Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tulum 19. 12. 2019 10:31

Tak po cca 4 týdnech užívání musím konstatovat, že to je skvělá telka. Vše mi na ní sedlo až na dálkový ovladač ten je z mého pohledu až nelogicky a neergonomicky řešený. Nemá tedy někdo zkušenosti s dokoupením jiného ovladače např. na způsob magic ovladače?
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod neis 19. 12. 2019 14:17

Je to hodně o zvyku, ale mě ten ovladač naopak naprosto sedí, vše namackam po slepu, nikdy mi ruka nesjede a nezmacknu nic jiného. Možná ovládací prvky pro videa dole bych udělal jinak, dal bych tam jen tři tlačítka ale větší a tím pádem tlačítko pauza a stop pěkně vestredu ovladače.Na tlačítku Google mám youtube a na netlixu kodi, takže fakt vše při ruce.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 19. 12. 2019 15:01

No je fakt, že ho mám v igelitu a možná to zhoršuje ten efekt mačkání po slepu.
Nejvíc mě vadí, že přepínání programů a ovladání zvuku jsou ve spodní části ovladače, pokaždé musím rukou ovladač jako by předsunout dopředu, abych se k nim dostal.
Díky za tip na ty volitelná tlačítka, k tomu jsem se ještě nedopracoval:)

-- 19. 12. 2019 15:20 --

Apropos, kde přesně prosím v nastavení se dají ty tlačítka přeprogramovat? Jsem to dost pečlivě vše prošel, ale nikde na to nenarazil. Předem díky za radu.
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod neis 19. 12. 2019 20:40

Aplikace button maper nebo tak nějak, ale je třeba za 70 Kč koupit plnou verzi. Jen je třeba pak netflix vypnout, aby se nespoustely dvě věci najednou..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 22. 12. 2019 17:27

Chci se optat uživatelů co používají v tv Kodi jestli jste si upravovali nějaké nastavení co se týká cache. Standardně Kodi používá 15MB co "kešuje" do RAM což obvykle pro cca 20GB+ soubory může být málo a pak se vám to může škubat / zasekávat s hláškou, že připojení je pomalé apod. Pokud se cache nastaví na vyšší hodnotu, tak se do volné RAM ukládá více dat a přehrávání je plynulejší.

Nastavuje se to přes advancedsettings.xml. https://kodi.wiki/view/Advancedsettings.xml

Kód: Vybrat vše
<cache>
  <memorysize>0</memorysize>  <!-- number of bytes used for buffering streams in memory
    When set to 0 the cache will be written to disk instead of RAM -->
  <buffermode>0</buffermode>  <!-- Choose what to buffer:
     0) Buffer all internet filesystems (like "2" but additionally also ftp, webdav, etc.) (default)
     1) Buffer all filesystems (including local)
     2) Only buffer true internet filesystems (streams) (http, https, etc.)
     3) No buffer
     4) Buffer all network filesystems (incl. smb, nfs, etc.) -->
  <readfactor>4.0</readfactor> <!-- this factor determines the max readrate in terms of readfactor * avg bitrate of a video file.
This can help on bad connections to keep the cache filled. It will also greatly speed up buffering. Default value 4.0. -->
</cache>
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 22. 12. 2019 17:56

Nejjednodušeji to jde podle tohoto návodu.
https://youtu.be/UveokD3H11E
https://troypoint.com/stop-kodi-buffering/
Používám, ale v android boxu a funguje to velice dobře.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 22. 12. 2019 18:20

Já to umím nastavit napřímo i bez addonu spíš mám problém s tím, že 9005-ka má poměrně málo volné paměti RAM cca 550-600MB a i když nastavím poměrně malou hodnotu video cache, tak mi to začne kešovat na disk tv místo do ram což není žádoucí. Jak velkou hodnotu jste si na tv nastavili?

Díky
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 22. 12. 2019 20:19

Právě, že ten addon to nastaví tak, aby to nebylo málo ani moc.
Mám to na max. co mě dovolil, ale jak jsem psal nemám to na TV, takže to chce vyzkoušet.
Přílohy
IMG_20191222_200117-1984x1120.jpg
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 23. 12. 2019 12:49

Ok vyzkouším to - díky za tip.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tulum 23. 12. 2019 14:23

neis píše:Aplikace button maper nebo tak nějak, ale je třeba za 70 Kč koupit plnou verzi. Jen je třeba pak netflix vypnout, aby se nespoustely dvě věci najednou..


Díky moc, funguje na jedničku, parádní appka ten Button maper. Je potřeba si "sehnat" tu verzi Pro. :tleskani
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod achiles 27. 12. 2019 23:48

Ahoj,

jako nový majitel této TV bych se chtěl podělit o první dojmy z tohoto zařízení. Televizi jsem si pořídil jako náhradu místo 10 let staré panasonic plazmy a mini PC, které sloužilo jako multimediální centrum. Rozhodoval jsem se mezi Samsung QE55Q70R a Sony KD-55XF9005, ale přesvědčilo mě obrazové podání Sony a AndroidTV jako OS. Měl jsem sice obavy ze sekání systému, ale ty se naštěstí nepotvrdily.

Android 7 měl sice nějaké nedostatky v oblasti plynulosti, ale přehrání fw na v6.6545 (A8) velice pomohl.

Následovala instalace KODI 18.5 a Stream Cinema pluginu. Vše šlape jako hodinky (20GB 4K HVEC HDR bez problému, u větších streamů mě už asi limituje rychlost netu) a tak se dál vrhám do ladění TV. Z Android home screenu jsem vyházel co šlo a odinstaloval/zakázal všechny nepotřebné aplikace. Po zjištění, že youtube bez adblocku je naprosto nepoužitelný jsem dostal nutkání nainstalovat Youtube Vanced, ale zkušenost od uživatele 0055 mě naštěstí zavčas zastavila (BTW nevěřím, že by ta aplikace měla za následek popisované problémy). Místo toho jsem našel aplikaci "Smart Youtube TV" (https://smartyoutubetv.github.io/) která funguje perfektně. Instalace proběhla přes "X-plore File Manager" a APK na flešce. Zástupce je přístupný přes home screen, takže není třeba žádný Sideload Launcher.

Youtube a Kodi jsou defakto jediné dvě aplikace, které na TV potřebuji. K dokonalosti jsem ještě doinstaloval Button Mapper Pro, přes který jsem si přemapoval tlačítka Google Play a Netflix právě na na YT a KODI (v aplikacích je třeba Filmy Google Play a Netflix zakázat). Zkusil jsem i nějaké hry (např. Buggy beach racing) a šlape to také naprosto OK včetně XBOX One ovladače.

No a teď k věcem, které mě štvou:
1) dálkový ovladač: to je katastrofa. Něco tak blbě navrženého jsem ještě neviděl. Zlatý Samsung One Remote s 5ti tlačítky.
2) cca 1 sekundový lag pří ovládání hlasitosti
3) funkce screen mirroring společně s telefonem Honor 9 funguje tak 1x z 10ti pokusů
4) clouding v obraze

celkově však televizi hodnotím velice pozitivně a jsem nadmíru spokojen (hlavně s kvalitou obrazu a OS). Takto "drahou" (22k) televizi kupuji poprvé, ale peněz vůbec nelituji. Koupil bych znovu.
achiles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 28. 12. 2019 13:24

Pokud potřebujete z TV odinstalovat nějakou apku / balíček, který standardně nejde odinstalovat.

!!! Jednáte čistě na své riziko - můžete si poškodit TV !!!

1) V TV si aktivujete režim pro vývojáře a v něm ladění pro usb.
2) Připojíte se přes konzoli / terminál k TV.
3) Tímto příkazem vypíšete všechny nainstalované balíky
Kód: Vybrat vše
adb shell pm list packages

4) Tímto příkazem odinstalujeme konkrétní apk
Kód: Vybrat vše
adb shell pm uninstall --user 0 nazev_aplikace_co_chceme_odstranit


Ideální je před odinstalováním udělat backup pokud by jste chtěli aplikaci vrátit zpět, protože Sony bohužel nepodporuje přehrání fw stejnou verzí.

Zbavil jsem se tím aplikací typu: SonySelect, Sony bloatware*, tv.samba.ssm. Google Music, Google Filmy,... apod. Vše funguje naprosto korektně neboť zmíněné aplikace systém nepotřebuje.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecino 28. 12. 2019 17:10

Chtěl bych požádat o konzultaci. Xbox One X pokud jsem v jeho základním menu a mám nastavený černý pozadí, tak mi na černý ploše bliká různě po obrazovce takových cca 10-15 bílých pixelů, který postupně poblikávají. Nicméně pokud zdroj obrazu není Xbox tak se mi to nikde neděje. Zkoušel jsem třeba apku: https://play.google.com/store/apps/deta ... splaytest2 která zobrazuje bílou, černou, červenou apod a tak taky vše cajk.

Ve hrách a při pouštění filmů přes Xbox One jsem to taky nezaregistroval. Co to může být HDMI kabel? Vada v XB1? Nemáte někdo stejnej setup a nemůže to vyzkoušet?

Díky

EDIT: Aha tak už mám viníka ... dělá to "Vylepšený formát HDMI" viz: https://helpguide.sony.net/tv/daep1/v1/cs/04-09_02.html ... nicméně vypnout ho nemůžu protože pak mi XBox nejede v HDR apod. ... taky divný, že to neblbne vždy - zatím nemám vypozorováno co tomu předchází.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecino 28. 12. 2019 21:38

Ještě mám jednu perlu ... i když je tv vypnutá, tak probíjí stojánek ... zarovnával jsem kabely do stojánku a jakmile jsem se ho dotknul, tak probíjí. Dělá to stále dokud tv neodpojím ze sítě. Asi to nepovažuju za vadu, ale spíš vlastnost. Pokud by jste večer usínali při nějakým nudným filmu, tak stačí si sáhnout na levou "nohu" a hned se proberete. :-D
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 29. 12. 2019 05:31

Určitě bych vyměnil kabel, já musel na psko kupovat taky nový. Starší hdmi kabely už "vylepšený formát hdmi" nezvládly, nestačily přenášet tak vysoký datový tok. Dva hdmi kabely mi nešly vůbec, jeden občas vypadávál a jeden dělal artefakty ale jakž takž jel. Stačilo koupit alzacky hdmi 2.0 a šlape to jak hodinky :)

Jinak telku mám na stěně, ale to probijeni určitě není vlastnost..
neis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků