Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cujou2 8. 2. 2023 15:22

Ne. Firmware zůstane pořád stejný......
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kakajan 8. 2. 2023 17:46

Ostane ti tá ktorú máš nahratú poslednú.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod cujou2 9. 2. 2023 07:46

Ale jinak reset zkusit můžeš samozřejmě - možná odstraní Tvé problémy.....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 9. 2. 2023 08:01

To jsem si myslel, děkuji za odpovědi.
Obšák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 13. 8. 2023 10:08

Chtěl bych se zeptat při psaní na klávesnici na TV Sony 49XG-9005 mi nefunguje klávesnice , kde je znázrněn zavináč aj.prostě se klávesnice nepřepne abych mohl psát jiné znaky.
Děkuji Vám za případnou odpověď.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod gembi 14. 8. 2023 10:08

Zdravím, moje televize přestala jednoho dne reagovat na povely z dálkového ovládání. Samozřejmě jsem zkusil všechny obvyklé rady a pokusy a dospěl jsem k závěru že je nespíše vadný IR modul přímo v TV. Při troše googlení jsem zjistil, že to bohužel přímo u tohoto modelu není až tak výjímečná závada a dá se vyřešit výměnou malého modulu s IR čidlem. Televizi v současné době ovládám přes aplikaci v mobilu, ale to je děsně otravné a nepohodlné. Televize už je dávno po záruce, tak se chci zeptat, jestli někdo něco podobného neřešil.
V podstatě mě napadá buď sehnat přímo ten modul (má označení Sony A5005966A) a zkusit ho sám vyměnit, ale nevím kde ten náhradní díl sehnat, dá se objednat u nějakého servisního střediska?
Druhá varianta by byla asi nějaký univezální ovladač, který ale bude s TV komunikovat jiným způsobem než pře IR. Napadlo mě toto https://www.dalkove-ovladace.cz/ovladac ... -tv-p-5522
Nemá s tím někdo zkušenosti, jak to funguje?
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 8. 2023 10:28

Samotný DO je na 100% v pořádku?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zoul 14. 8. 2023 11:31

Mě teda to ovládání přes mobil nepřišlo úplně na *****.
Používám aplikaci "TV remote", když jsem například neměl baterie do ovladače nebo ho někdo tak dobře uklidil, že jsme ho několik dní neviděli. Stejně jen zapnu TV a buď dám nějakou streamovací službu nebo XBOX a přidám volume :-)

Jenda
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, CF Moto 800MT, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 14. 8. 2023 11:52

Ano, ovladač je určitě v pořádku. Navíc mám IR diodu i v telefonu a tímto způsobem ovládání také nefunguje, i když dřív fungovalo. Musím mít aplikaci a přepnout způsob ovládání "po síti". Pro úplnost dodávám, že jediné co na ovladači funguje, tak je hlasové vyhledávání, které funguje přes Bluetooth.

No pokud to používám já, tak se to dá přežít, ale když chce dítě pouštět krátká videa na Youtube, tak je to o nervy, člověk musí odemknout mobil, aplikace i když je spuštěná, tak píše vteřinu nebo dvě "loading", pak se teprve dá použít. A samozřejmě u toho člověk musí koukat na displej, ovladač už jsem měl v tvarové paměti...

Na youtube je i video z opravy toho modulu přímo v tomto modelu. Ale na to si netroufám, měnit SMD součástky, ani na to nemám vybavení. Spíš kde by se dal sehnat ten modul a nebo nějaký jiný ovladač, který bude fungovat jinak než přes IR.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod kakajan 14. 8. 2023 12:26

LCD modul A5005966A - originál SONY -
IR modul na eschop Avel mak 8,30 eura

-- 14. 8. 2023 13:27 --

LCD modul A5005966A - originál SONY -
IR modul na eschop Avel mak 8,30 eura
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod gembi 14. 8. 2023 12:35

To jsem taky našel, ale nenašel jsem tam možnost poslat to do ČR.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 8. 2023 12:55

Zkus kontaktovat nějaký nezávislý servis, třeba budou mít přístup k těmto náhradním dílům, nebo si to nechej rovnou odhadnou, kolik by stála oprava.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zoul 14. 8. 2023 14:04

TV má i Bluetooth, takže funguje například i XBOX ovladač, nebo dej do USB dongle a klávesnice a myš...
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, CF Moto 800MT, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 8. 2023 14:56

Mimo témy ovládača... cez víkend sa mi podarilo konečne donútiť TV, aby v stand-by móde nežral 22W (po 4rokoch!).
Keby to niekoho zaujímalo:
- doteraz som už (neúspešne) skúsil: deaktivovanie vzdialeného zapnutia a ovládania, vypnutie bluetooth a WIFI, automatickej aktualizácie na pozadí a tie bežne odporúčané nastavenia z fóra (napr. reddit)
- nedávno som skúšal ešte aj zastavenie a zakázanie systémovej appky Chromecast, nepomohlo ani to
- pomohlo až vypnutie Bravia Sync, mám na merači konečne 0 W pri vypnutej TV (stand-by), treba však počkať pár minút. Niekedy sa ešte na chvíľu na pozadí spotreba zdvihne na tých 22W, ale trva to len krátko.

Neviem, nakoľko je nutné mať vypnutý ten Chromecast, bol by som rád, keby mi to fungovalo so zapnutým, lebo to občas využívam.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zoul 14. 8. 2023 20:55

Kde se to v nastaveni vypina? Nasel jsem jen sluzbu a ta se vzdy po restartu zase zapne...
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků