Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod andytwo 23. 1. 2020 20:13

ahojte viete nejako prehrat po sieti hdr film s titulkami bez sedych pasov dole a hore ?
integrovany prehravac video nevie titulky po sieti
vlc ma sede pasy pri hdr.

vdaka
andytwo
Junior

Odeslat příspěvekod vecino 28. 1. 2020 19:16

Čím čistíte tv od prachu? Na webu čtu různý názory - někdo preferuje mikrovláknovou utěrku + vodu, někdo ty spreje / gely na lcd. Pak zas někdo nějaký ty vlhčený utěrky. Je ta vrstva na tv tak citlivá?

Co používáte?
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2020 19:30

vecino snad nikdy jsem doma nezažil stav, že by panel byl tak moc špinavý, že bych na něho musel nutně používat chemii. Většinou ženský mají potřebu všechno leštit, nastříkat, znovu leštit a ještě jednou. Zbytečně!

Nejvíce používám mikrovláknovou utěrku Rodenstock na brýle. Když by bylo něco více znečištěné, tak tuto utěrku lehoučce v kraji navlhčím. Nenamočím, ale navlhčím. Pozor si člověk musí dát vždy, když bydlí v místě, kde se rozšiřuje abrazivní typ prachu... ze silnic atp. Pak se musí panel otírat opravdu velmi opatrně.

No a když už někdy někde bylo extra špinavo, tak jsem zcela výjimečně použil Isopropanol aplikovaný na mikro utěrce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecino 28. 1. 2020 19:50

MgX Díky za reakci. Ty lcd gely považuješ za chemii? Já je používám na ips panely a tam jsou v pohodě. Nedělají šmouhy a dobře se rozleští do sklo-efektu.
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2020 20:05

Nemám opakovaně s jakoukoliv pseudo chemií dobrou zkušenost. Netvrdím, že něco nemůže dobře fungovat, ale ne. Prostě buď jedu jen lehkou očistu, anebo když je fakt hnus a hrůza, tak jednorázovku Isopropanol.

Gely nemám nějak víc odzkoušené. Většina výrobců Ti přímo v návodu uvádí, co nemáš využívat. A povětšinou tam je, že žádnou chemii, jen jemná utěrka a maximálně trochu zvlhčená. Hotovo.

-- 28. 1. 2020 20:06 --

//jsou hospodyňky, co to chtějí leštit obden. To bych fakt nedělal a neřešil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Atrumeos 30. 1. 2020 20:20

Zdravím. Sháním prohlížeč obrázků. Nějaký je sice přímo v OS nebo v Kodi, oba ale mají problém snad s většinou fotografií, co chci zobrazit - obzvlášť pokud mají vyšší rozlišení, než obrazovka, jsou špatně vykreslené a zkrátka je nelze prohlížet.
Byl by mi někdo schopný doporučit dobrý prohlížeč, který si poradí i s většími rozlišeními, který by nebyl žalostně pomalý (Kodi fotky kolem 50 Mpx vůbec nedává a prostě spadne) a umožňuje procházet po složkách místo galerie (ta je mi k ničemu, když mám velký velký disk s tisíci obrázky)?
Moje minulá TV Panasonic EX780 to zvládla bez problémů přímo se zabudovaným prohlížečem, tak něco použitelného přece existovat musí i na Sony :oboze
Atrumeos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 1. 2020 20:36

Neskúšal si Google Photos? Odkedy som vyskúšal, už nepoužívam iné. Je možné prezentovať z mobilu do telky.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Atrumeos 31. 1. 2020 11:23

Možná jsem něco špatně pochopil, ale Google Photos v Play Storu na TV vůbec nevidím.
Atrumeos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 6. 2. 2020 11:52

Rock992 píše:Takze odskusane aj na TV v KODI a vysledok rovnaky. To chvenie a rozmazanie pohybu je poriadne viditelne. Neviem bud je chyba u mna ze mam citlive oci alebo je chybna telka.

Pouzivam receiver denon x3200 ten mam hdmi do telky. Nastavenie hdmi denon mam na auto.

V telke mam format signalu hdmi -vylepseny format.

Na Shielde mam nastavenie resolution 4K 59,940hz Dolby vision a HDR10 ready.

V aplikacii Kodi mam rozlisenie 3840×2160 59,94hz.

Je to správne chalani? ake mate vy nastavenia?


Pokud máš shield 2019 tak mě pomohlo vypnout AI - upsacaling. Když jsem to přepnul na basic, pomohlo to jak v kodi, tak netflixu. Sice mám jinou TV ale za pokus to možná stojí.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lindros 6. 2. 2020 14:23

Prosím o pomoc se spárováním mobilu s TV, tzv. screen mirroring. Když chci spárovat mobil s TV napíše TV připojeno zařízení wifi, ale mobil se na obrazovce neukáže a běhen chvilky se v pravém horním rohu objeví upozornění, že zařízení není připojeno k wifi, nejste připojeni přes wi-fi, zřejmě nebylo nakonfigurováno připojení, nebo dočasně nedostupná síť wifi. Ale přitom TV normálně přes wifi vysílá. Věděl by někdo co s tím mám dělat?
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod Rock992 6. 2. 2020 19:04

Ahoj Stevicek. Diky za tip to ma nenapadlo ked budem doma vyskusam. Mam to tušim na enhanced ...ako sa to inak vypina?
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rekvy 9. 2. 2020 20:12

Ahoj, co byste doporučili k této televizi za soundbar?
rekvy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kevvin 9. 2. 2020 20:23

Opravdu je ta Sony pořád taková pecka, že se jí kolem 20tis nic nevyrovná? díky za odpověd
Kevvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 9. 2. 2020 20:45

Nic jiného s FALD za tu cenu není.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 11. 2. 2020 12:06

Mohl bych se optat zdali zde na foru je nějaké "idealní nastavení" obrazu pro tuhle tv. Pročítal jsem forum a nikde jsem nenarazil na tip jak by měl být obraz správně nastaven. Dneska by mi měli dovézt KD55FX9005 tak sem zvědaví na ten upgrade. Do tedka mi sloužil Samsung LE40C650 (10let stará LCD). Na Mall.cz ji měli minulí týden ve slevě s 20ti procentní slevou za nějakých 19tis
Fenix87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků