Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spyko 8. 6. 2019 16:50

Romulus66 tvoje problémy mi připominají problém víc s modulem než s tv,vytáhnout modul,i kartu,zkontrolovat plošky,očistit,tvrdý reset,ten se ovšem nedělá tlačítkem na tv,ale v zapnutém stavu na kodovaném kanálu se vytáhne ze zásuvky,čekat-minutu i déle,zasunout,pak továrko!mrkni ještě do menu modulu!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mokrous 8. 6. 2019 19:13

Ahoj lidi.
Jsem čerstvým uživatelem 49" verze a zatím se stále učím a ladím. Vyzkoušel jsem Nougat a ačkoliv Oreo nešlo skrz OTA stáhnou (tel. tvrdil, že vše je aktuální), nakonec jsem ho nainstaloval pomocí flash, protože na stránkách SONY je info o opětovném spuštění aktualizace a jejich člověk na lince mne ujistil, že to tak mohu udělat. ( A navíc mne Nougat předminulou noc vzbudil.Prostě se TV zapla sama.) Udělal jsem factory reset a nainstaloval soubor, krerý byl cca o 300kb menší, než má být podle infa na webu SONY (staženo několikrát a velikost vždy stejná, ale vždy jen 1 886 483 942 b), ale vzhledem k tomu, že na stránkách SONY je v "každém 3. slově" hrubka, tak to asi bude jedno...
Ihned po instalaci a nezbytné registraci jsem provedl další factory reset a po půl dni bohužel zase další, jelikož nějak zešílela komunikace mezi DO a TV. Pár příkazů OK, pak TV neragovala na DO, nebo jindy se příkaz naopak zacyklil a blikalo to sem a tam třeba 20x (jo, ne, jo, ne, jo, ne.....) Po druhém factory resetu a zdlouhavém procesu nastavování zatím jedu celkem OK. Oreo je lehce přehlednější a snad v něčem i rychlejší. Bez delší zkušenosti ale nelze potvrdit.
Zjistil jsem zajímavou vlastnost, která by mohla zajímat uživatele různých set-top-boxů. TV mi po připojení k T-Mobile IPTV tvrdošíjně tvrdila, že dostává 576i ačkoli výstup byl 1080p a obraz byl pochopitelně peklo a já myslel, že mě šlehne. Napadlo mne na IPTV krabičce změnit výstupní rozlišení z 1080p na 1080i a uložit a TV se najednou chytla, poté zpět na 1080p a najednou byl obraz cajk. Zajímavá fičura...
Každopádně ovladač je peklo a tvůrce bych zavřel na 10 let do vězení s ostrahou. Jediné plus ovladače je pro mne nová věc a to hlasové ovládání, které je docela návykové a funkční a pro YT naprosto skvělá věc.
Co se samotné TV týče, tak mne "potěšila" vlastnost, kde výrobce zamezil záměně nožiček, ačkoli mnoho testerů tuto možnost zmiňuje a dokonce ukazuje na fokách a videích. Bohužel můj kus z letošní produkce má smůlu. Takže "urob si sám", pokud nemáš stolek aspoň 1m.
A další bomba je lesk obrazovky a její schopnost skvěle zrcadlit celý pokoj, takže ve tmavých scénách mám obrazy hned 2. Tohle moje předchozí TV neuměla... :-( :-) :-/

No a teď k obrazu: Ano, jas umí dost vysoký, že je to občas na sluneční brejle (dá se samozřejmě nastavit) a i černá je solidní, ale jen přesně kolmo k obrazovce. Hrozně jsem se bál všude zmiňovaného bloomingu, ale nemám s ním při rozumném nastavení zatím žádný problém, zato ztráta kontrastu a černé a barevný posuv už pár stupňů mimo osu je fakt peklo. Podotýkám, že mám 49" a sedím cca 3m od TV a stačí, abych si sedl kolmo k jedné hraně TV a koukal na červený auto a jeho druhá půlka je oranžová. Koukám-li na černou, tak je už šedá, to se děje jak v horizontále, tak i ve vertikále. Jasná bílá plocha je při pohledu víc z boku žlutá jako chcanky... Doufal jsem, že aspoň těch 15-20˚ bude bez potíží. Vím, že VA je na to náchylné, ale tohle je fakt síla. Ale co si dnes vybrat? Chtěl jsem TV 43, max.49" a 100Hz a solidní upscaling a motion a prej jsem asi poslední na planetě kdo nechce aspoň 2m telku... Zvažoval jsem i A8F, ale 55" je moc a mám strach z vypalování. Takže mi zbyla jen XF9005...
Další co mě docela štve, jak se všude tvrdí, že režim Cinema Pro je nejvěrnější ze všech a režim Personální také a že se dají nejlépe naladit. No nevím zda žlutá místo bílé je nejvěrnější podání a to jsem opravdu člověk s "okem" a nejsem zvědavej na moderní omalovánky a křičící barvičky. Chci jen co nejnormálnější podání barev, především pleťové a bílé a pak těch dalších. Problém ovšem je, že i po změně barevné teploty a mnoha dalších parametrů tyto doporučované režimy trpí hrozně na takový mlžný opar nebo závoj, chcete-li, který je sice pro oko po čase víc relaxační, ale zabíjí docela kontrast, což mě štve a nemůžu přijít na to, jak se to dá vyřešit. Kalibrační sondu nemám. Navíc režim Personální tíhne silně k clippingu v jasných svělech. Jediný režim, který je krásně kontrastní a bez oparu je Standardní režim, ale ten je zase barevně brutální. Sice se to občas dá použít na některá YT videa pro dramatický nádech, ale je to zcela mimo realitu.

Jinak obraz jako takový ve smyslu detailu je na 1080p velmi solidní, na 1440p krásný a na 2160p neskutečný. (přecházel jsem ze 40" FHD za 12k, 100Hz, direct LED) Závisí to pochopitelně na kodeku a kompresi a zdroji.
Tmavší rohy neřeším, to je zanedbatelná piha na kráse a taková lehká vinětace. DSE jsem zatím taky neobjevil v míře obtěžující oko. Takže v tomto OK.

S čím ještě trochu bojuju je nastavení pohybu. Jsou videa, která běží nádherně plynule (jak z IPTV, tak i z YT), ale některá další se cukaj jako o život. Vím, že je to o zdroji a nahrávce, ale nedokážu to rozkódovat a přijít na to, které nastavení funguje nejlépe a hlavně univerzálně, aby člověk nepřepínal na každý pořad nový profil...

Jaké máte vy zkušenosti s těmito jevy? Pokud máte nějaké tipy a rady co s tím, budu za ně rád.

EDIT. Tak další sqělá fíčura OREA. Nainstalujete si appku AIRSCREEN z ofiko storu a ona vám zabije YouTube. Když chcete pustit video, tak se zatočí kolečko a dál už jen tma... Vypnout nepomáhá, restart nepomáhá... Takže jedině vynucené ukončení AIRSCREENU a pak ještě vymazat komplet cache a najednou YT zase jede. Ten Android je fakt jízda. Po 11 letech u Applu jsem nějak odvykl tomuto folklóru Windows a Androidu. My Applisti jsme prostě banda blbců, která si koupí produkt a pak ho jen používá a používá a používá. Zkusil jsem před půl rokem Samsung Galaxy S9+ a musel ho po 14 dnech dát pryč. Vytekly mi nervy. U SONY už se to začíná limitně blížit taky, bohužel není nic pod 50", co se dá koupit. :-( Mimochodem prý je na storu více appek, které shodí YouTube a pomáhá jen jejich smazání. Názvy jsem už zapomněl, ale jsou toho plná zahraniční fóra. Zkrátka Android TV je zřejmě jen pro otrlé jedince a nebo je třeba si zobnout neurol a jít hrát s telkou ruletu o to, jak dlouho se ten večer budete koukat a jak dlouho zase restartovat a mazat a instalovat. A to jsem člověk vládnoucí jazyky a technicky celkem zdatný a používající logiku. Co pak má dělat průměrná prodavačka bot a nebo traktorista z Horních Dolních? Asi jsem už moc starej. Chybí mi ty doby, kdy člověk přišel domů a zmáčkl knoflík a ta věc dělala co má a nesrala člověka k zešílení. Kéž by to ti CEO a manažeři jednou pochopili a ty doby se zase vrátily.
Mokrous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 6. 2019 14:11

Mokrous píše:Ahoj lidi.

Zjistil jsem zajímavou vlastnost, která by mohla zajímat uživatele různých set-top-boxů. TV mi po připojení k T-Mobile IPTV tvrdošíjně tvrdila, že dostává 576i ačkoli výstup byl 1080p a obraz byl pochopitelně peklo a já myslel, že mě šlehne. Napadlo mne na IPTV krabičce změnit výstupní rozlišení z 1080p na 1080i a uložit a TV se najednou chytla, poté zpět na 1080p a najednou byl obraz cajk. Zajímavá fičura...

To je skôr problem settoboxu. Tie T-mobilacke "zazraky" sa takto spravaju bežne na ľubovoľnom TV. Hlavne keď to odpajaš od stareho TV, kde to maš pripojene scartom a chceš to prehodiť na TV s HDMI, tak to je robota to nahodiť ako za trest.

Mokrous píše:A další bomba je lesk obrazovky a její schopnost skvěle zrcadlit celý pokoj, takže ve tmavých scénách mám obrazy hned 2. Tohle moje předchozí TV neuměla... :-( :-) :-/
Matne obrazovky sa už dnes nevyrabaju, tak tam si veľmi nenavyberaš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mokrous 9. 6. 2019 16:08

Tak scart jsem neviděl asi 10 let a moje poslední TV Samsung byla propojená přes HDMI a ani na O2TV ani na T-Mobile s tím nebyl žádný problém. Dokonce nepamatuju set-top-box se scartem, nebo už hooodně dávno. Každopádně nastavení výstupu na obou krabičkách je otázkou max. 20 sekund. Zato nastavení XF9005 je tak na celý víkend a pak factory reset a znova.
Co se odlesků týče, tak dražší Samsungy jsou OK a třeba nová 90 je excelentní. Stejně tak většina OLED TV to zvládá dobře. Tahle Sonka je největší zrcadlo, co jsem kdy zažil. Stačí malá lampička a večer je po filmu.
Každopádně od té doby co jsem vymazal celou cache, tak zase blbne hlasové vyhledávání. Jednou napíše mluvte a neposlouchá, takže zavřít a znova. Pak poslouchá, ale hledá asi půl minuty, pak zase najde za 3 sekundy a pak zase neposlouchá. Tohle je fakt test odolnosti za jak dlouho člověk prohodí kladivo televizí.
Mokrous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kakajan 10. 6. 2019 15:57

Ja mám tiež 65xf9005 ale žiadny odraz nebadám na obrazovke ani keď zapnem interiérové svetlo.Akurát som mal pred tým samsung 3 sériu a tam som videl odraz svetla.Moja skúsenosť je opačná!
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod Scroll1 11. 6. 2019 07:39

Kawex píše:Koukám že zlatá 55XE9005 :D letos v dubnu to byl rok co ji mám a naprosto žádný problém..

To jen takoví asi nicmoc příspěvek do diskuse :D

btw jinak obraz mi stále občas dokáže překvapit je fakt super...


Taky mám tuto Tv a pouštím filmy přes KODI z NAS WD My Cloud a od verze KODI 18, jen problémy. Filmy se zastavují a načítá se buffer, u některých se zvuk rozchází s obrazem atd.
Mam nejnovější software přes usb a tovární reset provedený. Nic nepomohlo, musím zkusit downgrade KODI.
V jiných směrech je to super TV.
Scroll1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 11. 6. 2019 08:59

Mozes skusit SPMC (pripadne WBMC) namiesto KODI.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek71 11. 6. 2019 09:24

Alebo ešte lepšie riešenie je nepoužívať Kodi pod Androidom, ale investovať cca. 40-50 USD do jednoduchého prehrávača + pár korun do SD karty a používať toto MMC na prehrávanie obsahu. Samozrejme, defaultný Android nahradiť linuxovým LibreElec + Kodi a je po starostiach :-)

Mám to takto už vyše roka a beží to bez problémov a to MMC ovládam kompletne diaľkáčom od tej Sony TV (mám XE9005).
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mokrous 14. 6. 2019 13:30

kakajan píše:Ja mám tiež 65xf9005 ale žiadny odraz nebadám na obrazovke ani keď zapnem interiérové svetlo.Akurát som mal pred tým samsung 3 sériu a tam som videl odraz svetla.Moja skúsenosť je opačná!


Tak to asi žijeme každý na jiné planetě...

Uprostřed pokus o přehrání vetřelce ve videopřehrávači Sony, který se samozřejmě netrápí s poměrem stran a titulky jsou pro něj sprosté slovo, takže zobrazí nudli bez titulků. No naštěstí zde je VLC, které zvládne oboje s prstem v nose...

No a nahoře a dole, kde žiaden odraz nebadáte, tak já můžu čumět na celej pokoj včetně nejmenších detailů. A to mám zatažené žaluzie na max. Prostě tahle Sony, to je značka ideál... Asi jako skoro všechno moderní. Jeden krám vedle druhýho. A není z čeho vybrat...
Přílohy
Sony odlesky.jpg
Mokrous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod artam 14. 6. 2019 15:37

Jediné, čo sa s tými odrazmi dá robiť, je kúpiť špeciálnu fóliu. Vyrábajú sa aj pre TV.
inšpirácia tu: http://prodisplay.com/products/anti-ref ... lare-film/
Dávnejšie som na notebookový displej kupoval matnú fóliu od 3M, lebo na tom zrkadle sa skrátka nedalo pracovať.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mokrous 14. 6. 2019 15:51

:-))) No a nebo zazdít okno :-)))
Mokrous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 16. 6. 2019 08:19

mám rovnaku tv,a aj celkom svetlku miestnost ale toto sa mi zda nejaky velky extrem.
Ku Kodi: bezproblemovy chod aj 70 GB filmov,cez Nvidia Shield android...
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mokrous 16. 6. 2019 08:59

Pochybuju, že jsem jen já dostal nějakou speciální ultralesklou obrazovku a ostatní spokojení majitelé mají super antireflex. Spíš bych to viděl na sníženou schopnost vnímání reality. Proto jsem přiložil foto. Ale možná ho ani tak nikdo nevidí. :-D
Mokrous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skorky 16. 6. 2019 11:15

Možná si to někteří majitelé xf9000 nechtějí moc připouštět,že ten panel je prostě dost lesklej.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod Mokrous 16. 6. 2019 11:31

:tleskani
Mokrous
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků