Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kakajan 16. 2. 2020 10:31

Veď presne aj ja to mám v počítači nainštalované sony editor chanel,tak to tam skúsim.Ja som to skúšal len v tv.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod kakajan 17. 2. 2020 06:45

Tak som to skúšal v Sony editore chanel ,zlúčiť sa dajú ale presúvať nie buď sú prvé satelitné a potom terestriálne alebo naopak.Aspoň sú v jednom Fav programe.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod Bonifác 17. 2. 2020 17:45

Ahoj .Som čerstvým majiteľom XF9005 a zápasím s nepríjemným podaním tmavších škvŕn v rohoch obrazovky. Po teste šedej rovnomernosti som zostal prekvapený že TV za 900€ ma v každom rohu vystupujúcu tmavú škvrnu. Má zmysel TV reklamovať, vymieňať za ďalší kus? Alebo nejaká zmena v nastaveniach???
Bonifác
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2020 17:53

Jestli je to jen a pouze drobný kraj, rožek s mírně tmavším podáním a vidíš to jen a pouze při jednolité ploše - neřešil bych.

//mimochodem - nesoulad podsvícení, resp. nesoulad jednolitosti v ploše je u LCD běžný jev. Vždy záleží do jaké míry se projeví a jak moc to obtěžuje
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bonifác 17. 2. 2020 18:06

a ešte ohľadom nastavenia obrazovky som si všimol že TV má možnosť zmeny výšky a pozície ale neviem tie možnosti otvoriť a upravovať ich. Vysielanie mam cez setobox pripojený k HDMI 2.Napadlo ma že by som obrazovku zmenšil a rohy už neskúmal.Nejaka apka na -zoom
Bonifác
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kakajan 17. 2. 2020 19:05

Neviem ako vypadajú tie tvoje rohy na orazovke.Ale ak hľadiš na rohy tak nevidiš stred obrazovky.AJ na mojej obrazovky trochu vidieť tmavšie rohy len to musí byť veľmi svetlé pozadie a to sa musíš nato sústrediť.Tak ako píše Mgx trpia týmto neduhom všetky Lcd.Niektoré viac iné menej.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod Bonifác 17. 2. 2020 19:30

Tv mi občas farby ľavý horní roh na modro a vystupuje po horizonte doprava .Nadobúdam pocit že som natrafil na chybný panel
Bonifác
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kakajan 17. 2. 2020 20:07

Tak to bude naozaj asi panel.Máš to v záruke tak rieš servis.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2020 21:40

Pokud koupeno přes net, máš možnost vrátit... jestli je ještě čas. Vrátit bez udání důvodu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod knizmi 18. 2. 2020 10:13

XF9005 v rozích vinětuje a nejde o vadu kusu, mají to úplně všechny. Taky jsem na to ze začátku koukal, ale při sledování filmu to člověk nevnímá.
knizmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rock992 18. 2. 2020 19:18

Cauko... ano tieto panely maju rohy kus cierne, ale to zrejme vsetky modely. Odfot a posli sem nech sa nato pozrieme.
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 19. 2. 2020 11:10

no zas tak hrozne to neni, resp. u meho kusu (a vsimam si toho opravdu jen kdyz tam je celoplosna barva a uvedomim si, ze to tam je a kouknu tam, jinak to skutecne nevnimam), ale je s podivem, ze na chalupe 65" tcl za 13tisic ma homogenitu podsviceni a panelu na vyssi urovni, to sem skutecne necekal

https://ibb.co/PTSrmWK
https://ibb.co/xzy7sPv

Omluvte umisteni, cekam na drzak :) nicmene v beznem prostredi nic moc nevidim... v testu sede to videt je, ale kdo se diva na sedou? :D
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 20. 2. 2020 07:07

Můžu mít ještě jeden dotaz ohledně tv. Připojil sem k ní PS 4 pro a v menu mi přijde jako by byl obraz hodně do šediva, jakoby bez sytosti barev. Mohl bych se optat zda li je to normální jev. Konzole pripojena k HDMI 3, zapnutý režim pro 4k a 60fps na výstupu, je možné že tohle je kvůli tomu že menu konzole běží v SDR ku a se ty barvy nejsou výrazně až po zapnutí na nízkou úroveň živích barev. Je možné že je to hdmi kabelem i když konzole mi ukazuje že je v režimu 4k a hdr je podporováno i v režimu RBG. Ještě by mne zajímalo zdáli můžu použít obrazovy formát BT. 2020 i když budu hrát v SDR ku a nebo tohle nastavení mám ponechat na auto ať si to televize nastaví sama jak potřebuje. Mate s tím někdo zkušenost. Zkoušel jsem jen Last of us 1 v HDR tmave scény mi přišli jakoby v mlze do šedivá. A tak nevim kde mám co špatně nastavené. Nemá někdo nějakou radu. Předem děkuji :)
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 20. 2. 2020 07:20

Bonifác píše:Ahoj .Som čerstvým majiteľom XF9005 a zápasím s nepríjemným podaním tmavších škvŕn v rohoch obrazovky. Po teste šedej rovnomernosti som zostal prekvapený že TV za 900€ ma v každom rohu vystupujúcu tmavú škvrnu. Má zmysel TV reklamovať, vymieňať za ďalší kus? Alebo nejaká zmena v nastaveniach???

TV mi občas farby ľavý horní roh na modro a vystupuje po horizonte doprava .Nadobúdam pocit že som natrafil na chybný panel


Rád bych se zeptal,jak jsi s TV dopadl, reklamoval jsi to? Mohl by jsi tady dát prosím fotky?
Děkuju.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bonifác 20. 2. 2020 09:49

Šedá uniformita alebo šedá rovnomernosť popisuje, ako dobre je televízor schopný udržiavať na obrazovke jednu jednotnú farbu. Problémy s uniformitou môžu vyzerať ako tmavšie škvrny okolo obrazovky, pričom rohy a hrany sú obzvlášť citlivé a zobrazujú sa tmavšie. Testovací obrázok si môžeš stiahnuť napr tu https://www.rtings.com/images/test-mate ... ormity.png Včera som sa zastavil v predajni NAY kde mali vystavenú našu SONY xf9005 a nechal som si na nej zobraziť testovací obrázok. Výsledok bol podľa očakávania jednotnosť šedej bola v rohoch na pytel. Riešenie by tu bolo vratíť TV doložiť 400€ a kúpiť napr nejakú OLEDU https://www.nay.sk/lg-oled55b9 Ešte jeden citát z rtings.com Bohužiaľ, neexistujú žiadne kroky, ktoré by sa dali urobiť na zlepšenie uniformity šedej - je to úplne na paneli, ktorý dostanete. Ak sa ocitnete v uniforme, s ktorou nemôžete žiť, mali by ste svoj televízor vymeniť za inú jednotku alebo dokonca za iný model.
Bonifác
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků