Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rock992 22. 11. 2019 22:59

Zdravim chalani. Som novym majitelom tejto užasnej telky. No mam jeden problem s vylepsenim rozlisenia ktore nefunguje. Na pozeranie filmov pouzivam Nvidia shield pro 2019 a prehravam ich cez apku Kodi z HDD. Pri pozerani filmu 720p/1080p mi nevylepsi rozlisenie. Predtym som mal tv Panasonic 4k a pri pozerani stejneho filmu cez Nvidia shield pro mi zvysilo neskutecne rozlisenie. Neviete kde moze byt problem co treba nastavit? za kazdu radu vopred dakujem.
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Treborr 23. 11. 2019 17:52

Zulah píše:Ahojte.
3 týždne vlastním tento TV. Už po troch dňoch mi nešiel zapnúť. Musel som ho vypnúť z elektriny. Neriešil som to, nakoľko som si myslel že možno Android. Po týždni zas a dnes (18.11.2019) ráno znova.
Večer normálne vypnem TV a ráno nejde zapnúť. Ide zapnúť až čo ju vytiahnem z elektriny znova pripojím. Neviete čo by to mohlo byť? Niečo v nastaveniach (nič som nemenil),Android, alebo to je na reklamáciu?

Ďakujem za rady


Mě se tohle taky občas děje a začalo to po ruční aktualizaci na poslední verzi Androidu. Před tím jsem tam měl (asi) 7 a nikdy se to nestalo.
Treborr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gransy 23. 11. 2019 19:29

Zdravím, měl bych zájem o tuto TV, ale bojím se jak se chová android, seká se atd? Děkuji za info.
Gransy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 23. 11. 2019 19:43

jj, je to uplne na *****... :D seka se to rano, pak kolem obeda a pak vecir :))

-- 23. 11. 2019 19:44 --

v tomhle vlakne se vlastne bavime jen o tom :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gransy 23. 11. 2019 20:22

Děkuji, ale zajímali mě faktické zkušenosti, ne si dělat srandu z mé otázky.
Gransy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brot1cz 23. 11. 2019 23:58

za mě spokojenost, žádné sekání ani restarty
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod kakajan 24. 11. 2019 09:31

Aj u mňa bez sekania a reštartov.Zatiaľ veľká spokojnosť.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 24. 11. 2019 09:55

By mě zas zajímalo porovnání nějakým běžným TV OS typu Tizen, Web OS. Protože moc nevěřím, že ten Android je stejně svižnej a funkční.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod polda 24. 11. 2019 14:01

Ty jsou možná vyladěnější, je to ale uzavřený systém a záleží na výrobci co pustí.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 24. 11. 2019 17:25

a hlavně jak dlouho to bude fungovat....jinými slovy, jak dlouho budou tyto systémy podporovat veškeré aplikace....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cammillo 27. 11. 2019 22:25

Nová aktualizace firmwaru na verzi 6.6545
cammillo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gembi 28. 11. 2019 09:32

Zdravím, televizi jsem vybíral dlouho a nakonec jsem se po načtení spousty materiálů a recenzí přiklonil i vzhledem k ceně za jakou se dá koupit k tomuto modelu. Zatím jí mám doma krátce a v podstatě jsem zatím jen aktualizoval na nejnovější FW, naladil DVB-T2 a přepnul režim obrazu na Cinema Pro.
Musím říct, kvalita obrazu mě velmi příjemně překvapila, HD kanály ČT vypadají super a upscaling z SD rozlišení je dost dobrý (čekal jsem, že to na 55' bude z 2,5m nekoukatelné).

Režim Cinema Pro mi svým podáním vyhovuje, jediné co mě zaráží je, že teplota barev mi přijde "do žluta" (bílé plochy a sníh), teplota barev v tomto režimu je "Expert 1" Přitom ve všech doporučeních na které jsem narazil je doporučeno zvolit barvu "Expert 1", která by měla být nejblíže 6500K. Při zkoušení přepínání barev jsem zjistil, že vlastně ještě teplejší než když zvolím barvu "Teplá". Chci se zeptat jak to máte nastavené vy a také při přepínání barevné teploty máte Expert1 teplejší než Teplá? Nebo je toto nastavení opravdu jen na filmy a na běžné vysílání se musí zvolit teplota barev jiná?
Někde jsem četl názor, že si na to člověk musí chvíli zvykat.

Senzor osvětlení podle mě taky nefunguje ideálně. Když se zapnutým senzorem nastavím optimální jas na večerní sledování, tak přes den, nebo při rozsvícení lustru, jas vyletí na můj vkus až moc. Když to naopak nastavím aby to bylo OK za denního světla, tak večer je zase tmavé až moc. Takže nejspíš se nevyhnu tomu tu funkci vypnout a ladit si to ručně
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod neis 28. 11. 2019 10:00

Senzor jednoznačně vypnout, to z logiky nemůže fungovat, když v noci telka osviti ve světle scéně půlku místnosti(tim padem reaguje i senzor. Tohle je první věc kterou vypínám.K nastavení obrazu expert 1 je dost do žlutá u každé Sony, buď se dá žluté ubrat v pokročilém nastavení barev (já mám na své staré - 3g gain a - 8 b gain, nebo jak píšeš zvolit jen tepla.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 28. 11. 2019 10:18

Milovník hokeje a zimních sportů bude řešit bílou jinak než milovník pořadů o astronomii.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 28. 11. 2019 12:38

Bílá má být bílá bez ohledu na to, zda sleduju lyžování a nebo film. Ledaže už je barevný posun přímo ve zdroji a byl to záměr tvůrce (natáčení se žlutým filtrem). Zaráží mě, že nastavení Expert 1 má být podle všeho nejvěrnější a nejblíže standardu D65, ale mě to prostě přijde příliš do žluta, tak nevím kde je problém.
gembi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků