Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod prodavam 30. 11. 2019 12:50

neis píše:prodavam: Jestli byla na jedné telce zapla interpolace a na druhé ne, tak se to tak může jevit.. V pohybu je ale 9005 absolutní top mezi ledkami.

Neis: Můžete mi prosím napsat, jak nastavit Interpolaci (Motion - jaké hodnoty - co zapnou a co vypnout apod. ) aby byl obraz plynuly? Vyzkoušel bych bych v obchodě. Děkuji.
prodavam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 30. 11. 2019 12:53

Mělo by to být jako u každého androidu home-nastavení - o zařízení

-- 30. 11. 2019 12:57 --

Prodavam : action menu-obraz-pokročilé nastavení - pohyb .. Aspoň tak to mám u staré telky...
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 30. 11. 2019 16:54

Prosím dokázali by jsme mi říct jak velkej je ten podstavec pro tv? Ve smyslu aby se mi vešla na tv stolek, kterej mám docela prťavej.

Díky
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tulum 30. 11. 2019 17:04

já mám 65tku a rozměry stojanu jsou, šířka stojanu 114cm a hloubka stojanu 29cm.
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod vecino 30. 11. 2019 17:11

@tulum: Moc díky ... je tu prosím ještě někdo s 55"? Díky
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2019 19:34

Nezapomínejte, že na avmania.cz webu máte testy různých TV, když si najdete - ve Vašem případě - testy týkající se TV Sony a projdete fotografie, mnohé dotazy budou zodpovězeny. XF9005 tam má nemálo fotek taky. Ale to prostředí je velmi podobné u dalších. XF9005 v testu měla ještě Android TV ve verzi 7 viz foto.
Obrázek

Anebo tady? Jiná cesta... nevšímej si šipky, hleď na položku O SYSTÉMU.
Obrázek

A zde je druhá fotka, která ukazuje kde změnit plynulost pohybu (stále Android 7, nicméně u vyšší verze to nebude jinak - viz druhé foto s OS Android Oreo u Sony XG9505)
Obrázek
Obrázek
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miki77 30. 11. 2019 19:59

Trochu asi zapadl můj dotaz ohledně zdvojených položek v nabídce GUIDE, nesetkal se s tím někdo? Nejspíš asi pomůže tovární nastavení.
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2019 20:15

miki77 dáš sem fotku?

Nemáš tam nastaveno vícero služeb pro GUIDE/EPG? A proto by se položky zdvojily? Reset by určitě měl cosi udělat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miki77 30. 11. 2019 20:38

Nikde jsem nic pro Guide/Epg nenastavoval, zkrátka se to jednoho dne objevilo. Ještě jde rolovat pouze nahoru.
Přílohy
IMG_20191130_203251.jpg
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2019 21:44

Předpokládám, že jsi po instalaci nového FW/OS televizor neresetoval. Jestli máš problémy i s rolováním v EPG, tak bych určitě reset udělal. A dávej si velmi dobrý pozor při každém kroku v novém nastavení a ladění.

Ještě drobnost... víš určitě, že tam máš nejnovější verzi softwaru? Číslo sis překontroloval v příslušné části?

Jaký modul a kartu pro Skylink používáš?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod av.cz 1. 12. 2019 00:41

miki77 píše:Trochu asi zapadl můj dotaz ohledně zdvojených položek v nabídce GUIDE, nesetkal se s tím někdo? Nejspíš asi pomůže tovární nastavení.


Bohuzel setkal. Sony je dobra maximalne na obraz, zbytek je tragedie - to rikam jako vlastnik 55w808c po cca 3 letech provozu. Zakladni chyby zustavaji neopraveny a jak je videt ziji i v novejsich modelech. V Sony by se meli stydet.

Reseni problemu neznam, doporucuji stiznost na podpore Sony (nemel jsem mnoho uspechu). Pomuze opakovane ladeni kanalu (tim bohuzel zmizi razeni a nastaveni oblibenych). Pak doporucuji ulozit nastaveni kanalu TV na usb disk a v pripade zdvojeni/trojeni/... kanalu pouze nahrat nastaveni kanalu z usb disku.

Preji se Sony pevne nervy!
Naposledy upravil av.cz dne 1. 12. 2019 10:14, celkově upraveno 1
av.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 1. 12. 2019 07:55

Av.cz. Vidíš a já jako majitel 755c, te samé televize jak ty jen bez 3D, žádný problém. Jen jedna verze firmwaru byla více nestabilní (docházelo k občasným restartům), ale jinak cajk. Bude to dost o způsobu používání, ale hlavně to buďe asi o rukách. Švára má taky 755c a blblo mu hbbtv, které způsobovalo restarty i když ho nepoužíval, ale o ničem dalším taky nevím..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miki77 1. 12. 2019 08:27

MgX píše:Předpokládám, že jsi po instalaci nového FW/OS televizor neresetoval. Jestli máš problémy i s rolováním v EPG, tak bych určitě reset udělal. A dávej si velmi dobrý pozor při každém kroku v novém nastavení a ladění.

Ještě drobnost... víš určitě, že tam máš nejnovější verzi softwaru? Číslo sis překontroloval v příslušné části?

Jaký modul a kartu pro Skylink používáš?



Jojo FW mam nejnovejsi, reset jsem nedelal.
Modul mam starsi Technisat Technicrypt CW a kartu Skylink ICE

edit: Tak jsem TV resetnul, prošel základním nastavením. Po doladění satelitu ale nereaguje ovladač na potvrzení OK, tudíž se programy neuloží. Z ladění jde vyjet jinými tlačítky. Co teď?
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2019 09:51

miki77 teoreticky může být problém s kompatibilitou modulu Technisat. Vyfoť mně ho a dej sem obrázek.

Nebo... je to tento? Půjčím si obrázek ze staršího článku Moduly pro satelitní receivery a televizory na avmania.cz.
Obrázek

Zkus TV zcela vypnout od napájení na pět minut. Pak pokračuj v instalaci, nebo ji zopakuj. Napiš výsledek. Zkus se také podívat do návodu, jak případně párovat ovladač s telkou. Jestliže by byl zádrhel v komunikaci s modulem, musel bys ho zkusit vyjmout. Pro instalaci TV, ani ladění stanic ho nepotřebuješ. Nezapomeň ale, že ho vydělat/zasunout můžeš vždy jen při zcela vypnutém TV. Já ještě pro jistotu při odpojené elektřině stisknu tlačítko zapnutí na zádech televizoru. Teprve po chvíli modul vysunu.

Když se TV instaluje, dává uživateli mnoho dotazů na zasílání logů, zobrazení reklam atp. Zaměř se i na to, co jsi zatrhl, nezatrhl. A udělal jsi opravdu celkový reset TV, tj. obnovu s výmazem všech dat?

-- 1. 12. 2019 09:53 --

av.cz píše:Bohuzel setkal. Sony je dobra maximalne na obraz, zbytek je tragedie - to rikam jako vlastnik 55w808c po cca 3 letech provozu. Zakladni chyby zustavaji neopraveny a jak je videt ziji i v novejsich modelech. V Sony by se meli stydet.

Sony má Android. Řada dalších výrobců Android dává taky. Sony ho má už nějakou dobu nejklidnější a nejpropracovanější. Tvůj názor je zkušeností s jedním modelem.

Mimochodem... HbbTV a také nahrávání, tj. pořízení záznamu na připojenou flešku, či HDD byl svého času obecný problém Androidu TV, nikoliv Sony, jakožto takové.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miki77 1. 12. 2019 11:14

Modul viz. foto

Ano, udelal jsem celkovy reset s vymazem dat. Kdyz po doladeni satelitu vyskocim tlacitkem TV, tak na pozadi jede obraz, ale zustava to nepotvrzene dokonceni ladeni, na ktere nereaguje ovladac, ten jinak funguje normalne. Kartu jsem dal do ext. prijimace, tam jede vse normalne.

edit: na tomhle mi to zustava viset. TV odpojena, znovu reset, ladeni s kartou, bez karty...stejny vysledek, nejde potvrdit OK.

edit 2: Tak po asi desátem ladění mi normálně naskočil obraz, nic jsem nepotvrzoval, Guide je taky OK, takže problém prozatím vyřešen 8-)

IMG_20191201_120900..jpg
Přílohy
IMG_20191201_105855..jpg
miki77
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků