Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 11. 3. 2020 20:38

OK. Já mám za sebou mnoho televizorů s aktualizacemi. A vím, co píšu a proč to píšu.

Některé věci si můžeš zálohovat, takže je následně není nutné znovu řešit. Další bohužel ano.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Briko 13. 3. 2020 16:44

Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s reklamací TV pokuď je neopravitelná (vadný panel), zda má právo prodejce (servis) provést opravu výměnou za jiný model (třeba i novější) nebo mám možnost nárokovat peníze?
Dík
Briko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lindros 14. 3. 2020 15:59

Prosím o pomoc se spárováním mobilu s TV, tzv. screen mirroring. Když chci spárovat mobil s TV, napíše TV připojeno 1 zařízení wifi, ale mobil se na obrazovce Tv nezobrazí a během chvilky, cca 10 vteřin se připojení zruší.
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 3. 2020 16:37

Briko píše:Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s reklamací TV pokuď je neopravitelná (vadný panel), zda má právo prodejce (servis) provést opravu výměnou za jiný model (třeba i novější) nebo mám možnost nárokovat peníze?
Dík


Většinou se vracejí peníze pokud je neopravitelná.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 14. 3. 2020 16:48

Může mi někdo poradit. Pořád řeším samovolne restarty televize třeba 1x za tři dny. Nevím co to může dělat hbtv na primě vypnuté, interaktivní aplikace ve Stand by vypnuté, že aktualizace vypnuté a pořád se ta televize občas restartuje. Nevím jestli to není chyba v firmwaru 6.45 ale už mne to začíná trošku štvát. Nevím jestli je to normální u android tv. Nemá někdo podobnou zkušenost popřípadě řešení jak restary trochu omezit u této tv. Nečekal sem ze by xf9005 tímhle trpěla. A jinak je to povedená tv až na ten software (fw)
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod neis 14. 3. 2020 17:36

Normální to určitě není, já neměl od začátku prosice kdy jsem telku koupil jediný samovolny restart. Vypni to hbbtv úplně..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fenix87 14. 3. 2020 18:03

Mohu se optat ty máš to hbtv vypnuté s nebo povolené??? A že jsi měl jen jeden restart. A v podstatě mám stejny problem jako řeší tady že po update 8.0se televize restartuje. https://community.sony.cz/t5/android-tv ... 752/page/1. A taky jsem přišel na to že když televizi vypnu dlouhým podrženim tlačítka tak se jen restartuje. A když ji vytáhnu ze zdi tak si pamatuje program na kterém byla zapnuta. Nevím snad je to opravdu jen bug v androidu 8.0 a snad to nějaký další update vyřeší pro Xf 9005. Televize je skvělá jen ten software je slabinou téhle tv
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Briko 15. 3. 2020 13:25

Poldo dík za odpověď.
Briko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 16. 3. 2020 12:52

Vypnete si samba TV, po updatu proste provedte takove to 1.2.3 nastaveni, to by melo stacit a tim by se mela vymazat i cache.

U mne to zahapruje maximalne, kdyz necham na pozadi bezet kodi a rychle skocim do TV a pak na to zapomenu, pak treba misto kodi pustim jen video player a zase skocim do tv... pak to neresim a jeste mrknu na youtube, ten taky nevypnu kurektne, system uz fakt dostanu do uzkych a nekdy se resetne, ale nahodne az tak treba po hodine, dvou... Nicmene pokud mu nedelam takove neplechy a nebezi samba, tak to fuguje... btw. cervene tlacitko ma taky svuj exit
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 16. 3. 2020 14:23

Mě ani v podobnem případě telka nespadne. Jen když jsem navýšil v kodi buffer (což není normální nastavení kodi) na defacto 90% kapacity ram, tak pak když zůstanu ve filmu a nevypnuho ho a zapnu třeba youtube, tak se logicky sekne kodi, protože systému chybí paměť, která je zábrana bufferem, ale za to můžu já a ne kodi. Sambu mám taky vyplou, stejně tak všechno co nepotřebuji.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 16. 3. 2020 15:05

no jasne, ale dyt o tom to je :) vsude to je dany, staci ty apky vypinat...a zrovna cerveny tlacitko bude must have a pustene vsude a vetsina ho nevypne... a ta apka se da taky vypnout, nemyslim natrvalo, myslim hned po pouziti... treba: Modry kod na prime nedokoukam, neumim to vypnout, v pozadi jede Kodi, jeste prohlizec a tam facebook, ted se pujdu koukat na ulici, dalsi hbb tv, zase to nevypnu... a pak se jen divim, to je cely pomaly, seka se to, jak to...?
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 17. 3. 2020 07:21

Děkuji za odpověd. Jak tedy správně aplikace vypínat já většinou používám tlačítko back a nebo tlačitko tv. V návodu jsem nenašel jak správně vypnout spuštěnou aplikaci.Též serm nikde nenašel tlačítko které by aplikaci ukončilo a nenechalo ji běžet na pozadí. Lze stejně tak jako v telefonech vyvolat menu s aplikacemi které běží na pozadí a ručně je ukončit a nebo to televize neumí (popřípadě funguje to stejně jako na androidu 7.0 kde se podrželo home tlačitko a vyběhly spuštěné aplikace které lze povypínat). A nebo nelze stejně tak jako to umí telefony po ukončení aplikace nastavit to aby se vypnula. Červené tlačítko vypínám přes tlačítko exit ale nevím jestli aplikace nezůstává běžet na pozadí ( nehybernuje) tak aby opětovné spuštění bylo co nejrychlejší
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 17. 3. 2020 12:36

pokud jde apka vypnout korektne jen tlacitkem back, tak to vetsinou hodi hlasku, ze dalsim stisknutim ukoncite apku, ostatni apky maji svoje ukoncovaci tlacitko vetsinou, ted me vic nenapada
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Briko 17. 3. 2020 16:20

Předpokládám, že pokuď není jiný zjevný způsob, tak vlézt přes tlačítko HOME do aplikací a v konkrétní aplikaci potvrdit tlačítko Vynutit zastavení.
Briko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 19. 3. 2020 16:09

Myslite že když zapnu vývojářské nastavení a nastavení aplikaci nastavím vynucené ukončení aplikace pokavad je uživatel vypne nebude držet televize nic na pozadí. A a když tam nastavím max 4aplikace v běhu na pozadi tak to nebude brát tolik výkonu na ramkach. Nepotřebuji aby běželo na pozadí a androidu 20aplikaci současně (hybernujci a čekající na opětovně spuštění) když nakonec to televize stejně nezvládne a systém spadne
Fenix87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků