Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rosswell 18. 4. 2021 07:54

Co se tyce pruhu tak ja problemy nemam,ale co vim o filmu tak akorat hbo go orizlo obraz kvuli kvality,jinak film je toceny i ve 4K ktere jsou normalne pres cely obraz....snad uz brzy bude hbo max kde kvalita pujde nahoru :)
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod storm 18. 4. 2021 11:23

Fenix87 píše:Neřešil u této televize někdo černé pruhy u filmů??? Poslední dobou mi to začala celkem vadit naposledy u filmu Liga spravedlnosti by cut Zack Snyder Ten film je z nepochopitelných důvodů točen ve formátu 4:3 a tam je celkem znát že ty černé pruhy jakoby "prosvítaly".

Pomohlo mi snížit úroveň černé z 50 na 40. Gamu jsem nechal na 0, lokální stmívaní na max, XDR na medium, zvýraznění kontrastu na min , black level na min. Je to o něco lepší ale nevím, jestli kvůli tomuto nastavení nesnížím svítivost panelu při HDR. Nezkoumal někdo, proč to ta tv dělá.


Na Redditu jsem četl i podobnou stížnost na X900H řadu.


A pruhy ti víc vadí svyslý nebo vodorovný? U 9096 jsem problém s vodorovnými pruhy neměl, až teprv když se tam objevili titulky. U svislých pruhů je možná problém v lokálním stmívání, kde je to třeba na polovině zony a rozsvítí se to i za čeným pruhem.

rosswell: Nepleť si jablka s hruškama ;-)
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fenix87 21. 4. 2021 08:52

Ty pruhy mi vadí většinou vodorovné kdy nejsou uplně černé ale prosvítají. Trochu to řeší snížení černé z úrovně 50 na 45. I když tam pak trochu utrpí detaily v černé.
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod hannes007 22. 4. 2021 21:18

Možná máš na mysli HDR? tam jsou vodorovné pruhy šedé místo černé (jas na max). Jinak za totálni tmy večer u kvalitního streamu vidím tmavé scény v poho i u jasu 15 (50-45 :-)) ). Titulky si samozřejmě nedávám v bílé, mně vyhovuje šedá nebo zelenožlutá...bílé mně oslňují (i u jasu 10-15) a unavují zrak.
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod Patas86 23. 4. 2021 20:40

Nevím jestli od poslední aktualizace nebo už to dělalo dřív, ale v poslední době si všímám jak mi pořád vyskakuje vrchní pruh při sledování externího satelitu či i teď Android (CoreElec)boxu. Nevíte jak to prosím vypnout?
Patas86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 26. 4. 2021 20:04

aj mne to vyskakuje,napr mam extene hdmi,kde mam nvidiu shield a ked casto tam napr som v Kodi,tak to casto vyskakuje,otravné
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alice1805 26. 4. 2021 20:58

Nastavenie - Sledovanie TV prijímača - Infopanel
Síce sa po nejakom čase začne ten infopanel opäť objavovať, tak ho treba opäť vypnúť. Odskúšané na 70XF8305.
alice1805
Junior

Odeslat příspěvekod Patas86 27. 4. 2021 13:35

díky už jsem to našel, je to tam blbě schované, jelikož TV kanály nepoužívám tak jsem to tam zprvopočátku nehledal.
Patas86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 28. 4. 2021 10:45

Tak už jste si někdo všiml změny u Android home aplikace. Minulý týden jsem tahal updaty pro aplikace kde v changelogu bylo popsána změna interface ale zatím mám pořád to starý. Čekám kdy to povolí google na straně servru
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Atrumeos 1. 5. 2021 03:52

Před pár týdny se mi stalo, že jsem TV klasicky ovladačem vypnul a o nějakou dobu pozdeji ji nešlo zapnout - ovladačem, tlačítkem na tv, nijak. Až po tom, co jsem ji několikrát odpojil a připojil do zásuvky se konečně opět zapnula.

Dnes se mi stalo totéž, s tím rozdílem, že ani po mnoha opakováních odpojení/připojení do zásuvky i s několika minutami čekání tv vůbec nereagovala, až jsem si začal myslet, že je mrtvá. Nechal jsem ji pár hodin stát odpojenou ze zásuvky, načež to ještě jednou zkusil a hle - zapnula se (teď se samozřejmě budu bát ji vypínat, hehe).

Má někdo podobnou zkušenost/tuší, čím to je?
Atrumeos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zoul 3. 5. 2021 10:02

Ahoj, me se spis stava, ze nejde vypnout, nereaguje na zadne tlacitko na dalce. Co ale vzdy pomuze je zmacknout a drzet to prostredni tlacitko ze zadu na TV. To TV restartuje a zase vse maka.

Jenda
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, CF Moto 800MT, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 4. 5. 2021 13:30

Já ji mám už přes rok a musím zaklepat zatím funguje dobře. Jen hůř reaguje když jsou slabé baterie v ovládání. Tv sice bliká že má impuls od ovládaní ale reaguje zpomaleně. Tak pokavaď hůř reaguje můžou to být slabé baterie v ovládání
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod hannes007 4. 5. 2021 19:47

Normálně používám 10 let starý ovládač sony bravia hd ready (za dvacet klacku..stejně jako 55xf9005) a má lepší směrovost než ten nový.
Zhruba před třemi týdny mi bylo ouzko. Přepl jsem z kodi po ukončení na dvtb2 a šprajcl se obraz v půlsekundovém staccatu na posledním filmu, nepomohlo ani přepnutí programu ani vyp-zap. Vše kromě dvbt2 fungovalo. Musel jsem dát restart. Trochu jsem měl strach, že odešlo něco hardverově. Za rok a půl roku největší havárka, za ty prachy a obrazovku nelituji koupi!
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 4. 5. 2021 20:42

Přikláním se k baterkám,stává se to.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kakajan 4. 5. 2021 21:28

Ja som taktiež kupil univerzálny diaľkový ovládač Superior Freedom a naprogramoval na Sony 65xf9005 už ho mám 28 mesiacov a zatiaľ môžem poklepať všetko ok.Akurát tie povely diaľkového boli pomalšie a tento Superior je fajn.
kakajan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků