Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neis 7. 12. 2019 17:42

Já měl doma zatim dvě 65tky(na první za po 4 dnech objevil svislý pruh). U obou clouding v pohodě, jen vinetace rohu a blooming dost ovlivnitelny nastavením. Stabilitu zatím hodnotit po týdnu nemůžu(zatím ale žádný problém) , ale rychlost naprosto v pohodě.. Zbytečné appky jsem povypinal a zakázal automatické aktualizace, důležité je hlavne vypnout sambu. Snížil jsem animace na 0,5 a pocitově to tedka litá krásně. Na vyšší modely Samsungu to sice nemá, ale po čase když už do telky nebudete stále vrtat je to stejně jedno. Pro me je důležité hlavně kodi a to běží luxusně, rychleji než beelink a obdobne krabičky sice s lepším hw, ale horší optimalizací. Na druhou stranu mám jen lehce modifikovaný skin pro SC, tzn. žádné extra nároky.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 7. 12. 2019 17:55

Android není open-source. Open-source je AOSP. Proto taky není pravda, že si může každý výrobce s Androidem dělat co chce, koneckonců v každé Android TV je stejný launcher.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2019 18:09

kvoku díky za upřesnění. Nicméně jde o to, že i „volná“ licence dává jen určitou formu práv, která by neměla zasahovat do dalších děl/aplikací, která mohou mít vlastní pravidla k užití. Jednoduše napsáno - kvok si napíše apku, má svá pravidla a já ji chci využívat. Odsouhlasím kvokovi podmínky využití v plném rozsahu, ale nebude se mně líbit, že kvok tam má reklamy, tak je budu blokovat. Nebo kvok bude chtít platit a já udělám zásah tak, abych sledovat mohl, ale platit ne. To není asi v souladu s právním základem. S morálním jistě ne.

Ale máte pravdu, myslím, že na toto téma zde již bylo napsáno dost, bylo by vhodnější se vrátit k základu - TV Sony KD-55XF9005, respektive k tomuto typu, byť v různých rozměrech.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 7. 12. 2019 18:28

Mgx - asi jo, do pravnich nebo etickych veci se zde ale prosim nepoustejte, minimalne do tech pravnich, o tom zase neco vim ja, ale uz tady konverzaci timto smerem prosim nerozvadejme.
S tim open source, jasne, mate pravdu, psal jsem to vic obecne, do detailu se uz zamotavat nechci, tomuto ja osobne az tak moc nerozumim.

Ja od xf9005, potazmo xg9505 ocekavam stabilitu a rychlost systemu tak nejak pocitove dobrou, tzn. Chci tam mit kodi+sc, zadne jine kraviny urcite ne, na to je ps4 apod..

od tv dale chci at proste za tu cenu nema clouding, rusivoou vinetaci v rozich..proste chyby v obraze, ktere by v teto cenovce nemely byt. Vsak mam doma starou samsung ue46f6740 a ta ani clouding ani jine obrazove chyby nema..ma jen malou vinetaci v rozich, ale neni to rusive, neni to tv s direct podsvicenim, a take to nebyl top model..zkratka ta tv ma mikro obrazovou chybu s vineteci a na to ma pravo.

Neis - pises tvuj postreh k xf9005 nebo xg9505? Ma vubec cenu za xg9505 v podobe necelych 15tis priplacet? (Jde mi o 65” varianty)
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2019 18:46

maro2455 vědět můžeš, ale zastávat jiný názor, vždy neznamená mýlit se. O předmětu případného sporu rozhoduje soud. V lepším případě vyhraje právo, v horším lepší právník :-) Domnívám se, že v mnou uvedeném - obecně popsaném - se zase tolik nemýlím. Ano, záleží často na drobnostech...

Stabilita je u Androidu vždy otázkou. Systém se oproti počátkům znatelně vylepšil, to však neznamená, že uživatel nemůže narazit. Clouding bývá záležitostí konkrétního kusu. Rozsah vinětace taky. Hodně individuální bude, jako moc a jak co komu vadí. Někdo má v obraze fleky a je spokojený, nevšímá si jich, dalšímu i drobný nesoulad dělá vrásky.

Myslím, že kvok někde psal o přínosu XG9505 oproti XF9005... samozřejmě myšleno, když budou za podobnou cenu.

Našel jsem to...
kvok píše:XF90 je už zase na 25k, tak jestli dosáhne na stejnou cenu u XG95, tak už XF90 nemá cenu řešit.
Jinak XG95 je skvělá volba a splní všechno.

kvok píše:V 75" a 85" je ta vrstva pro širší pozorovací úhly, která zhoršuje kontrast, tam by někdo mohl upřednostnit XF90, ale 55" se to netýká. Potom ještě je tam méně šikovné nastavení pohybu, ale celkově XG95 má lepší zvuk, novější obrazový procesor, eARC (dost praktické), všechna HDMI plnotučná 18Gbps, novější HW platformu a tím pádem pravděpodobně delší podporu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 7. 12. 2019 18:52

Jde o 9005. Ta vinetace tam mala je ale rušivé to moc neni, jsou to opravdu jen rožky.To spíše ten blooming je krapet problém. Pokud chceš priplacet 15 tis. Tak už bych fakt přemýšlel o oledu, tam bude kvalitativní skok vůči ceně opodstatnený. V případě 9505 si tak jistý nejsem. Už 9005 je podle mě na hraně technologie jako takové.Aktuálně v datartu 9005 s kódem za 31,5 to je docela vklidu cena.Nad 40tis bych ale na ledky asi fakt zapoměl(tím myslím i qled) a raději bych důrazně naučil rodinku jak se k telce chovat a pořídil oled:D
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2019 18:56

Ve vyšší ceně bych rozhodně zvažoval něco z OLEDů. Souhlasím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 7. 12. 2019 19:36

Pánové, nezlobte se na mě, ale jste offtopic, na téma Android TV, open source a xg9505 založte jiné vlákno. A abych nebyl offtopic i já, tak po nejnovější aktualizaci šlape v xf9005 jako hodinky :-) zatím žádný problém.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2019 19:43

Zlobíš se správně a máš pravdu. Kdyby se toto vlákno netýkalo již výběhové TV, která se za chvíli zřejmě přestane prodávat, asi bych ho pročistil. Takto to nemá valného významu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 7. 12. 2019 21:06

No j vim ze kolem 40k uz radeji Oled, ale pro moji potrebu by v teto cene mohl casem byt jen oled philips (65” android), ale dost koukam na hokej a o philips oled jsem cetl ze v hodne bile scene (typicky sporty jako hikej, lyzovani apod.) ta tv dost ubere pravdepodobne jas a je to takove cele sede, nevyrazne. Proto jsem zustaval u led xf9005/xg9505. Co si o tomto myslite?
Pokud je to uz moc OT tak chapu a casem az bude koupe uplne aktualni tak zalozim prislusne tema..ikdyz obecne dotaz je myslen jako srovnani konkretniho typu pouziti mezi oled philips a xf9005 ;)
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 12. 2019 21:24

Pro podobné porovnání si opravdu založ nové vlákno, klidně už teď - v budoucnu se k němu můžeš vrátit. Toto vlákno je o Sony konkrétního typu, teoreticky v návaznosti na další modely stejné značky, potažmo OS, který je implementován.

OLED jakýkoliv a LCD je prostě rozdíl. XF9005 je v rámci LCD v příslušné cenovce výborná volba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 7. 12. 2019 22:09

Pokud máš zdroj v 60fps jako treba nhl přes gamecenter, tak je to super. Pokud máš ale klasické stanice jako nova sport hd, tak tam se na nhl moc koukat nedá. Oledky jsou pohybem úplně jinde oproti běžným LED, tam se nechystá ani 9005 bohužel a to patří mezi nejlepší ledky v pohybu. Raději šedou bílou, než trhaný pohyb. Na sport asi jedině oled.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod andytwo 8. 12. 2019 08:35

Ahojte je nejaky novy soft na stranke vyrobcu z 27.11 instalovali ste manualne? Tv soft nenajde zatial
andytwo
Junior

Odeslat příspěvekod 0055 8. 12. 2019 10:50

MgX píše://Nevíš, zda onen problém byl skutečně od počátku, nebo se jednalo o cosi jiného. Uživatel produkt neodzkoušel dostatečně na to, aby mu bylo nade vší pochybnost jasné, že už v počátku - před instalací aplikace, která tam nemá co dělat - byl skutečně vadný.


Je mi uz z toho smutno jak se zde stale snazis podsouvat fakt ktery jsem nekolikrat, opakovane sdelil ze se ta TV zcela uplne prvne restartovala tentyz den co jsem ji dovezl domu, vybalil a zapnul, jen jsem to ze zacatku neumel odhalit a ani jsem si nepripoustel ze by mohla byt vadna a tudiz jsem to nejak nesledoval. Mrzi mne to a nevim proc se tak deje ani komu to prospeje. Znovu to pro jistotu zopakuju, restartovala se pred aktualizaci firmware, po aktualizaci firmware, po instalaci aplikace jsem tu aplikaci nedokazal radne ovladat coz mohlo byt i moji neznalosti te aplikace, probehla odinstalace a tv se dal restartuje v rezimu nevyzpytatelnem. V patek se restartovala celkem petkrat, vcera jsem prijel domu pred 21 hodinou a do 01 hodiny rani ani jeden restart, proste nic. Byly dny kdy se restartovala co pul hodiny.

Vim ze opakovani je matka moudrosti, prani otcem myslenky, ale mne se to uz trochu zajida.

A jeste si toto neodpustim, at se to mravokarcum libi nebo ne. Pokud kdokoliv uvede produkt s operacnim systemem, melo by byt jeho mozna i povinnosti umoznit uzivatelskou obnovu toho operacniho systemu, Je to zcela zabehnuty a dlouhotrvajici bezny stav. Protoze tim ze se da cokoliv instalovat, zarizeni je neustale pripojeno k siti nelze vyloucit se se tv nezaviruje, nehackne, nebo nejak jinak nedosere. Pokud toto neumozni, jako ze Sony to proste neumoznuje, dan za to je ze se jim zbozi bude vracet, budou se reklamovat. A podle mne zcela opravnene.

To ze uzivatele budou do zarizeni s operacnim systemem instalovat kde co je proste fakt. To ze vyrobce neumozni uzivatelsky obnovu operacniho systemu muzu vnimat i jako podstatne omezeni mych prav a v budoucnu to muze znamenat velky problem, namatkou zavirovana televize kvuli chybe v OS a nemoznost reinstalu.

Tak a po pulhodine provozu je opet kousla... Jsem z toho znechuceny, zvlaste z toho podsouvani ze ja jsem ten vyvrhel ktery znicil Sony a bude po nich vyzadovat bezchybny kus nebo opravu. No, i kdyby tomu tak opravdu bylo coz ale neni, tak v prvni rade vyrobce tyto podminky takto nastavil a sam vyrobce mi odpira pravo na opravu svepomoci opetovnym nahranim OS. Neni to tak cernobile, ze...

Ja bych videl legitimni duvod ke vraceni i tady tento fakt ze mne neni umoznena instalace cisteho OS do meho zarizeni kde jsem zaplatil jak za HW, tak i za SW. A jeste jedna vec, nechtel jsem to tady zminovat ale zminim. Nemam velke iluze co se servisu tyce, moje prvni tv od samsungu kdyz koncila zaruka tak vysel novy FW. Instalace se nezdarila z nejakeho duvodu, TV uz nenabootovala. Bednu jsem odvezl do servisu v nadeji ze pripoji desku na programator, nalijou novy SW a odchod tak jak to bezne delam ja. Ne, objednali novou desku protoze to neumeli, moji zadost ze chci tw zpet s aktualnim FW ignorovali a bedna se mne vratila funkcni s naprosto prvnim FW co pro ni vysel. V zaruce byla a jak se do lesa vola... Tentokrat upgrade probehl bez problemu a TV z roku 2007 hraje dodnes.

-- 8. 12. 2019 10:57 --

andytwo píše:Ahojte je nejaky novy soft na stranke vyrobcu z 27.11 instalovali ste manualne? Tv soft nenajde zatial

Ja ano. Taky mne nic nenasel, instaloval jsem manualne. Kdyz dam nastaveni/o zaruzeni mam verzsi 8.0.0 a uroven opravy zabezpeceni android: 1. zari 2019
0055
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2019 17:53

0055 zlobíš se na mě zbytečně. Nejsem člověk, co Ti přeje, aby telka nefungovala. Raději bych byl, kdybys problém vyřešil vlastními silami. I z tohoto důvodu jsem se snažil trochu poradit. Nevyšlo - bohužel.

Nepodsouvám nic... tvrdím, že původní restart, či problém mohl být způsoben něčím jiným. Tím, že jsi hned bez prubnutí do telky instaloval radikální nepodporovanou aplikaci (když to zjednodušeně takto napíšu), jsi tomu prostě nepomohl. Bohužel to nyní už nezjistíš. Stalo se.

Ad Tebou sepsaný červený text... výrobce umožňuje obnovu operačního systému uživatelsky, a to tím, že uživatel televizor resetuje, nebo obnoví do původních hodnot. Výrobce nemusí akceptovat neoprávněné instalace aplikací, které nejsou jeho výrobkem/OS podporovány a nabízet uživatelské řešení, které někdy ani nemusí být jednoduché. A ano, když to přeženu, mohl jsi vystavit televizor zavirované aplikaci, respektive aplikaci, která dovolila její vzdálené hacknutí. Ne, nepodsouvám Ti nic, ale aplikaci, kterou jsi do TV nainstaloval, nemáš z oficiálního storu pro TV. V případě, že uživatel postupuje výrazně v rozporu s pravidly pro užití věci, bere na sebe veškerou zodpovědnost. Takže... ano, má na to právo, ale kašičku, co si navařil, by si měl sníst sám. Tudíž... vrácení výrobku, resp. domáhání se reklamace v rámci zákonné reklamační lhůty po užití v rozporu s pravidly pro užití věci není oprávněné. Také předpokládám, že jsi před instalací oné aplikace povolil instalaci z neznámých zdrojů, přičemž máš jakožto pokročilý uživatel povědomí o tom, žes tímto krokem vzal na sebe rizika, na která jsi byl jistě upozorněn.

Ještě jednou a naposled. Sám sebe hodnotíš... jsem vyvrhel, co zničil Sony. Nic takového jsem nepsal. Beru Tě jako uživatele, co prostě něco zkoušel a má problém. Nejsme ani Ty, ani já, ani ani... schopni říct, kde je problém. Ale...na Tebou prezentovaném stavu vidím - tak trochu - odstrašující příklad pro další případné experimentátory. Nezakazuji nikomu nic. Jen by si měl každý uvědomit, do čeho se pouští.

Tvůj názor je černobílý v tom, že bereš vše provedené v pohodě, ale zlý je výrobce, protože Ti neumožní stav napravit. Nemá cenu se ale bavit o tom, jak se výrobky dnes opravují. Spíše bych zde rozebíral - a pozor byl jsem za to opakovaně napomínán, jak jsou často do prodeje dávány polotovary s napůl fungujícím softwarem. To je problém. Televizory, aktualizace operačního systému v PC, set-top boxy, letadla atd. Na to může lidstvo jednou doplatit.

Ad zavirování televizoru... u PC platí, že v mnoha případech výskytu breberek šel uživatel problému naproti. Ne, ve všech ne, ale často ano.

Kdybys stav vyřešil, byl bys král a spokojený a neřešil bys mé příspěvky. Takto Tě rozčilují víc, protože TV nefunguje. Ne, nemám z toho radost. Nepřeji Ti to. Nemusíš mně věřit.

A drobnost na závěr... ne - onu aplikaci neznám. Třeba je v pohodě a televizor skutečně zlobí úplně z jiných důvodů. Jen je někdy vhodnější neexperimentovat, anebo experimentovat se zařízeními, která mají podstatně nižší pořizovací hodnotu. Uživatele 0055 neobviňuji z ničeho, pouze konstatuji, že postup mohl být jiný, resp. nemusel instalovat, co instaloval.

Téma zde ve vlákně beru za uzavřené. Jestli je zájem pokračovat - máš otevřené své vlákno, kde dál pište. Hlavně napiš, až se Ti vyjádří servis. Servis dělá výrobek, ale servis to jsou především lidé. Takže v konečné fázi bude záležet na tom, na koho narazíš. Hodně štěstí.

-- 8. 12. 2019 17:56 --

neis píše:Pokud máš zdroj v 60fps jako treba nhl přes gamecenter, tak je to super. Pokud máš ale klasické stanice jako nova sport hd, tak tam se na nhl moc koukat nedá. Oledky jsou pohybem úplně jinde oproti běžným LED, tam se nechystá ani 9005 bohužel a to patří mezi nejlepší ledky v pohybu. Raději šedou bílou, než trhaný pohyb. Na sport asi jedině oled.

Tady bych asi nesouhlasil a nepaušalizoval. Kvalitní LED bývá v pohybu podobná, jako OLED. Někomu dokonce OLED přijde mírně horší. Záleží na konkrétním nastavení a porovnání konkrétních modelů. Výborný pohyb bez artefaktů byť se zapnutím vylepšovátek zvládá právě Sony. Navíc tolik nepitvoří bílou nějakým skokovým tlumením.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků