Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mojmax 1. 3. 2021 09:46

Na Mallu je 65" varianta za 26000 Kč (+hodinky), což je myslím dobrej kauf.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 1. 3. 2021 11:58

Jo, to je super cena.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 1. 3. 2021 12:27

Kaarci píše:Ahojte,
Som tu novy a rozhodujeme sa so zenou o kupe TV. Ako ste s pokojni s tou 9005? Odporucite nam ju, velkost 55 palcov. Pripadne by ste isli do verzie 9096?
Chceme si dokupit aj externy soundbar od sony. Tv signal mame od UPC, tak hadam to pojde vsetko ovladat jednym diaľkovým ovladacom.
Dakujem za reakcie.


Podle mne se bude Xf9005(model 2018) těžko shánět v 55 už skoro nikde není a když jo tak poměrně za draho. Raději bych se podíval být tebou po XG9005 (model 2019) což je v podstatě stejný model jen o něco lepší. Má rychlejší SOC pro řízení androidu a lepší obrazový čip X1 Ultimate. Sám mám XF asi rok doma a není špatná ale když bych se díval po TV dnes asi bych bral G a nebo H řadu. Popřípadě kdyby to měla být za 30tis+ v min v 55" tak bych asi šel do OLEDu
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 2. 3. 2021 09:16

Pokud by byly za srovnatelnou cenu, tak určitě XG. Ten rychlejší SoC je znát.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 2. 3. 2021 22:26

ja mam Xf9005 (2018) super model, ale keby ze kupujem novy tv, idem do minulorocnej vlajky xh9500 za 1200 euro.... Do xh9096 by som nesiel, su tam rozdiely dost. A LG? To nie, tu sme vo vlákne Sony :-)
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod o.dokoupil 2. 3. 2021 23:28

Zdravím. Jak je dole na TV stavová dioda, mám ji nastavenou, že má při zapnuté TV svítit. Dle mého domnění vždy svítila pouze bíle, ale dnes jsem si všiml, jakoby svítila více do šířky a na krajích to vypadá jako by byla do červena, ovšem při pohledu zblízka je to asi jen odraz nebo průchodem světla metriálem. Může to být něco jako "notifikace" o něčem v TV? Nebo jsem mimo? Jak to máte vy?
o.dokoupil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 3. 3. 2021 07:34

Dioda má více řežimu. Takže je možné že ji maš nastavenou podle úrovně jasu tím pádem bude více svítit. Stavová dioda umí i notifikaci. Nejčastěji ji ale uvidíš svítit bíle a nebo oranžově jinak sem ji svítit neviděl.
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Treborr 7. 3. 2021 11:59

Dotaz. Mám UPC (Vodafone), v televizi modul (bez setop-boxu) a chybí mi tam naladěný nějaký program. Je nějaký způsob, jak ručně přidat nějaký program? V menu vidím zrovna tuhle volbu jako šedivou. A fakt se mi nechce to celé přelaďovat a hlavně pak ty programy zase přeskládat tak, jak je chci mít zasebou. Někdo nějaký nápad?

Edit1

Tak ještě ten dotaz doplním tím, že jsem si chtěl vyexportovat ten UPC seznam programů a upravit pak na PC, případně mít možnost ho vrátit zpět, kdybych to celé přeladil. Ale tuhle volbu mám taky zrovna šedivou, proč? A bylo tomu na Androidu 8 a je to i stejné teď na Androidu 9, na který jsem to před chvílí povýšil.
Treborr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannes007 8. 3. 2021 06:07

Musíš mít připojen jen flash disk. Ostatní usb volné.
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod Treborr 8. 3. 2021 10:29

No zkusím. Ale v USB dalším mám jen bluetooth přijímač a ten nevadil ani zmíněnému upgradu FW.
Treborr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannes007 8. 3. 2021 10:39

Já tam mám taky dongl od DO a vždy ho musím při import -export vyndat, jinak šedivé políčko ;-)
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod o.dokoupil 11. 3. 2021 00:18

Fenix87 píše:Dioda má více řežimu. Takže je možné že ji maš nastavenou podle úrovně jasu tím pádem bude více svítit. Stavová dioda umí i notifikaci. Nejčastěji ji ale uvidíš svítit bíle a nebo oranžově jinak sem ji svítit neviděl.


Kdyby to náhodou někoho zajímalo, zjistil jsem, že takto dioda svítí, když je nastavené upozornění na nějaký pořad v TV, např. O této funkci jsem ani nevěděl, ale manželka na to přišla, TV se přepne, nebo dokonce zapne ze stand by když chce člověk něco sledovat v TV :)
o.dokoupil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 11. 3. 2021 02:48

je to tak :) zapomenuta udalost proste sviti, klidne to muze byt i tyden stara vec .)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fukybox 17. 3. 2021 17:06

Tak som neodolal a tiež som absolvoval aktualizáciu :).
Najprv som začal aktualizovať cez OTA, kde mi ponúklo novú aktualizáciu, v popise bolo že tam má byť Android 9.
Po skončení aktualizácie som tam mal poslednú verziu s A8 a novšiu aktualizáciu mi už neponúklo. Takže A9 som tam dal cez usb kľúč.

Všetko funguje, ovládanie zvuku diaľkovým ovládačom funguje rovnako ako predtým.

Jediný problém mám pri hrách, kedy mi akoby oneskorene hra reaguje na stlačenie tlačidla.
Je jedno či je to pacman alebo lietadlo... Rovnaké je to pri diaľkovom ovládači aj pri ovládači z PS4. Tento problém som mal aj pred aktualizáciou, takže nesúvisí to s A9.
fukybox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 22. 3. 2021 11:09

Neřešil u této televize někdo černé pruhy u filmů??? Poslední dobou mi to začala celkem vadit naposledy u filmu Liga spravedlnosti by cut Zack Snyder Ten film je z nepochopitelných důvodů točen ve formátu 4:3 a tam je celkem znát že ty černé pruhy jakoby "prosvítaly".

Pomohlo mi snížit úroveň černé z 50 na 40. Gamu jsem nechal na 0, lokální stmívaní na max, XDR na medium, zvýraznění kontrastu na min , black level na min. Je to o něco lepší ale nevím, jestli kvůli tomuto nastavení nesnížím svítivost panelu při HDR. Nezkoumal někdo, proč to ta tv dělá.


Na Redditu jsem četl i podobnou stížnost na X900H řadu.
Fenix87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků