Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod andytwo 8. 12. 2019 22:04

Funguju titulky v stavanom prehravaci video? Ak ano ako ich pustit dakujem
andytwo
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 9. 12. 2019 09:13

Kamarat ma Philips OLED, nema clouding,aj farby su lepsie, pozorovacie uhly ani nehovorim
Ale pohyb je omnoho horsi,je tam po vsetkych nastaveniach viditeľné nejaké take soap sekanie pri pohybe.
Obraz na xf9005 je podľa mna lepší...

Android? Mam tento tv 15 mesiacov cca.
A pohoda,ziadne sekanie,zamrzanie. Rychlost taka ista ako android tv shield..
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 9. 12. 2019 22:06

Jaky presne model Philips oled? Jsi prvni kdo pise, ze nejaka philips oled se pri sportu seka.
Diky
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dawe323 10. 12. 2019 13:10

Dnes v czc za 22 tis, tak jsem ji rovnou objednal a jsem zvědavý na obraz.
dawe323
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 10. 12. 2019 15:47

OT: Tak to zamrzí - já ji kupoval před pár dny na Alze za 25. Stejně tak Xbox One X a opět dnes sleva o cca 1.400. Koukám, že se mi moc nevyplatilo letos poprvé dárky pořešit včas. :D
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 12. 2019 17:56

OT: někdy je lepší mít doma zboží, v klidu si ho odzkoušet, nastavit a zjistit, že vše OK, než čekat na slevu, pak koupit a řešit reklamaci dva dny před Vánocemi.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brousek84 10. 12. 2019 17:59

Na datartu taky za 22k + se da pouzit kod BFDAREK191000, ktery da dolu jeste 1000,-
Brousek84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 12. 2019 18:14

maro2455 píše:Jaky presne model Philips oled? Jsi prvni kdo pise, ze nejaka philips oled se pri sportu seka.
Diky

Toto je vlákno o konkrétním modelu Sony. Chápu, když někdo zmíní další Sony, či se řeší OS, aplikace, problém atp. Ale vadí mně, pokud se zde srovnávají telky - na to jsou samostatná výběrová vlákna. Taky, když se tu poměrně hojně řeší další značky. Ty mají svá vlákna.

Děkuji za pochopení.

Abych nebyl za zlého, kdo nechápe, že i Philips má/měl své problémy, zde článek. Pokud se nepletu, tak se to týkalo i dalšího modelu. Jaký je stav nyní, nevím, netuším. Dál už prosím viz výše. Další značky tam, kde mají být.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 11. 12. 2019 12:30

K televizi mám soundbar HT-XF9000, zajímalo by mě který musím použít přehrávač souborů a jak ho nastavit, aby pouštěl do soundbaru vícekanálový zvuk a ne všechno převedené na stereo. U VLC ani u vestavěného přehrávače jsem možnosti audio passthrough nenašel. Pochopil jsem, že zvuk ve formátu TrueHD do soundbaru přímo nedostanu, protože to nepodporuje rozhraní HDMI ARC. Ale přijde mi, že zatím je veškerý vícekanálový zvuk přededen v TV na stereo a až pak poslán do soundbaru.
Ideální by bylo kdyby šlo nastavit podporované formáty zvuku na Audio passthrought a ty vyšší (TrueHD) převést třeba na DD+. Ale to už mám asi nereálné požadavky.

Další věc je, že titulky vložené přímo v MKV, způsobují při přehrávání přes VLC trhnutí obrazu pokaždé, když se načte nový řádek titulku. U titulků ve zvláštním souboru SRT se nic takového neděje.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod vecino 11. 12. 2019 15:12

Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 12. 12. 2019 06:12

Díky za radu, ale návod jsem viděl o podporovaných formátech vím, jde mi spíše o to, aby přehrávač v televizi to před odesláním do soundbaru nepřevedl na stereo.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod vecino 13. 12. 2019 22:20

Aha tak to bohužel nevím. Dej vědět pokud by jsi na něco přišel - mám stejnej setup.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecino 14. 12. 2019 07:10

Co říkáte na oznámení Sony, že pro naši 9005 nebude Android 9 Pie?
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 14. 12. 2019 09:39

Uvidíme, ale už s tím nepočítám. Model se prodává od března 2018, poslední aktualizace je z 11/2019. Upgrade na ATV9 by byl fajn, ale vidím to max. na update v rámci ATV8. Řešit to budu v průběhu příštího roku nvidia Shieldem TV pro 2019. Když vezmu v potaz, že shield z roku 2015 s ATV5 má dnes ATV9, tak je to jasná volba.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod neis 14. 12. 2019 11:05

Tohle se mi moc nezdá u me staré 755c jsem měl android 5,6 i 7, čili u 9005 bych taky čekal 3 generace. 9tka proto podle mě bude, ale až v poslední vlně. Na druhou stranu pokud nebude, tak taky žádná hrůza, aktuálně vše šlape jak po másle a někdy lepší nevrtat do něčeho co funguje.. (už jsem se i poučil i s ruční instalaci firmwaru, kdy jsem nedočkavě nainstaloval nový update a pak trpce litoval, protože nebyl stabilní a i sony ho po 14 dnech stáhla). U mobilu je to úplně to samé, i když je pravda že poslední generační změny jsou naprosto minimální z uživatelského hlediska, jen s updaty přijdou nové problémy. Lepší někdy starší již vymazlenou verzi, než nedotazenou novinku, ale kde by nechtěl vše nejnovější že? :D Spíše jen doufám, že Sony přijde s updatem na Hdr 10+ to by mi udělalo větší radost než nová generace androidu..
neis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků