytečně přemýšlet nad nesmrtelností chrousta a udělej kompletní obnovu do přepravního nastavení. Máš to hned a o nic nejde. Jestli je špatně něco jiného...odvezeš do servisu tak jako tak.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 28. 5. 2019 16:08

Presne tak lamentuje nad tim misto toho aby to uz davno udelal. Jestli mu ten reset problemy odstrani jeste bude rad vse znovu nastavovat. A jestli ne, bude to muset odnest do servisu, krery jako prvni udela tovarni reset tak o co jde...nektere koumaky tedy fakt nechapu.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2019 18:35

Bohužel je to moderní zařízení s OS. Občas může dojít k situaci, že se musí udělat obnova. Zvláště po zásadnějších aktualizacích. Netvrdím, že to pomůže, ale stejně si nevybere. Takto se mu může stát, že TV odveze do servisu, oni udělají reset a nazdar - vše OK, přijeďte si pro to.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků