Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SmokeMan 19. 3. 2020 19:52

nemuzu slouzit, ono to fakt nepada... bezne fakt ne... viz jak pise neis... me to taky nepada, spis jen random a ja si myslim, ze to je tim, ze proste neco poseru a na neco zapomenu, jinak nic nepada...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 19. 3. 2020 21:14

Stačí nepotřebné aplikace (u kterých si je člověk jistý jako funkci plní) zakázat. Do vývojářského nastavení bych krom animaci, raději nerypal. Appky bych vůbec neomezoval , protože každá činnost tv je defacto appka. Není oddelana smart část a tv. Každá funkce od epg, přes tv, chromecast atd. atd. je defacto appka na pozadí.. Android si umí spravovat RAM, tzn. když mu pochybi paměť tak si appky "killne" podle potřeby.
Problém je jen ten buffer v kodi, i když nechas rezervu aspoň 15% z normalniho stavu, tam je pak lepší appky opravdu vypínat, protože pak se může stát, že ramka dojde a nastane pád. Jedině nechat větší rezervu, nebo nechat buffer tak jak je..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fenix87 19. 3. 2020 21:37

Já bych řekl že to do systému jako takového nezasahuje jen to nechává běžet na pozadí maximálně 4 spuštěné aplikace. A to vynucené vypnutí (to vypínání) se týká jen uživatelských aplikaci. No zkusím tam zapnout to ukončování aplikaci a uvidím jestli se pády systému trochu srovnaji nevím třeba je to v základu zapnuté. Pak dam vědět jestli to pomolo již to mám povolene od 15hod, systém rezervovaný a zatim se chová normálně.
V podstatě to mam nastavené dle tohoto vlákna na redditu kde píší jak udělat systém plynulejším. Jen zatím nemám povypínané ty animace jen mám zakázané ty věci které řídí spouštění uživatelských aplikací https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comm ... _snappier/
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 23. 3. 2020 14:00

Tak sem přišel na to že se televize restartuje v pravidelných cyklech po 27hod nevím co by vynucovalo restart. Jediné co mne napadá je úplně vypnout hbbtv a nechat zapnuté třeba jen na jednom programu a postupně hbbtv zapínat a nechat vypnutý jen ten který dělá problém. Hybridní teletex v televizi asi vypnout nejde - ukončit kompletně aplikaci (odinstalovat ji?). V nastavení a stavu se televize nedostala přes 27hod v provozu bez restartu. Chová se to divně a nevim proč se televize defakto pravidelně restartuje. Napadá mne zdali tam není nějaká aplikace z obchodu která vynutí restart op.systému. O víkendu sem udělal i tzv Hard reset přes kombinaci tlačítek power + mínus na volume ale stejně to nevyřešilo pravidelné restarty. Už z toho začínám být trochu zoufalí doufal jsem že u tv která normálně stála 25tis kč budou tyto problémy trochu vyřešeny. Pokavad nepomůže vypnutí hbbtv pak ji asi pošlu na reklamaci.
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 26. 3. 2020 06:34

Tak se zdá že problém asi vyřešilo kompletní ruční vypnutí hbbtv na skupině kanalů televize Prima. Před vypnutím vynucený restart po 27h. Po vypnutí hbbtv na Prima kanálech již tv běží 60h bez pádu androidu.
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod johankam 26. 3. 2020 21:02

Jak docíllim vypnutí hbbtv.
johankam
Junior

Odeslat příspěvekod error2000 28. 3. 2020 08:41

Zdravim. Chcem sa spytat ako viem, ze TV momentalne prehrava HDR/DOLBY VISION? Mal som doma Philips PUS7403 a TCL EP68 a tam v lavom hornom rohu TV oznamila HDR, ale DOLBY VISION. U Sony sa nic take nedeje? Filmy pustam cez KODI priamo v TV.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2020 12:22

johankam píše:Jak docíllim vypnutí hbbtv.

Vypnout interaktivní službu? Bývá zvlášť pro pozemní digitál a pro satelit.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos.28 28. 3. 2020 23:55

error2000 píše:Zdravim. Chcem sa spytat ako viem, ze TV momentalne prehrava HDR/DOLBY VISION? Mal som doma Philips PUS7403 a TCL EP68 a tam v lavom hornom rohu TV oznamila HDR, ale DOLBY VISION. U Sony sa nic take nedeje? Filmy pustam cez KODI priamo v TV.


Nebyl si spokojený s Philips PUS7403 a TCL EP68?
karlos.28
Junior

Odeslat příspěvekod JerseyC 29. 3. 2020 05:55

error2000 píše:Zdravim. Chcem sa spytat ako viem, ze TV momentalne prehrava HDR/DOLBY VISION? Mal som doma Philips PUS7403 a TCL EP68 a tam v lavom hornom rohu TV oznamila HDR, ale DOLBY VISION. U Sony sa nic take nedeje? Filmy pustam cez KODI priamo v TV.

Režim obrazu je vidět při pokusu při přepnutí režimu obrazu. Na DO - action a obraz. V kodi jde přepínat i režimy, u netflixu nelze a je napevno hdr nebo dolbyvision. U netflixu jde pak alespoň změnit jas, což je nutné, protože tyto režimy nastavují jas moc vysoko, až je to nepříjemné pro oči.
JerseyC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kakajan 2. 4. 2020 06:16

@error2000 ja som to skúšal Na DO - action a obraz a nič mi neukáže žiaden režim obrazu.Čo robím zle?
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod neis 2. 4. 2020 11:20

Pokud máš signál v hdr, tak v pravém horním rohu v action menu, obraz bude napsáno hdr nebo Dolby vision, pokud to bude normální sdr, tak tam nebude nic.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kakajan 2. 4. 2020 15:34

neis píše:Pokud máš signál v hdr, tak v pravém horním rohu v action menu, obraz bude napsáno hdr nebo Dolby vision, pokud to bude normální sdr, tak tam nebude nic.

Už som to pochopil.Díky.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod cammillo 22. 4. 2020 07:33

Aktualizace firmwaru na verzi 6.6555
cammillo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jakub.JJ 22. 4. 2020 14:57

Ahoj, som tu novy, vyberam svoju prvu TV. Doteraz nebola potreba a ani na nu nebolo moc miesto. Tato Sony sa mi paci, je za dobru cenu a ma aj dobre recenzie, len sa trochu obavam ze je to dva roky stary model..
Aktualizacie systemu a pod..
Druha varianta bola samsung ru8002.
Myslite ze to nemam riesit a ist do Sony? Predsalen system sa da nahradit krabickou ked na to prijde....

Vopred diky za radu!
Jakub.JJ
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků