Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cammillo 28. 5. 2019 22:25

Mám stejný problém jako Romolus66 z 27. 5. 2019 06:56
Po instalaci v 6.6510 firmware na 55XF9005. Mám UPC a po aktualizaci začla tv zamrzat. Pomohl asi 3x restart a pak ji nechat několik minut v menu. Od té doby se problém neprojevuje. Ale zkoušel jsem hned po aktualizaci film s DTS zvukem a pořád neumí přehrát, sekne se a musím restartovat.

-- 28. 5. 2019 23:39 --

Oprava, tv při přepínání programů (UPC HD karta) se seká pořád.
cammillo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwer4 29. 5. 2019 13:16

Aj s tovarnim resetom ???
INTEL Core i7-2600K @4.8 GHz, MB:GIGABYTE G1.Sniper2 , MSI nVidia GeForce GTX560 Ti 2GB-SLI
, Kingston 8 Gb 1600MHz, 2X SAMSUNG 160GB RAID 0, Thermaltake ARMOR black, Corsair AX750

TV- Sony Bravia 65XE9005
qwer4
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 29. 5. 2019 19:38

Ja to vobec nechápem. Robili ste vyrobny reset? Keď nie diskusia nema význam. Na 90% po výrobnom resete tieto bugy nebudu
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matori 29. 5. 2019 21:16

Pořád nemůžu rozchodit nahrávání na externí úložiště. Kdo poradí?

-- 29. 5. 2019 22:18 --
matori
Junior

Odeslat příspěvekod zoul 30. 5. 2019 14:20

@matori: Mě fungovalo toto:
Připojit externí HDD.
Po detekci harddisku TV se objeví nabídka.
Vybrat něco jako použít tento disk pro nahrávání (udělá to speciální formát disku / vymaže to všechny data).
Vybrat pořad co chceš nahrát přes guide.
Naplánovat nahrávání.
Hotovo a po dokončení je možné si to pustit ze správce nahrávek nebo jak se to jmenuje.

Osobně jsem to pouze vyzkoušel, ale možnost to pouštět pouze v TV a není tam automatické odstraňování reklamy = pro mě na nic!

Jenda
Xtreamer Pro, Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326
zoul
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 5. 2019 19:11

qwer4 píše:Aj s tovarnim resetom ???

To mě právě mrzí. Když se někdo na něco zásadnějšího ptá, ale pak už nedá odpověď. Netušíme, zda se povedlo stav vyřešit, či pokračuje dál, nebo co. Je to forma slušnosti vůči rádcům. Nějak uzavřít svůj dotaz - byť by to mělo být tím, že .... nepomohlo, TV jsem odvezl do servisu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod cammillo 1. 6. 2019 23:03

Tak jsem se konečně k tomu dostal, udělal jsem tovární reset. Moc se mi do toho nechtělo, není to na 5 minut to celé nastavit, ale chválím. Moooc děkuji za radu. Všechno funguje jak má, nic se neseká a celé to je svižnější. Dokonce přehraje dts bez problému.
cammillo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 2. 6. 2019 09:51

No to sa dalo čakať. Bol to sw problem
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 6. 6. 2019 20:20

Prosim funguje vam aplikace Youtube v TV?Ja ji zapnu ale videa se neprehravaji,pripojeni je ok,Hbogo funguje bez problemu,zkousel jsem odinstalovat aktualizace a zase znovu nainstalovat ale nepomohlo to.Nechci davat tovarni nastaveni TV zbytecne,kdyz ostatni veci funguji....Restart tv taky nepomohl,nevim jestli je chyba v aplikaci diky za odpovedi
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod rosswell 7. 6. 2019 06:53

Tak jen co jsem dopsal příspěvek tak se aplikace dala dohromady a zase funguje bez problému.
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod Romolus66 7. 6. 2019 07:03

Tak jsem tu po čase zpátky. Četl jsem tu mj. něco o strachu z kyselého mléka, než podojíme krávu. Geniální myšlenka! Ale k věci. TV jsem nakonec uvedl do továrního nastavení. Nechtělo se mně do toho, protože mám zkušenosti i s jinými typy Sony android TV. Udělal jsem toto krajní opatření, potom se prudil znovu vším tím osobním nastavováním do osobních preferencí. Jak jsem předpokládal. Několik dní jsem čekal jak se TV bude po tomto radikálním řezu chovat. Výsledek? Televizi to nepomohlo. Večer vypnu TV hlavním vypínačem na zádech TV. Druhý den po zapnutí často jen černá obrazovka s informačním pruhem programu nahoře, na kterém jsem TV předešlý den vypnul. Z YouTube do TV. Situace podobná. Jednou jde přepnout do TV jindy zase jen tma a zamrznutí. Nutnost restartu tlačítkem na zádech TV. Někdy jen přepnu z kanálu na kanál a zase tma - Opět nutný tvrdý restart. Když se to náhodou neděje, tak u kabelovky UPC čekám třeba i 15, 20 vteřin než se program objeví. Když ne, pomůže jen tvrdý restart. A tak pořád dokola. :-( S tím, že pomůže jít do továrního nastavení, když je nasnadě, že se nepovedl nový firmware je jen chiméra. Tento postup u mých několika android TV NIKDY nepomohl. Jsem tedy nedočkavý na opravu od Sony, která chci věřit bude brzy a pomůže. Když ne, půjde teprve do servisu, když je stará jen půl roku. S předchozím firmware šlapala bez jakýchkoliv potíží, jako po másle. Toto je informační sdělení. Všechny komentáře o tom jak něco dělám špatně nebo jinak než se má si tedy prosím pro příště odpusťte. Příští komentář případně až po nové opravě.
Romolus66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 7. 6. 2019 22:00

Romolus66 koupil sis TV s pokročilým operačním systémem. Jeden ze základů softwarových „oprav“ je reset televizoru/obnova do přepravního nastavení. Když je nějaký problém, který vypadá, jakožto softwarový, je vhodné TV resetovat. Jak moc se Ti to zdá složité a divné, je věc druhá. Servis dosti často udělá to samé. Takže - kdyby právě v tom byl zakopaný pes a Ty jsi TV nezkusil obnovit, možná bys do servisu jel zbytečně. Takto již máš další poznatek a víš, co v servisu říct.

Tvůj naprosto zcestný názor, že nepomůže tovární nastavení, protože Tobě nikdy nepomohl, je k zasmání. Samozřejmě - když výrobce pokazí software, těžko ho napravíš resetem. Ovšem když se zde rozhlédneš zjistíš, že řada lidí problém nemá, či jakýkoliv nedostatek vyřešila právě resetem. Já jsem měl v rukách už mnoho televizorů. I s Androidem. A velmi často se po aktualizaci software někde negativně projevil. A velmi často pomohl reset. Tvůj poznatek je naprosto mimo realitu.

Doporučuji Ti, vyndat z TV modul UPC a pokusit se fungovat na pozemním digitále. Stačí pár hodin. Stejně tak bych odpojil veškerá případně připojená externí zařízení. Uvidíš, co nastane. Jinak - ten kdo má nedostatek zkušeností, TV nabalí a doveze do servisu, či servisáka pozve domů. Je zbytečné o čemkoliv diskutovat. Zvláště, pokud je tak moc velké drama udělat obnovu do přepravního nastavení.

A pro příště si laskavě odpusť komukoliv zakazovat na svobodném diskuzním fóru přispět názorem do diskuze. To si můžeš zkoušet doma na děti, ne tady.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kawex 8. 6. 2019 02:18

Koukám že zlatá 55XE9005 :D letos v dubnu to byl rok co ji mám a naprosto žádný problém..

To jen takoví asi nicmoc příspěvek do diskuse :D

btw jinak obraz mi stále občas dokáže překvapit je fakt super...
Naposledy upravil Kawex dne 8. 6. 2019 16:01, celkově upraveno 1
Kawex
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 6. 2019 07:49

Ako si napísal "takoví asi nic moc příspěvek". Z tvojho príspevku pre neznaleho záujemcu vyznie, že XF je chybova a XE nie. Nedá sa to takto zovšeobecniť na základe skúseností 2 používateľov. Ja mám XF a doteraz jediný problém, nikdy som kúpu neoľutoval.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Hifiman HE400i, Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kawex 8. 6. 2019 16:00

Souhlasim.. XF je určitě super televize v testech atd ji chválí. Dost také záleží na uživatelích
Kawex
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka