Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fenix87 17. 12. 2020 06:48

gembi píše:Všiml jste si někdo, že proběhla změna u aplikace Google play? Při procházení aplikací určených k aktualizaci, je možné je procházet jen směrem doprava, pokud chci zpět doleva, tak místo toho vyskočí menu. Jak jsem zjistil nejsem sám a není to problém jen tohoto televizoru, viz. komentáře pod článkem
https://9to5google.com/2020/12/10/play- ... ign-tweak/

Musím říct, že někdy mi to fakt hlava nebere, ten směrový kříž na ovladači mají snad všechny TV a krabičky s androidem, tak jak může někdo vyrobit takovouhle imbecilní chybu. Kdyby to šlo alespoň jednoduše vrátit do předchozího stavu. U aplikací pro PC se člověk taky občas nestačí divit, ale tam alespoň existuje možnost celkem jednoduše se vrátit k předchozí verzi.


Divné ale s touto chybou jsem se nesetkal. Opět mne to funguje tak jak má. Takže v menu google play se mohu pohybovat všemi směry :D
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 17. 12. 2020 10:57

Mám TV SONY KD - 49XG 9005 nainstaloval jsem si aplikaci OTT Navigátor. V této aplikaci jsem nejdříve nastavil
Nastavení - Pokročilá nastavení , aby při zapnutí TV naběhla tato aplikace s příslušným vysíláním. Po odstranění tohoto používání se mi stále zobrazuje tato aplikace jako první , ikdyž jsem zrušil, aby se objevovala při zap.TV. Myslíte, že se to TV pamatuje a jde to nějak odladit-odstranit. Děkuji za případnou odpověď.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix87 17. 12. 2020 13:00

Co zkusit oddinstalovat aplikaci z Tv úplně a popřípadě znovu nasitalovat s novým nastavením apk. Pokovaď nic nepomůže tak už jen tovární reset :)
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 17. 12. 2020 16:57

Mám teď větší problém TV vůbec nereaguje na dálkový ovladač, takže jsem jí vypnul ze zásuvky a po znovu zapnutí se jako resetuje a potom jsou na ploše aplikace. Bohužel dálkový ovládání nereaguje. Prosím o radu, zda to nějakým způsobem vyřešit. Moc děkuji.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 17. 12. 2020 19:08

Zjistil jsem, že mi nejde ovladač červené světlo vysílač vůbec nebliká ikdyž jsem vyměnil baterie. Máte s tím někdo zkušenosti? TV nemohu nijak vyzkoušet.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 17. 12. 2020 20:11

Takže to bylo ovladačem. Dá se někde tento originál ovladač zakoupit? Děkuji za případné info.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 12. 2020 20:46

Pokud už je mimo záruku a toužíš po originálu, můžeš zkusit přímo Sony. Anebo projít net. Třeba tady jsem v minulosti opakovaně kupoval. Jak origo, tak neorigo. Nemyslím na Sony.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 17. 12. 2020 23:17

Děkuji za radu a z tohoto webu jsem objednal NE sice originál,ale kopii originálu. Mám ještě záruku, tak s ním zítra dojdu do ALZY.Myslel jsem, že se mi TV zablokovala a on to byl ovladač, což se mi nikdy nestalo. Vydržel necelých 1/2 roku.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod FranTv 18. 12. 2020 07:03

MgX píše:... Třeba tady jsem v minulosti opakovaně kupoval. Jak origo, tak neorigo...


Nedá mi to: ...sám jsem zde pořizoval náhradu DO k multimediálnímu centru a musím tento obchod vyzdvihnout.
Úžasný, špičkový a profesionální přístup, který jsem nikde nezažil. Ostatní by se od nich mohli učit. Vše doladili podle fotky originálu a po domluvě přes telefon. Do posledního tlačítka. Na třikrát, až do finální podoby v jejich režii, teprve když jsem měl doma funkční ovladač, tak jsem první pokusy poslal zpět. Plus možnost ovládát stejným DO současnou TV. Tím pádem jsem získal náhradní ovladač k TV. :tleskani
:-)
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 18. 12. 2020 21:18

Ještě vyjádření k ovladači, který mi odešel-neodešel. Známý mi ještě řekl než ovladač odnesu, abych přes noc vyndal baterie a ráno ho znovu vyzkoušel. A světe div se, ovladač ráno fungoval.
Čekám , až mi přijde náhradní ovladač, který budu mít v záloze.
Je to informace pro všechny, kterým se toto může přihodit.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod Vaclav_M 19. 12. 2020 18:04

Mam 49xf9005, aktualizace na A9 dnes, tovarni nastaveni. Problemy s hbbtv - CT1 aplikace hbbtv nabehne, video se rozbehne a zpravidla po par sec spadne cela aplikace do klasickeho dvb vysilani. Pred aktualizaci hbbtv jakz takz stabilni, nyni nepouzitelne. Mate nejaky trik jak tv nastavit, aby bylo hbbtv stabilni? Vse ostatni funguje dobre. Diky.
Vaclav_M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cavity 19. 12. 2020 22:11

Mám také KD-49XG9005. Popisu sve zkusenosti:
Skvely obraz, bohuzel i ja zazivam nahodne restarty a SW problemy. Pokud se TV behem 2 dnu sama nerestartuje, tak uz si pak myslim, ze neco neni v poradku... Upgrade na A9 probehl bez problemu, ale samovolne restarty neustaly. Vicemene mezi A8 a A9 nepozoruji nejaky rozdil.
HBB TV mi take padalo, jedine co na to az pomohlo bylo vyhodit stary wifi repeater - koupil jsem nove TPLink Deco E4. Tim pady HBB TV ustaly (nikoliv samovolne restarty z niceho nic pri koukani na TV). Doporucuji tedy pouzivat spise LAN kabel kdyz mate moznost.

Co mi vsak stale nefunguje - ani na A8 ani na A9 se mi nepovedlo rozchodit Wifi Direct , at uz jsem zkousel cokoliv mozneho a to z nekolika ruznych zarizeni. Klientske zarizeni se pripoji, ale TV uz neni dal schopna neco poslat a klient vytimeoutuje. Mate nekdo s timto zkusenost (guglil jsem jak vzteklej..) ? Chystam se udelat video a dat novorocni darecek SONY supportu.
cavity
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 20. 12. 2020 17:23

Na ty samovolne restarty celkem dobře zabralo nastavit IP adresu na jednoduchou a zapnout předsdilený klíč. Popisoval jsem to už víše zde. Od té doby žádný samovolný restart u sledování dvbt2
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod fukybox 21. 12. 2020 00:40

Reštarty nemám, tv mám pripojenú cez lan kábel na router, nastavenie auto. Hbbtv bez problémov.

Wifi Direct nepoužívam, ale YouTube, spotify či fotky z galérie si na tv viem poslať.

Jediné čo mi trochu vadí je 1-2 sekundy oneskorenie pri úprave hlasitosti zvuku cez diaľkový ovládač...
fukybox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cavity 22. 12. 2020 11:40

Fenix87 píše:Na ty samovolne restarty celkem dobøe zabralo nastavit IP adresu na jednoduchou a zapnout pøedsdilený klíè. Popisoval jsem to už víše zde. Od té doby žádný samovolný restart u sledování dvbt2


Prepnul jsem to, ale stejne se pri obycejnem sledovani obyc. dvbt2 TV uprostred filmu restartla. Myslim, ze problem bude spise v nedostatku RAMky a neschopnost systemu si s tim poradit.

fukybox píše:...
Wifi Direct nepoužívam, ale YouTube, spotify či fotky z galérie si na tv viem poslať.


Ano, ChromeCast nebo DLNA funguje (ac take s obcasnymi problemy), ale Wifi Direct nikoliv... Zkuste si poslat obraz z notebooku nebo DEX ze Samsung telefonu bez HDMI kabelu.
cavity
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků