Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 3. 2019 23:57

OT diskuze v tomto vlákně vyvolaná uživatelem Cuco6 a následné reakce na něj byla přesunuta na Smetiště
viewtopic.php?f=1716&t=1296589
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod fybyfyby 2. 3. 2019 09:14

rosswell píše:Dneska jsem byl v praci a vola mi manzelka na mobil ze tv nejde zapnout :( neni to poprve co se nam to stalo,cca po 3 behem mesice,dneska to bylo poprve co mam v tv oreo.Manzelce se to rozjelo az po 15min vytazenim kabelu ze site, ted je otazka jestli to mam resit pres reklamaci.....jak by jste se zachovaly vy?kupoval jsem tv v electroworldu,nevim jakou ma sony reputaci co se tyce reseni reklamaci.Poradite mi prosim?

Vyřešil jste nějak tento problém? Známý s 55XE9305 (kterou jsem mu prodával - má stejný chipset (X1 Extreme)), tak narazil na tento problém též. Měl to spojené ještě s problémy po update na Oreo. Pomohl až tvrdý reset (nikoliv obnova do továrního nastavení přes menu):
https://www.sony.com/electronics/support/articles/00159906

Nicméně problém se seknutím tv po delší době nečinnosti zůstal. Pravděpodobně to souvisí s konkrétní Samsung USB Flash, kterou měl v tv kvůli nahrávání. Když ji vyndal, tak se tv zapnout dala.
fybyfyby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pirek.jan 2. 3. 2019 09:27

Ahoj. Já dělal update z Flash (Oreo jsem stáhl z ofiko stránek) a v TV odstranil ostatní Flash. Update naprosto bez problémů / mám XF9005. Moc děkuji adminovi za přesun trolí diskuze do smetiště.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod rosswell 2. 3. 2019 10:52

Zatím jsem to nijak nevyřešil.Čekáme na další zásek a natočíme to na mobil.Poté se obrátím na Sony popř. na prodejce a podám reklamaci.Trdý reset jsem nezkoušel ale jak píšete to asi k ničemu nebude.Já mám teď hdd připojen jen na filmy a nahrávání nepoužíváme.
Jen mě mrzí že u tak drahé TV jsou takové debilní (banální problémy) >:-(
Myslel jsem si, že kupuji kvalitnější TV.Teď jestli se mi to stane jak přijde nějaká návštěva tak se propadnu hanbou :roll: :hm

fybyfyby píše:
rosswell píše:Dneska jsem byl v praci a vola mi manzelka na mobil ze tv nejde zapnout :( neni to poprve co se nam to stalo,cca po 3 behem mesice,dneska to bylo poprve co mam v tv oreo.Manzelce se to rozjelo az po 15min vytazenim kabelu ze site, ted je otazka jestli to mam resit pres reklamaci.....jak by jste se zachovaly vy?kupoval jsem tv v electroworldu,nevim jakou ma sony reputaci co se tyce reseni reklamaci.Poradite mi prosim?

Vyřešil jste nějak tento problém? Známý s 55XE9305 (kterou jsem mu prodával - má stejný chipset (X1 Extreme)), tak narazil na tento problém též. Měl to spojené ještě s problémy po update na Oreo. Pomohl až tvrdý reset (nikoliv obnova do továrního nastavení přes menu):
https://www.sony.com/electronics/support/articles/00159906

Nicméně problém se seknutím tv po delší době nečinnosti zůstal. Pravděpodobně to souvisí s konkrétní Samsung USB Flash, kterou měl v tv kvůli nahrávání. Když ji vyndal, tak se tv zapnout dala.
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod fanthomas28 2. 3. 2019 13:17

Zdravím Vás,

Prosím Vás môžte mi poradiť ako prehrám film na TV z externého HDD zapojeného v USB porte na TV ?
V možnostiach zdroja mám na výber HDMI1-4, streamovacie kanaly a zrkadlenie.

Ďakujem
fanthomas28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 2. 3. 2019 13:52

Na výběr musi být jeste USB. Asi málo proudu v USB,nebo disk má mít vlastní napájení.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 2. 3. 2019 14:32

fanthomas28 píše:Zdravím Vás,

Prosím Vás môžte mi poradiť ako prehrám film na TV z externého HDD zapojeného v USB porte na TV ?
V možnostiach zdroja mám na výber HDMI1-4, streamovacie kanaly a zrkadlenie.

Ďakujem

Zkus si stáhnout přehrávač KODI a jak ti externí disk nenajde tak je chyba v disku...
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod fanthomas28 3. 3. 2019 07:57

Ďakujem za rady,
stiahol som aplikáciu prehrávača VLC a už to fičí.
fanthomas28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pirek.jan 5. 3. 2019 10:48

Ahoj. Neměřili jste někdo, jakou má TV spotřeba ve Stand-by? Já někde četl,že snad 20W, je to možné (prý měřeno s externím HDD- já jej nepoužívám)? Nevíte,jak to mohu změřit já? Moc díky
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 3. 2019 11:29

Jednu stranku dozadu najdes moje merania, v standby aj k tym 20W.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04; AQ Dragonfly Red ►AQ NightOwl Carbon
FiiO BTR3 ► iBasso IT01s; SG S10 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda78 5. 3. 2019 12:55

[quote="rosswell"]Zatím jsem to nijak nevyřešil.Čekáme na další zásek a natočíme to na mobil.Poté se obrátím na Sony popř. na prodejce a podám reklamaci.Trdý reset jsem nezkoušel ale jak píšete to asi k ničemu nebude.Já mám teď hdd připojen jen na filmy a nahrávání nepoužíváme.
Jen mě mrzí že u tak drahé TV jsou takové debilní (banální problémy) >:-(
Myslel jsem si, že kupuji kvalitnější TV.Teď jestli se mi to stane jak přijde nějaká návštěva tak se propadnu hanbou :roll: :hm

Je to chyba Oreo, Sony to bohužel nemělo odladěné a pustilo mezi lidi. Ted je prý distribuce pozastavena, než to odladí. Problémů je více, vypadává wifi, zmizelo hromadné mazání otevřených app, ty samozřejmě nezmizí ani při obyčejném vypnutí TV. atd. podle mne je to důvod k reklamaci. Možná to ale vyřeší jen downgrade na Android 7.

Chtěl jsem si taky pořídit Sony, ale pořád čtu jen o nějaký problémech. Asi půjdu do Samsung, tak jich snad tolik není.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 3. 2019 13:18

Teda ja sa nestacim divit... mam Oreo, update cez USB kluc, ale nic cudne som nezaznamenal, konecne mam plochu len s par ikonami appiek, ako som potreboval, vsetko slape ako ma.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04; AQ Dragonfly Red ►AQ NightOwl Carbon
FiiO BTR3 ► iBasso IT01s; SG S10 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda78 5. 3. 2019 13:34

Tak to máš štěstí :-) Já jsem to řešil i se Sony. Sami to přiznali. Já tedy TV Sony zatím nemám, nemohu posoudit, ale prý si to tam uživatelé dali právě jen přes USB klíč, nejednalo se tedy o přímou aktualizaci TV. Jinak jsem byl na ALZA a tam je mají taky zabugované, protože to tam týpek od Sony aktivně stáhnul taky :-(
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 3. 2019 13:34

U Zdendy to je těžký, vybírá 2 měsíce. Pokud nemáš vybráno do 14 dnů, tak už nekupuj a nechá to za půl roku. Stejně nebudeš spokojenej.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simy 5. 3. 2019 14:52

Mám aktualizováno a taky mi to přijde v pohodě.. je teda pravda že z aplikací jedu jen Kodi, YT, interní přehrávač.. víc nepotřebuji.
simy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka