Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neis 18. 1. 2021 18:16

Pánové dělalo to vždy. Je to funkce XDR. Která přizpůsobuje dynamický rozsah podle aktuálního zdroje a při pauznuti vyjede světlá ovládací lišta a to zapříčiní zesvětlení. U HDR máte předpokladám XDR na vysoké, takže tam to udělá nejvíce. U SDR se doporučuje XDR vypínat, ale ja tuhle funkci vyloženě žeru a nechávám ji i u sdr na střední, dokaže udělat takové fake hdr i sdr obrazu, ale zase je hlavním zdrojem problémů s titulky, kdy viditelně mění jejich jas podle scény, ale to jde v kodi relativně slušně pořešit..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos.28 18. 1. 2021 19:51

paulo78 píše:
karlos.28 píše:Taky vám při DolbyVision obsahu na Netflixu občas se mění barvy?

áno pri stopnutom filme, sa zmení ,rozjasní akoby obraz

jj, ale dělalo to jako by se měnily barvy tepla/studená i intenzita podsvicení . Už to nedělá. Zkoušel jsem továrko atd., ale nic nepomohlo. Volal jsem na Netflix, že podobný problém měli u LG, ale u Sony nic neregistrují. Psal jsem na podporu Sony a komunikace na bodu mrazu. Chtěl jsem zadat reklamaci a hejle ono se to vzpamatovalo a zas to funguje. :D Asi byla chyba na straně Netflixu.
karlos.28
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 18. 1. 2021 22:09

Tak jsem si tu aplikaci stáhnul do TV Sony TV KD-49XG 9005. Obraz je opravdu velmi špatný jako by byl trhaný ještě, že cena byla 630Kč/rok. Kvalita je opravdu mizerná a nikde v apce se nedá nic nastavit myslím kvalita obrazu. Možná, že rozlišení není ani 720. Takže pokud s tím máte někdo zkušenosti, tak se ozvěte, zda to jde nějakým způsobem vylepšit.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 1. 2021 22:20

Josef Chvojka aplikace má zřejmě jiné nastavení obrazového profilu, než máš pro běžné TV vysílání. Takže si zkus v menu přehodit profil na jiný a tam si poštelovat jednotlivé parametry.

Samozřejmě měň a nastavuj ve chvíli, kdy budeš mít zapnuté přehrávání v aplikaci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fenix87 19. 1. 2021 09:28

Josef Chvojka píše:Tak jsem si tu aplikaci stáhnul do TV Sony TV KD-49XG 9005. Obraz je opravdu velmi špatný jako by byl trhaný ještě, že cena byla 630Kč/rok. Kvalita je opravdu mizerná a nikde v apce se nedá nic nastavit myslím kvalita obrazu. Možná, že rozlišení není ani 720. Takže pokud s tím máte někdo zkušenosti, tak se ozvěte, zda to jde nějakým způsobem vylepšit.

Jestli mají tu aplikaci alespoň trošku chytrou tak bude rozlišení nastavovat podle rychlosti internetu (jako to dělá youtube). Nevím v jakém rozlišení běží EU Sport na PC v premium učtu ale na Tv by měl podporovat to samé rozlišení a nastavení
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Briko 21. 1. 2021 23:06

Dneska jsem si náhodou všiml, že když chci spustit (v režimu DVB-T2) HBBTV na ČT
tak obraz zmizí a jde pouze černá obrazovka. Ještě nedávno to běhalo OK, můžete
to někdo potvrdit ?
Briko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 1. 2021 10:55

_daRK píše:Skusal niekto v prehliadaci speedtest.net? Mam vysledky 12ms ping, a okolo 24-50Mbit na downloade, upload dokonca hlasi chyby.
Ze tam nie je gigabitovy adapter je skoda, ale nevidim dovod, preco by aj z toho 100Mbit mala byt len stvrtina az polovica. Mohol by ten speedtest net prosim niekto skusit u seba? Doplnim, ze mam 300Mbit linku a k telke ide cat6a kabel z gigabitoveho switchu. Na rovnakom SPEEDTEST serveri mi notebook na ethernete dava plny rozsah (300Mbit) na downloade. Skusal som ten isty test aj po vypnuti a zapnuti TV bez vyrazneho rozdielu. Reset som nerobil, nemyslim, ze by to malo pomoct. Update mam posledny dostupny (cez OTA, rucne som zatial ten najnovsi este neupdatoval, posledny update nevyzera byt bezproblemovy).

Ešte doplním, že som hľadal aj na zahraničných fórach a dosť tam spomínali test rýchlosti cez http://fast.com . Vyskúšal som a dávalo mi to 80-90Mbps, ale speedtest.net stále tých 15-30Mbps. Speedtest mi však na každom inom zariadení na mojej sieti dáva vždy technologické maximum (t.j. 300Mbps na LAN a cca 200Mbps na wifi 5GHz). Moc tomu fast.com neverím. Nemáte niekto tipa na appku na otestovanie samotnej LANky (mám NAS)?
P.S. Včera ponúklo ten nový OTA update s novým androidom. Vyskúšané, reset som nerobil, ale zatiaľ neevidujem žiadne problémy. Teda až na tú sieť, ale to bolo aj pred updatom.
IEM: FiiO FH7, iBasso IT04, Blon BL01
DAC/Amp: Lotoo Paw S1(+JitterBug), Chord Mojo, Hiby R3, iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: AQ Dragonfly Red, iBasso IT01s ?
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fenix87 25. 1. 2021 07:46

Briko píše:Dneska jsem si náhodou všiml, že když chci spustit (v režimu DVB-T2) HBBTV na ČT
to někdo potvrdit ?

Taky mi to nefunguje. Jen se načte hlavní obrazovka a zbytek obsahu nejde. Nevím jestli je to chyba na straně České TV a nebo zdali již přešli na format hbbtv 2.0 který tahle televize podporuje ale ne ze 100%. Tipoval bych to na chybu servrů České TV. Zřejmně nějaký výpadek uvidím jestli to budou nějak řešit
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod gembi 25. 1. 2021 08:27

Briko píše:Dneska jsem si náhodou všiml, že když chci spustit (v režimu DVB-T2) HBBTV na ČT
to někdo potvrdit ?

V pátek 22.1. jsem si pře HBBTV pouštěl film z archivu ČT a bez problémů to šlo. Mám ale ještě poslední verzi firmwaru s Androidem 8. Jakou verzi máte vy, co jim to nefunguje?
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 25. 1. 2021 10:49

Mne to o víkendu nefungovalo , instalovaná verze 6.7140 (Android 9). Naposledy jsem to zkoušel o Vánocích a tam to fungovalo na FW 6.71 (A9) bez problému. Takže si myslím že FW to nebude.
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Lindros 25. 1. 2021 10:52

Pánové chtěl bych poprosit o radu. Včera se mi na TV začal objevovat v dolní části barevný pruh, nejdřív úplně dole ale časem začal postupovat výš a výš. TV je rok stará a předtím to nedělala. Je to nějaká vada nebo je to spojený s tou novou aktualizací, nevíte někdo? Foto v příloze.
Přílohy
IMG_20210125_105140.jpg
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod zoul 26. 1. 2021 10:37

Tohle bude jasná reklamace, bohužel.
Jenda
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326
zoul
Junior

Odeslat příspěvekod gembi 27. 1. 2021 06:21

Tak jsem včera znovu zkoušel HBBTV na ČT a bez problémů jsem pustil film z archivu. Takže chyba na straně ČT to asi úplně nebude. Nejspíš tam něco změnili a se starou verzí to funguje a s novou ne. Je tu ještě někdo kdo nepřešel na Android 9 a také mu to funguje?
Pokud je to opravdu nefunkční na novém FW, tak raději odložím přechod na neurčito. Protože přejít zpět na starší verzi nelze.
Jen taková poznámka mimo, opravdu nechápu proč android obecně neumožňuje vrátit se ke starší verzi a zaklíná se bezpečností systému. K čemu mi je zabezpečený systém, když mi na něm po aktualizaci přestane něco fungovat. I proklínané W10 mají možnost odinstalovat jakoukoli i kritickou bezpečnostní záplatu a to dokonce bez ztráty dat a uživatelského nastavení systému.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod marcelcz1 27. 1. 2021 09:57

Tak já jsem včera pouštěl přes HbbTV něco z archivu a fungovalo bez problémů. Mám instalovaný poslední FW 6.7140.
marcelcz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Briko 27. 1. 2021 16:18

Píšu opožděně, ale byl to pravděpodobně krátkodobý problém, kterého si ČT
všimla a druhý den vše už OK.
Briko
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka