Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2019 19:50

Zavoláš servis, domluvíš se. Pošleš jim fotku na ukázku o co jde, oni sdělí, jak vše proběhne. Nevím, co víc Ti mám napsat.

A jestli nevíš, kde je servis, domluv se s prodejcem, nebo na infolince výrobce.

Některé větší úhlopříčky výrobce skutečně nechává opravovat doma. Momentálně si nejsem jistý, jak je to u Sony. Ono může záležet taky na tom, kde jsi TV koupil. Prostuduj podmínky reklamace.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pirek.jan 25. 9. 2019 20:00

pirek.jan zkus spustit test HbbTV, co má ČTčko v nabídce pod „červeným bodem“. Třeba pak budeš blíže odpovědi o co jde.


Test jsem zkusil 83%. Jedu ba nejnovějším Androidu 8.0 v 6652, psal jsem níže. SD verze funguje
V pořádku. Tak nevím
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2019 20:14

pirek.jan nechtělo se mně hledat nejnovější soft, proto jsem o tom psal. Vím, že jsi tam něco uváděl...

Onen reset, který jsi udělal byl plný? Tedy obnova do továrního nastavení s novým naladěním, nastavením atp.?
Dělá Ti to na pozemním tuneru/satelitním tuneru/DVB-C?
Které rozlišení můžeš zvolit jako maximální, aby to ještě jelo korektně? Vyzkoušej některý z prvních tří dílů Četníků z Luhačovic.
Když to zkoušíš, tak v jedné určité hodině, nebo jsi zkoušel v různých časech v rámci dne?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pirek.jan 26. 9. 2019 09:45

Reset jsem dělal plný. Zkoušel jsem u Událostí vždy v podobný čas.- cca 21h A ještě na CTD u programu"Ty brdo ". - cca 15 hod. Mám kabelové vysílání od UPC přes CA modul. Vidím všechny možnosti kvality - 1080 hd je nejvyšší. Sranda je, že u doplňku v Kodi to funguje úplně v pohodě. Má smysl ještě zkoušet ty četníky?
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 9. 2019 10:03

No, spíš bych zkusil, kdyby bylo možné, HbbTV přes jiný tuner. Třeba pozemní digitál. Jestli máš nějakou „tyčkovou“ anténu, která signál alespoň ve trochu slušné kvalitě a síle dodá televizoru, zapoj ji. Nalaď klidně jen ČTčka a zkus.

Druhým testem je zkouška HbbTV u jiné stanice, která funkci podporuje. Prima/Nova. Nastavit co nejvyšší kvalitu a přehrát film/seriál/cokoliv.

Co má a nemá smysl zkoušet je na Tobě. Je to hodně o čase, no. Zkoušel jsem teď HbbTV na jiné Sonce s Android Oreo 8 a tam to jelo korektně. Nicméně HbbTV se využilo ze satelitních stanic flotily ČT. Vzhledem k tomu, že jsem přehrával právě Četníky z Luhačovic, doporučil jsem je k odzkoušení... pro porovnání.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cammillo 5. 10. 2019 12:59

Nevíte jak dát telku do továrního nastavení? Nastavení-úložiště a resetování nefunguje... Kliknu na záložku, ona se otevře a hned to skočí na hlavní nabídku co je po zapnutí televize. Tak to můžu dělat pořád dokola. Řešil jsem tu, že se mi film zastaví po 30 minutách, tak jsem jí chtěl znova nastavit. Dělá mi to od aktualizace na 6.6520... Předtím na 6.6510 a továrním nastavení všechno fungovalo.
cammillo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mokrous 6. 10. 2019 15:23

Jojo, měl jsem to samé. Pak jsem ještě zkoušel asi 200x všechno možný, až jsem změnil čas a jazyk a zase čas a pak se to nějak chytlo a hodilo do továrního nastavení. Od té doby jednou nejde obraz, pak nejde zvuk, pak se rozhodí synchron obrazu a zvuku, pak mi to tvrdí, že 1080p je 2880p a jindy dokonce 2881p a pak to po změně rozlišení zrní třeba půl minuty, než to naskočí a nebo se telka sama zapne a celkově kvalita obrazu šla do kopru. Hlavně upscaling ze slabších zdrojů, kde před resetem byl obraz fajn, tak po něm je to nekoukatelný, zubatý zdvojený atd. Prostě SONY a ANDROID pecka. Jediné řešení je servis a očekávám, že mi bude oznámeno, že se závada neprojevila a že je to barevné a hýbe se to a co bych chtěl...
Mokrous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cammillo 6. 10. 2019 21:12

Díky za radu, o víkendu vyzkouším a nebo počkám až vyjde další aktualizace.
cammillo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pojme311 7. 10. 2019 15:29

Zdravim som tu novy a potreboval by som poradit.Nedavno som kupil tento model tv.Celkovo co sa tyka tv obrazu funkcnosti atd.som spokojny ale stretol som sa s nijakymi nedostatkami ktore som neocakaval.Kupil som si tuto tv primarne na prehravanie filmov v 4k,1080p....Filmy prehravam cez hdd(na online nemam dostatocne rychle pripojenie).Co ma ale trapy najviac je plynulost prehravania.Ako zatial najlepsi prehravac pouzivam kodi ale aj pri nom sa mi stava ze sa film miestami prehrava sekavo....a to aj v rozliseni 1080p s bitratom 20mb/s.Neviem ci je problem v tv alebo hdd.Po precitani vlakna to zrejme vyzera ze budem nuteny zakupit niejaky ext.prehravac na ktorom to pojde plynule.Ak teda viete poradit co s tym alebo aky prehravac int/ext. pouzit aby prehravanie slo plynule budem velmi vdacny.Tymto vas zdravim a dakujem za pomoc.
pojme311
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TLOUS 7. 10. 2019 18:35

Takže to dělá i nejvyšší modelová řada 2018. Mám nižší řadu 8305 a stejné problémy. Zkus nainstalovat aplikaci SPMC nebo Kodi v17.6, tam mě to přijde mnohem lepší, i když ne ideální. Ještě pro zajímavost vyzkoušej v Kodi odstranit černé pruhy nahoře a dole. (Nastavení videa - Režim zobrazení - Přiblížit). Tím dojde k odstranění pruhů i když na úkor částečné ztráty obrazových informací vlevo a vpravo. Nicméně potom mě to připadá, že k žádnému škubání nedochází.
TLOUS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pirek.jan 8. 10. 2019 07:17

pojme311 píše:Zdravim som tu novy a potreboval by som poradit.Nedavno som kupil tento model tv.Celkovo co sa tyka tv obrazu funkcnosti atd.som spokojny ale stretol som sa s nijakymi nedostatkami ktore som neocakaval.Kupil som si tuto tv primarne na prehravanie filmov v 4k,1080p....Filmy prehravam cez hdd(na online nemam dostatocne rychle pripojenie).Co ma ale trapy najviac je plynulost prehravania.Ako zatial najlepsi prehravac pouzivam kodi ale aj pri nom sa mi stava ze sa film miestami prehrava sekavo....a to aj v rozliseni 1080p s bitratom 20mb/s.Neviem ci je problem v tv alebo hdd.Po precitani vlakna to zrejme vyzera ze budem nuteny zakupit niejaky ext.prehravac na ktorom to pojde plynule.Ak teda viete poradit co s tym alebo aky prehravac int/ext. pouzit aby prehravanie slo plynule budem velmi vdacny.Tymto vas zdravim a dakujem za pomoc.


Ahoj. Používám NPlayer a přehrávání z disku v pohodě (1080p). Záleží, jestli přehráváš přímo přes HDD nebo přes NAS server. 4k přes NAS se trhá, protože NAS není technicky připraven na tokovýto datový tok. Rychlá flash, která je zapojena v TV funguje se 4K a přehrávačem NPLAYER v pohodě.

To MGX: Už jsem se v tom neštoural, přehrávám, přes KODI ;-]
To Cammillo: Reset jsem na 6.652 udělal a vše funguje v pohodě, tak nevím :hm
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 13. 10. 2019 21:21

Aky panel ma tento model('49,'55) ? 8bit alebo "pravy" 10 bit?
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod estefan2 14. 10. 2019 06:39

Ahojte, ja sekanie obrazu nepozorujem, mam TV 65 XE9305, nainstalovene Oreo.
Prehravam priamo z HDD, bud vstavany prehravac od Sony, alebo Kodi, skusal som aj VLC, tam je to tiez v pohode.
estefan2
Junior

Odeslat příspěvekod Paveljr 14. 10. 2019 08:58

Také mám 65 XE9305 a trhání při náročných scénách tam rozhodně je. Když pustím přes Nvidia shield, tak nádherně plynulé - nejspíš slabý procesor v TV...
SONY 65XE9305
Sony DN1080 receiver
Paveljr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 14. 10. 2019 12:52

Taky otázka přímu signálu
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků