Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jarešek 19. 11. 2020 15:56

Není důvod k obavám, to co je nyní na offi Sony stránkách bude třeba až za měsíc k aktualizaci přes internet v TV. ;-)
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2020 16:03

Ne, to nejsou obavy. Jen prostě vím, že se občas vyskytnou ještě nějaké další vlny... takže když mně televizor funguje a nemám s ním problém, někdy lépe „nedrbať a vyčkat“ ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaboos 19. 11. 2020 16:18

OTA aktualizaci jsem naposledy nedostal ani po pul roce od vydani, takze jedine pres flash disk :-)

Mam nainstalovano uz par hodin, zatim vse v pohode :-)
jaboos
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2020 16:23

Tak jasně... jestli je to na dlouho a prostě aktualizace nepřichází... a navíc, když ještě chci vyřešit jakýkoliv problém... anebo se jedná o zcela nový OS, který přináší výrazné plusy... dám ho tam.

Mimochodem... kvalita nového OS se neposuzuje po pár hodinách chodu. To je jen posouzení, že aktualizace proběhla nekonfliktně :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaboos 19. 11. 2020 16:28

Samozrejme :)

Spis jsem tim chtel rict, ze mi ten update neudelal z telky tezitko :-D
jaboos
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2020 16:51

To je právě to, co jsem psal... radost ze zachovaného života :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2020 21:29

uspešna aktualizacia cez flashku, potom factory reset, vsetko to trva dost dlho ,ale mam to funkcne.
Prvý poznatok, prepinanie kanalov cez CA modul UPC je rýchlejsie... aj system je svižnejší
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kakajan 20. 11. 2020 06:59

Ja sa chcem poradiť či aj po ota aktualizácii treba dať na tv faktory reset? Lebo potom musím všetko ladiť na novo .Síce sat a terestrial sa dá zalohovať na usb ale skylink live horizon go a všetko ostatné treba inštalovať od začiatku.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 20. 11. 2020 07:14

Tak včera jsem měl první náhodný restart na Android 9. Možná to bylo způsobeno tím že jsem měnil nastavení TV a invidualně vypínal HBBtv na programech kde je vysloveně otravné ( prima + nova ). Upravoval řízení ip andresy. A pohrával si s nastavením TV tak jak sem ji měl nastavenou na A8. Možná to způsobila změna nastavení která se má údajně projevit až po restartu zařízení. Budu to sledovat a uvidím. Možná opět zlobí hbbtv jako na android 8 i když měla být v androidu 9 být nějaký fix na hbbtv
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod knizmi 20. 11. 2020 10:31

K tomu Atmosu, který se tu řešil o stránku zpět - TV ho umí od začátku, není to featura nového firmwaru. Vtip je v tom, že aby ho mohla do receiveru/soundbaru poslat přes ARC, musí být zvuková stopa maximálně ve formátu Dolby Digital+ a k tomu mít Atmos data.

Tahle kombinace není úplně standardní a používají ji jen streamovací služby, pro které nepřichází v úvahu posílat plné Dolby TrueHD, které má klidně i přes 6 Mbit/s (a které přes ARC neprojde), když celý stream i s videem má mít třeba 10 Mbit/s.

Dolby TrueHD+Atmos (nebo také DTS-MA a k tomu DTS:X, což je to samé, jen od konkurence) se pak běžně vyskytují na UHD BluRayích a aby bylo možné je dostat z TV ven, je potřeba mít eARC. V případě XF9005 to není možné a je tak potřeba mít přehrávač zapojený v receiveru, který si zvuk zpracuje, a dál do TV pošle jen obraz. To samé platí pro UHD ripy - pokud je přehráváte přímo v TV, nikdy z nich Atmos/DTS:X nedostanete.

---EDIT---
Jinak k novemu FW - vypada to, ze tam Sony opravilo nejake stare chyby. Kdyz si ted ve VLC pustim HDR film, tak pruhy nad a pod obrazem jsou cerne, nikoliv sede, jak tomu bylo doted. U tehle otravne chyby se predpokladalo, ze za ni muze HW chyba v MTK cipsetu a neni ji mozne v SW opravit (nektere prehravace, treba Kodi, na to zapracovalo workaround, ktery ale ma jine nevyhody a vyvojari VLC se vyjadrili ve smyslu, ze rozhodne workaroundy na cizi chyby implementovat nebudou). Nemam ted moc casu, ale kdyz jeste na neco narazim, doplnim to sem.
---EDIT2---
Tak s tim VLC jsem to zakrik, nektera HDR videa jsou porad s sedymi pruhy.
Naposledy upravil knizmi dne 20. 11. 2020 13:34, celkově upraveno 2
knizmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajn.snek 20. 11. 2020 12:23

knizmi

Díky za objasnění, jak je to s Atmosem. Pokud mám k TV připojený Soundbar ZF9 a filmy bych přehrál z pevného disku zapojeného do ZF9 tak Dolby Atmos dostanu nebo ne ?
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod knizmi 20. 11. 2020 12:58

fajn.snek

ZF9 mam par dnu taky (neber to, kdyz byla za 12), ale prehravat film na ni jsem nezkousel a uprimne ani nevim, ze to je mozne. Pokud to fakt jde, tak nevidim duvod, proc by Atmos nebo DTS:X nefungovalo.

--EDIT--
Ted koukam, ze ZF9 dela UPnP server. Takze pokud tam pripojis disk, ZF9 ti ho vypropaguje do site, ale prehravacem fakticky zustava porad tvoje TV. Plati tedy omezeni, ktere popisuju v predchozim prispevku.
--EDIT END--

Da se to jednoduse overit - pust si nejaky film a na ovladaci zmackni tlacitko DISPLAY. Bud na televizi, nebo na displeji te ZF9 se ti objevi format zvuku, ktery z toho leze. Pokud se tam rozsviti Dolby Atmos, nebo DTS:X, tak super. Pokud tam bude jen Dolby Digital, nebo DTS, tak se prehrava jen zakladni surround bez Atmosu a pokud LPCM, tak je to pravdepodobne jen stereo (i kdyz i pres LPCM se asi nejake 5.1 protlacit da, ale kazdopadne to znamena, ze ten zvuk dekodoval uz nekdo jiny nez soundbar).
knizmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zoul 20. 11. 2020 14:37

Ahoj,
Tak mám taky nainstalováno a továrko za sebou. Vše zatím chodí bez problémů.
Mimochodem, co používáte na TV za aplikace?

Já jedu toto:
Netflix, HBO Go, KODI, Sledovani TV, Smart Youtube, VLC, X-plore File Manager

Jenda
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, CF Moto 800MT, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 20. 11. 2020 22:06

Netflix,Horizon TV UPC,KODI, Youtube, X-plore File Manager, Button Mapper
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fukybox 20. 11. 2020 22:26

Používam netflix, hbogo, YouTube a spotify. V poslednej dobe objavujem aj hbbtv, celkom sa mi to zapáčilo. Tv funguje bez problémov, reštart žiadny.

Nedávno ma v tv odhlásilo od HBO a trebalo aplikáciu znova aktivovať, pritom som pozrel aj nastavenia tv a skontroloval aktualizácie a normálne mi ponúklo tú najnovšiu. Zatiaľ som sa k tomu neodhodlal, ale asi pôjdem do toho keď nehlásite problémy :).
fukybox
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků