Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paulo78 13. 12. 2020 21:05

Ono pozor nie kazdemu sa to chova tak ako druhym... Je to záhada ale je to tak.
Ja som robil cistu aktualizaciu a system je pomalsi ako bol predtym, Hlasitost ide iba stalcanim tlacidla,nie podrzanim.
a hlavne zmena halsitosti pri roznych zdrojoch (hdmi1, hdmi 2, netflix..atd)
Silne sklamanie. Niekedy mam chut ten tv rozbit. Uz nemam nervy na skumanie preco taketo hluposti ze stalcanie hlasitosti nejdu, ved to je zakladna funkcia na TV mozno 50 rokov, a v roku 2020 mam nad tym sediet a spekulovat preco to nejde? Dakujem. Je to nepodarok tento A9
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 14. 12. 2020 04:54

Obecně aktualizace Sony produktů. Sony mělo vždy na všech zařízeních s Android systémem katastrofální aktualizace, měl jsem od Sony několik telefonů a každá aktualizace sebou nesla nějaký problém a i nehledě na to že Sony vydávalo aktualizace jako jedna z posledních značek, opravy oprav byli normální. Koukám že v tom pokračují nadále i u televizorů.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Fenix87 14. 12. 2020 12:16

Já naopak jsem s poslední aktualizací spokojený. TV se chová lépe jak na Androidu 8. Přijde mi že je prostředí plynulejší a tv o něco rychleji reaguje. Už netrpí náhodnými restarty a bug s nastavením hlasitosti mne také netrápí. Až odladí i poslední chyby mohla by to být jedna z nejlepších aktualizací kterou tahle tv dostala. Doufám že po novém roce vydají nějaký update (fix) a přidají třeba i Apple TV - i když to nevyužiji.

Jediného čeho jsem si všiml že zapínání (probuzení tv) ze sleep mod je delší jak u A8.
No uvidíme jestli je toto poslední velká aktualizace pro tuhle serii a nebo se dočkame ještě třeba Androidu 10 ( současné jádro by to umožnilo a A10 není o poznání náročnější jak 9).
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod fukybox 14. 12. 2020 19:54

Asi by bolo fajn keby ste začali písať aké verzie tv máte, tuším pri každej veľkosti je to ok okrem 55" verzie.
fukybox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 14. 12. 2020 21:38

Zpomalenost systému je podle mě způsobena především faktem, že TV (její OS) má k dispozici 2GB RAM. Tím to Sony docela zabilo a slušný obraz, coby konkurenční výhoda se u uživatelů rozptýlí z frustrace nad nemožností ovládnout věc.
Philips v řadě PUS7304 osadil 8GB...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod karlos.28 15. 12. 2020 09:05

To Rousini: Píšeš z cesty. Ten Philips PUS7304 má taky jen 2GB Ram. Obraz a systém celý neodladěný. Samovolné restarty atd... Měl jsem ho doma a vracel. To Sony mi jede bez problému, restartu a obraz má luxusní.
karlos.28
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 12. 2020 12:28

rousini píše:Zpomalenost systému je podle mě způsobena především faktem, že TV (její OS) má k dispozici 2GB RAM. Tím to Sony docela zabilo a slušný obraz, coby konkurenční výhoda se u uživatelů rozptýlí z frustrace nad nemožností ovládnout věc.
Philips v řadě PUS7304 osadil 8GB...

Promiň, ale Tvůj příspěvek je celkem dost konfrontační a bohužel navíc, jak vše vypadá, nepravdivý. Takže by příště nebylo od věci alespoň volit mírnější slova. Chápu, že můžeš patřit k obdivovatelům nějaké značky, ale z druhé strany bys neměl lidem lhát, abys vylepšil její pozici. Co jsem se letmo díval, tak Tebou popisovaný Philips PUS7304 doplňuje, stejně jako Sony, 2 GB RAM. Ten zbytek raději hodnotit nebudu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 15. 12. 2020 21:41

Díky za nesouhlasné reakce, aspoň mě to přimělo navštívit webovky výrobců. Obě mají 16GB. To info o menší RAM někde zaznělo a já to vzal jako fakt. Navíc to zapadalo do soukolí problému a přišlo mi vhodné to zmínit...
Sry za mystifikaci.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 15. 12. 2020 22:01

RAM (operačná pamäť) je len 2GB, 16GB je vnútorný storage na systém a aplikácie, to sú dve rôzne veci. 2GB RAM ale veľa nie je, je to naozaj na hrane použiteľnosti. Ale od TV človek asi okrem prehrávania nič viac nechce. Bohužiaľ každý nový android potrebuje stále viac a viac RAM, preto si myslím, že to naháňanie za novou verziou so starým železom nie je najlepší nápad. Keby radšej opravili chyby v starších verziách.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Briko 15. 12. 2020 22:04

Nepleteš si operační pamět s pamětí pro ukládání aplikací ? RAM má 2GB.
Briko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 16. 12. 2020 07:51

Nezkoušel někdo naistalovat do TV poslední verzy rozhraní Google TV https://www.tvfreak.cz/rozhrani-google- ... za-to/6893. Docela mne láká si ji vyzkoušet jestli to bude lepší jak laucher co má teďka Xf9005. Do tohoto stylu se mění veškeré aplikace od google. Nově mají styl google tv laucher obchod play a co jsem koukal tak i youtube.

A nebo myslíte že ho sony dá k dispozici v jedné z budoucích aktualizací a nahradí stavající laucher za ten nový google TV?
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2020 08:53

Částečnou odpověď máš v článku. A nemyslím, že člověk toužící po klidu a vyladěném prostředí bude provádět na poměrně drahém zařízení, jakým jistě televizor je, podobné experimenty.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 16. 12. 2020 11:23

Všiml jste si někdo, že proběhla změna u aplikace Google play? Při procházení aplikací určených k aktualizaci, je možné je procházet jen směrem doprava, pokud chci zpět doleva, tak místo toho vyskočí menu. Jak jsem zjistil nejsem sám a není to problém jen tohoto televizoru, viz. komentáře pod článkem
https://9to5google.com/2020/12/10/play- ... ign-tweak/

Musím říct, že někdy mi to fakt hlava nebere, ten směrový kříž na ovladači mají snad všechny TV a krabičky s androidem, tak jak může někdo vyrobit takovouhle imbecilní chybu. Kdyby to šlo alespoň jednoduše vrátit do předchozího stavu. U aplikací pro PC se člověk taky občas nestačí divit, ale tam alespoň existuje možnost celkem jednoduše se vrátit k předchozí verzi.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod neis 16. 12. 2020 16:40

_daRK: To není úplně pravda. A9 v TV má nižší náročnost na RAM, než A8 a to docela výrazně. Problém jsou spíše stále nenažranější appky, což není problém systému jako takového, ale lenost vývojářů lépe optimalizovat, protože defacto nemají důvod, když má v dnešní době solidní HW i low-end zařízení ( až teda na multifunkční systémy v autech, to je často katastrofa i u aut za milion).
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 16. 12. 2020 19:01

Narocnost na ram neznamena automaticky, ze jej potrebuje v sumare menej. Android 9 s nou mozno vie optimalnejsie narabat, ale zase je tam kopec balastu, ktory tiez nieco spotrebuje. Aj preto, ako pises - vyvojari sa nezoberaju optimalizovanim, hlavne aby to bolo rychlo, lebo trh si to ziada - nove ikonky, krajsie menu a hlavne ten pocit, ze mam nieco novsie. Mam jedneho takeho kolegu, ktory kazdu verziu androidu v telefone oslavuje snad rovnako ako prirastok do rodiny :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků