Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tulum 16. 12. 2021 10:54

Poradil by prosím někdo?

Rád bych si k své 65xf9005 pořídil soundbar s možností Dolby Atmos.
Líbí se mi konkrétně Samsung HW-Q950A.

Co jsem tak všudemožně vyčetl, tak je zapotřebí, aby telka disponovala podporou HDMI ARC či dokonce eARC, to jsem ve specifikaci telky nenašel.

Pro by mě zajímalo či to náhodou v mezidobí "nezpřístupnil" nějaký novější firmware nebo je to čistě HW stránka věci?

Případně jak jste to řešili vy, máte Dolby Atmos nějak přes soundbar zprovozněné?
Něco málo jsem již četl, že s Nvidia Shield TV pro (2019) by to jít mělo, ale nechce se mi hned investovat dalších cca 5tis., tak budu rád za případnou radu, zkušenosti, celkově názory třeba i k jinému soundbaru, který má někdo s xf9005 vyzkoušený.

Díky
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 16. 12. 2021 11:13

Má ARC na HDMI3 - měl bys to tam vidět napsané, když se na ty konektory podíváš.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 16. 12. 2021 11:31

No fíha, tak to jsem dobrej tragéd, že jsem se napřed na ty HDMI vstupy nepodíval:)
Takže to znamená, že se nemusím vůbec obávat, že bych Atmos přes ten soundbar Q950A nerozchodil? Ptám se ještě ve spojení s tím eARC. To bude tedy pouze jen nějaká lepší nadstavba jako je například USB / USB 3.0 ? Rád bych v tom měl jasno.

A pokud by tady někdo měl zkušenost přímo s tím soundbarem HW-Q950A ve spojení s XF9005, tak budu moc rád, za reálnou zkušenost, zda to tzv. frčí bez problémů a za ty peníze se vyplatí..
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2021 12:28

MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannes007 21. 12. 2021 09:10

ISIIS píše:Ahojte, mám TV už 2,5 roka a z ničoho nič mi prestal fungovať ovládač. Ovládač je na TV pripojený cez bluetooth, a jediné tlačítko, ktoré funguje je ten blbý mikrofón, ktorý som nikdy nepoužil, pretože to vyhľadáva aj tak len na YouTube.

Každopádne, ten diaľkový určite vysiela IR signál - pozrel som na to kamerou a každé tlačítko posielalo signál, žiadne tlačítko nie je nejak zaseknuté. Avšak TV nereáguje ani na jedno tlačítko. Skúšal som všetko, vypnúť, počkať 1 hodinu, vytiahnuť baterky, kompletný reset TV, znova spárovať s bluetooth, odpojiť externé zariadenia, výmena bateriek, skúšal som ísť aj 5 cm od TV a žiadne tlačítko nereaguje.

Ovládam TV preto cez iOS aplikáciu cez WiFi. Mimochodom, skúšal som aj WiFi a LAN kábel odpojiť.

Máte nejaký nápad? :-S Je možné, že by odišiel v TV prijímač toho IR signálu? Dá sa to nejak opraviť vôbec? Mám jediné šťastie, že je tam predĺžená záruka na 3 roky, ale zdá sa mi to ako nejaký glitch v software.

KD-55XF9005

Verze jádra: 4.9.125 #1 Thu Apr 22 13:30:49 JST 2021
Sestavení: BRAVIA_ATV3_4K_EU-user 9 PTT1.190515.001.S43671651 release-keys

Úroveň opravy zabezpečení Android: 5. března 2021

Inak, stiahol som najnovší firmware z Sony stránky a skúsil aktualizovať, napísalo mi, že mám najnovší softvér, ale pritom ten dátum 5.3.2021 mi príde pomerne starý.



Zkus vytáhnout z ovládače baterky a vyzkratovat krajní kontakty +- cca na 5sekund, někdy to zabere.
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod fukybox 20. 1. 2022 19:47

karlos.28 píše:Přišla krásná faktura za elektřinu. Zjistil jsem, že Tv žere ve standby 21wattu :( Je to stejné při odpojení všech HDMI, USB prázdné. Jak jste na tom vy? mám 65xf9005

0.52W v standby
Cca 20kW za mesiac bežného pozerania tv
fukybox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos.28 3. 2. 2022 18:41

Udělal jsem tovární nastavení. Vypadá to, že po nějaké době spotřeba ve stand-by klesne na 0,5W. Ale teď mi Netflix nechce přes ARC pouštět 5.1 vystup. Nebo spíše pouští , ale Receiver mi to nedekoduje. Zkouším všechno možné a nic.

Občas se stane, že dekódovaní 5.1 z Netflixu funguje. Jen nesmím pauznout film, nebo pak už to zas nejde.
Zkoušel jsem jiné HDMI kabely, Poměnit v nastavení zvuku co se dalo, dokonce znovu tovar, ale furt to samý. :-( :-(
karlos.28
Junior

Odeslat příspěvekod karlos.28 15. 2. 2022 08:33

Vyřešeno, koupil jsem nový receiver (Sony SRT-DH790) a vše funguje. Je divné, že po továrním nastavení Tv to přestalo fungovat, asi se projevilo nastavení z poslední aktualizace, kde byli nejspíše vyšší nároky na hardware. Starý receiver na jiné Tv jede s HDMI ARC bez problému.
karlos.28
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 22. 2. 2022 20:27

Vlastním 2.rokem TV Sony KD-49XG 9005 na tuto TV mám připojený satelitní přijímač Octagon SF8008.
Dále moje žena hlavně využívala pozemní příjem na anténu, kterou mám umístěnou na půdě s velmi dobrým příjmem. Nevím čím se to stalo a z ničeho nic začal příjem z pozemního vysílání mít nekoukatelný obraz samé čáry a obraz nebyl k vidění samé lítání a obraz nebyl žádný vidět jako kdyby byl špatný signál. Satelitní příjem samozřejmě jde. Zkusil jsem vyměnit propojovací kabel do antenních vstupů pozemního vysílání, dále jsem dal automatické ladění programů a programy se naladily, ale obraz stále totálně rozpadlý na všech kanálech.
Tak jsem propojil anténní šňůru přes Octagon, který má i pozemní tuner T2 obraz pozemních programů vynikající. Chtěl bych se zde někoho zeptat, zda s tímto nemá někdo nějaké zkušenosti. Myslíte, že odešel anténní vstup pro pozemní vysílání v TV? Signál přes anténní zdířku je v pořádku jelikož pozemní programy přes pozemní tuner v Octagonu jdou perfektně. Děkuji za případnou radu. Zdraví Pepa.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 23. 2. 2022 08:40

Jednou se mi na xfku stalo neco podobneho, pomohl restart...nechapu jak, ale pomohl :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannes007 23. 2. 2022 17:40

Potvrzuji, restart by měl pomoct. Telka i ve vypnutém stavu žije a může držet nějaký kolaps. Jednou jsem se z kodi vrátil na terestriál a tam mi běžela smyčka z tv programu a ve tvaru pruhů, ovládání dvtb2 nefungovalo. Vyp nepomohl, restart ano.
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 23. 2. 2022 19:00

Mnohokrát děkuji za odpovědi - vyzkouším a dám vědět.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 25. 2. 2022 15:08

Zkusím i tady. Mám bordel v modelech Sony. Může někdo doporučit model ve velikosti 75 do max 45t? Co jsem prolezl pár stran zpět, tak jsou doporučované spíše starší modely. Na druhou stranu mám strach ale z rychlosti systému hlavně v menu, Kodi atd.
V obchodě moc Sony k vidění na živo není, showroom Sony jsem žádný nenašel. Dík.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod hannes007 25. 2. 2022 22:02

Ono je vždy problém, když chceš bugati za cenu trabanta. :-D
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 26. 2. 2022 15:49

Takže restart SONY ohledně pozemního signálu opravdu pomohl (vytáhnutí šňůry ze sítě a znovu zapojení) a pozemní signál + programy vše OK. Ještě jednou díky.
Josef Chvojka
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků