Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2020 09:51

Pozor na to. Jestliže byl HDD zaregistrovaný k TV pro nahrávání a jsou na něm nahrávky, může změnou firmwaru/verze OS dojít k jejich nepřečtení. Tj. nezbude nic jiného než HDD formátovat a nahrávat od nuly. Bohužel se domnívám, že jednoznačná odpověď na Tvoji otázku nemusí být dostupnou. Obnova továrního nastavení by sama o sobě nemusela znamenat problémy s načtením původních záznamů, ale jestliže od doby registrace HDD v TV došlo k aktualizaci OS, k zádrhelu dojít může.

1. Počkej si na konkrétní odpověď s konkrétní zkušeností. Ale ber ji pouze orientačně. Stav u Tebe může být odlišný jiný odstupem SW verzí... třebas.
2. Lze kontaktovat podporu, která by měla být schopna jednoznačně na Tebou položený dotaz odpovědět. Nechci snižovat její znalosti, ale domnívám se, že pokud se dostaneš pouze na linku pomoci, nikoliv k technikům, reálnou a zásadní, chceš-li jednoznačnou odpověď stejně nedostaneš.

Za sebe... prostě a jednoduše počítej dopředu s tím, že data na HDD, pokud se jedná o záznamy z TV, mohou být po obnovení továrka v háji. Třeba to vyjde a bude klid.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FranTv 25. 11. 2020 09:52

Ahoj,
nevím, jak dnes a jak u Sony, ale dříve u Philips s Androidem, po aktualizaci SW a resetu TV, resp. znovunastavení, dříve připojený HDD už televize neviděla a musel jsem ho znovu formátovat pro použití s TV.
Tím pádem vše, co bylo na HDD, fuč.
:-)
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod Honek_ 25. 11. 2020 10:03

Díky moc oběma za informace, uvidíme, jestli se najde někdo, kdo to má vyzkoušené :-). Osobně spíš právě počítám s tím, že o data přijdu, resp. je tu ještě varianta tovární nastavení neudělat a nechat ho v záloze, kdyby byly problémy :-).
Honek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kakajan 25. 11. 2020 19:11

o.dokoupil píše:Mohl bych se prosím zeptat, kde se dá nastavit ta video cache?

Někdo tady taky psal, že má nainstalované Horizon UPC... Zkoušel jsem instalovat apk z tabletu, ale to mi nefungovalo... Poradil by někdo jak na to?

Díky

Dnes som inštaloval usb A9 a tovarenské nastavenie a nainštaloval apku Horizon tv a Skylink live z Geogle play .Po prihlásení ide všetko ok .
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod peterek 27. 11. 2020 19:49

Ahoj, mám dotaz. Podařilo se někomu zprovoznit 4k 120fps u XF9005 (2018) pomocí posledního firmwaru? (6.7140) Měla by tam být, cituji: Podpora formátu HEVC 100/120 Hz při přehrávání videa přes USB. Firmware jsem nahrál, video 4K 120p spustil přes VLC v TV a nic (resp. celo šedá plocha) Chápu, že tento formát není zatím příliš rozšířen, mě by ale jeho podpora hoodně pomohla. Děkuji
peterek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 28. 11. 2020 12:23

Neodpovídám přímo na Tvůj dotaz - vlastním krátce od srpna 2020 TV SONY 49XG 9005 a chtěl bych se Tě zeptat jak si spokojen jinak s touto aktualizací 6,7140, zda všechno chodí svižně a funguje jinak bez problému mimo Tvého dotazu, který uvádíš. Děkuji za odpověď.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 28. 11. 2020 22:11

Ten jazdec hlasitosti zvuku dobre pokašlali po update, nejde to tak že držíte + alebo -, treba stlácat!! si robia srandu??? :-))
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JerseyC 28. 11. 2020 22:26

paulo78 píše:Ten jazdec hlasitosti zvuku dobre pokašlali po update, nejde to tak že držíte + alebo -, treba stlácat!! si robia srandu??? :-))

Mě to funguje i při držení. Ale zase někdy zlobí, že se hlasitost zvýší až do maxima a nejde zastavit jinak než stlačením hlasitosti -. Dělalo to i předtím na Androidu 8. Dělal jsem i tovární nastavení po upgradu na verzi 9.
JerseyC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kakajan 28. 11. 2020 23:19

JerseyC píše:
paulo78 píše:Ten jazdec hlasitosti zvuku dobre pokašlali po update, nejde to tak že držíte + alebo -, treba stlácat!! si robia srandu??? :-))

Mě to funguje i při držení. Ale zase někdy zlobí, že se hlasitost zvýší až do maxima a nejde zastavit jinak než stlačením hlasitosti -. Dělalo to i předtím na Androidu 8. Dělal jsem i tovární nastavení po upgradu na verzi 9.

To isté aj u mňa .Ten zvuk to robí aj mne a dal som takisto tovarenské nastavenie.Stlačať netreba len pridržať.Zatiaľ iba raz si pridal naplno ešte že to bolo cez deň a nie vnoci lebo by ma susedia asi znenávideli keby to tak zrúklo.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 29. 11. 2020 11:00

zaujimave aj ja som robil tovarne nastavenie a podrzanim +- to nejde ,iba stláčanim. Otras!!
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterek 29. 11. 2020 18:05

Josef Chvojka píše:Neodpovídám přímo na Tvůj dotaz - vlastním krátce od srpna 2020 TV SONY 49XG 9005 a chtěl bych se Tě zeptat jak si spokojen jinak s touto aktualizací 6,7140, zda všechno chodí svižně a funguje jinak bez problému mimo Tvého dotazu, který uvádíš. Děkuji za odpověď.

Ano vše je OK
peterek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 30. 11. 2020 06:36

JJá si třeba toho bugu s hlasitostí nevšiml. Když podržím volume + tak to funguje stejně jako na A8. Zajímavé. Asi co kousek to originál. Ale dělal jsem tovarní restart a kompletně tv po updatu smazal.
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2020 10:16

Takže jsi dělal obnovu do přepravního nastavení, jinak napsáno reset do továrních hodnot. Restart je trochu něco jiného.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 30. 11. 2020 12:00

ano špatně jsem to napsal. Dělal jsem factory reset :)
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2020 12:12

Nevadí, každý se může mýlit. Jen aby se pojmy začátečníkům na fóru nepletly :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků