Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 5. 2021 13:00

Keby ste to tu nespomenuli, tiez hladam problem v telke. Nechapem, ze to vobec pustili z postprodukcie do sveta.
A trochu offtopic (netreba reagovat) - ten film som ledva zvladol dopozerat, hoci je to zaner, ktory doslova roky hltam. Nebola tam jedina symptaticka postava, same nelogicke hovadiny. Jedine pozitivum boli masky a efekty, ale to uz je v dnesnej dobe povinna jazda. A uplne ma odrovnalo, ked som sa chcel pozriet, kto to reziroval.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hannes007 28. 5. 2021 23:02

Gembi, díky za info, potvrdilo to můj názor a některým to ušetřilo neúspěšnou reklamaci obrazovky.
Pořád budu rád, za zkušenosti z aktualizace? Sám jsem zatím nezjístil problém. Vše funguje, subjektivní dojem
lehké zrychlení. Uložím řazení dvbt2 programů, reset a na čisto.
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod hannes007 10. 6. 2021 21:08

Mám pocit, že tuhle telku má čím dál méně lidí?
Když jsem prosil o zkušenosti po flešování, čekal jsem nějaké reakce? Asi se musím smířit,
že tenhle model je mimo sezónu. Bohužel já telku neměním co 2 roky. Tak příště.
Tohle vlákno jsem měl rád. Pomohlo mi při rozhodování a pár problému jsem díky němu vyřešil.
Tak u nového modelu...možná někdy. :-))
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod karlos.28 14. 6. 2021 18:53

Po aktualizaci se zas vrátila chyba s Doby Vision u Netflixu. Při filmu se mění barvy a intenzita podsvícení :( Budu zkoušet ještě jednou smazat data, apku Netflixu a v nejhorším továrko :(
karlos.28
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 15. 6. 2021 07:07

Já mám pocit že tahle chyba se prvně objevila už v aktualizaci 6.7140 která se objevila v listopadu. A květnová aktualizace problém neřeší.

hannes007: Na AVS forum.com je komuninta pořád dost aktivní.
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod gembi 15. 6. 2021 12:40

Jak píše Fenix87, chyba s Dolby Vision se mi objevila po aktualizaci 6.7140 a poslední aktualizace jí nevyřešila. Zkusil jsem smazat data aplikace Netflix a pak jí i vypnout. Zmizela ikona i kanál z domovské stránky. Po zapnutí aplikace se ikona objevila a aplikace jde normálně zapnout, ale zaboha nedokážu vrátit kanál Neflix na domovskou stránku. Prostě Netflix vůbec není v možnosti "Přizpůsobit kanály". Neuměl by někdo poradit?
Smazání dat a vypnutí aplikace problém s Dolby Vision nevyřešilo.

hannes007: Jestli to spíš není tím, že po určité době většina lidí pokud je s TV spokojená, respektive nastaví a naladí si jí dle svých potřeb, pak už nemá moc potřebu trávit čas na diskuzních fórech, pokud televize nejsou jeho koníček.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2021 18:46

hannes007 píše:Mám pocit, že tuhle telku má čím dál méně lidí?
Když jsem prosil o zkušenosti po flešování, čekal jsem nějaké reakce? Asi se musím smířit,
že tenhle model je mimo sezónu. Bohužel já telku neměním co 2 roky. Tak příště.
Tohle vlákno jsem měl rád. Pomohlo mi při rozhodování a pár problému jsem díky němu vyřešil.
Tak u nového modelu...možná někdy. :-))

Musíš vždy chvíli vydržet. Část lidí nechce honem dávat nový OS, další zase využívá hezké počasí atd.

Taky neměním telku co 2 roky. Je příjemné vidět, že na některé starší modely pořád chodí nový software.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Briko 7. 8. 2021 09:56

Ahoj, co dělám špatně, chtěl jsem nainstalovat aplikaci O2 TV pro slovenský trh, stáhl jsem ji na flashku, v tv přes x-plore spustil a naskočila hláška, že nelze nainstalovat (žádná hláška o povolení instalace z neznámých zdrojů). Tak jsem zkoušel nainstalovat jiný souborový manažer a to samé, prostě nemůžu nainstalovat žádnou aplikaci do TV, prostě nelze. Naposledy jsem instaloval aplikace do TV minulý rok a na něco takového jsem nenarazil (android 9). Dělám něco blbě ?
Briko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Briko 8. 8. 2021 13:06

Tak nic, stačilo restartovat tv a instalace nových aplikací OK.
Briko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 11. 8. 2021 21:50

Mám nainstalovanou 1 rok Slovenskou aplikaci O2 a v současné době se sice aplikace načte, ale nejde pustit obraz. Mám TV Sony KD 49XG 9005. Nevíte čím by to bylo.Děkuji za případnou radu.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod polda 11. 8. 2021 22:05

Prý aktualizace, odstranit a znovu instalovat
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 14. 8. 2021 22:28

OK pomohlo odstranit a nainstalovat novou. Děkuji.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod dz61 15. 8. 2021 17:28

Ahoj, můžete mi prosím vysvětlit větu v recenzi (na 5 straně - https://avmania.zive.cz/sony-kd-55xh950 ... spx#part=5)
" (pozor na z výroby aktivní světelné čidlo!) "

Co se tím myslí? Nepochopil jsem to v kontextu ani separé. Mám za to, že světelné čidlo mi v přítmí ubere jas a přes den, když slunce svítí více zase jas přidá.

Co je třeba pro kalibraci přes calman? Máte někdo odkaz na vhodnou sondu?

Děkuji.
dz61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 8. 2021 22:08

U konkrétního softwaru mohlo být světelné čidlo více agresivní při práci se světlem. Takže třeba bílou pokrytá scéna mohla při tmě v místnosti být pocitově až příliš utlumená. Naopak černé scény kvůli chuti tam něco vidět, mohly být přesvícené, tudíž se vytrácela temnost černé.

Je to jako s každou automatikou. Vyzkoušíš, vyhovuje, používáš. Nevyhovuje, deaktivuješ.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 18. 8. 2021 10:01

Nezlobí vám poslední dobou vyhledávání informcí podle názvu o pořadu ( v quide když rozkliknete pořad tak je tam možnost hledat podle názvu). Mne google vyhledává podle názvu jen na youtube - další aplikace neprohledává) a není možnost si "rozkliknou" detaily o pořadu - šipka nahoru. Před aktualizací aplikace google to fungovalo normálně.

Jinak dneska ráno jsem již měl aktualizovanou tv na nové rozhraní Android Tv - podobnému jako je Google TV. Tak nevím jestli to google už použil a nebo to bylo tím že jsem se připojil přes VPN na Německo
Fenix87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků