Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 20. 4. 2018 20:27

Test dalšího modelu 4K/UHD HDR LCD televizoru s LED direktivním podsvícením a jeho lokálním řízením Sony KD-55XF9005 na webu avmania.cz. Zájemci čtou zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod athamas 23. 4. 2018 13:59

Tisíceré díky za zrecenzování, XF9005 mám zrovna v hledáčku! (volím ještě mezi XE9005 a Q8F). Krom jiného (již tolik diskutované problémy s plynulostí přehrávání, dále Android - USB flash vložená do výstavního kusu v Electroworldu se podařilo načíst až po restartu TV, naprosto identický problém i na vedle vystavené XF8505!) mě osobně prozatím odrazují dvě věci:

1. Jakési náznaky zmíněného neduhu objevíte při jednobarevné ploše na panelu, hlavně v rozích
Tohle bylo to první, co mě praštilo do očí při setkání naživo a i přes jinak nádherný obraz dokázalo pokud ne přímo odradit, tak minimálně nákup ještě odložit. Možná jsem perfekcionalista, ale tohle mě u jinak prémiové TV za 50k znechutilo pokaždé, když se to objevilo. Že nejde o chybu ale o vlastnost jsem se už dočetl jinde, nicméně tohle mě osobně přijde rušivé natolik, že možná upřednostním Q8F kde mě tento neduh neruší při vychutnávání jinak dokonalého audiovizuálního zážitku (byť je dražší a zpracováním obrazu níž než 9005)

2. Sony KD-55XF9005 tak v tomto směru dokázal navázat na staršího bratříčka a v pár parametrech ho možná i poráží.
XE9005 vs XF9005 side by side https://www.youtube.com/watch?v=s6lWbjGztx0 závěr nechť si udělá každý sám (pro mě teda dost zklamání)
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 4. 2018 15:05

athamas píše:XE9005 vs XF9005 side by side https://www.youtube.com/watch?v=s6lWbjGztx0 závěr nechť si udělá každý sám (pro mě teda dost zklamání)


Tady tohodle typka bych vubec nebral vazne. Videl jsem vice jeho videi a jedine, co dela, je, ze se snazi za kazdou ceny vychvalovat svou TV (XE9005). Nic jineho. Pokud chces videt opravdovy side by side test s nejakymi rozumnymi testy, podivej se napriklad na tohle video -> https://www.youtube.com/watch?v=t0GzpKxakZM
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod athamas 24. 4. 2018 10:17

Vážně bych jej nebral pokud by tam jen prázdně tlachal a neměl tam oba dva ty modely vedle sebe a ještě s identickým nastavením, které tam přímo ukazuje. Za to další video každop. díky, viděl jsem jich víc a nejsem úplně přesvědčený o tom, že XF svého předchůdce překonává i jinak, než na papíře.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 24. 4. 2018 14:24

Pre niekoho može byť plusom aj to, že novší model XF by mal dostať podporu Dolby Vision, ak sa nemýlim. Starší model to vzhľadom na slabší procesor nedostane.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirdo 27. 4. 2018 12:16

co som mal moznost porovnat XE9005 a XF9005, tak pozorovacie uhly ma lepsie XE, ale obrazovo je vydarenejsia XF. plne suhlasim s C.I.S.I., ze ten videotest toho typka je cisto ucelovy. ja osobne cakam na test a kalibraciu od avforums.com...
sirdo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 28. 4. 2018 13:13

Tak to video toho asijce mě přesvědčilo že xf90 má lepší obraz jak xe90 malinko horší pozorovací uhly to by mi vůbec nevadilo když sedím téměř vždy přímo před televizí. Pokud bude na vánoce do 35 tisíc kč tak jí vezmu. Jediný co mě zarazilo input lag 42ms u fullhd her jelikož mam xbox a ps4. Je to něco co by mě mělo znepokojovat? Nejsem profi hráč ale online střílečky si někdy rád zahraju.
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 28. 4. 2018 14:12

Ono ani těch 42 ms není nic strašného, ale jestli máš Xbox One S/X a PS4 Pro, tak tyhle konzole stejně dělají upscale na 4K samy, takže z hlediska input lagu u TV to máš jak 4K hru.
Na Sony pro firmy to máš přes T-Mobile za 35k už teď, info v tom připnutém vláknu Sony.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 28. 4. 2018 14:38

Tak teď jsem koukal na to připnuté vlákno zkusil se přihlásit přes ty udaje co tam jsou. To mužu takhle objednat a nemusím ani na ičo, ale mužu na fyzickou osobu? Ten člověk co tam píše, že to objednal tak prej všechno v pohodě, ale co při případné reklamaci atd. nebude problém s tím, že jsem to objednával přes tento účet který neni můj?
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod 25petr 28. 4. 2018 17:05

jinak mam obyčejný xbox one s a ps4 takže fullhd..tak snad 32ms oproti 42ms nebude takový rozdíl
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 28. 4. 2018 17:31

Ten účet posílají všem zákazníkům T-Mobile stejný, není na jméno. Můžeš to objednat jako koncový spotřebitel.
Xbox One S upscaluje do 4K, tzn. sice to nemáš v lepší kvalitě než Full HD, ale TV vidí 4K, takže se tě týká ten nižší input lag.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 28. 4. 2018 18:48

Tak to je dobrá zpráva. Obyčejná ps4 ale todle asi neumí takže tam budí mít input lag 42ms
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 3. 6. 2018 21:16

Ja uz par dni prudko rozmyslam nad premiovym Sony 49KDL XF9005, stojí sice 1500 euro,ale vzdy som mal Sony tv,a cchem mat...
Myslite ze v porovnaní z modelom XF85 bude kvalita obrazu citelna?
teda v skratke XF9005 má 4K hdr premium, Direct full podsvietenie, procesor X1 Extreme,Xmotion Clarity ,alebo XDR contrast.. toto su mozno pre niekoho marketingove slová,ale toto je v skratke rozdiel medzi XF90 a XF85....
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 3. 6. 2018 21:51

XF90 je oproti XF85 obrazově výrazně lepší. VA panel a slušné lokální stmívání dělá svoje (plus ještě lepší obrazový procesor).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 7. 6. 2018 22:16

Ked sa opýtam ako laik, v com je rozdiel ze 85 ma x1 procesor a model 90 ma lepší x1 extreme procesor?
V com si to vsimnem hlavne?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků