Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gembi 26. 8. 2022 06:45

Zdravím, po poslední aktualizaci na 6.7205 jsme narazil na dost nepříjemný problém. Několikrát se mi stalo, že se mi na flash disk nenahrál film, v TV pak byla chybová hláška, že se nepodařilo najít disk k nahrávání. Vypozoroval jsem, že se to děje pouze, když je TV vypnutý (standby). Pokud je zrovna TV puštěná, nahraje se pořad bez problémů.

Včera jsem si všiml, že po vypnutí TV za nějakou dobu zhasne dioda na flash disku co mám k nahrávání, což se dřív nedělo, flash disk byl zkrátka pod napětím i v režimu standby. Také když televizi zapnu a pokusím se dostat k seznamu nahraných titulů, TV hodí chybovou hlášku, že není připojen disk, povede se to až na několik minut, kdy si ho televize nejspíš na pozadí načte.

To samé se děje i u disků, které mám připojené pouze pro přehrávání obsahu v jiném portu USB. Když spustím vestavěný přehravač, disk se jeví prázdný, až za několik minut se načte obsah.

Matně si pamatuju, že u mechanických disků si lidé stěžovali, že TV disk nevypíná a ten stále běží, tak jestli to u posledního FW změnili, v changelogu o tom nebyla ani zmínka.

Chci se zeptat, zda někdo podobné problémy po poslední aktualizaci taky má? Docela mě to štve, že přestalo fungovat něco, co předtím spolehlivě šlo.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 31. 8. 2022 10:40

Já nabijím přes USB v televizi sluchátka k playstationu a ty se nabíjejí i když je televize vypnutá ve stand-by. Takže si myslím že ta televize USB nevypíná. Zkusil bych restart televize. Přinejhořším tovární nastavení jestli to nebude nějaký bug v softwaru
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 25. 9. 2022 14:05

Ke stažení je nová verze fw řeší problém s restartem u Dolby vision
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod pedro120 25. 9. 2022 19:06

gembi také mám 6.7205 a když připojím k tv. externí disk se svým napájením Verbatim 1GB a než ho tv. celý načte tak to v disku rachotí a bojím se že mi začne skákat po stole u předchozí verze 6.7165 to už nedělalo, ale ještě u předchozí verzi 6.7140 ten disk rachotil jako dnes.Také načtení trvá několik minut.
pedro120
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 25. 9. 2022 19:35

Zkusil bych poslední fw asi týden starý update 6.7210
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod pedro120 26. 9. 2022 18:10

Provedl jsem aktualizaci na 6.7210 a světe div se hned napoprvé se to podařilo, dříve až napodruhé i napotřetí. Po aktualizaci tv nedetektovala tv flešku pro nahrávání kterou mám strčenou v modrém portu USB tak jsem jí za chodu tv vytáhl a strčil do normálního USB portu kde mi tv hlásila že detektovala USB pro nahrávání a abych flešku zastrčil do portu pro nahrávání tak jsem jí za chodu tv vytáhl a strčil do modrého portu, pak bylo všechno ok tv přečetla dřívější nahrávky z tv.
Co se týče hlučnosti externího disku se nic nezměnilo disk je při načítání stále hlučný a u disku 1Tera to trvá 5 minut než zmlkne.
pedro120
Junior

Odeslat příspěvekod gembi 29. 9. 2022 10:26

Já zatím svůj problém vyřešil nastavením řízení Ip adresy na jednoduché řízení ip adresy a autorizaci na normální a před sdílený klíč. Tohle se nastavuje v síť a internet/nastavení domácí sítě /řízení adresy ip. Od té doby na flash disku svítí dioda i při vypnuté TV a není problém ani s nahráváním v modrém portu ani s načítáním obsahu v jiných portech ve vestavěném přehrávači... Nejspíš to trochu zvyšuje spotřebu ve stand by (je to u té volby i napsané), ale neměřil sem to.
Nový firmvare zkusím až tak za měsíc, dva, až ho nabídne sama TV. Když to teď funguje jak má, tak raději chvíli počkám...
Nezpozoroval někdo zda už je konečně vyřešen problém s "vyblitýma" barvama během pauzy DV obsahu na Netflixu?
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 1. 10. 2022 10:46

Neopravili to asi a nebo jestli je to funkce ty aplikace že obraz jakoby zešedne nevím. V Disney plus to dělá pořád když to jede v Dolby a dám pauzu
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod POky 5. 10. 2022 14:41

Zdravím, věděl by mi někdo poradit jak zobrazim klavesnici na obrazovce? Například při zadávání hesla pro wifi? Mel jsem USB klavesnici ale umřela. Google moc nepomohl. 65XF9005
Díky moc
POky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zoul 5. 10. 2022 15:18

Nainstaluj si na telefon tuto apku:
Android TV Remote Control
https://play.google.com/store/apps/deta ... .tv.remote
Jde s tim projit i cely proces pri tovarnim nastaveni a znovu spusteni.
Proste s tim jde ovladat cela TV.
Jenda
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, Yamaha MT-03, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POky 5. 10. 2022 20:53

Moment, ta televize mi nezobrazuje v textovem poli klavesnici na obrazovce, to je spíš nějaký bug ne? Co když si ji pořídí člověk bez telefonu
POky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 6. 10. 2022 06:39

zoul píše:Nainstaluj si na telefon tuto apku:
Android TV Remote Control
https://play.google.com/store/apps/deta ... .tv.remote
Jde s tim projit i cely proces pri tovarnim nastaveni a znovu spusteni.
Proste s tim jde ovladat cela TV.
Jenda


Po aktualizacii tv remote verzie v AndroidTV (niekedy minuly rok) uz nedokaze ani jedna z tychto aplikacii zadavat text.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zoul 6. 10. 2022 08:16

Aha, tak proto oni po ruznu doporucuji odinstalovat ten update:
Pro lidi, kteří mají problém vyhledat svou TV i přesto, že jsou na stejné síti, zkuste si na TV odinstalovat aktualizaci pro "Služba dálkového ovládání Android TV" v obchodě Play v TV.



Jenda
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, Yamaha MT-03, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 6. 10. 2022 08:36

Ano, a po odinstalacii musis vypnut automaticke aktualizacie aplikacii v TV. Google to cele s***l.

Co som tak badal svojho casu, tak zadavanie textu malo byt funkcne tak, ze musi byt povolena aplikacia GoogleTV (kedysi Google Filmy) na TV aj telefone, a potom by sa malo v hornej liste na telefone objavit ovladanie TV a tam vraj mozno raz aj funkcne zadavanie textu.

Kedze, ja osobne, mam tieto aplikacie zvycajne zakazane (v telefone aj na TV), tak som to vzdal a raz do mesiaca uz ten text natukam aj na TV, pripadne si pripojim bezdrotovu klavesnicu.

Pokrokom naspat!
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 8. 2. 2023 15:02

Ahoj chlapi, měl bych dotaz. Když dám svou tv resetovat (tovární nastavení) vrátí to zpět i původní firmware? Já jsem 4 roky aktualizace neřešil (nebyl důvod), nedávno jsem tv aktualizoval a od té doby jsem na.ranej. Díky za případnou odpověď
Obšák
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron