Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vecino 29. 12. 2019 08:35

Mám PremiumCord HDMI 2.1 High Speed + Ethernet kabel 8K@60Hz, 1m a druhej 0.5m.

S tím probíjením, že je to vlastnost jsem si dělal legraci. Po svátcích se zeptám v servisu co si o tom myslí, ale řešit to nebudu dokud vše ostatní funguje. Jen dodám, že nestačí se dotknout té nohy zepředu, protože tam je jen leštěnej / kartáčovanej hliník - ze zadu tv kde se spojuje hliník s kovem tak tam je to místo kde to kope.
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 29. 12. 2019 09:07

Zkoušel si teda oba kabely jo? Zkus ještě prohodit hdmi 2 a 3, ale je to divné vypadá to jako chyba na vstupu než na telce. Možná nějaké nastavení v xku, ale ani to se mi nezdá..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 29. 12. 2019 09:17

Já používám oba hdmi kabely tv - soundbar a xko - soundbar. Chci podtrhnout, že se to neděje vždy - třeba teď to je v pohodě. Budu to dál pozorovat a zkusit přijít na to proč se to děje.

Jinak Xko je nastavený správně - není tam ani moc možností. A xko říká, že je vše cajk právě pouze pokud aktivuju vylepšený formát hdmi ... jinak chybí podpora HDR apod.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 29. 12. 2019 10:37

Tak to zkus bez soundbaru.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Exter999 29. 12. 2019 11:27

Ahoj všem,
Na Vánoce jsme si nadělili tuto tv 55”. Zatím parádní, ale nemáte náhodou tipy, jak vylepšit obraz? Kontrast, barvy atd? Koukáme na programy ve Sd/hd a na filmy v HD/4K hdr.

Díky! :-)
Exter999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 29. 12. 2019 16:03

Podívej se na nastavení na rtings. Fajn výchozí bod, pak stačí jen doladit podle sebe. Mě tam hlavně nesedí teplota expert 1 mám sníženo na teplá. Pohraj si ale s nastavením xtended dynamic range. Tohle dokáže na vysokém nastavení udělat i sdr obrazem divy, ale pak je třeba snížit celkový jas a počítat s velkým bloomingem, hlavně u filmu s titulky.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 29. 12. 2019 16:54

Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rock992 31. 12. 2019 18:21

Zdar hoši. Tiez vlastnim tuto skvelu telku asi mesiac a mal by som zopar otazok. Pouzivate motionflow? ak ano ake mate nastavenia? Dalej mam shield tv pro 2019 pozeram filmy z HDD cez apku KODI a pri panorama pomalych scenach alebo rychlych pohyboch kamery vo filme - vidim chvenie/koktanie v pozadi na objektoch. Mate aj Vy tento problem? ci mam chybnu telku? Sony software mam stale 7. Dakujem za odpovede.
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dspace 3. 1. 2020 05:48

Používám trochu upravené nastavení, které sedělo Mokrousovi:
Režim Standard, jas 20, sytost 55, automatika a senzor vypnout.
Kontrast 90, neutrální barevná teplota (to je základ u všech režimů), živé barvy střední nebo nízké, lokal diming střední, X-tended dynamic range na nízká!!!
Ostrost 60, rozlišení a šumy auto, hladký přechod střední
Pohyb Personal 3 a 1, režim filmu Vysoká
Zbytek +- default.
Chce si s tím pohrát.
dspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 3. 1. 2020 08:46

Tady jde krásně vidět, jak každý preferujeme něco jiného, pro mě by tohle nastavení bylo totální utrpení. Používat takový motionflow při filmech je pro mě barbarství, to je super na dokumenty a sport, ale ne na filmy. Nehledě na ostatní nastavení,za mě všechno špatně ale úplně všechno. Už jen kombinace neutrální, živé barvy a ostrost a jas na 20 to musí vypalovat oči :) Ale to je ta krása audio video techniky, co se líbí jednomu druhému nemusí a taky že si zvykneš na všechno :)
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rock992 3. 1. 2020 09:00

Zdravim zive farby ja nepouzivam, pretoze telka ma uplne presne farby nieje potreba dspace, ale diky za odpoved. Neis ake mas nastavenia ty? Kazdopadne pytal som sa ci mate vzdy zapnute motionflow. Mate bez motion flow pri rychlych kamerach scenach to chvenie/kokotanie? vidno to najma pri pozerani amazon, netflix filmov. Moje motionflov je osobne plynulost 1 jasnost 1 filmovy rezim vypnuty.
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 3. 1. 2020 09:27

Já nesnesu telenovela efekt,takze mám defacto krom dokumentů a sportů(hry samozřejmě vyple + clarity na 1), všude jen True cinema a nízký. Nedělá to telenovela efekt, filmy vypadají stále jako filmy, ale zmírňuje to škubaní. Moje nastavení se hodně blíží rtings, jen používám teplou místo expert 1. A je třeba si vyzkoušet xtended dynamic range, dokaze i s sdr obrazem divy. Měl jsem u toho jen problém s titulky(dochází ke změně jasu podle scény a často jsou titulky úplně preburene a tim dělají i šílený blooming, ale v kodi se to dá výrazně zmírnit. U netlixu je to bohužel marné. Ale osobně bych vycházel z rtings a upravil si jen detaily, podle sebe. Ale fakt záleží na lidech. Byl jsem u x známých a ti jeli natvrdo na dynamickým a chrochtali blahem jaký mají obraz a krásné barvy.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gembi 3. 1. 2020 10:07

Zkoušel jsem pátrat, jak se dá zjistit v jaké kvalitě vlastně člověk přijímá stream z Neflixu, všichni mi říkali, že to na televizi zjistit nejde, ale není to pravda. Stačí při přehrávání stisknout na ovladači tlačitko "info", kterým se při DVB-T zobrazují informace o pořadu.
Image 2020-01-02 at 20.32.01.jpeg
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod vecino 3. 1. 2020 10:44

Jak jsem zde popisoval o několik příspěvků výše, že mi probíjí / kope zadní levá noha / podstavec u tv, tak jsem to konzultoval s autorizovaným servisem Sony. Bylo mi řečeno, že to je špatným uzemněním a že to nemám řešit a nic to neodpálí.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 3. 1. 2020 11:17

Ještě se zeptám, je nějakým způsobem možné vypnout Dolby Vision při přehrávání obsahu z Netflixu? Né že by se mi to nelíbilo, ale přece jen můžou být situace, kdy by člověk chtěl nějaký pořad shlédnout v SDR, tak mě překvapuje, že jsem nikde nenašel možnost to vypnout.
gembi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků