Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 5. 2. 2019 23:57

dracul77 píše:medzi philips 65LED803 a 65XF9005 je dost velky cenovy rozdiel 700eur

65OLED873 je o něco levnější než 803.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karsat 6. 2. 2019 09:10

Co je z hlediska kvality obrazu lepší?
55XF9005 nebo OLED55B8PLA ?
..
karsat
Junior

Odeslat příspěvekod Torbal-max 6. 2. 2019 09:22

dracul77 píše:.Dakujem Torbal.
uz si robil update na 8.1,? zlepsila sa odozva systemu?
ako si spokojny s TV. ja pouzivam TV na 80% film z externeho zdroja 20% skylink bezne programi


Já mám poslední týden strašně hektický, takže jsem neměl vůbec čas si k TV na chvíli v klidu sednout a pohrát si s updatem, takže jedu stále na Nougatu ...

Jinak s TV jsem opravdu velmi spokojen, v některém vlákně zde na fóru jsem psal takovou stručnou recenzi + jsem v tomhle vlákně (na stránce 13) házel několik fotek svého panelu při různých scénkách ... V podstatě TV nemám vůbec co vytknout. Restart jsem od začátku října, kdy jsem ji pořídil, neabsolvoval ani jednou jedinkrát. Jediná softwarová chybka, kdy jsem byl nucen udělat restart do továrního nastavení byl, když jsem přijel po 10 dnech z dovolené, kdy byla v celém bytě komplet vypnutá elektřina, tak se mi po opětovném zapojení nechtěla TV ani za boha připojit k WiFi, resp. ji našlo, připojilo se ale stále byl "internet nemusí být dostupný" - a taky že nejel ... a pomohl až restart do továru a konfigurace účtu/wifiny nanovvo ... Později jsem však na zahraničním fóru Sony našel, že se jedná o bug androidu v TV Sony, kdy se tohle po delší době bez šťávy stává a řešení je dost jednoduché - vypnout automatickou obnovu času/data :-D A opravdu to funguje a problém se mi už neopakoval...

Jinak TV vysílání sleduji přes UPC externí set-top-box, který mám vedený přes AV receiver (Denon AVR-X3500h) do TV jediným HDMI kabelem a odezva/spolehlivost, vše v naprosté pohodě ... Appky používám hlavně YouTube, VLC, nativní video přehrávač, prohlížeč fotek (nejsem v tomhle ohledu moc náročný) ... a jak jsem psal, systém mi ani jednou nezamrzl/nerestartoval se ... A filmy taky z většiny (řekněme 70%) sleduji z externího HDD připojeného přímo do TV - a tam taky bez výhrad. Aby to bylo koukatelné, tak 4K HDR obsah musím stahovat trochu komprimovaný (tak do bit rate cca 30 Mb/s), se zdroji v plné palbě (bit rate 70+ Mb/s, což jsou u cca 2 hod filmů tak cca 90+ GB soubory) si TV zkrátka neporadí a přenos je trhaný, pro mě nekoukatelný ... Takže asi tak - když člověk respektuje limity TV v tomhle ohledu, bude taky plně spokojen.

A nyní mě v blízké budoucnosti čeká nová zkušenost ... 2 dny zpátky se na Datartu objevil opravdu v neodolatelné akci X-Box One X, tak jsem ho zakoupil a v pátek večer půjdu vyzvedávat. A rovnou jsem si objednal bluray disk svého srdcového filmu The Dark Knight ve 4K HDR, takže se už opravdu moc těším na ten zážitek z topkové kvality Nolanovy IMAXové delikatesy ve 4K :love: ... tak pak sdělím své zážitky. + v balení jsou ještě hry Forza (M7 a H4), které budou v nativním 4K s HDR tuším taky pecka ... tak teď už to vidím na plné využití potenciálu této TV bez nutnosti nějakého omezení, tak jsem zvědav :-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 6. 2. 2019 18:00

dakujem vam.
takze uz len pockam na schvalenie manzelky :-) autekam do obchodu...
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 2. 2019 20:24

karsat píše:Co je z hlediska kvality obrazu lepší?
55XF9005 nebo OLED55B8PLA ?

A co říkají Tvé požadavky a hlavně Tvé oči?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karsat 7. 2. 2019 11:51

No pozadavky se odviji od 1,5 rocniho kluka kterej smatla furt na TV.
Z 90 prct cummime na obyc kanaly pres skylink
..
karsat
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 7. 2. 2019 12:26

Jako musím říct, že když jsem TV vybíral, tak na mém rozhodování udělalo i hodně, jak se ke mě chovali zástupci jednotlivých značek v showroomu Alzy :D U Samsungu mi řekli, že nepodpora kodeků Divx a DTS je problém čechů a cokolik pokud chci sledovat SD vysílání at na 4k zapomenu, u LG spěchali domů, tak mi jen řekli, že pokud mám 30, tak at si připlatím a koupím OLED, a jediný pán u Sony se mi opravdu věnoval, řekl mi k XF9005 vše co mě zajímalo, a i když jsem řekl, že budget můžu navýšit, tak mi jejich OLEDy slepě nevnucoval.

Jinak kolega z práce si koupil LG SK8500 a musím říct, že na té SD vysílání vypadá výrazně hůře než na Sonce, takže si myslím, že obrazový procesor má jeden z nej... snad jen škoda, že nemá nižší input lag a FreeSync, ale na druhou stranu i tak je tato televize na hry super
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 7. 2. 2019 13:54

moj koelga ma Philips OLED a ako ta cierna a pozorovacie uhly to je neuveritelna kvalita. Neviem ale ako tento philips zobrazuje SD zdroje...

Inak mal tam na tej Philips na max interpolaciu pohybu, telenovela efekt neskutocny, na vracanie pozerať. Hovorim mu ze ten obraz mas hrozny pohybovo,ze to ti nevadi? Ze ne, ze nevie o com hovorim. Proste niekto to nevidí
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 7. 2. 2019 15:13

Interpolace pohybu je věc kterou vnímá každý jinak a hlavně, že si ji můžeme přizpůsobit k obrazu svému :-)
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 7. 2. 2019 18:14

Ahojte, tak som dnes zobral peniaze a isiel si kupit novu TV sony 65XF9005 pre ktoru som bol rozhodnuty.
a stalo sa nasledovne:
prisiel som do predajne as tym ze si chce TV pozriet a nasledne kupit. prisiel ku mne jeden mlady pan ktory ma zacal obsluhovat a tymto to zacalo.
postavil ma pred 3 TV.Velkost55 Oled/philips, Qled/samsung a LCD/samsung, na ktorych mi zapol rovnake Demo.
povedal som mu ze mam doma plazmu a chcem TV na ktory sa budem pozerat dalsich mozno 5-8 rokov.
povedal mi ze keby sa plazmy vyrabali do teraz a bolo by mozne dosiahnut vyssie rozlisenie ako FHD bol by to stale najlepsi TV.
Ale podme k veci co sa stalo potom ked za spustilo spominane demo.
hned na zaciatku bolo jasne kde je doma cierna a kde je to katastrofa.
LCD na ciernu moze akoze zabudnut a ja tiez, QLed u samsungu bolo o dost lepsie ale pri tmavych scenach bolo vydno zvlastne podsvietenie v niektorych castiach a cierna bola nejaka necierna ale siva, Oled bola cierna tak ako cierna je. bol som prekvapeny ako mi to vlastne vadi ze cierna nieje cierna na ktoru som vlastne pri plazme zvyknuty.
Dalsim kamenom urazu su pozorovacie uhly LCD kde uz pri 30stupnoch som vydel degragaciu farieb dokonca sa stracali niektore svetle body(cierna obloha s hviezami) uplne.
mam 3,5 metra siroku sedacku a moje miesto je v pravom rohu pri PC takze by som sa pozeral uplne na zly obraz, no katasrofa!!! pri bielych scenach ani biela nebola nejak uzasna (stale hovorim o LCD/Qled) mala nadych zltej takej spinavej ktora sa stupnovala k okrajom TV u oboch LCD(LCD,Qled)
potom sme presli k 65TV ktore vyseli na stene po balkonom a zhasol svetla. kedze som cez den v praci a TV-filmy si vychutnam vecer bolo najlepsi porovnanie, boli tu zastupene znacky LG,Sony,Philips,Samsung.
na vsetkych zapol Hd program od nejakeho lokalneho poskytovatela/antena a zacal som sa prechadzat ....... pozerat sa z dialky, blizka z boku......

Neviem teraz ci je moje oko tak narocne alebo tak zvyknute na obraz z plazmy ale na technologiu LCD som sa nemohol pozerat, neprirozdeny presvetleny obraz, cierna uplne na "*****" spominane pozorovacie uhly katastrofa
ak mam dat 1600eur za sony 65XF9005 tak to si radsej priplatim 500eur akupim si 65sony AF8, pretoze sa nebudem 8 rokov rozculovat kazdy vecer pri dobrom filme.

no este ze som tam bol a nekupoval cez net lebo by ma doma jeb..o!!
ale to je len nazor mojho oka kto je zvyknuty na LCD a prechadza zo starej 10 TV na novu tak si urcite polepsi ale s plazmy sa do LCD ist neda aspon mne( Panasonic P50GT30)
pred 8 rokmi som za nu dal 1200eur a viem preco som ju kupoval a to bola hlavne kvalita obrazu.

no tak a nastava dalsia cast kupi Tv a to Oled... mozem vyberat,studovat dalej.... :-(
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 2. 2019 18:59

V predajni su modely nastavene v prezentacnom mode, kde je jas ohuleny na vysoke hodnoty. Tym padom ani vacsina LCD nezobrazuje ciernu ako za normalnych okolnosti doma.
Netvrdim ze keby si si to patricne nastavil, ze by si bol spokojny, ale je to dost rozdiel oproti tomu ako by si to mal doma. Bez nastavenia to nema zmysel hodnotit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dracul77 7. 2. 2019 19:19

urcite mas pravdu ze nastavenia su dolezite a horsi model s dobrym nastavenim da lepsi obraz ako lespi model so zlym ale cierna na olede je lepsia a to je fakt,
skoda neviem priamo porovnat vedla seba AF8 a XF9005
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 2. 2019 19:23

dracul77 píše: ale cierna na olede je lepsia a to je fakt,
Netvrdil som ze nie je. Len ze to s patricnym nastavenim nie je u LCD taka katastrofa ako vidis na predajni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dracul77 7. 2. 2019 19:30

jj len mozno je to pre to ze som zvyknuty na plazmu ako som hovoril kde je cierna cierna, nadherne farby, prirodzeny obraz z ktoreho niesu unavene oci,
mam pocit akoby za ten cas co mam plazmu sa LCD snazi len dostat na kvalitny obraz vsetkymi moznymi technickymi vychytavkami a kazdorocnym vydavanim noveho modelu kde sa im podari nieco vylepsit aby to boblo co najprirodzenejsie, no plazma to uz v tej dobe mala. mozno keby neprisla EU so setrenim energie a nezakazala vyrobu kto vie ako b y to dnes vyzeralo.

-- 7. 2. 2019 19:36 --

inac ten mlady chalan z predajne mal fakt prehlad a vela informacii co sa mi casto nestava pretoze ja ked idem nieco kupovat tak o tom viem vzdy viac ako predajca :-), ale tento ma prekvapil fakt vedel asi vsetko co som sa pytal dokonca isiel ete viac do hlbky technologie skusali sme nastavovat obraz na TV no Oled bola na tom vzdy lepsie. len ta cena :-(((
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 7. 2. 2019 21:23

... mozno keby neprisla EU so setrenim energie a nezakazala vyrobu kto vie ako by to dnes vyzeralo...

Toto Tvoje konstatování je LEŽ!
DRSG
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků