Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 22. 4. 2020 15:46

RU8002 je obrazově o dost slabší než XF90, adekvátní alternativa od Samsungu je Q70R nebo Q80T. XF90 už možná velký upgrade systému nedostane, nicméně to samsungy nedostávají nikdy a RU8002 je taky už loňský model. Řídit se jen podle roku vydání je zrádné, i novinka může mít chipset z loňského roku.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod kakajan 22. 4. 2020 16:07

Ja som pred tým mal 3 Samsugy pred rokom som kúpil 65xf9005 ale už by som nemenil .Obraz naozaj som na žiadnej tv taký dobrý nemal.Android dobrá vec.Zatiaľ iba asi jeden restart aj to bolo nazačiatku .Tv sat,terestrial,iptv.Ja odporúčam teraz je aj v dobrej cene ja som ho kúpil pred rokom o 600€ viac ale neľutujem.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod Jakub.JJ 22. 4. 2020 16:13

Presne 65tku som chcel, asi ho zoberiem kym je, obraz vsade vychvaluju a ostatne sa da vzdy riesit externe :) Díky
Jakub.JJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladisg 22. 4. 2020 22:42

A co zvuk u téhle TV, dá se to přežít při sledování filmů bez externích repro? V recenzích si ztěžují na slabé hloubky/basy. Doteď jsem měl Samsung UE48h6500 a zvuk se mi zdál výborný, dostačující. Tak mám obavy, abych nemusel dokupovat soundbar.....to bych se raději poohlídl raději po TV s lepším zvukem.
ladisg
Junior

Odeslat příspěvekod Fallout1187 23. 4. 2020 05:34

Tak 6.6555 naistalována jsem zvědaví zdali bude fw stabilnější jak 6.4555. Zvuk u této televize není špatný je průměrný této kategorii. Když jsem zkoušel dolby cinema videa z youtubu tak to hralo celkem pěkně. Údajně televize si umí poradit a simuluje prostorový zvuk z přímo z reproduktorů. Nevím jestli Sony používá stejnou technoligii jako u FG a FH ale u těchto televizí se chlubí tím že zvuk vychází z panelu :D
Ja vídím jedinou slabinu této televize a tím je pro mne zatím android jako os. a jeho nestabilita - prostě si systém neumí poradit s naším standartem Hbbtv a dochází k náhodným restartům
Fallout1187
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kakajan 23. 4. 2020 05:51

Zvuk nie je najhorší ako na plackách a ako píše fallout1187 hbbtv som musel vypnúť na Prime .A zvuk je priestorový dá sa nastaviť.Ja ale s androidom nemám zatiaľ zlé skusenosti yutube aj netflix som skúšal všetko ide dobre žiadne sekanie.V HDR je obraz ako vino. Stalo sa mi že sa obraz zasekol na sekundu pri sledovaní archívu na skylink live.
kakajan
Junior

Odeslat příspěvekod LufikX 23. 4. 2020 11:07

Chtěl bych se zeptat myslíte že se vyplatí jít spíš do XG9505 nebo ten rozdíl mezi XF9005 není tak velký ?? A ještě se pořád rozhodují mezi 55 a 65 palci.
LufikX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fallout1187 23. 4. 2020 13:21

FG má android 9 (fx má jen android 8 ale údajně řecká sony profláknula to že i na fx se připravuje android 9). FG má výkonější HW cortex a73 (pro op.systém) a mám pocit že X1 ultimate procesor. Je to řada 2019 nevím jestli má více stmívacích zón jak ma Fx ale mám pocit že jich je taky jen 52. Někde zase psali že trpí větším bloomingem jak FX ale nemohu soudit. Obrazově budou asi obě dvě televize podobně. Až řada FH má údajně řešit pozorovací úhlu VA panelu ale také si za ni Sony řekne 1200dolarů. Také jsem se rozhodoval mezi FG a FX asi před měsícem ale vzdal jsem FX (mall ji měl za 18700kč) a FG byla za 25tis
Fallout1187
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos.28 30. 4. 2020 18:05

Prosím nejde nějak nastavit ovládaní externího satelitu pomocí ovladače Tv? U LG to šlo skvěle, že člověk ani nepocítil, že má připojený externí satelit a ještě k tomu jiné značky. Případně zprovoznit u interního satelitu dekódovaní cccam?
karlos.28
Junior

Odeslat příspěvekod rosswell 8. 5. 2020 10:39

Posledni dobou mam problem kdyz je tv vypnuta tak nelze vyhledat tv v aplikaci youtube,dela to nekdy i kdyz je zapnuta a proste pres wifi ji nemuzu najit,bud musim dat na ovladaci Home a nebo pri do youtube.Prijde mi ze TV se od wifi obcas odpoji sama od sebe.Jinak Netflix,Hbo jedou plynule tak nevim kde je zakopany pes.
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 5. 2020 20:50

aky panel mam ,ked mam ´49 uhlopriecku? 8 bitový alebo 10 bitový?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fukybox 20. 5. 2020 00:03

Nazdar pani, moj prvy prispevok tu :). Kupil som tuto TV v akcii a musim povedat ze ju milujem a nenavidim zaroven.

Zobral som ju ako nahradu za moju tusim 12-14 rocnu TV samsung le37b650. So samsungom som bol uplne spokojny co sa tyka obrazu (naozaj neklamem) aj funkcii, v podstate som nemal dovod menit, len som chcel uz vacsiu uhlopriecku. Cakal som kedy sa samsung pokazi alebo na nejaku slusnu ponuku v mojom planovanom rozpocte. Ked sa objavila akcia na tuto sony, precital som si recenzie a fora a siel do toho, za tu cenu OK. Teda cena padla na 729€ a v nay ponukali navyse 10% zlavu na kartu, takze konecna cena pre mna je 656€. Nie som zaryty fanusik ziadnej znacky, vzdy si kupujem vyrobok s ohladom na pomer cena/vykon bez preferencie znacky, takze som nemal predsudky samsung/sony.

No a podme k TV, musim si vyliat srdiecko.
Obraz je fajn, ale som sklamany. Cakal som ze ked prejdem z 12 rocnej LCD telky s neviem akym podsvietenim ze padnem na zadok...pocit ako ked presadnes zo zigulaka do oktavky....a ja mam pocit ze sedim vo vyjazdenej fabke...ako obraz je fajn, ale zeby som bol z toho odvareny povedat nemozem, skor ma tesi vacsia uhlopriecka z 37 na 55 palcov a tenke ramiky. Urobil som si svoje nastavenia, expert1 som musel zmenit na "teplu", lebo pozerat sa na zltu bielu nemienim, naozaj nechapem ako to moze niekto preferovat este aj tu na fore. Nastavenia som potom porovnal s tymi na rtings a celkom sme sa trafili :).

No a teraz veci co ma trapia a kazia radost z telky.

ovladac - na rozmiestnenie tlacidiel si zvyknem, ale nezvyknem si na nutnost mierit ovladacom presne na stred diody, lebo inak TV nekomunikuje. samsung ovladac stacilo namierit na plafon a ovladal som co som chcel, tu sa citim ako sniper. Co za debila toto vymyslelo.

sony prehravac videi - prehodil som svoje 2 disky zo samsungu do sony, TV disky zaregistrovala a naindexovala obsah. Fajn, vidim vsetky filmy a serialy. Pustim si na skusku film, po 39 minutach sa obraz zasekne a nejde. Vypnem prehravac a zistujem ze disky sice vidi, ale obsah prazdny. Tak spustim kodi a ten obsah vidi a v pohode vsetko prehrava. Co za debila vymyslelo sony bloatware.

TV nevypina disky - nepouzitelny sony prehravac som teda nahradil super softom, no problem je ze sony po vypnuti TV ovladacom po prejdeni do standby proste nevypne disky. Pri USB flash mi to nevadi, pri externom 2,5" disku mi vadi ze sa donekonecna toci.

vysoka spotreba - ze je zariadenie "B"cko som vedel pri kupe, ale ze vyssie spomenuty problem s USB diskami bude drzat standby spotrebu na 25Wh som naozaj necakal (zapnutie TV mobilom a podobne funkcie mam vypnute)....pribeznom pozerani je to 150Wh a psp4 180wh, s tym problem nemam.

Zatial neviem ako budem riesit tie disky. Mam tam obsah co denne sledujem a naozaj sa mi nechce behat k TV aby som zapajal do tv disky ked chcem nieco pozerat a mysliet na to aby som ich po pozerani odpojil. To mozem chodit rucne prepinat programy ako ked som bol dieta :). Ako pozriem si netflix, hbo go a uzijem si 4K a dolby vison, ale ked sa chcem len rychlo najest, tak si pustim z disku priatelov v SD kvalite...to mam tak na jeden diel.

Preklinam cloveka co tu na fore zmienil ze TV je ako zrkadlo....dovtedy som to nevnimal a dnes som si so slzou v oku pri tmavej scene zakyval do TV ze ahoj filmova hviezda, ja sa tam vidim aj s celou sedackou, bomba!!! Diky :)

Repraky su, chcel som im dat 5tku za extra plechovy zvuk, ale ohodnotim ich na 4ku ako dostatocne. Keby som nic ine nemal, tak sa s nimi zmierim, no uz len obycajny xiaomi soundbar posunie zvuk o levely vyssie. Mam aj 5.1 domace kino, to sa mi zatial montovat nechce.

Takze tolko moje "dojmy" z tejto celkom ospevovanej telky :)
fukybox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 20. 5. 2020 08:03

To máš tak,doba pokročila kdo si chce pustit písničky k obědu taky neběží do skříně a nehledá LP desky na gramofon. Ale z mobilu na stole si spouští Spotify. Přátelé jsou nyní všechny díly na Netflixu v HD. Nové telky -nové služby.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fukybox 20. 5. 2020 08:37

Doba pokročila? To má byť argument? Netflix si platím, aj hbo.

Tak povedzme že HDD používam na nahrávanie tv vysielania. Po vypnutí tv ten disk stále beží. Vypnúť disk keď sa nepoužíva je snáď základ v každej dobe...
fukybox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 20. 5. 2020 10:36

na internete sa dali najst problemy s vypinanim diskov a tusim aj so spotrebou.
Toto nezmenis.
Mozno si si to mal vsetko dohladat pred kupou a to by Ti odradilo a nekupil by si ju.
A mal si si ju asi aj pozriet nazivo v obchode.
Teraz mas len moznost ju vratit v 14 dnovej lehote.
A tie disky sa daju riesit aj inak.
gustoh
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka