Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cheetah80 7. 2. 2019 21:25

a pročpak?
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 7. 2. 2019 21:32

DRSG píše:... mozno keby neprisla EU so setrenim energie a nezakazala vyrobu kto vie ako by to dnes vyzeralo...

Toto Tvoje konstatování je LEŽ!

no podla toho co viem tak nieje. vyroba plazmy bola ukoncena z roka na rok a zastaveny predaj. dovod bol energeticka narocnost.
este aj teraz su v predaji LCD FHD TV co plazma v pohode zvladala tak preco potom???
dracul77
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 7. 2. 2019 21:36

Prosím doložit konkrétním zákazem vydaným orgány EU, rád se přiučím... :-)
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 7. 2. 2019 21:46

ok. mas pravdu nebol to zakaz ale doporucenie, tak ako u vsetkych spotrebicov kde sa znizuje prikon napr. vysavace....
dracul77
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 7. 2. 2019 21:49

No nezlob se na mě, ale třeba to o horších pozorovacích úhlech u VA jsi snad mohl vědět, když toho máš tolik nastudováno.... a netvrdím, že XF9005 má dokonalou černou, ale spolu s Qled Q9FN je to vrchol toho co VA panel s FALD podsvícením je schopen podat. A pokud pujdes přece jen do OLED chybu neudělaš, ale i tam muzes chytit panel, který nemusí být dokonaly, a jedna strana může jit do šeda. Zkrátka vždy muzes chytit horsi panel ale podle výrobce je to v normě
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 7. 2. 2019 23:01

to dracul77: nezlob se, ale opět nesmysl. Důvody konce plazmových TV nejsou v doporučení nebo zákazu ze strany EU. Stačilo by trochu zagooglit...
to admin: omlouvám se za OT, ale člověk se holt někdy ozvat musí ;-)
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 2. 2019 07:35

dracul77 píše:ok. mas pravdu nebol to zakaz ale doporucenie, tak ako u vsetkych spotrebicov kde sa znizuje prikon napr. vysavace....

To nebol dovod. Prikon plazmy vedeli vyrobcovia rok co rok znizovat. Dovod preco plazma zakapala bol maly dopyt a hlavne nastup 4K. Je technologicky velmi zlozite vyrobit take male bunky aby sa dal vyrobit UHD TV v nejakej rozumnej uhlopriecke.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 2. 2019 08:03

fajn.snek píše:U Samsungu mi řekli, že nepodpora kodeků Divx a DTS je problém čechů a cokolik pokud chci sledovat SD vysílání at na 4k zapomenu

To, že je to problém Čechů je nesmysl :) Je totiž problém Čechů, Slováků, Maďarů a podobnejch výchoďáků. Na západ od nás se totiž moc nestahuje, protože tam po tom brutálně jdou. Ne, že by tady po tom nešli, ale není to asi tak jako na západě. Když už nějakej Němčour nebo tak stahuje, tak k tomu potřebuje VÝRAZNĚ vyšší IT znalosti než je průměr, aby si zřídil a platil si VPN. Proto těch lidí, co tam získávají filmy tímto způsobem, je minimum. Tady místnímu Čecháčkovi stahováčkovi stačí málo a už si stahuje.

Na SD opravdu nemusíš kupovat 4k TV. Do Lamba taky nebudeš lejt nějakej pančovanej šizenej benál.

-- 8. 2. 2019 08:08 --

Jinak na SK8500 vše vypadá hůř než na Sonce XF9005 . SK8500 je dno, kdežto XF9005 patří k TOP :)

-- 8. 2. 2019 08:25 --

"Čechů ...a podobnejch výchoďáků." ...tím nemyslím, že my Slované jsme nějakej póvl, ale směrem na západ se už fakt moc nestahuje.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 8. 2. 2019 09:05

No s tým by som až tak nesúhlasil. Napríklad v rakúsku sa stahuje dosť a ešte aj streamuju pololegalne, takže tiez nestoja v radoch na originálne BDisky, samozrejme nehovorim Netflix a podobne služby si pekne platia....
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Torbal-max 8. 2. 2019 09:23

dracul77 píše:Ahojte, tak som dnes zobral peniaze a isiel si kupit novu TV sony 65XF9005 pre ktoru som bol rozhodnuty.
a stalo sa nasledovne:
prisiel som do predajne as tym ze si chce TV pozriet a nasledne kupit. prisiel ku mne jeden mlady pan ktory ma zacal obsluhovat a tymto to zacalo.
postavil ma pred 3 TV.Velkost55 Oled/philips, Qled/samsung a LCD/samsung, na ktorych mi zapol rovnake Demo.
povedal som mu ze mam doma plazmu a chcem TV na ktory sa budem pozerat dalsich mozno 5-8 rokov.
povedal mi ze keby sa plazmy vyrabali do teraz a bolo by mozne dosiahnut vyssie rozlisenie ako FHD bol by to stale najlepsi TV.
Ale podme k veci co sa stalo potom ked za spustilo spominane demo.
hned na zaciatku bolo jasne kde je doma cierna a kde je to katastrofa.
LCD na ciernu moze akoze zabudnut a ja tiez, QLed u samsungu bolo o dost lepsie ale pri tmavych scenach bolo vydno zvlastne podsvietenie v niektorych castiach a cierna bola nejaka necierna ale siva, Oled bola cierna tak ako cierna je. bol som prekvapeny ako mi to vlastne vadi ze cierna nieje cierna na ktoru som vlastne pri plazme zvyknuty.
Dalsim kamenom urazu su pozorovacie uhly LCD kde uz pri 30stupnoch som vydel degragaciu farieb dokonca sa stracali niektore svetle body(cierna obloha s hviezami) uplne.
mam 3,5 metra siroku sedacku a moje miesto je v pravom rohu pri PC takze by som sa pozeral uplne na zly obraz, no katasrofa!!! pri bielych scenach ani biela nebola nejak uzasna (stale hovorim o LCD/Qled) mala nadych zltej takej spinavej ktora sa stupnovala k okrajom TV u oboch LCD(LCD,Qled)
potom sme presli k 65TV ktore vyseli na stene po balkonom a zhasol svetla. kedze som cez den v praci a TV-filmy si vychutnam vecer bolo najlepsi porovnanie, boli tu zastupene znacky LG,Sony,Philips,Samsung.
na vsetkych zapol Hd program od nejakeho lokalneho poskytovatela/antena a zacal som sa prechadzat ....... pozerat sa z dialky, blizka z boku......

Neviem teraz ci je moje oko tak narocne alebo tak zvyknute na obraz z plazmy ale na technologiu LCD som sa nemohol pozerat, neprirozdeny presvetleny obraz, cierna uplne na "*****" spominane pozorovacie uhly katastrofa
ak mam dat 1600eur za sony 65XF9005 tak to si radsej priplatim 500eur akupim si 65sony AF8, pretoze sa nebudem 8 rokov rozculovat kazdy vecer pri dobrom filme.

no este ze som tam bol a nekupoval cez net lebo by ma doma jeb..o!!
ale to je len nazor mojho oka kto je zvyknuty na LCD a prechadza zo starej 10 TV na novu tak si urcite polepsi ale s plazmy sa do LCD ist neda aspon mne( Panasonic P50GT30)
pred 8 rokmi som za nu dal 1200eur a viem preco som ju kupoval a to bola hlavne kvalita obrazu.

no tak a nastava dalsia cast kupi Tv a to Oled... mozem vyberat,studovat dalej.... :-(

Nepochopil jsem jednu věc - ty jsi šel do obchodu už rozhodnutý pro koupi TV Sony 65XF9005, ale nejvíce řešené TV byly nějaký Philips OLED a nějaké QLED a LED modely od Samsungu ... a o TV, pro kterou jsi šel, není v příspěvku v kontextu zkušenosti z prodejny ani zmínka ... ??? WTF? A co to bylo za modely? Jestli byl ten QLED např. Q6FN a ještě nevhodně nastaven, tak není divu, že to byla katastrofa vedle OLEDu ... Viděl jsi vůbec tu TV, pro kterou jsi byl tak rozhodnutý (XF9005)? A šťoural ses aspoň trochu v nastavení ... ? Protože dát např. mód živý, vyhulit jas na max a deaktivovat lokální stmívání, tak věř, že z pohledu filmu a černé jakožto hlavního aspektu se na to nedá dívat. Ale stačí si s pár parametry pohrát a obraz je diametrálně odlišný. A nezlob se na mě, ale celý tvůj názor mi přijde strašně zveličený a zkreslený ...

Jaky dokázal borec na prodejně udělat zatemnění? Jednalo se o naprostou tmu? ... Protože já, když doma přes den současného období (šero/zataženo venku) zatemním v pokoji venkovní žaluzie, které dost účinně stíní, tak stejně navodím takovou více méně polotmu (větší šero), těžko to slovy popsat ... A při mém nastavení (které mám z rtings) a na odpovídajícím přehrávaném obsahu (4K HDR film) mám černou opravdu temně černou ... samozřejmě z přímého úhlu pohledu. Jakékoliv nedokonalosti černé lze na optimálně nastavené XF9005 vidět až při naprosté tmě (čili v noci, v dokonale zatemnělém pokoji bez pouliční lampy za oknem), a to ještě v podobě "oparů" (svatozáří) kolem světlých objektů, nikoliv hnusně-šedé celé obrazovky, jak to ty líčíš ... na to dám klidně hlavu na špalek! ... Takže to, co ty popisuješ, že jsi viděl na prodejně, je s přihlédnutím na reálně navoditelné podmínky v prodejně buď pouhý - neuraz se - trolling nebo šíleně přehnané tvrzení z tvé strany; nebo - a to je dle mě pravděpodobnější - naprosto nevhodně nastavené QLED/LED modely, navíc o 2 a více úrovní postavené níže vůči TV jako XF9005 nebo Q9FN ...

A k pozorovacím úhlům - to je veřejně známá věc, že VA panely tímto trpí a XF9005 není výjimkou... Ale na rovinu - psal jsi, že máš TV vzdálenu od sedačky 4,5 m. Pak jsi psal, že máš 3,5 m širokou sedačku. Pokud máš střed sedačky na střed televize, tak máš okraj sedačky max. 1,75 m vychýlenu vůči středu TV - a to si osobně myslím, že bys viděl obraz naprosto minimálně zkreslen na takovou dálku ... Já mám sedačku 2,40 m a mám ji 3,1 metru od obrazovky (a na středu) - čili když sedím v rohu, tak jsem vychýlen 1,2 m a na cca 65% tvé vzdálenosti od TV a jakoukoli degradaci obrazu/barev nepozoruji... na to musím vstát a udělat ještě min. krok, kdy už je znatelný pokles ...
A znovu - píšeš ve tvém příspěvku o naprosté katastrofě a ztrácejících se bodech, ale jaká to byla TV? Jinak je to znovu nicneříkající údaj ...

A poslední věc - jak píšeš o "pri bielych scenach ani biela nebola nejak uzasna (stale hovorim o LCD/Qled) mala nadych zltej takej spinavej ktora sa stupnovala k okrajom TV u oboch LCD(LCD,Qled)" - tohle je opět závislé na nastavení a na subjektivním vnímání očí každého z nás ... A např. můj známý má XF9005 a jede na režim živý, protože tam mu přijde bílá opravdu bílá a barvy krásně výrazné; zatímco při optimalizovaném nastavení dle rtings okomentoval, že to zkusil a nevydržel se na to ani 10 minut dívat, že je to celé nažloutlé divné, zakalené a nevýrazné ... ale ejhle, ono je to naopak právě nejpřirozenější/nejvěrnější podání ... Takže každý tohle rovněž vnímáme jinak ...
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 8. 2. 2019 09:47

Tak aby som to cele nejak uzavrel.

to co som pisal vyssie bola vlastne taka moja prva skusenost ktoru som mal pretoze TV som doteraz neriesil. bol som naozaj prekvapeny aky rozdiel je pri jednotlivych modeloch a technologiach zobrazenia, o ktorom som sice vedel ale v relay to bolo ine.
je jasne ze teraz to nemozem hodnotit po prvej skusenosti a TV a nastavenia som realne nedrzal v ruke tak ako doma.
len som bol sklamany z toho co som videl.
Nezatracuje ani sony XF9005 pretoze ho stale nejak tak podvedome chcem len sa potrebujem presvedcit ze ho viem nastavit tak aby sa mi ten obraz "pacil"

... a vsetkym vam dik za reakcie a rady.
dracul77
Junior

Odeslat příspěvekod Torbal-max 8. 2. 2019 09:57

dracul77:
Jasné, já to chápu. Ale neodpověděl jsi na zásadní dotaz - viděl jsi XF9005 vůbec na té prodejně? A co za model byl ten QLED od Samsungu, který jsi očividně nejvíc s prodejcem řešil a srovnával ...?

Přijde mi to celé nějaké divné, manipulativní ze strany prodejce, když se jde člověk rozhodlý pro daný model TV na ni podívat, a prodejce ho odvede k úplně jiným typům a něco do něj valí ... To tu diskutovanou Sony vůbec neměli na prodejně? Nebo proč vlastně celá tahle situace vznikla ... ? Nějak mi to není jasné.
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 8. 2. 2019 10:15

Tak ja mám Xf9005, a tiez zlý uhol pozorujem az pri dost extremnejsom sedení.
Problem je ze v domacnostiach maju ludia rozne sedacky a tu moze nastat problem,a dost zásadny ze niekto kto sedi v zlom uhle proste sa v obraze sklame. Lebo fakt ked napr pozeram napr hdr alebo nieco v DV kde je vsetko zapnute na max a vstanem a idem k tv , tak vidim obrovske zmeny v pozorovani tohto obrazu, a ked obraz pozastavim a je na nom napríklad cierne pozadie,tak vidim pri roznych mojich postojoch rozne machule, a to je fakt hroza.
Ale ked pri tv clovek sedí v štandardnom posede, obraz je perfektny,aj čierna

Mne sa napr na Picture mode nepaci okrem rezimu Standart nic, Zive je prilis prehnané, A tie dva režimy Cinema a Cinema Pro su take akoby zahmlené,až moc do žlta...neviem neviem príst na chut týmto režimom,preco su tak preferované
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 2. 2019 11:19

Cinema módy obsahují vyšší teplotu barev, aby to působilo celuloidově, filmově ... můžeš to pochopitelně ještě doupravit a navolit studenější podání
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 8. 2. 2019 11:37

ano, ale akonahle ich aktivujem chtaju taky zavoj, hmlu, co mi dost vadí. Standart je taky "čistejší"
paulo78
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka